Şimdi Ara

Hangi Sistemi Önerirsiniz? Kararsız kaldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
1.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben uzun zamandır bilgisayar almayı düşünüyorum. Ve bunun için pc toplamak istiyorum, parçaları alsam birleştirecek kadar bilgim yok ama internette yaptığım araştırmaya göre toplama pclerin hazır pclere göre çok daha ucuz ve kaliteli olduğunu öğrendim. Ve kendi bütçem üzerinden bilgisayar toplamak istiyorum.

Bütçem: 2700-2800 TL

Bilgisayardan aradığım özelikler: Öncelikle her şeyden önce bu bilgisayar beni 3-4 yıl idare etmeli, toplayacağım pcyi değiştirmeyi düşünmüyorum ama RAM gibi parçalarda yükseltme yapabilirim. Bilgisayarı hem oyun için hem grafik işleri için hem render hem de 3d çizim işleri için kullanıcam. Anlayacağınız istediğim özellikleri fazlasıyla verebilecek sağlam bir pc lazım.

Ve kendi sistemlerimi oluşturdum, bu konuda bu işlerden anlayan profesyonel arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

SİSTEM 1:

SİSTEM 2:

SİSTEM 3:

Bu 3 sistemden hangisi daha iyidir, hangisi işimi yapabilmem için en uygunudur ve en iyi performansı verir veya siz başka bir sistem önerir misiniz? Bütçemi aşmayacak en makul sistemi oluşturmak istiyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 8 Haziran 2014; 12:41:06 >

• Bilgisi olan arkadaşlar bakabilir mi
  • öncelikle ramler 1600 Mhz secilebilir. 2x4 şeklinde. Ssd olmazsa olmaz :) birde Overclock yapacakmısınız ? Hazır olan sistemler daha ucuz olur. Ama ekran kartı vs degiştireyim dersiniz psu yetersiz kalir. Bütçe var böyle dizmek daha dogru :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bravo.qwertuu kullanıcısına yanıt
    Overclock ile işim yok, o yüzden soğutucu almayı düşünmüyorum. Ekran kartını belki ileride değiştiririm, ekran kartı olarak yukarıda belirttiğim r9 yada gtx770 almayı düşünüyorum. Psu böyle bir sistem için kaç Watt olmalı, 600W yeterli olur mu? RAMlerde mhz nasıl etkiliyor, 1600mhz daha mı iyi?
  • daha iyi degilde. işlemci anakart ile uyumlu durumuna göre. Overclok ile işiniz yoksa 4670 de alabillrsiniz K serısı overclock için. 600 watt yeterlidir

• quote:

Orijinalden alıntı: O.eKy.O

Merhaba arkadaşlar,

Ben uzun zamandır bilgisayar almayı düşüyorum. Ve bunun için pc toplamak istiyorum, parçaları alsam birleştirecek kadar bilgim yok ama internette yaptığım araştırmaya göre toplama pclerin hazır pclere göre çok daha ucuz ve kaliteli olduğunu öğrendim. Ve kendi bütçem üzerinden bilgisayar toplamak istiyorum.

Bütçem: 2700-2800 TL

Bilgisayardan aradığım özelikler: Öncelikle her şeyden önce bu bilgisayar beni 3-4 yıl idare etmeli, toplayacağım pcyi değiştirmeyi düşünmüyorum ama RAM gibi parçalarda yükseltme yapabilirim. Bilgisayarı hem oyun için hem grafik işleri için hem render hem de 3d çizim işleri için kullanıcam. Anlayacağınız istediğim özellikleri fazlasıyla verebilecek sağlam bir pc lazım.

Ve kendi sistemlerimi oluşturdum, bu konuda bu işlerden anlayan profesyonel arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

SİSTEM 1:

SİSTEM 2:

SİSTEM 3:

Bu 3 sistemden hangisi daha iyidir, hangisi işimi yapabilmem için en uygunudur ve en iyi performansı verir veya siz başka bir sistem önerir misiniz? Bütçemi aşmayacak en makul sistemi oluşturmak istiyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

ilk topladığın sisteme istersen ssd ekleyip almanı tavsiye ederim
  • merdas kullanıcısına yanıt
    Eğer ilk sisteme ssd eklersem bütçeyi oldukça aşıyor, ilk sistemi tavsiye ediyorsanız ve ssd eklersem hangi parçaları değiştireyim?
    Peki 4670 ile 4670k arasında overclock haricinde başka fark var mı?
  • varsa çok az performans farkı olur. Ama hissetmezsiniz yani. Okadar bariz olmaz. bu Ghz olayını yükseltmek için yapılıyor overclock. Alır almazda yapılmaz zaten. :) anakarttan vs biraz kısabillriz. örnegin hdd 1 tb de yeterli olmazmi ?

