Binbaşı
18 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 95 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selam dostlar öncelikle Bayramınızı kutluyor sağlıklı günler diliyorum.


Geçen gün dolaptaki ıvır zıvırları düzenlerken 2010 yılında alınmış Atom işlemcili HP Mini 110 Netbook 'a denk geldim, film ve müzik izlemek için Temiz bir windows 7 yükler kullanırım demiştim ancak youtube 'daki videoları ve diğer sitelerde gezmek resmen işkence olduğunu gördüm çok aşırı takılıyordu.


Bir kaç saat araştırma sonucunda, Atom işlemciyi ve kullandığı ION Gpu 'yu overclock yaparak youtube ve film sitelerinde 480p videoları sorunsuz donmadan izleyebiliyorum.

Elinde aynı marka model / yada aynı işlemciye sahip cihazlarını atıl durumdan kullanıma kazandırmak isteyenler için bir rehber hazırlamak istedim.


Donanım özellikleri:


İşlemci: Intel Atom N270 @1.6 GHz (Diamondville)

Anakart: HP 3651 (Chipset Nvidia nForce 730i)

Ram: 1 GB ddr3 1333Mhz

Gpu: Nvidia ION


------------------------------------------------------------------------------------


İndirilecek Dosya: Silinebilir diye iki farklı siteye yüklüyorum dilediğinizden indirebilirsiniz.mega.nz
72.19 MB file on MEGA
https://mega.nz/file/vtcVFaDS

KEY= vIEhUEda6D2lD9SBdMsod-yykFi62iS8TW4u1bSATDw------------------------------------------------------------------------------------

Yapılacaklar:

---------------

1-Cihazın tüm termal macunları yenilenir temizliği yapılır.

2-Temiz ve modifiye edilmiş Light versiyon windows 7 32 bit yüklenir.

3-Aşağıda paylaşmış olduğum dosyalar bilgisayara indirilir.

4-Stabil ve en az bellek tüketimi yapılan browser indirilir (Firefox Kullanmaktayım)

------------------------------------------------------------------------------------


İşlemler (ATOM OVERCLOCK):


1- OCTuner(2.3.12) kurulumunu yapılır.

2- MegaNz yada MediaFire 'dan İndirdiğiniz rar dosyasının içerisinde Ion.ini dosyasını göreceksiniz onu C:\Program Files\ASRock Utility\OCTuner dizinine kopyalıyoruz ,

3- Sonrasında Aynı klasörde ASROC isminde bir ini dosyası var onu Not defteri yada Notepad++ ile sağ tıklayarak düzenle diyoruz, en üstte [SupportModel] yazan yerin hemen altına 3651=ion.ini yazıyoruz ve kaydediyoruz.

4- Bu 3651 ne diyenleriniz olabilir Rar dosyamızın içerisinde CPU-Z programını açıp "Mainboard" bölümüne gelince Model olarak 3651 yazdığını göreceksiniz / Yada sizde ne yazıyorsa onu 3. maddede söylediğim 3651 yerine sizde yazan modeli yazıyorsunuz.

5- Bu işlemi yapmadan ASRock OC Tuner 'i açtığınızda uyumlu olmayan platform hatası alırsınız 3. maddedeki adımı yapınca ASRock OC Tuner sorunsuz açılacak

6- Programdaki arayüzde CPU Frequency Yazan bölümü 150-165 aralığında bir kademeye getiriyoruz (her çipin üretimdeki durumundan dolayı performansı farklı, bendeki çipi 161 olarak kullanıyorum bu da 1927 MHz 'e denk geliyor Normalde Çip 1600 MHz Maksimum frekansa çıkabilirken, bu işlem ile 1900 'lü frekanslara hız aşırtmış oluyoruz.

7-Yine aynı programın arayüzündeki "Auto run when windows start" yazısını tıklıyoruz ki bu sayede bilgisayar açılışında, program bilgisayarı otomatik olarak hız aşırtmalı olarak kullandırabilsin.


Bu yaptığımız işlemler sonucunda Atom işlemcimizi 1.6 GHz 'den 1.9 GHz 'lere çekmiş olduk. Sıra geldi Ion GPU 'yu hız aşırtmaya


------------------------------------------------------------------------------------


İşlemler (ION GPU OVERCLOCK):

1- İndirdiğimiz rar dosyasının içerisinde yer alan "NVidia-System-Tools-v6.08" Kurulumu yapılır.

