Şimdi Ara

Hangi Sistemi Önerirsiniz? Kararsız kaldım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistem 1de sadece bunu değiştir ve al. Render istiyosan intelden şaşma. Klı islemci al, oc yi ogrendiginde ki ogrenmen gerekicek, ogrenmek isticeksin eger render yapiyosan, oc yaparsin ilerde sogutucunu alip. ssd alma simdi, butun parani bu bilesenlere yatir ve kirpma biseyden. Ssdyi ilerde bi sekilde alir daha da rahatlatirsin sistemi.
    http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-vengeance-ddr3-1600mhz-cl9-dual-kit-ram-2780.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrkesen -- 7 Mayıs 2014; 3:03:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam imzanızdaki 3000 liralık sistem güzel ama siz oyun için demişsiniz, oradaki sistem grafik işlerinde render gibi yani işimi rahat yapabilir miyim, render işlerinde r9 280 mi daha iyidir yoksa gtx770 2gb mı? Hangisi bu konularda en hızlı ve en iyi performans verir?
  • jrkesen kullanıcısına yanıt
    4670k yı alırsam bütçe yetmeyebiliyor, ssd çok önemli değil mi? Hdd den 10 kat daha hızlı, en azından 120gb da olsa almam gerekir mi? Overclock gerçekten çok önemli fark oluşturur mu?
  • Core i7 4770 Soket 1150
    B85M-G Intel B85 Soket 1150 TV karti vs takacaksanız ona uygun kartta seçilebilir.
    8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz
    120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0
    ASGARD PRO PURE BLACK EDITION 600W
    r9 270x
    1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB

Sistem toplamda 2.427 TL tutuyor Mönitör hariç. Anakart biraz daha iyi seçilebilir. 100 tl fark eder fiyat :) SSD boyutu büyütülebilir.HDD daha büyük seçilebilir.
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    aa bi cigolaytcı daha, napacak kardeş surround falan mi yapacak adam?

• O.eKy.O kullanıcısına yanıt
    render almicaksaniz ssd direk tercih edilmeli bence, oc fark yaratabiliyo renderde duye biliyorum

• Anakartı G-43 tercih edebilirsiniz.
  • yerinde olsam hiç düşünmem direk 1. sistemi alırım ssd yi paran olursa sonradan eklersin

• quote:

Orijinalden alıntı: O.eKy.O

Overclock ile işim yok, o yüzden soğutucu almayı düşünmüyorum. Ekran kartını belki ileride değiştiririm, ekran kartı olarak yukarıda belirttiğim r9 yada gtx770 almayı düşünüyorum. Psu böyle bir sistem için kaç Watt olmalı, 600W yeterli olur mu? RAMlerde mhz nasıl etkiliyor, 1600mhz daha mı iyi?

gtx alsanız daha iyi olur çünkü ücretsiz Wacth_Dogs veriyorlar. fakat sistemi ileride topluycaksanız kampanyayı yakalamaya bilirsiniz :(
  • quote:

Hocam imzanızdaki 3000 liralık sistem güzel ama siz oyun için demişsiniz, oradaki sistem grafik işlerinde render gibi yani işimi rahat yapabilir miyim, render işlerinde r9 280 mi daha iyidir yoksa gtx770 2gb mı? Hangisi bu konularda en hızlı ve en iyi performans verir?

Ssd siz olmaz sana dediğim sistemi bozma video işlemede felan nvidia teknolojisiyle öne geçiyor.

• O.eKy.O kullanıcısına yanıt
    Ekran kartını 280x alacaksanız kesinlikle Toxic versiyonunu alın
  • Bravo.qwertuu kullanıcısına yanıt
    R9 270x bu sisteme göre düşük olmuş ki grafik kartının en önemli bir parça olduğunu düşünürsek en azından r9 280x olabilirdi ama fiyat da yükselidi. Zaten r9 yerine gtx770 alırım. Anakartın fiyati düşük olmuş, kasa fiyatı ise uygun.
  • jrkesen kullanıcısına yanıt
    Render alıcam , ssd almayı da düşünüyorum. Durumda göre overclock destekli bir işlemci de alabilirim.
  • Yani daha bütceniz var. Daha iyisinide secebilirsiniz

• Intrepid I kullanıcısına yanıt
    1. Sistem en beğenilen sistem oldu, kasanın fiyatını daha düşük seçersem param monitöre de yeter.
    Gtx770 i tercih edersem fiyat 2700e dayanır, aslında monitöre birlikte 3000e tamamlayabilirim ama daha yanına anakart var. i7 yerine i5 4670k mı tercih etsem acaba?
  • Ben de ssd olmasını istiyorum, o konuda belirtilen sistemdeki kasanin daha düşük fiyatları seçilirse gayet iyi olur, bu konuda düşünceleriniz nedir? Sizce fiyat olarak kasayi mı kısayım biraz yoksa başka bir parçayı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 7 Mayıs 2014; 17:46:26 >
  • quote:

Gtx770 i tercih edersem fiyat 2700e dayanır, aslında monitöre birlikte 3000e tamamlayabilirim ama daha yanına anakart var. i7 yerine i5 4670k mı tercih etsem acaba?

Cok fark olmaz yani her türlü 4 5 yıl cok rahat gıder ama. 2 side Gtx 770 de takılabilir

Her ikisinin de 4-5 gideceğine eminim ama bütçe içinde en iyi performans vereni arıyorum. Hem i7 hem de gtx 770 mi olursa çok iyi olur ama anakart düşük mü kalır yanına çünkü anakartı da yükseltirsem bütçe yetmez.
  • 3.sünü islemci 8320
    Anakart 990fxa-ud3 ile degistirilerek alinabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.