Binbaşı
13 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar DSRL de 1 dakika gibi kısa video çekimi yapacağım ama bunu sessiz yapmak istiyorum Nikon D5200 kullanıyorum biraz kurcaladım ama bulamadım. sessiz video nasıl çekilir yada çekimden sonra sessiz hale getirebileceğim bir program var mıdır. videodaki kalite kaybı yaşamadan
SİGMA 17-50 F/2,8 CPL polarize filtre alacağım. Markalar çok tr de 50 TL den başlıyor 800 TL kadar çıkıyor. 77mm olunca çap sağ olsun pek ucuz değil
Hoyanın
Slim modeli 200 TL CİVARI
Slim proD1 modeli 300 TL
Slim HD modeli 380 TL
Birde 2015 testlerde 1. Olmuş Hoya FUSION Antistatic Filters 420 TL
Siz ce bu Hoya Fusion bu lens için çok mu fazla yoksa slim modeli yeterli olurmu

Birde araştırırken kinghtx diye aliexpresden 4 dolarlık bir filter karşıma geldi. Kullanan bir arkadaşla görüştüm memnun. yeterli olduğunu düğün fotoğrafcılığı yaptığını söyledi. Hatta bana örnek 3 resim gönderdi keskinlik netlikte sorunda yok tu açıkcası.

Bu markayı kullanan arkadaş varmıdır merak ettim doğrusu.

B,rde başka yeterli düzeyle polarize filtre tavsiyesi verecek var mı
Nikon d5200 kullanıyorum elimde 18x105 f/3,5-5,6 vr ve nikon 35mm f/1,8 lenslerim mevcut

nikon 18x105 lensimi satıp yerine sigma 17-50 f/2,8 almayı düşünüyorum

sizce bu değişikliğe değer mi. hissedilir bir değişiklik olur mu. sıfır alırsam 900 TL lik bir fark yaratacak 2. el alırsam 500 tl gibi maliyet yaratacak.

açıkçası çok kararsız kaldım çokda araştırdım ama son kez birde burda yazayım dedim yorumlara göre karar vereceğim

bu şekilde değişikliğe giden arkadaşlar varmı acaba

bir alternatif de bu sigmanın yeni 17-70 f/2,8-4 C SERİSİ olan
Nikon d5200 kullanıyorum elimde 18x105 f/3,5-5,6 vr ve nikon 35mm f/1,8 lenslerim mevcut

nikon 18x105 lensimi satıp yerine sigma 17-50 f/2,8 almayı düşünüyorum

sizce bu değişikliğe değer mi. hissedilir bir değişiklik olur mu. sıfır alırsam 900 TL lik bir fark yaratacak 2. el alırsam 500 tl gibi maliyet yaratacak.

açıkçası çok kararsız kaldım çokda araştırdım ama son kez birde burda yazayım dedim yorumlara göre karar vereceğim

bu şekilde değişikliğe giden arkadaşlar varmı acaba
nikon 40mm makro f/2,8 lens sıfırı 1.200 TL
Nikon 60mm makro f/2,8 lens sıfırı 2.000 TL 2.elini bulmak zor bulduğunuz da güvenilir bulmak baya zor. çok araştırdım.

Sıfır almaya karar verdim. Daha çok evde çekim yapmak için kullanacağım. Dış mekanlarda makro çekme ihtimalim çok düşük. zaman ve imkan olmuyor.
yada baka önerisi olan varmıdır
bu ürün de lens üzerinde otomatik netleme varmı arkadaşlar tam anlayamadım. bilen varmıdır. üzerinde m ve a seçim tuşları var ama
370 tl ye buldum 10 metre su altı çekim yapılabiliyormuş normalde dsrl kullanıyorum hem hanıma hemde bana su altı için bir makine lazım dı nasıldır bilgisi olan başka bir model öneren varmıdır. Bütçe bakımından uygun bana ondan ilgimi çekti
Yılda toplasan 15 günlük tatilde kullanıcam su altı ve bisiklet üstü kullanım için gopro falan demeyin o kadar para vermem mümkündeğil şuan
Uygun iyi kaliteli bir makina arıyorum
Geçen gün a101 de pirhana marka su altı çekim aparatlı 80 tl satıyorlar işimi görürmü
Netliği nasıldır acaba bilen kullanan varsa yardımcı okursa sevinirim
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.637
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 63.898 (Bu ay: 401)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 29 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.