Yarbay
03 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 745 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar bildiğimiz gibi yeni milli eğitim bakanının 2023 vizyonlarından biriydi. Resmi gazetede bu sabah yayımlanmış. Tahminlere göre müfredat daha da hafifletilip lise 3 yıla sıkıştırılacak ve öğrenciler son sınıfı evlerinde ders çalışarak geçirecekler.

Hocalara geldik kanalından konuyla ilgili düşünceler:https://www.youtube.com/watch?v=91B81c_Vpho

Sabah gazetesi haber linki:https://www.sabah.com.tr/egitim/2018/12/21/lise-son-sinava-hazirlik-yili-olacak



Kurumun Ağustos ayı için çıkardığı takvimi görüyoruz. Şu an ÖSYM yayınladığı takvime göre gidiyor. Mesela sayıştay olayı ayın 28'inde yazıyor ve az önce açıklandı. Dünde takvimine uymuştu. Ondan önceki günlerde de uymuş. Gördüğümüz gibi kurum çıkardığı takvimle bağlantılı gidiyor.

Etrafta birde 31 Ağustos olayı var. Eski ÖSYM başkanı Mahmut Özer bu şekilde konuşmuş. Ama biz neden bunu takvimde göremiyoruz? Üstelik Mahmut Özer 9 Ağustos itibariyle de milli eğitim bakan yardımcısı oldu. Yani adam kendi söylediği tarih sırasında zaten Ağustos ayındaydık ve bu takvime eklenmemiş.

Sonuç olarak ÖSYM'nin önünde 3 seçenek var:
1-) 31 Ağustos'tan önce açıklamak. (Bu gerçekleşirse kendi takvimlerine uymazlar ve eski başkan da hatalı sözler söylemiş olur.)
2-) 31 Ağustos günü açıklamak. (Bu gerçekleşir ise eski başkanın sözleri yalan olmamış olur. Ancak bu seferde takvimde olmayan bir şeyi yapmış olurlar.)
3-) Eylül ayında açıklamak. (Bu durumda ise eski başkanın sözleri hatalı olur. Lakin takvimlerine de uymuş olurlar. Sonuçta Ağustos ayında açıklamamış olurlar.)

BONUS: ÖSYM gibi bir kurum üzerinden analiz yapmayı pek mantıklı bulmamak. Adamlar keyifleri geldiğinde açıklıyor olabilir. Sonuçta tek kişinin sözüyle sınav sistemi değişen bir ülkeyiz.
Arkadaşlar en baştan başlamak için birkaç gün önce kaf 1 kitabını aldım. Kitaptaki soruların birçoğunda köşesinde (2015 YGS veya 2016 LYS) vb. şeyler yazıyor. Ama o yılki sınava bakıyorum. Böyle bir soru yok. Daha kitabın yarısına yeni yeni geldim. 14-15 tane böyle soruyla karşılaştım.
Evet arkadaşlar mezun olması kesinleşen arkadaşları içeriye alalım. Yalnız mezunları alıyoruz. Ortak boş günlerimizde etkinlikler bile yapabiliriz.
Arkadaşlar diyelim ki %75 burslu bir bölüm tercih ettim. İngilizce hazırlığından başlayarak mı ödeme yapmam gerekiyor? Yoksa hazırlık bittikten sonra mı ödeme yapılıyor?
Geometriye tamamen sıfırdan başlamak için kaynak tavsiyeniz var mıdır?
Bence edebiyat soruları arttırılacak.
Evet arkadaşlar nasıl bir şey giyeceksiniz? Acaba eşofman tercih etsek bir şey derler mi?
Merhaba arkadaşlar internetteki birçok kaynaktaki soruları çözdüm. Elimde çözülmemiş soru bankası da yok. Yeni bir soru bankası alana kadar sorularınızı çözmek istiyorum. Bu sayede hem benim için hemde sizin için faydalı olacağını düşünüyorum. Soruları bu konu altından atmanızı istiyorum. Bu sayede herkes faydalanmış olur.
Bana anlamadığım matematik konularını anlatabilecek ve sorularımı çözebilecek birini arıyorum. Ben ise tüm sözel derslerin konu anlatımını yapıp sorularını çözebilirim. Bu arkadaş eşit ağırlıktan girecek olursa daha faydalı olabilir.

NOT: Eğer İstanbul dışı varsa online olarak da yapabiliriz. Forum üzerinden olabilir. Skype vb. bir sürü alternatif var.
NOT 2: Aynı zamanda profesyonel satranç oyuncusuyum. Türkiye derecelerim var. Eğer sözel derslerden de sıkıntınız yoksa satranç dersleri de verebilirim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Bakırköy
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: satranç, matematik ve star wars
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
X
ISS
Superonline
PSN ID
JANUS
Xbox Live GamerTag
JANUS
LOL
Azir
Dünyadan Futbol
Juventus FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 6.556
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.646
İkinci El Bölümü Mesajları: 131
Konularının görüntülenme sayısı: 25.678 (Bu ay: 657)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.258 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.