2- Performance Bölümünden "View system information" bölümünden bilgisayarınızdaki donanımların çalışma frekanslarını görebilirsiniz. Bizim bu adımdaki işimiz "GPU" bölümüyle (bendeki modelde Fabrika çıkışı 400MHz olduğu gözükmekte)

3- Yine Performance bölümünde "Device settings" Yazan bölüme tıklıyoruz. Karşımıza "CPU-Motherboard-Memory-GPU-" Seçenekleri geliyor buradan "GPU" 'yu seçiyoruz.

4- Clock Speeds alanında yer alan "Custom" tikini işaretliyoruz. Benim ayarlarım şu şekilde ; Graphics clock: 800MHz Processor clock: 2063 MHz , bu ayarları yapıp uygula butonuna tıklıyoruz.


Bu yaptığımız işlemler sonucunda fabrika çıkışı Ion Grafik çipimizi 400 MHz 'den 800 MHz 'lere çıkarmış olduk.


------------------------------------------------------------------------------------


Yaptığım testlerde; İşlem öncesi youtube 'daki videoları en düşük çözünürlükte bile görüntü donmaları olurken bu işlemler sonucunda 480p Çözünürlükte sıkıntısız izleyebilir haber sitelerinde sıkıntısız dolaşabilir oldum. Dolabın çekmecesinde atıl vaziyette olan Netbook 'u bu şekilde kullanabilir oldum.


Türkiye'de bu konuyla alakalı bir rehber yada yönlendirme göremedim , Faydası olabilir diyerekten Forum donanım haber kullanıcılarına paylaşmak istedim.


Biliyorsunuz ancak ben yine de belirtmek isterim ki ; bu yapılan işlem kullanılan cihazın fabrika ayarlarının üstünde yani cihazı üst limitlerinde kullanımına olanak sağlar, bu rehberde anlatılan yöntemleri uygulamak tamamen sizin kararınızdır, sorumluluk size aittir , olası donanım problemlerinde sorumluluk kabul etmiyorum.


Ben yukarıda belirttiğim ayarları yaparak Adana'nın yaz sıcağında sorunsuz kullanabilmekteyim.


 

Merhaba arkadaşlar hep aynı oyunlardan sıkılan yada sevdiği oyundan uzaklaşmış ve erişemeyen oyuncular gibi bende Alternatif vakit geçirmek için oyun arayışındaydım

Şöyle bir oyuna rastladım Steam 'dan indirdim ve Mekanik olarak / Oynanış olarak çok hoşuma gitti , Sizlerle de paylaşmak istedim.

Tamamen ÜCRETSİZ OYUN, üstelik Seslendirmeler haricindeki her şey TÜRKÇE 


>>>>  OYUNU STEAM 'DAN İNDİRMEK İÇİN TIKLA  <<<<


Splitgate Arena Warfare


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/73/f1/18/73f11886ee71b2702156cd1f87a8cb07.jpg&t=0&width=480&text=1Splitgate: Arena Warfare, çatışma alanında yeni bir boyut yaratmak için oyuncu kontrollü portallar kullanan hızlı tempolu, çok oyunculu bir nişancı oyunudur.

IGN, Splitgate'i "Halo ile Portal'ın bir araya gelmiş hali" olarak tanımlıyor.
Arayüz - Türkçe✔✔İngilizce✔✔✔Fransızca✔✔İtalyanca✔✔Almanca✔✔

Seslendirme - İngilizce✔✔

Altyazı - Türkçe✔✔İngilizce✔✔✔Fransızca✔✔İtalyanca✔✔Almanca✔✔Splitgate: Arena Warfare, oyuncuların yüzlerce saat oynayarak geliştirebileceği ve mükemmelleştirebileceği sınırsız yetenek çeşitleriyle hem yeni başlayan oyuncular için hem de kıdemli oyuncular için aynı derecede erişilebilir sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Splitgate, bu oyun türündeki deneyimleri ve oyuna duydukları sevgiyle tipik bir geliştirici takımının ötesine geçen Halo hayranı, tutkulu bir grup olan 1047 Games tarafından Unreal Engine 4'da yaratılmıştır.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/a8/2b/da/a82bda6b001f6b285a7d2d4e11556f15.gif&t=0&width=480&text=1
Havalan. Hareket Geç. Havaya Uçur.

