Şimdi Ara

GT5 Tavsiyeler ve İpuçları Başlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.284
Cevap
13
Favori
90.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyundaki tecrübelerimize dayanarak faydalı bilgileri buraya yazalım, sorular varsa da bildiğimiz kadarıyla cevaplarız

- Sadece 2200 kredi harcayarak aracınızın gücünü yükseltebilirsiniz, 120 beygirlik araç 139 beygire çıkıyor, daha güçlü araçlarda bu oranda artıyor

GT auto yağ değişimi 250
    motor bölümündeki spor ecu 1000
    emme sistemi yarış tipi filtre 450
    egzoz katalitik konvertör 500

- Topgear pistini açmak için özel etkinlikler bölümündeki Topgear kısmının ilk aşamasında 1. olmak,
    Nordschleife pisti için AMG kısmının 2. aşamasında bronz
    Nordschleife 4 saat pisti için AMG kısmının 2. aşamasında gümüş
    Nordschleife 24 saat pisti için AMG kısmının 2. aşamasında altın almak gerekiyor

- Özel etkinlikler bölümündeki Grand Tour bitince 5 tane photo travel bölümü daha açılıyor

- Kariyerde alınan arabayı online ve arcade modda kullanmak için favori olarak işaretlemek gerekiyor

- Yarış sırasında ABS, ASM, Traction Control gibi sürüş yardımlarını değiştirilebilir, DF GT direkdiyonlarda bu ayar hazır geliyor, gamepad ve diğer direksiyonlar için de ayarlardan atama yapılarak kullanılabilir, G25 kullananlar gamepad' e atama yaparak kullanabilirler

Update: Rally arabalarında 4X4 ayarını yapmak gerek çünkü default olarak 30-70 geliyor, yani 40-60 veya 50-50 yapmak daha iyi sonuç veriyor, bu ayarı yapmak için oyuniçi ayar ekranına girmek gerek çünkü yarıştan önce yapılamıyor (gamepad ayarlarında RA menü seçeneği)

- Garajınızdaki aracı arkadaşlarınızın görmesi için paylaşıma açabilirsiniz ama kullanmak için paylaşımı kapatmak gerekiyor

- Gt auto bölümünde aşağıdaki araçlara yarış modifikasyonu yapılabilir

Acura NSX RM '91
    Chevrolet Camaro SS RM '10
    Chevrolet Camaro Z28 RM '69
    Chevrolet Corvette Z06 (C6) RM '06
    Chevrolet Corvette ZR1 (C6) RM '09
    Dodge Challenger R/T RM '70
    Honda CIVIC TYPE R (EK) RM '97
    Honda INTEGRA TYPE R (DC5) RM '04
    Lexus IS F RM '07
    Lotus Elise RM '96
    Lotus Elise 111R RM '04
    Mitsubishi Lancer Evolution IX  GSR RM '05
    Nissan SILVIA spec-R AERO (S15) RM '02
    Subaru IMPREZA Sedan WRX STI spec C Type RA RM '05
    Suzuki Cappuccino (EA21R) RM '95
    TVR Tuscan Speed 6 RM '00
    Volkswagen Golf IV GTI RM '01

- 22. seviyedeki alman touring şampiyonası için ikinci eldeki touring araçları almanıza gerek yok, onlardan daha ucuza premium lexus ISF concept var 750 bin kredi, 50 bin daha harcayarak 3. aşama motor ve turbo alarak 754 beygir oluyor, bu yarışı ve yandaki SuperGT yarışını zorlanmadan kazanabilirsiniz, daha kolay olsun derseniz 35 bine yumuşak yarış lastiği alınabilir

- Değeri 20 milyon kredi olan Jaguar XJ13 aracını facebook oyunu ile garajınıza ekleyebilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_44881195/tm.htm

- Yapılan her yarıştan sonra (A-spec, B-spec, lisans, online) 2. el galerisinde 6 yeni araba güncelleniyor

- Ayarlanabilir şanzımanda son hız ayarı gözükenden daha az oluyor, örneğin son hız 380 ise araba 360 yapabiliyor ortalama 20km fark oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda_tirmas -- 11 Aralık 2010; 1:54:59 >

• Konunun faydalı olması dileği ile ilk soruma geçiyorum...

