Şimdi Ara

HAF 912 F.T.H. MOD 20 Temmuz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdiden söylemek isterim , daha bitmedi, ufak tefek değişiklikler yapılacak. Ama çok uzun vadili çünkü sıkıldım laptopta takılmaktan.

Şunu gerçekten söylemek isterim o tonlarca kablo saklamak beni benden aldı, ellerim ağırdı, yoruldum. Resmen iş yerinde o kadar yorulmadım, SIVI bağlamak çocuk oyuncağıydı 10 dk'mı aldı almadı, kablolar: o bütün ön panel uzatmalar ledler, fanlar bilmem neler, ufak tefek, şu bu kablo gerçek 2 saatimi aldı BİİİP.

Son fotolar:

UFAK KASANIZ VARSA (ki haf'912 artık ufak sayılıyor) DERDİNİZ ÇOK.
    Uyarmak istediğim önemli bir şey var:
    PSU Cover eğer tam HDD ve ya SSD leri kapatırsa, hava giriş çıkışı olmazsa eğer, şu an olan derecelere + 10-15-20 derece eklenir haberiniz olsun.

For the Horde.

Selamlar.

Giriş:Bir ara evde bulunmadım ve eve geldim de baktım ki anakart bozuldu. Anakart bozulunca elimde ki Asus m5a97 R2.0 değerlendirme zamanı gelmişti. Sırf bu yüzden bu işe giriştim.

Uzun,uzun baktım kasaya....
    Kasanın orijinal hali:

İstediklerim:
    1. Sol PC kapağa pencere açmak.
    2. Kapak mı, raf mı, ne denir bilmiyorum, hardiskleri ve powerı kapatan 90 derece açı ile olan metal parça yapmaktır.
    3. Ön tarafa 1 tane daha fan eklemek.
    4. R9 390na backplate yapmak. (Elimde ki ilk çıkan seriden maalesef backplate yok)
    5. Custom sıvı soğutma.
    6. Sağ PC kapağa radyatör eklemek.

Siparişlerden dolayı kasa şu an toplu ama yaklaşık 15 güne yine dağıtılacak.

1A. Sol kapağa kestim, şimdilik plexi bekliyor, kapak yeniden boyanacak ,renk orijinal siyaha ve ya başka renge dönebilir, şimdilik ikinci plana düştü.

2A. Kapak mı raf mı artık her neyse , 1 mm galvaniz sacı ile yaptım ,delik açıp,büküp ,boyadım. Tam takarken fark ettim ki hard disk rafında çıkıntı varmış canavar ile onu kesmek zorunda kaldım.

3A. Kapaktan çıkan ızgara kısmı kesip abkant'ta istediğim gibi büküp kasanın ön tarafa yerleştirdim ,üstüne 140lık fan ekledim. Ön taraftaki çıkıntı girinti her an değişebilir, keyfimi bekliyor.

4A. Plaka Kestim , boyamak kaldı , ama kartı dikeyde dikebilirim onun hakkında şimdilik kararsızım. R9 390'nın üstüne oturduğunda resim eklenecek.

5A. Pompa , silindir 140 mm sipariş verdim,yoldadır. Aklımda fikirler var:
    ''Tahta el'' alıp üzerinde yine modifikasyon yapıp onu buna yakın hale çevirmek ve silindir için raf haline getirmek.(Tabi damar işi biraz zor) Tabi bu sefer Dvd-rom'lara ayrılmış alanı oldu gibi yok ederim.
    Sıvıya gelince boruları arka taraftan çıkartıp yan sağ duran radyatöre gitmektedir.

6A. Bu işlemleri yaptıktan sonra radyatör yan tarafa asmak sıkıntı çıkartmaz, üstüne bir kaç fan ekleyip soğutması için yeterli olacak. Radyatör araba ve ya motordan çıkma olacak , alan derdim yok çünkü.

Diğer şeylere gelince.
    Anakart ve işlemci geçicidir. Rengini takmayın. ZEN'i bekleyip memnun kalırsam sonuçlardan ZEN+ Anakart alınacak , kalmazsam, İntel+Anakart alınacak. Yani her türlü anakart değişecek.

Tabi bunlar haydi haydi olan şeyler değildir , zamanla olan .

NOT: Resimlere tıklayınca büyüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINIKISIA -- 20 Temmuz 2017; 16:11:24 >

• ön bölüme eklediğin ızgara haricinde gayet profesyonel gözüküyor takipteyim bakalım yeni haf nasıl olacak
  • LINIKISIA kullanıcısına yanıt
    ön taraftaki ızgara güzel fakat rengi siyah olursa daha güzel olur bence.
  • Su içinbazı donanımlar geldi .. ala Le Pompa

• KOLAY GELSİN BENDE SIVI SOGUTMA PARCALARINI TOPLADIM OYLECE DURUYORLAR AMA :d
  • Keske on taraftaki izgarada siyah olsaydi
    Onun disinda oldukca guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar

şikayet geldi ön kapak hakkında.