Sürekli hareketin teşvik edildiği ve ödüllendirildiği bu oyunda, oyuncular HAVALANMAK, HAREKETE GEÇMEK VE HAVAYA UÇURMAK için stratejik olarak portallar yerleştirecek ve önceden mümkün olmayan, inanılmaz hamleler yapabileceklerdir.

Rekabetçi Sıralama Sistemi

Splitgate'in sıralama sistemi, oyuncuları benzer beceri seviyesindeki rakiplerle eşleştirir.


Rekabetçi sıralamada, Bronz dilimden Şampiyon dilimine yükselmeye çalış. Şampiyon olmak için gerekenlere sahip misin?

Eşit Oyun Alanı

Oyuncular her maça eşit teçhizatla başlarlar, böylece başta herhangi bir adaletsiz avantaj ortadan kaldırılmış olur. Güçlü silahlar harita boyunca zamanlayıcılarda ortaya çıkar ve oyuncuların kayda değer seri ölümler gerçekleştirebilmesi için güçlü silahları kullanmaları teşvik edilir.

Öğrenmesi Kolay, Ustalaşması Zor

Standart FPS kontrolleri ve sezgisel portal mekaniği yeni başlayanların çok uğraşmadan, hemen oynamaya başlayabilmesini sağlıyor. Ancak oyuncular, rakiplerini alt etmek için sürekli olarak stratejilerini ve portallar konusunda çevik düşünme becerilerini geliştirmelidir. Beceri çeşitleri sınırsızdır.


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

  MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
  • İşlemci: Any dual core CPU
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 1GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan


Arkadaşlar ayrıca oyuna DAVET EDEN ve DAVET EDİLEN yani her iki kişide oyunda HEDİYE PUAN ve SİLAH SKİNİ KAZANIYOR

Resimlerde anlattığım gibi 56NS31 Kodunu girerek hem kendinize hem de bana hediye puan kazandırabilirsiniz.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/e2/82/b8/e282b856d4ee4f5b182aebb8ed33526e.jpg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/4c/54/0f/4c540f43fae99c524a07bd1f1a678031.jpg&t=0&width=480&text=1
Youtube oyun incelemeleri , oyun içinden oynanış görüntüleri
Filtreleme yapmama rağmen hala türkçe çeviri konuları çıkıyor yokmu çaresi..

Turkcell Superonline 'a abone olmak için başvurdum kuruluma gelen ekip Buzdolabı Poşetine sarılmış bir modem getirdiler Kabul etmedim.

Müşteri hizmetlerini aradım , beyefendi o ikinci el değil revize görmüş bir modem, iyide kardeşim bunu benden önce birileri kullanmış sen bu modemi benim emanetime 2 yıl süreyle sözleşmeli olarak emanet edeceksin , ne bileyim benden önceki müşterinin ne şartlarda kullandığını dediğimde; bu modemler huawei zte gibi modemler 10-15 yıl ömürleri var içiniz rahat olsun dedi. İyide kullanıcı sözleşmesinde böyle yazmıyor ama dedim. Kemküm etti cevap veremedi.

Sözleşmede ; Kozmetik olarak çizik olan darbeli olan ....vb durumlarda modem garanti dışı kalıyor yazıyor.

İyide Yeni aboneye Buzdolabı poşetine sarılı olarak getirilen modemi inceledim sağı solu zaten çizikti.

Koskoca Turkcell Superonline bu kadar düştümü ya?

Merhabalar

Adana / Çukurova 'da ikamet etmekteyim , Millenicom 50 Mbit Full sınırsız Fiber (Superonline Altyapısı ile) 24 Ay Taahüt ile 89.90 TL paketine abone olmak için başvurdum Başımdan geçenleri sizler ile paylaşmak istedim.

- 04.08.2020 salı günü millenicom 'u aradım 05.08.2020 çarşamba yani bugün saat 13.30 gibi turkcell super online kurulum teknik ekibi geldi.

