Şimdi Ara

GSS PRİM BORCU (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
980
Cevap
39
Favori
127.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3000 küsür borcum vardı 800 lere düşmüş.Ödeseydim gitmişti paralar.Haberim yokmuş gibi davanmaya devam.
  • http://www.milliyet.com.tr/maliye-bakani-naci-agbal-dan-ekonomi-2456311/ e-haciz geliyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yapılandırılan borcu nasıl ödeyeceğiz bilgisi olan var mı? bankalara mı gideceğiz sgk'ya mı ? e-devlet üzerinden mi ?
  • Kağıt gönderimine başlamışlar evlere.
  • çiko miko Ç kullanıcısına yanıt
    Haciz gelsinde artık davalar açılmaya başlansın insan hakları devreye girsin. Dünyanın hiçbir ülkesinde vatandaşı işsiz diye para alan bir devlet yok tabi suriyelilere para lazım.
  • Gss borçlarıyla bu haberin alakası yok ki. Yapılandırılan Gss borçları için son ödeme tarihi 30.04.2018 yazıyor zaten. Bu tarihe kadar hiçbir şey yapamazlar.

• Ya beyler bende 27 yasindayim. Bende bundan yararlaniyorum simdi 53 tl yaptilar ya benim eskiden 1 yil felan odemedim 1000 tl borc vardi. Ama onu felan silmisler yeni yasa ile giriyorum odemeye borc yok..sadece 106 tl yaziyor ? Demek ki benden eski borclari sildiler ben simdi bunu is bank uzerinden odeyince direk ssk li gibi muayene felan sorunsuz olurum demi ???

• gladyo38 G kullanıcısına yanıt
    106.66 lira ödediğiniz zaman 2-3 saat içinde müstehaktır yazısı çıkıyor. Sigortalı oluyorsunuz sorunsuzca. Haziran geliyor bi 53 Lira daha eklenecektir borca.

• Borcunu ödeyemeyen / ödeme ekranında borcu görünmeyen arkadaşlar. Öncelikle e-devlet üzerinden ödeme olmuyor, bankalar aracılığı ile sadece ödeme alıyorlar sistemde arıza varmış. SGK il müdürlüğünün dediği o. İnternet bankacılığından ya da direk banka şubelerinden "6824 GSS Tahsilatı" adıyla ödeme yapılıyor. Ben toptan tüm borcumu ödedim. Bu kodu vermez/seçmez iseniz borç görünmüyor.
  • Ozbi kullanıcısına yanıt
    Durumumuz benzer, bir aralar 8 bin küsür liraları görmüştüm e-devlette
    01.04.2017 tarihi öncesine ait eski borç toplamı 6497.92
    01.04.2017 tarihi öncesine ait tahsilinden vazgeçilen borç toplamı 4153.18
    01.04.2017 tarihi öncesine ait ödenmesi gereken borç toplamı 2344.74
    Şimdi 106,66 tl borcum var.

En önemli soru, Acaba ödesem mi artık 53 liradan?
  • Patolojik Bulgur kullanıcısına yanıt
    2300 Lira hiç yoktan yere neden ödeyeceksin dostum?
    Haksızlığa karşı bu kadar çabuk eğilmek doğru mu?
    Hiç bir sağlık hizmeti almamışım, almak içinde başvuruda bulunmamışım.
    GSS adı üstünde Genel Sağlık Sigortası, vergi değildir.
    E-Devletede girdiğinde 2018'in 4. ayına kadar ödeme şansının olduğunu görebilirsin.
    E-Haciz uygulayacağız diye 2012 yılından beri bu kaçıncı korkutmaları.
    Benden bu parayı kendi rızamla alamazlar, nasıl alabiliyorsa alsınlar.
    Haksızlığa karşı ölsemde boyun eğmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 30 Mayıs 2017; 13:53:18 >
    2300 lirayı zaten ödemeyeceğim ki.
    Bir işe başlayana kadar 2 ay kadar ödesem mi diye düşündüm sadece.
    Ödersem de hastaneleri boşa koymam. Dişçiye falan giderim çıkartırım parasını.
  • Patolojik Bulgur kullanıcısına yanıt
    Hocam devlet hastanesinde dişciye gitmek bence çok tehlikeli, paranın vs telafisi var ama o dişlerin telafi yok.
    mecbursan öde dostum
  • GSS kimse ödemiyo.. borç çıkartanda alamayacağını biliyor zaten..

boşuna ödemeyin kimse sizden zorla para alamaz.. yazdıkları gibi silerler bi gün merak etmeyin..
    Dolgu yaptırmam gerekiyor. Yarın özelden bir fiyat alayım fazla bir şey tutmazsa devlet hastanesiyle uğraşmam zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Patolojik Bulgur

Dolgu yaptırmam gerekiyor. Yarın özelden bir fiyat alayım fazla bir şey tutmazsa devlet hastanesiyle uğraşmam zaten.

gss için ücreti yatırma git üstüne koy özel doktora.
    Daha mantıklı yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: Patolojik Bulgur

gss için ücreti yatırma git üstüne koy özel doktora.
    Daha mantıklı yani.

Yatırmadım, dün gittim özel doktora 150 liraya sıra beklemeden, aklımda soru kalmadan dolgu yaptırdım.
  • Verin verin daha oy verin donumuza kadar alsinlar. Nasil bir ulke ki daha çalışmayan issiz kisilerden bile aylik talep ediyor doğal sağlık hakki için. Ulan yapacaginiz işi sinkaf edeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ATsams70q21

Borcunu ödeyemeyen / ödeme ekranında borcu görünmeyen arkadaşlar. Öncelikle e-devlet üzerinden ödeme olmuyor, bankalar aracılığı ile sadece ödeme alıyorlar sistemde arıza varmış. SGK il müdürlüğünün dediği o. İnternet bankacılığından ya da direk banka şubelerinden "6824 GSS Tahsilatı" adıyla ödeme yapılıyor. Ben toptan tüm borcumu ödedim. Bu kodu vermez/seçmez iseniz borç görünmüyor.

6824 GSS tahsilatı kısmından ödeniyor.

bilgilendirme için teşekkürler.
  • Benimde 9 bin küsür borcum çıktı 2011 yada 2012 den itibaren bu geçtiğimiz seçimlerde tv de reklam gördüm 2018e kadar öderseniz ana para ödenecek faizler silinecek diye girdim baktım 3.250 liraya düşmüş 2 kere 1000 + 1000 ödedim 1250 kaldı bende çok araştırdım kimisi ödeme dedi kimisi öde devlet eninde sonunda alır dedi bende 9 bin ödemektense 3 bin küsür ödemeyi tercih ettim mecburen :(
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.