Alın sakin olun :D

Bu sefer düşüncelerim biraz değişti : sıvı kalıyor.(yeri değişti) el kalıyor ( hala bir el atmadım ama :D).
    Ben resimleri paylaşıyorum siz bakarsınız.

NOT: DAHA HİÇ BİR ŞEY BİTMEDİ HER AN HER ŞEY OLABİLİR.

• LINIKISIA kullanıcısına yanıt
    şimdi olmuş işte kırmızı şeytan
  • Evet pc cable sleeving ta yaptık. çok tatlı led rgb sleevlerde duracak.

HAF 912 F.T.H. MOD 20 Temmuz.HAF 912 F.T.H. MOD 20 Temmuz.

• Güzel Görünüyor.
  • Çok çok iyi tebrikler
  • Yan kapagi neyle ,nasil kestiniz bilgi verebilir misiniz ? Daha once hic denemedim ayni kasa bendede var.

Hic ekipmanim ve atolyem yok ,apartma dairesinde basarabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Radyatör olarak scooter radyatörü kullanabilirsin.
  • Newresim kullanıcısına yanıt
    Valla canavar( taşlama ) ile kestim ince disk takıp.
    Valla odanda bile yapabilirsin, ama elin yatkın olması lazım. yamuk kesersen geri dönüşü zor. Bir de dikkatli ol şaka olmaz taşlama ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LINIKISIA

Valla canavar( taşlama ) ile kestim ince disk takıp.
    Valla odanda bile yapabilirsin, ama elin yatkın olması lazım. yamuk kesersen geri dönüşü zor. Bir de dikkatli ol şaka olmaz taşlama ile.

peki camı nasıl monte ettiniz ,cam derken plexiyi kastediyorum.
  • güncelleme gelecek mi hocam
  • Newresim kullanıcısına yanıt
    Daha monte etmedim. Pleksi boşta duruyor şu an . Ama, ya vida+cıvata yada silikon ile.Daha karar veremedim, şu an en son düşüneceklerin arasında o.Çok işim var çok.
  • Niye gelmesin? Gelir!
    Ama en başında yazdığım gibi uzun sürecek bir şey. Tahminim aralık sonu bitecek .
    Şu an yurt dışında olduğumdan dolayı, kasa İzmirde, biraz bu iş uzadı, son bir fuar daha olacak, sonra tahminim kasım 18-19'unda evde olup bu proje ile uğraşmak istiyorum. Maalesef daha çok işim var kasa konusunda.

Yapılacaklar kısa listesi:
    1.Akrilik boruları almak.
    2.Akrilik boruları bükmek.
    3.Kasa üst rafı (dvd-rom için) kesmek.
    4.Ahşap eli elden geçirmek
    5.Rafın kesildiği yere duvar eklemek + Ahşap el + Rezervuar için yer yapmak.
    6.Fan kontrol paneli eklemek.Sıcak ölçerler görünmez yapmak.
    7.Radyatör Bağlantı elemanları eklemek.
    8.Cable Sleeve için RGB tekli led ayarlayıp onları ninja yapmak (yani görünmez)
    9.En zoru montajı,eğer boruları düşündüğüm gibi yaparsam , en zor, en amele yer montaj yeri olacaktır.
    Sonrası artık ufak tefek işler.

• valla kasa cok güzel olucak gibi takipteyim hocam

kasanın yan tarafını nasıl kestiniz acaba ? kestikten sonra taktiginiz cam ya da materyalin ölcüsünü alırken neler yaptınız anlatma imkanınız var mı acaba ? dark subzero kullanıyorum ben ancak yan tarafı ben de cam olarak degistirmek istiyorum. uygun kapak bulmak nerdeyse imkansız o zaman da kesmek gerekecek sanıyorum tavsiyelerinize tamamen acıgım
  • Erd0000 kullanıcısına yanıt
    Olacak olacak , bir de zaman olsa daha güzel olacak, inanılmaz bunalımda buldum kendimi:kasa ile uğraşmak istiyorum ama işten dolayı ne evde oluyorum nede zaman kalıyor.

1. Canavar ( Taşlama ile kestim )
    2. Pleksi 3 mm ,takılı değil şu an , kasanın işi bitmediğinden dolayı. Kasa boyanabilir.
    3. Metre ile ölçü alıp, lazım olan ölçüleri sanayi bir firmaya verdim bana isteğim ölçü ile kestiler, yarım milim farkı kadar.
    Kapakta istediğin pencere boyutu iç tarafına çiz (dışta kapağın görüntüsü bozmamak için),ölçü al , 1-2 cm ekle her kenara(bağlanmak için pay) ,git kestir ya plexicide yada reklamcıda.

Tavsiye dremel al kendin kes kapağı, ama elin yatkın mı, değil mi, bilmiyorum o yüzden tavsiye yok olarak say herkesin imkanı farklı dostum,
    kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.