- Daireye daha önce (10-15 yıl önce) kablo çekilmiş olduğu için yeni kablo çekemeyeceğini söyledi gelen eleman , Bende belki 10-15 yıllık vardır o kablo , iç tesisat arızası palavralarını daha önce çok yaşadım bu yüzden sıfır kurulum istiyorum dedim. Eleman Aradı müdürünü estek köstek felan filan iyi bari çekin demiş müdürleri.

- Elemanlar 9. kattan bodrumdaki kutuya kadar cat 5 kabloyu çekerken alet çantasının üzerinde modem kutusu duruyordu , bakayım hangi marka model diye kutuyu elime aldım , Kutu bildiğin daha önce açılmış , içerisinden buzdolaplarında kullanmakta olduğumuz Şeffaf folya ile sarılmış Modem çıktı modemin arkası felan çizik yani daha önce kullanıldığı çok belliydi.

- Aradım millenicom müşteri hizmetlerini durumu anlattım bunlar 2.el modem getirmişler , ben 2 yıl taahhüt imzalıcam yarın öbür gün bu ne olduğu belli olmayan modem bozulursa kullanıcı hatası diyerek bana keserler cezasını dedim. Telefondaki beyefendi Kesinlikle sıfır modem vermeleri lazımdı rapor tutuyorum dedi.

- Kablo çeken elemana Bu modem kullanılmış sıfır modem getirin bunu teslim alamam dedim , Müdürüne beni arattırdı , Müdür; beyefendi Pandemi sürecinde olduğumuzdan modem üretimi durdu, 5 aydır Yeni Müşterilere Sıfır Modem veremiyoruz ikinci el modem veriyoruz dedi. Kabul ederseniz whatsapp 'dan verilen modemin ikinci el olduğunu arızalanması durumunda yenisiyle değiştireceğini belirten bir yazının fotoğrafını çekip yollayabileceğini elinden ancak bunun geldiğini iletti.

- Bende Whatsapp 'dan gönderilen resmin hiç bir yasal geçerliliği olmayacağını düşündüğümü ilettim , ve kurulumu durdurduk.


Şimdi Forumdaki Millenicom yetkilisi ve arkadaşlara sormak istiyorum , 5 aydır Korona yüzünden modem üretilmediği ve bu yüzden Yeni abonelere kullanılmış , durumunun ne olduğunu konusunda en ufak fikrimizin olmadığı modemleri 24 ay taahhüt ile teslim almak sizce doğrumu ?


Şahsi görüşüm ;
Turkcell Superonline, Altyapısını kiralamak zorunda kaldığı (rekabet kurulundan dolayı) Millenicom Müşterilerine Böyle bir caydırma politikası izliyor olabilir mi ?
Gelen elemanında söylediği bir kaç şey var; keşke turkcell super online 'dan direk alsaydınız bu şekilde millenicomdan alınca tam hız alamazsınız gibi bir laf söyledi. Nasıl yani benim taahhütüm neyse onu alırım dedim. Abi sen Turkcell olsan kendi müşterin ile kiraladığın millenicom müşterisine aynı hızı verirmisin dedi.

Yani neresinden bakarsan bak tutarsız bir olay yaşadım. Sizler ile paylaşmak istedim okuyanlara teşekkürler.

Millenicom yetkilisi arkadaş bana ulaşırsa memnun olurum.
Arkadaşlar Aşağıdaki Üç ürün arasında kararsız kaldım. Belenti olarak: büyük enter tuşu, rgb,mekanik,Orjinal Türkçe tuşlar,anti ghosting.

Aşağıdaki üç üründede bu ürünler bulunuyor Titan-x 'de mavi switch var, acaba diyorum akşam vakti ses bahsedildiği gibi yan odadan duyuluyor mu ?

Sizce hangisini tercih etmeliyim ? Yada aşağıdaki ürünleri kullananlar + ve - yönlerini paylaşırsa alırken fikir sahibi olmuş olurum.

