Şimdi Ara

Hangi Sistemi Önerirsiniz? Kararsız kaldım. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
1.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4670k grafik işleri ve render için yeterli olur mu, iyi bir performans verir mi? Tercihim böyle olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.eKy.O

4770 ile gtx770 iyi olmuş ama ram tek modül yerine çift modül daha iyi değil mi, kasa pahalı o kasanın yerine 270 TL lik 600w kasalar alınabilir. Onun haricinde i7 gerçekten gerekli mi hala bilemiyorum.

Yanindada yazdim zaten tek modul neden onerdigimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Candance kullanıcısına yanıt
    Evet, şimdi anladım bir diğer sorum ise anakartta ram için 4 slot var ilk önce çift modül (4x2) ram alsam daha sonralarda gerekirse yine çift modül (4x2) ram koysam yani toplamda 4 slotu da dolsuram mı daha iyi olur yoksa sizin dediğiniz gibi tek modül alıp ondan sonra tek modül daha alıp 2 slotu doldurmak mı daha iyi olur?
  • Sistemde biraz değişiklik yapıp i5 4670k yanına soğutucu da ekledim. Anakart ve kasada değişiklik yaptım. Bu sistem hakkında görüş, öneri ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz. Bir de sorum var: alttaki görselde belirttiğim soğutucuyu mu alayım yoksa sıvı soğutma sistemi önerir misiniz?

Hangi Sistemi Önerirsiniz? Kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 7 Mayıs 2014; 23:12:58 >
  • Beğenilen bir soğutucu kullanabilirsiniz ancak seçmiş olduğunuz board o.c imkanı sunmaz z87 chipset seçin.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Evet, orasını unutmuşum. h87 anakartı Z87-G43 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart ile değiştirsem nasıl olur, önerir misin?
    Edit: Şimdi biraz daha inceledim şu ki anakarttan biri de olabilir:
    Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart
    Z87M-PLUS Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
    Fiyat olarak z87m daha avantajlı ve özelliklerinde 8x USB 3.0 yazıyor. İyi gibi geldi ama yorum yok, ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 8 Mayıs 2014; 12:05:43 >
  • matx boradlar bana pek sıcak gelmiyor Gigabyte ve msi kısmında güzel çözümler var Asus'ta olabilir tabi.
    Z87M-PLUS Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakartı iyi midir bu konuda, anakart fiyatı 300-350 civarı olursa iyi olur. Aksi takdirde bütçe yetmeyebilir, siz hangi anakart(lar)ı önerirsiniz?

Asus markalı olan z87a güzele benziyor onu mu koysam diğer anakart yerine?
  • Overclock desteği olan bir anakart koyup sistemi yeniden derledim. Vatanbilgisayarda fiyatlar düşmüş galiba, anakartın fiyatını daha yüksek seçmeme rağmen 2800 oldu. İşte yenilediğim sistem:

• Yukarıdaki mesajda belirttiğim sistemi aldığımı varsayayım, sizce yanına hangi monitörü alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 3 Haziran 2014; 21:40:10 >
  • Konuda mesajı geçen kişileri mentionladım ki konuya tekrar cevap gelsin diye. Şimdi yeni sistem oluşturdum, monitör dahil. Sistemi tam olarak derledikten sonra alıcam. Birkaç sorum olacak

Oluşturduğum sistem içinde herhangi bir eksik var mı, wireless kartı gibi, bunları söylerseniz sisteme ekliyecem. Monitör sistem için uygun mudur, ne önerirsiniz? 8gb rami tek modül aldım ki sonradan bir tane daha tek modül alırım diye, sizce mantıklı mı ve çift modül alana kadar tek modül herhangi bir problem çıkarır mı? Anakart, ekran kartı gibi parçalarda herhangi bir uyumsuzluk var mı, ya da başka ne önerirsiniz?

Oluşturmuş olduğum sistem burada:

• O.eKy.O kullanıcısına yanıt
    1- kasayi kotu secmissin zalman z3 plus kasa + corsair vs650 psu alirsan daha iyi olur.

2- sogutucuya su anlik gerek yok cikarabilirsin.

3- 16gb ram oyun oynicaksan acikca soyliyim gereksiz. 2x4gb seklinde almak daha mantikli olur.

4- anakarti msi z97 gaming 3 yaparsan daha iyi olur.

Bunlari degistirmen lazim.

Kasaya bakıcağım. Soğutucusuz çok ses çıkartıyor diyorlar, doğru mudur ve soğutucu gerekir mi? 16gb rami oyun için değil de render işleri için tercih etmek istiyorum, 8gb render gibi işlerde yeterli olur mu? Anakart konusunda pek bir bilgim yok, ne önerirsiniz?
  • quote:

Kasaya bakıcağım. Soğutucusuz çok ses çıkartıyor diyorlar, doğru mudur ve soğutucu gerekir mi? 16gb rami oyun için değil de render işleri için tercih etmek istiyorum, 8gb render gibi işlerde yeterli olur mu? Anakart konusunda pek bir bilgim yok, ne önerirsiniz?

O amd'nin ses cikardigi soyleniyor. Rendrr icin yapacaksaniz onu almaniz daha iyi olur . Anakaart dedigimi al MSI Z97 Gaming 3 .

Kasaya baktım da vatan bilgisayarda TÜKENDİ yazıyordu, corsair 650w vs serisi ile birlikte zalman z9 plus ı koydum. z97 gaming 3 ü de ekledim ve makul birşey ortaya çıktı. Soğutucu almasam sessiz çalışır mı?
  • quote:

Kasaya baktım da vatan bilgisayarda TÜKENDİ yazıyordu, corsair 650w vs serisi ile birlikte zalman z9 plus ı koydum. z97 gaming 3 ü de ekledim ve makul birşey ortaya çıktı. Soğutucu almasam sessiz çalışır mı?

Candance sistemi kurmuş :) Stok fan ile ses cıkmaz. Amd lerde ses olayı. Sogutma olması daha iyi olur tabi. Yaz geldi. Daha cok ısınacaktır işlemci bütçeye sıgıyorsa fanda alabilirsiniz

• Bravo.qwertuu kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi bir daha hesaplıyacağım, soğutucuyu da ona göre ayarlıyacağım. Şu soruyu birdaha sorayım
    quote:

Oluşturduğum sistem içinde herhangi bir eksik var mı, wireless kartı gibi, bunları söylerseniz sisteme ekliyecem. Monitör sistem için uygun mudur, ne önerirsiniz?
  • quote:

Bütçeyi bir daha hesaplıyacağım, soğutucuyu da ona göre ayarlıyacağım. Şu soruyu birdaha sorayım
    quote:

Oluşturduğum sistem içinde herhangi bir eksik var mı, wireless kartı gibi, bunları söylerseniz sisteme ekliyecem. Monitör sistem için uygun mudur, ne önerirsiniz?

Wifi özelligi anakartlarda oluyor. Asus larda görmüştüm. Anakartınızda varmı bir arastırın. Usb portuna adaptor takıldıgındada oluyor :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.