Şimdi Ara

GT5 Tavsiyeler ve İpuçları Başlığı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.284
Cevap
13
Favori
90.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • helal olsun valla wv samba minibüsü kullanana. ben 10km ile dokunsam cart başa ucu ucuna bronzla bitirdim. lotuslarda takıldım şimdide.hafif firende lotus olur sana fırizbi
  • arkadaşlar yardım sorular aşağıda

1- bu profilimzde nasıl resim ekliyoruz bende eye cam var resmimi çekip koyabilirmiyim heheh

2- profilime tıkladığımda çevrimiçi olmak için tıklayınız yazıyo nasıl çevrim içi olunuyo yaw duvara yazı yazıyom milleti görüoom online anlamadım neyse anladınız siz

3- bu aspec tamamda bsipekte yarış kazanan varmı varsa kolu kırmadan nasıl kazanmıştır püf noktalarını bekliyorum walla

4- yarıştan kazandığımız arabalar var arkadaşınla paykaş diye bir seçenek var o neiştir işlevi nedir

bugünlük bukadar iyi oyunlar

• Biraz uğraştırdı ama WV minibüs ile altın'ı kaptım.Öteki araçlara yanlardan hafif dokunduğunuzda diskalifiye olmuyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniacmatek

Biraz uğraştırdı ama WV minibüs ile altın'ı kaptım.Öteki araçlara yanlardan hafif dokunduğunuzda diskalifiye olmuyorsunuz.

Sen birde Lotus'a gel
    Kanımca;
    İMKANSIZ = Lotus'ta altın
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda_tirmas

Nordschleife pisti için AMG kısmının 2. aşamasında bronz
    Nordschleife 4 saat pisti için AMG kısmının 2. aşamasında gümüş
    Nordschleife 24 saat pisti için AMG kısmının 2. aşamasında altın almak gerekiyor

ben bronzcuyum arkadaş, gümüşe yakın dereceler yapıyorum biraz zorlayınca gümüş geliyo bazen, altın hayal benim için (ya da belki çok uğraşmam gerek ama zor gibi), ama merak ettiğim ben şimdi gümüş ya da altın alamazsam oyunda hiçbir zaman nordschleife 4 saat ve 24 saat pistlerinde oynayamayacak mıyım? gümüş veya altınla tamamladım diyelim 4 saat & 24 saat pistinin avantajları neler, daha çok para, daha çok seviye vs. ?

genel bir örnek diye sordum, başka örneklerle de anlatabilirim, mesela lisansları sadece bronzla tamamlayan bi oyuncu nelerden mahrum kalabiliyor, ya da turnuvalardan altın alamayan bir oyuncu. oyunu %100 bitirememe gibi bişi oluyor mu?

• AMG pistlerinde Nordscliefe'den tulum cikartip butun altinlari toplayanlar one ciksin bakim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

AMG pistlerinde Nordscliefe'den tulum cikartip butun altinlari toplayanlar one ciksin bakim

Ciğerini söktüm şerefsizim :D Yalnız yağmurda 300sl hiç yol tutmuyormuş arkadaş, ben fantazi yapıp arabanın modeline göre ABS ve asr yi kapatıyorum ama o şekilde imkansızdı gold almak mecburen açtım.
  • quote:

ama merak ettiğim ben şimdi gümüş ya da altın alamazsam oyunda hiçbir zaman nordschleife 4 saat ve 24 saat pistlerinde oynayamayacak mıyım? gümüş veya altınla tamamladım diyelim 4 saat & 24 saat pistinin avantajları neler, daha çok para, daha çok seviye vs. ?
    genel bir örnek diye sordum, başka örneklerle de anlatabilirim, mesela lisansları sadece bronzla tamamlayan bi oyuncu nelerden mahrum kalabiliyor, ya da turnuvalardan altın alamayan bir oyuncu. oyunu %100 bitirememe gibi bişi oluyor mu?