Ortalama 270 TL
Yeni model olduğu için biraz daha yakın hissettim kendimi
Rampage KB-R90 ORION RGB Red Switch Gaming Mekanik Klavye

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ortalama 380 TL
Model olarak eski ancak ezici çoğunluk memnun kalmış
Rampage Hydra R6 Full RGB Red Switch Gaming Mekanik Klavye

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ortalama 350 TL
Tasarımı çok hoşuma gitti ancak red switchli modeli yok sanırım, Tereddütteyim bahsedildiği gibi akşam vakti
yan odadan duyuluyor mu bu mavi swicth sesleri ?
Rampage KB-R95 X-TITAN USB Full RGB LED Q Outemu Blue Switch

---> The Cycle Resmi Siteye Git. <---

Spec Ops: The Line'ı oynayanlar el kaldırsın. Pek fazla değiliz, değil mi? Oyunun arkasındaki isim, Yager yeni bir Spec Ops oyunu üzerinde çalışmak yerine, günümüzün yeni fenomeni Battle Royale'e doğru kayan bir yapımla uğraşmayı yeğlemişe benziyor. Bu çalışmanın ismi de The Cycle olarak belirlenmiş.

The Cycle aslına bakarsanız tam bir Battle Royale değil. Biraz MOBA, biraz Battle Royale, biraz aksiyon...

The Yager ekibinin geliştirdiği son FPS oyunu The Cycle, Epic Store üzerinde ücretsiz oldu. Şu anda hala geliştirilme aşamasında olan oyunun açık alfa sürümünü ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Battle Royale türüne benzeyen ancak oldukça farklı bir yapıda olan The Cycle, rekabetçi bir co op oyunu olarak piyasadaki yerini alacak.

The Cycle rekabetçi, eşleşme tabanlı birinci şahıs macerasıdır. İnsan uygarlığının sınırında ol ve güzel olduğu kadar ani tehlikeleri de bulunan zengin Fortuna III gezegenini keşfet. Yeni maceralara dal ve bu dünyanın sunabileceği her şeyi keşfet. Becerilerini test et ve karar ver, uyum sağla veya galip gel. Diğerlerine katıl, savaş veya kaç. Zafer elde etmek için ne gerekiyorsa yap, ancak bunu gezegen seni ele geçirmeden önce yap.Yaklaşık 20 dakika sürecek olan maçlarda toplamda 20 kişi karşı karşıya gelecek. Dilersek maça başladığımız gibi yakınımızda beliren oyuncuya saldırabileceğiz, dilersek de onunla antlaşma yoluna gideceğiz. Bunu yapmamızın nedeni ise basit... Oyun sıradan bir Deathmatch mücadelesi olmayacağı için, başarılı olmak için bazı görevler yapmamız gerekeceği belirtiliyor.


Bu görevleri yaparken de yapay zekaya sahip düşmanlarla mücadele edeceğiz. Bazıları o kadar güçlü olacak ki tek başımıza üstesinden gelmemiz pek mümkün olmayacak; burada da diğer oyuncularla birlik olma yoluna gitmek gerekecek. Farklı farklı görevlerin verilmesi maçların dinamğini bir hayli değiştireceğe benziyor ve Yager de bu özellik sayesinde oyunun benzerlerinden sıyrılabilmesini umut ediyor.
The Cycle sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

CPU: Core i5 2.6 GHz
RAM: 4 GB
OS: Windows 7/8/10 64-bit
GPU: nVidia GTX 760 / Intel Iris 640
PIXEL SHADER: 5.0
VERTEX SHADER: 5.0

Önerilen sistem gereksinimleri

CPU: Core i7 2.8 GHz
RAM: 8 GB
OS: Windows 7/8/10 64-bit
GPU: nVidia GTX 1060 / AMD RX 580
PIXEL SHADER: 5.1
VERTEX SHADER: 5.1
İstenilen GPU RAM'i: 4096 MB


Yager Ekibi; Kendileri Berlin merkezli bir Alman video oyun geliştiricisidir.Merhaba Arkadaşlar Forumda kısa bir arama yaptığımda Line of Sight 'a dair bir tanıtım konusu göremedim ve Yakın zamanda Steam 'de deneme fırsatı bulduğum Ücretsiz MMOFPS Tarzı, Tempolu şekilde seri oynanan bu oyunu sizlere tanıtmak istedim.