1000 araç olacak deniyordu. İki gündür toplamda 5-6 saat oynadım. Öncesinde ise prologue haricinde GT deneyimim yok denebilir. Bu yüzden menü de ben bulamamış olabilirim. VOLVO S60, oyun çıkmadan önceki listelerde var olarak gözüküyordu. Fakat ben ne "sıfır araç" kısmında ne de "hızlı yarışma" bölümündeki araç listesinde s60 göremedim. (Volvo'da sadece C30 var)

Acaba bu olmadığı anlamına mı geliyor. Yoksa oyunda belli bir seviyeye geldikten sonra s60 ve diğer olmayan araçlar listede gözükmeye başlayacak mı?
  • @HiGHWAYMOUSE

Volvo S60 standart araç olduğundan ikinci el bölümünde bulabilirsin, burası devamlı güncellendiğinden arada sırada kontrol etmen gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda_tirmas

@HiGHWAYMOUSE

Volvo S60 standart araç olduğundan ikinci el bölümünde bulabilirsin, burası devamlı güncellendiğinden arada sırada kontrol etmen gerek

Anladım, teşekkürler... O halde sıfır araçlar bölümünde gördüklerimizin hepsi premium'dur diyebiliriz sanırım...
  • Eski gt serilerinde All gold araba veriyordu all silver vermiyordu. B lisansı dün gece 4 gold gerisi silver bitirdim all silver olduğu için araba hediye etti.

benim sorum: bir korna hediye kazanmışım onu nasıl takıyoruz? :) markası hellaya benziyor ferrari staylaa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUTUdesign

Eski gt serilerinde All gold araba veriyordu all silver vermiyordu. B lisansı dün gece 4 gold gerisi silver bitirdim all silver olduğu için araba hediye etti.

benim sorum: bir korna hediye kazanmışım onu nasıl takıyoruz? :) markası hellaya benziyor ferrari staylaa...

Parçalar bölümünde deneme yaparak kullanabilirsin
  • arkadaşlar yeni aldım oyunu şuan kurma aşamasındayım yarışlara girmem için ilk önce lisansmı almam lazım yoksa yarış kazanarak ilerliyormuyuz nedir olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

arkadaşlar yeni aldım oyunu şuan kurma aşamasındayım yarışlara girmem için ilk önce lisansmı almam lazım yoksa yarış kazanarak ilerliyormuyuz nedir olay

Oyuna başladığında seviyen sıfır oluyor. Bir de arabaya ihtiyacın var. Fakat alabileceğin arabalar hem seviyenle hem paranla doğrudan ilintili. İstersen seviyeni lisanslara katılarak arttırabilirsin. Sonra araba alırsın. Veya sıfır seviye ile alınabilen arabalardan bir tane alıp yarışlara geçebilirsin.

Yarışların hepsine de tek bir arabayla katılmak mümkün değil tabi. İlerledikçe bazı yarışlara katılmak için 4x4 araban olmalı bazısı için öönden çekişli bazısına mesela sadece japon arabalarıyla katılabiliyorsun gibi. Dolayısıyla ilerledikçe ve paran yettikçe garajını çeşitlendirmekte fayda var.

Tavsiyem ise arada bir lisans almalı. Sıkılınca bir iki yarış yapmalı vs. şeklinde ilerlemek daha zevkli olabilir.

• bu başlık ilerleyebilirse cok yararlı olacaktır.
  • Gran Turismo 5 Top Gear Test Track VW Samba Bus

adam gold almış yaa

Bu hep çarpa çarpa çidiyor, ben çarptığım zaman direk diskalifiye oluyorum nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snaking -- 26 Kasım 2010; 20:34:22 >

• ben lisansları alıyorum ama ekstra yarışlar falan açılmıyor..bu işin mantıgını çözemedim açıklayabilecek var mı?
  • Nordscliefe pisti bilgisi düzeltildi

@ftorun
    Hafif dokunmalara izin veriyor, 1. olmak çok zor değil esas 2. aşama çok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda_tirmas -- 26 Kasım 2010; 20:42:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cino__cool

ben lisansları alıyorum ama ekstra yarışlar falan açılmıyor..bu işin mantıgını çözemedim açıklayabilecek var mı?

