Şimdi Ara

Hangi Sistemi Önerirsiniz? Kararsız kaldım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
1.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşlemciyi düşürüp anakartı yükseltmeyi denememi önermişsiniz, dediğiniz gibi bir sistem yapsam r9 280x grafik kartı ile fx 8320 işlemci den istediğim performansı alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.eKy.O

Her ikisinin de 4-5 gideceğine eminim ama bütçe içinde en iyi performans vereni arıyorum. Hem i7 hem de gtx 770 mi olursa çok iyi olur ama anakart düşük mü kalır yanına çünkü anakartı da yükseltirsem bütçe yetmez.

Temel bir anakart. Asusun giriş seviyesinde sayılabilir. Ekonomiktir. Sadece tek kötü yani pcı e slotlari. Sadece ekran kartı için slot var. Ses kartı tv kartı takamiyoruz. işlemci 4670 seçip anakart yükseltilebillr :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bravo.qwertuu kullanıcısına yanıt
    4670k ile birlikte z87-g45 veya z87-43 anakartını kullanırsam iyi bir sonuç çıkabiliyor, onun dışında amd sistemi önerir misiniz?
    Edit: Sadece ekran kartı için slot var demişsiniz, işlemci ve fanlar için slot yok mu

AMD ile bir sistem topladım:

Hangi Sistemi Önerirsiniz? Kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 7 Mayıs 2014; 19:31:44 >
  • quote:

İşlemciyi düşürüp anakartı yükseltmeyi denememi önermişsiniz, dediğiniz gibi bir sistem yapsam r9 280x grafik kartı ile fx 8320 işlemci den istediğim performansı alabilir miyim?

Darbogazden bahsediyorsun galiba. Alirsin alirsin merak etme. 220w tdp degerli islemciyide almaktan kurtulursun.

• O.eKy.O kullanıcısına yanıt
    Elbetteki işlemci vs. varda TV Karti vs için yer yok :) Yani ekstra sizin isteginize göre takılan kartlardan. AMD sistemde fena olmazda İş konusunda İntel daha iyidir diye düşünüyorum. Ekstra fanda seçmissiniz :) Sistem sessiz çalişiyorsa sıkıntı olmaz. Ram Mhz si daha yüksek seçilebilir. Amd ler destekliyor daha yüksek Mhz yi. 9370 daha çok elektirik kullanıyor. Dolayisizla seçtiginiz fan sessiz ve performansli olmali. Ekran karti GTX 770 tarzinda seçilebilir istenirse.
  • Evet, 9370 çok elektrik yiyor ve ses çıkarıyormuş. fx 8320 yi tercih edip yanına gtx770 i koyarsam nasıl olur? Fiyat olarak ekonomik olduğu için eğer böyle bir sistem yaparsam bütçemi rahat karşılar, gtx770 ile fx 8320yi birlikte kullanırsam işim için yeterli performansı alabilir miyim?
  • http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670-vs-AMD-FX-8320 açikcasi çok uçuk farklar yok. Kullanan arkadaşlar ile görüşüp yorumlarını alabilirsiniz.
  • quote:

Evet, 9370 çok elektrik yiyor ve ses çıkarıyormuş. fx 8320 yi tercih edip yanına gtx770 i koyarsam nasıl olur? Fiyat olarak ekonomik olduğu için eğer böyle bir sistem yaparsam bütçemi rahat karşılar, gtx770 ile fx 8320yi birlikte kullanırsam işim için yeterli performansı alabilir miyim?

8320 - r9 280x alin bence.

Ben i5 4670k ile fx 8320 arasında çok fark var mı diye sormuştum şimdi baktım, ikisi arasında 10 üzerinden 0.9 fark var. Yine de fiyatı ucuz olduğu için tercih edilebilir mi?
  • quote:

Ben i5 4670k ile fx 8320 arasında çok fark var mı diye sormuştum şimdi baktım, ikisi arasında 10 üzerinden 0.9 fark var. Yine de fiyatı ucuz olduğu için tercih edilebilir mi?