Öncelikle ; Line of Sight, en ünlü online FPS oyunlarından biri olan ve Avrupa çapında 7 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşan Combat Arms'ın geçmişteki yapımcısı, BlackSpot Entertainment tarafından Unreal Engine ile geliştiriliyor. 2011'den bu yana çalışan geliştiriciler Combat Arms oyuncularından gelen, fikirleri ve geri bildirimleri temel alarak yeni bir oyun ortaya çıkarmışlar. Yeni bir FPS oyunu ortaya çıkarırken, temel nokta orijinal Combat Arms oyun tarzına sadık kalarak, oyuna mücadeleyi artıracak eşsiz özellikler dahil etmek olmuş.
Line of Sight'da, pasif bir gen olan UEGN-0076’nın keşfedilmesi, insanların telekinetik güçler geliştirmesini sağlıyor. NEMEXIS'in gizli alt bölümlerinden biri olan ve aynı zamanda Combat Arms için biyolojik silah çalışmaları yapan bir şirket bu özel geni bir silah olarak kullanmaya başlıyor. Combat Arms: Line of Sight oyuncusu olarak, bu telekinetik yetenekleri, insanüstü güçler ve psişik silahlar olarak ediniyorsunuz.

Line of Sight neredeyse sınırsız silah tasarımı ve özel insanüstü güçler sunuyor. FPS severler iyi dengelenmiş ve tempolu oyun tarzı ile PvP maçlarında çeşitli haritalar ve modların yanı sıra “Cryistal Boost” adı verilen ve insanüstü güçleri kazanmaya ve kullanmaya imkan veren ilgi çekici modlar tecrübe edecekler.

Oyunda Birçok milletten oyuncu bulunmakta Farklı bölgelere göre sunucular yer almakta herhangi bir ping sorunu yaşamıyorsunuz, Clan odaları dahil olmak üzere bir çok oda ve sunucu yer almakta.


İstediğiniz şekilde ayarlayın!
Kişiselltirmede neredeyse sınır yok içerik konusunda deniz derya, oyunda 40 Silah ve 1.5 Milyon Özelleştirilebilir Seçenek..Line of Sight Başlıca Özellikler:

➤Detaylı Silah Özelleştirme – Silahların her bir parçasını özelleştirebilme , oyun tarzınıza göre ayarla ve üzerine kuşan.
➤Hızlı Tempolu Oyun – Hızlı Vurdulu-kırdılı Silahlı oyunlardan keyif alan oyuncular ile her türlü Ateşli çarpışmaya hazırlan.
➤Günlük ve Sert oyun Modları – Oyundaki mevcut maçlar için sıraya gir bayrak çekme ve baskınlık gibi klasik modlar da dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarına katıl.
➤Pisişik Yetenekler – Maç esnasında gerekli şartları yerine getirdiğinde Doğa üstü yetenekleri kullanabilirsin.
➤Sıralama, Ligler, ve Clanlar – Oyun içi Benzersiz Özelliklere Kavuşmak için Bir üst Lig için Savaş , Yada aynı amacı güden oyuncular ile birlikte Clan olarak savaşa katıl.


Yayıncı: BlackSpot Entertainment
Oyuncu tabanı: Genel
Türü: Shooter
Çıkış Tarihi: 31/01/2017
Oyun Linki: Steam 'de Ücretsiz olarak Oynayabilirsiniz.


Line of Sight Minimum Sistem Gereksinimi:

➤İşletim Sistemi: Windows 7 veya üzeri
➤İşlemci: Dual Core 2.0GHz from Intel or AMD 2.0GHz
➤Ram: 2 GB
➤Hard Disk alanı: 2 GB boş alan
➤Ekran Kartı: NVIDIA GeForce8600/9600GT yada ATI/AMD Radeon HD2600/3600


Birazda oynanış videolarına göz atalım :


Oyun mekanikleri olsun grafikler olsun gayet tatminkar benim için zaman geçirmeye değer , eğer sizde oyunu denemek isterseniz, oyun içindeki Nickim: MONSTERKlLL ekleyebilirsiniz.
Merhaba dostlar Bir kaç tecrübemi paylaşmak istedim Netspeed ve millenicom 'a geçmek isteyenler için belki faydası olabilir.