cortom arkadşında sorduğu gibi altın almak uzun pislermi açıyor? Bende sürekli bronz alıyorum arada birde altın.
  • @Garnispos
    DF GT otomatik olarak 900 derece olur ayara gerek yok

@gamer-x
    Profil fotoğrafı sadece replay resimlerinden ekleniyor, arabanı paylaştırırsan arkadaşların sadece görebilir kullanamaz

@cortom
    altın alamazsan arcade ve antrenman pistlerine eklenmez, A-spec yarışları yapılabilir
  • şimdi aldım oyunu sony shop tan kuruluyo bakalım nası sonra yardımlarınızı bekliyorum
  • Tg5'e psp'den araç yükleyebiliyorsunuz.Seçenekler menüsünde fark etmişsiizdir.Bende Psp ve Gran Turismo Portable var.Denedim ancak yükleme başarısız< oldu gibi uyarılar çıkıyor.Bir yerlerde hata yapıyor olmalıyım.Bu konuda bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supreme99 -- 27 Kasım 2010; 16:51:17 >
  • Herkese merhaba. Elimde Driving Force GT var (zamanında almıştım, birkaç oyunla oynayabilmek için) ancak hiç GT deneyimim yok. Bu oyunu da almak istiyorum açıkcası. Tam da ehliyet alma dönemindeyken benim için faydalı olacağını düşünüyorum. Ama konularda yazılanların çoğunu anlayamıyorum; A-spec, B-spec, topgear, pist isimleri, lisans ve yarış farkları, sıfır ve 2. el araç farkları vs.

Böyle bir durumdayken, bu oyunu alırsam boşuna almış olur muyum?

GT serisiyle ilk defa tanışacak birinin yapması gerekenler var mıdır?

Kafam çok karışık, cevaplarınızı bekliyorum.
  • Bunlar bilmek için dahi olmaya lüzum yok, çoğumuz çok eskiden GT serisinin başlangıcından beri bu oyunla haşır neşir olduğumuz için bu terimler yabancı değiliz, kaldı ki pek çoğumuzda otomobillere karşı hastalık derecesinde bağımlılık olduğu için motor sporları, pistler ve pek çok kavramı da biliyoruz.
    Bu demek değildir ki, bunları bilmezsen oynayamazsın. Oynayabilirsin ama açık söyleyeyim alacağın keyif bizimkinden farklı olacaktır, özellikle ilk defa bir simülasyon oynayacaksan keyif almayabilir, hatta sıkılıp aldığına pişman olabilirsin.
    Bence al ve dene belkide çok keyif alıp bağımlı olacaksın, hem aksi bile olsa şu an da oyun çok popüler olduğu için satmak istesen çok ufak bir zararla (10tl gibi) satabilirsin.
  • @arda_tirmas
    bende dönmüyor normalde gt5p de dönüyor ama gt5 de oyun daki kabinde dönmüyor
  • Top Gear Lotus testinde tum yardımları kapatınca arabanın frızbıden farkı kalmıyor, 50km ile viraja daha girmeden hafif fren yap oversteer understeer Allah ne verdıyse artık... merak edıyorum bu araç harbiden gercekte de böyle rezil mi

quote:

Orijinalden alıntı: rossoscuderia

quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

AMG pistlerinde Nordscliefe'den tulum cikartip butun altinlari toplayanlar one ciksin bakim

Ciğerini söktüm şerefsizim :D Yalnız yağmurda 300sl hiç yol tutmuyormuş arkadaş, ben fantazi yapıp arabanın modeline göre ABS ve asr yi kapatıyorum ama o şekilde imkansızdı gold almak mecburen açtım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rossoscuderia

Bunlar bilmek için dahi olmaya lüzum yok, çoğumuz çok eskiden GT serisinin başlangıcından beri bu oyunla haşır neşir olduğumuz için bu terimler yabancı değiliz, kaldı ki pek çoğumuzda otomobillere karşı hastalık derecesinde bağımlılık olduğu için motor sporları, pistler ve pek çok kavramı da biliyoruz.
    Bu demek değildir ki, bunları bilmezsen oynayamazsın. Oynayabilirsin ama açık söyleyeyim alacağın keyif bizimkinden farklı olacaktır, özellikle ilk defa bir simülasyon oynayacaksan keyif almayabilir, hatta sıkılıp aldığına pişman olabilirsin.
    Bence al ve dene belkide çok keyif alıp bağımlı olacaksın, hem aksi bile olsa şu an da oyun çok popüler olduğu için satmak istesen çok ufak bir zararla (10tl gibi) satabilirsin.