Yarışlar A spec ve özel bölümde, level seviyene göre açılıyor
  • Bu başlık çok faydalı olcaktır.Teşekküler düşündüğün için.
    Lisansları atladıkça param artıyor sanırım ama ben artığını göremiyorum,Paramı artmıyor,sorun bendemi ? Artıyorsa nerde yazıyor.Yukarda bi 20 yazıyor ama arttığana göre o değildir sürekli aynı kalıyor.
    Biraz soru - cevap konusu gibi olcak sanki ama daha iyi olur.En azından bilgilenme amaçlı çok yararlı olcaktır.
  • oyunun en başında araba seçmemizi istiyor ve 20000 puan yada paramız var sizce hangi arabayı almalıyız
  • Yazacak çok şeyim var. 23ç seviye bitiyor 3359.9 km yapmışım, A spec bütün eventler bitti sayılır 6 yarışım kaldı. Önce A spec i bitirip sonra toptan bir anlatım yapacağım.

Şimdi 2600000 e Zonda mı alsam yoksa mazda 787, toyota gt one veya nissan r390 mı alsam diye düşünüyorum. Bu hayati bir karar kariyerin kilidini çözecek bir araba lazım şu an da. Malum, para kolay kazanılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newokca

Bu başlık çok faydalı olcaktır.Teşekküler düşündüğün için.
    Lisansları atladıkça param artıyor sanırım ama ben artığını göremiyorum,Paramı artmıyor,sorun bendemi ? Artıyorsa nerde yazıyor.Yukarda bi 20 yazıyor ama arttığana göre o değildir sürekli aynı kalıyor.
    Biraz soru - cevap konusu gibi olcak sanki ama daha iyi olur.En azından bilgilenme amaçlı çok yararlı olcaktır.

Dostum lisanslar paranı arttırmaz sadece seviyeni arttırır. sağ üstte gözükür paran.

Ayrıca arkadaşlar oyun Türkçe olduğu için yardım kısmından da anlamadığınız yerlerde yardım alabilirsiniz, gayet güzel hazırlamış.
  • Bu ikinci el bir araç ile 300.000 km yapma trophy'si nedir yahu, kimse platinyum almasın diye mi koymuşlar? B spec'te daha kolay olur ama yine de bayağı zor bir trophy, üstelik bronz... Nedir bunun esprisi bilen var mı?

Ekleme: Olay o kadar sürmek değil, 300.000 km yapmış ikinci el bir araç almakmış... Aracın adını da vereyim de görün...

Carol 360 Deluxe '62

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRock -- 26 Kasım 2010; 23:37:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftorun

Gran Turismo 5 Top Gear Test Track VW Samba Bus

adam gold almış yaa

Bu hep çarpa çarpa çidiyor, ben çarptığım zaman direk diskalifiye oluyorum nedense.

Ben de gold aldım.
    Ayrıca çok yararlı ve mükemmel bir konu olmuş..Tebrikler arda..

• quote:

Orijinalden alıntı: rossoscuderia
    Yazacak çok şeyim var. 23ç seviye bitiyor 3359.9 km yapmışım, A spec bütün eventler bitti sayılır 6 yarışım kaldı. Önce A spec i bitirip sonra toptan bir anlatım yapacağım.

Şimdi 2600000 e Zonda mı alsam yoksa mazda 787, toyota gt one veya nissan r390 mı alsam diye düşünüyorum. Bu hayati bir karar kariyerin kilidini çözecek bir araba lazım şu an da. Malum, para kolay kazanılmıyor.

hangi arabayı en başta seçtin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.