Türk telekom alt yapısını kullanan VodafoneNet (64mbit 240akn 69.90 TL) abonesiydim bir kaç gün önce 2 yıllık sözleşme sürem sona erdi yeni verdikleri teklif cazip gelmediği için yeni internet servis sağlayıcı arayışına girdim iki firmanın fiyat ve paketleri hoşuma gitti bunlar; NetSpeed (hiper200 paketi 75mbit'e kadar hız 200akn 4mbit upload 65 TL ) ve Millenicom (100 Mbps'e kadar hız akn yok 69.90 TL) Bu iki firmada Taahhüt istemiyor.

Tercihimi 1 yıl sabit fiyat garantisi verdiğinden ötürü Netspeed 'den yana kullandım ancak konunun içeriği olan CGN Havuzu denen bir sistem kullandığını ve bu sistemin Ping sürelerine olumsuz etkisi olduğunu gördüm, aslında daha önceden üstün körü forumda okumuştum bu sistemi ama ping değerlerine bu kadar olumsuz etki oluşturacağını tahmin etmiyordum, (VodafoneNet 'te 60 ping aldığım oyunda şuanda Netspeed ile 115/125ms ping oranları alıyorum.) aynı şekilde Millenicom 'u araştırdığımda Ondada CGN havuzu olduğunu gördüm.

Sizlere tavsiyem Eğer Online oyunlar oynayan Yada ping değerlerine Önem veren bir insansanız bu iki firmadan veya Hizmet almak istediğiniz İnternet Servis Sağlayıcıdan CGN havuzu denen sistemin Kendilerinde olup olmadığını teyit ederek başvurunuzu yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Ekstra olarak Millenicom 'dan alt yapı sorgulaması yapmalarını istediğimde bana adsl 16mbit 'e kadar hizmet alabilirsiniz cevabını verdiler 10 yıldır aynı evde oturuyorum ve gerek ttnet gerek vodafone net olsun kullandığum tüm internet servis sağlayıcılarından VDSL hizmeti aldım , Ama millenicom müşteri hizmetleri ısrarla evimde vdsl hizmeti olmadığını iddaa ettiler, hizmet verecekleri alt yapı Türk Telekomun ve Türk Telekom Sitesinden alt yapı sorgulaması yaptığımda VDSL hizmet alabileceğim bilgisini görüyorum Millenicom müşteri hizmetleri ise buna yanıt olarak birşey söyleyemedi sistemleri öyleymiş.) Açıkcası bana biraz Amatör bir firma izlenimi bıraktı bunuda paylaşmak istedim sizlerle.quote:

NOT:
- CGN Ip'deyseniz uzaktan masaüstü ya da kameralara erişiminiz olmuyor.
- Port açamıyorsunuz , açsanızda kullanamıyorsunuz.
- Kötü bir havuza düştüyseniz internetiniz yavaş oluyor ve pinginiz yüksek olabiliyor.
- Aynı online oyunu oynayan oyuncularla aynı havuzdaysanız oyuna girişinizde hata alabiliyorsunuz. Aynı şekilde 1 Ip'den en fazla 1 kayıt alan yerlere kayıt hatası alabilirsiniz.
Merhabalar Sevgili dostlar

Adana 'da yaşıyorum şuanda Türktelekom altyapısı kullanan VodafoneNet kullanıyorum, 25 gün sonra sözleşmem bitecek, Forumdan baktığımda 3-4 farklı firma gördüm bu konuda siz değerli dostlarımın yorumlarına ihtiyacım var ÖZELLİKLE ADANA bölgesinde Türktelekom altyapısı hizmeti veren servis sağlayacıların hangisini kullanıyorsunuz memnun kaldığınız yada aman uzak dur dediğiniz firma/lar Hangileri ? (Ve tabiki Diğer şehirlerde yaşayan arkadaşlarında iyi kötü yaşadığı izlenimlerden faydalanmak da isterim.)

Değerli yorumlarınız eksik etmeyin Sizin yorumlarınıza göre seçim yapacağım.Hakkında
Konum: Adana
Meslek: Bilgisayar teknikeri , Elektronik Teknikeri
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 1.560
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.783
İkinci El Bölümü Mesajları: 84
Konularının görüntülenme sayısı: 49.600 (Bu ay: 539)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 565 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.