Ben de böyle düşünüyorum. Hem öğrenmiş olurum bazı şeyleri.
    Fiyat araştırması yapıp uygun bir yerden alacağım oyunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tremonster -- 27 Kasım 2010; 21:32:15 >

• bence gerçekte öyle değildir . yani gerçek hayatta öyle güçlü arabalara gaza abanırsan spin de atar yoldan da çıkar ama normal bir pedal basışıyla araç normal tepkiler verecektir. izmir montröde trafikte kavşakta porsche carrera gördüm bir keresinde. içinde 2 genç vardı hevesli olsalar gerek ani gazlamalar yaptığı için aracı zor zaptediyorlardı ama hiçbir zaman oyundaki arabanın tepkisi gibi delicesine giden bir araba görmedim.

hiçbir sürüş sistemi açık değilken araba 200de giderken freni köklesen araba yine de oyundaki gibi tepki vermezdi . nolur frenler tekerlekleri kilitler araba blokaja girer ve kızaklar sağa yada sola doğru.

ama oyunda frene dokunmaya gelmiyor . herhalde gamepadle oynadığımızdan mıdır fren tuşlarında yeterli hassasiyet konulmamış diye düşünüyorum.

bilmiyorum belki de direksiyon kullananlarda bu fren olayı daha gerçekçidir .

• arkadaşlar bendede dfgt var benım sormak ıstedıgım oyunda dıreksıyon ne kadar donuyor? 900 kullanamadıgımız kesınde yanı sankı bana ben cok cevırıyorum o az donuyomus gıbı gelıyor yanı dıreksıyon ıle aynı degıl
  • Beyler araba aslında normal tepkiler veriyor, ilk virajın eğim değişiminden dolayı araçta takılı olan sert lastikler çok çabuk tutuş kaybediyor ve frende doğru dozlama yapamazsanız kabaca yaşanan ağırlık transferinden dolayı aracın arkası, önünü geçmeye çalışıyor. Direksiyon kullanırsanız çok daha rahat edersiniz.

Viraja mümkün olduğunca içeriden girin ve araba geçicem diye uğraşmayın, sonra gelecek olan şikanda araçlar içeri kapanacak siz fren yapmadan dışarıda kalırsanız ve viraş sağa kıvrılırken topralayabilirseniz 3-4 araç geçeceksiniz.

Sonraki düzlükte iyi draft yapın ve sağda kalarak viraja geç frenajla ve dıştan girin, toplamak yine zor olacak ama işin amacı da o zaten, o virajdan sonra bir düzlük ve hafif sağ var, düzlükte draft işin sırrı zaten, o viraja frensiz girin, dikkat edin araç savrulacak kontraya hazır olun.

Sonraki sola dönüşe de frensiz girebilirsiniz iyice içeriden girin, apexe basıp tam sol yapın araba hafif savrulacak kontrayla düzeltin ve hiç hız kaybetmemiş şekilde yolunuza devam edeceksiniz.

Önünüzde iki sol viraj daha kalacak ilki kolay ama sonraki hayati bir viraj ve start-finish e çıkıyor, ona girmeden önce dışa açılarak güzelce yavaşlayın ve apexe basarak girip aracın önü yola hizalandığı anda gazı kapatın ve aynı
    taktikle 2. turu da atın.

Eğer doğru uygularsanız 2. turda şikana gelirken 1. sıraya çıkmış olursunuz.

• Amerikaner araçlar malum yüksek beygir düşük hızlı araçlar. Bu araçların hızını nasıl arttırırız en ucuz şekilde?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.