Oyun için 5 6 fps demek. Yani oyun için edilir. Genelde oyun odakli işler için fx serisi. Sırf dosyalar vs yavaş acıyor diye işlemci degiştirmek için konu acan arkadaşlarada şahit olmuştuk.

• Aslında yaptığınız seçim iyi fakat ben bu sistemi sadece oyun ağırlıklı değil daha çok grafik, render gibi işlerde kullanacağımdan i5 4670/i5 4670k + gtx770 2gb daha mantıklı geliyor; hem oyunlarda hem de render işlerinde istediğim performansı alacağımı düşünüyorum.
  • quote:

Aslında yaptığınız seçim iyi fakat ben bu sistemi sadece oyun ağırlıklı değil daha çok grafik, render gibi işlerde kullanacağımdan i5 4670/i5 4670k + gtx770 2gb daha mantıklı geliyor; hem oyunlarda hem de render işlerinde istediğim performansı alacağımı düşünüyorum.

Yani biz oyun oynuyoruz. Bazı fps düşüşleri olabilir. Yani 5 fps assa olasada olur. Ama grafik işlemlerinde inteldir :) en azından benim çevremde 3 kişi var onlar böyle kullanıyor.

Oyun kısmında sıkıntı çıkmaz, ultrada oynamam high da oynarım. O yüzden i5 seçebilirim fakat olay grafik işlerinde bu kadar basit olmuyor. Belirlediğim bütçe aralığında en iyi performansı verebilecek ekran kartı lazım ve gtx770 alabileceğim en iyisi diye düşünüyorum.
  • quote:

Aslında yaptığınız seçim iyi fakat ben bu sistemi sadece oyun ağırlıklı değil daha çok grafik, render gibi işlerde kullanacağımdan i5 4670/i5 4670k + gtx770 2gb daha mantıklı geliyor; hem oyunlarda hem de render işlerinde istediğim performansı alacağımı düşünüyorum.

O zaman i5 4670k alin. Render yapicaksan i7 4770k bile secilebilir.

• quote:

Oyun kısmında sıkıntı çıkmaz, ultrada oynamam high da oynarım. O yüzden i5 seçebilirim fakat olay grafik işlerinde bu kadar basit olmuyor. Belirlediğim bütçe aralığında en iyi performansı verebilecek ekran kartı lazım ve gtx770 alabileceğim en iyisi diye düşünüyorum.

Dogru :) işlemcide intelde 4670 yada 4770 secmelisiniz. Amd sistemler daha ucuz olur. Anakartı vs. ikiside rahat işlemleri yapar. Biz max durumuna göre karsılastırıyoruz ama tamamını kullanmamız zor. Güçlü işlemciler çünkü önemli olan ekran kartına karar vermemiz :)

• Candance kullanıcısına yanıt
    Render işlemlerinde amdnin yetersiz kalabileceğini düşündüğüm için 4670k yı almayı düşünüyorum. Hatta i7 4770 de alabilirim ama maalesef bütçe yetmiyor, birazdan yeni bir sistem oluşturup paylaşırım.
    i7 4770 alsam mı diye düşünüyorum, birazdan 1 yada 2 tane sistem oluşturup paylaşırım. Ekran kartı konusunda gtx770 i düşünüyorum ama daha kesin karar veremedim.

• kimse kusura bakmasın ama bu sistemler içinden 4670k dışındakileri önermek fanboyluktan başka birşey değildir.
  • Candance kullanıcısına yanıt
    4770 ile gtx770 iyi olmuş ama ram tek modül yerine çift modül daha iyi değil mi, kasa pahalı o kasanın yerine 270 TL lik 600w kasalar alınabilir. Onun haricinde i7 gerçekten gerekli mi hala bilemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.