• O.eKy.O kullanıcısına yanıt
    istersen biraz bekle z97 chipsetli anakartlar geliyor intelin onları bekleyebilirsin ve haftasonu fiyatlar biraz daha düşebilir ssd çok gerekli birşey değil oyun ilk yüklenirken bölüm geçişlerinde falan farkediyor
  • Evet, 4670k yerine 4670 koyup 1tb alabilirim zaten yetmezse 1tb sonradan takviye ederim.
    Zaten acelem yok haziran gibi almayı planlıyorum, şu an detaylı bilgiler alıyorum ki işime yaramayacak şeylere boş yere para vermeyeyim diye. z97 chipsetli dediğiniz anakartlar ne zaman gelicek, benim için ne gibi avantajı olabilir? Doların düşmesini bekliyorum, dolar yakında düşecek gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 6 Mayıs 2014; 20:55:16 >
  • ddr4 destekli 5.nesil lşlemciler cıkacak deniyor. Hem fiyatlar cok uçuk olur hemde oturması bir 2 3 yılı bulur.

Olmadı şimdilik 4670 işlemciyi alırım ddr4 destekli işlemciler normal fiyata gelince takviye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 6 Mayıs 2014; 21:01:32 >
  • Kesinlikle 9370 almamalısın.Ama gtx 770'te almamalısın alacaksanda 4gb modeli bundan emin ol 2gb yetersiz.
    o zaman bekle hazirana kadar kim öle kim kala dediğim gibi haftasonu bak fiyatlara o zaman tümü indirimli oluyor bütçeni kesinleştir çok güzel bir sistem toplayalım
  • quote:

Overclock ile işim yok, o yüzden soğutucu almayı düşünmüyorum. Ekran kartını belki ileride değiştiririm, ekran kartı olarak yukarıda belirttiğim r9 yada gtx770 almayı düşünüyorum. Psu böyle bir sistem için kaç Watt olmalı, 600W yeterli olur mu? RAMlerde mhz nasıl etkiliyor, 1600mhz daha mı iyi?

hocam o zaman yüksek sese çok dayanaklısın demektir.9370 in oyunlarda stok fanla çıkaracağı ses=sabiha gökçen hava alanı. kulak tıkaçlarını hazırla bence:)
  • Evet bütçede hazirana kadar biraz değişiklik yapabilirim. Fiyatların da düşük olduğu zamanı yakarlarsam iyi olur.
    GTX770 in 2gb modeli ile 4gb modeli arasında çok fark varsa r9 u alsam daha iyi olur çünkü gtx770 2gb ile 4gb arasında fazla fark var bütçem yetmeyebilir.
    9370 almak istediğimi söylemedim, 4670k yerine 4670 almayı tercih edeceğimi söyledim, 9370 sadece oluşturduğum sistemlerin içinde bulunuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.eKy.O -- 6 Mayıs 2014; 21:15:54 >
    gtx 770 4 gb ile 2 gb arasında ilerisi için fark olabilir şu an 1920*1080 çözünürlük için 2 gb yeterli daha üzeri çözünürlüklerde ekran kartı ram ihtiyacı artıyor fiyat farkına bakmak lazım
  • merdas kullanıcısına yanıt
    Evet, 1080p çözünürlük üzerine çıkacağımı düşünmem ama ileride 4k monitörler yaygınlaşırsa büyük fark oluşabilir. 3gb vramli 2. ve 3. sistemde belirttiğim r9 nasıl peki, gtx770 2gb modelinden iyi midir, hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Olmadı şimdilik 4670 işlemciyi alırım ddr4 destekli işlemciler normal fiyata gelince takviye ederim.

Anakart ram işlemci degişimi demek :) fiyatıda ayrı yani.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.