Şimdi Ara

GSS PRİM BORCU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
980
Cevap
39
Favori
127.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu isteyene devredeceğim.GSS hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar almak isterse yazsın bana.Admine mesaj atarak bilgilendireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 18 Nisan 2019; 17:55:3 >

• benimde toplamda 10500 lira civarı GSS borcum görünüyordu sistemde. Soyguncu hükümet suriyelileri hastanelerde bedava faydalandırırken yiyip içip yatıp yuvarlanırken bize gelince haraç istemesi soygundur.. şimdi baktım 2015 - 2016 yılından borçlarımı silmişler.. askerden geldim geleli devlet hastanesinin kapısından geçmedim almadığım hizmet için borç çıkarmışlar.. yandaş ve yalamalar torpille peşkeşle başkasının rızkını çalıp işe girerken bizi işsiz bırakan çukurlaşmış hükümet yalamaları gelsin bu borcu silsin. ödemeyin kardeşim kendinizi soydurmayın..

vatan millete hayırlı olsun yeni yılda sigostasız çalışan köleler, pardon insanlar kalmayacak... 600 lira ödemektense sigortalı bir işte çalışıp işverene bu sigorta ödemesini yüklemek çok iyi olmayacak + sigortalı bir iş bulmak günden güne daha da zor olacak; mecliste tepemizde herşeyin oranını belirleyenler kendileri sefahat içerisinde yaşamaya; ev kirası, elektrik, su parası vermemeye meclis yemekhanelerinde porsiyonu 25 tl den kuzu eti yemeye devam etsinler... belkide bunu yeni türkiyemiz hakediyordur

Bu yasa hiç birşeyi çözmez, asıl sorunu anlamakta direniyorlar. Asıl sorun; işsiz olup, ailesiyle kalanları ailedeki diğer kişilerin gelirine bakıp borçlandırıyorlar. İkametgah adresindeki diğer kişilerin gelirine bakılıyor. Benim gelirim yok fakat başkasının geliri üzerinden borçlandırılıyorum. Bunun tek çözümü gssnin isteğe bağlı olmasıdır.

Muhalefet bile şu seçim döneminde umursamıyorsa umudum kalmadı bu gss konusundan aylık 500 olsa bile kitlenecek işsize

GSS kimsenin gündemine gelmiyor. Durup dururken borçlanıyor insanlar. İnanılmaz. Eyt ' nin çeyreği kadar bile gündem olmuyor muhalefet tarafından.

Umudum kalmadı o yüzden binlerce tl borca batcaz beli ki. Yazık gerçekten. Çok yazık.

• Evet malesef, kimisi icin avantaj bu gss, kimisi icin degil.

Oncelikle, haciz korkutmasin, oyle bir olayin olmasi cok zor, ben cok ciddi borclari olanlara bile haciz geldigini daha hic gormedim, duymadim, okumadim.

Asil soruna gelelim,

Sildirme imkanin yok. 25 yasini gecmemis olsan bunu ogrenciliginden yararlanarak yaptirabilirdin, ama 25 yas ustu icin bu gecerli degil, yani ssk suan seni ogrenci olarak gormuyor.

Yapman gereken su :

GSS primin hangi seviyede, onu ogren, 170'i ara. Hemen en yakın "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı" na git ve gelir testini yaptir, yani gelirin olmadigini bildir ve bundan sonra gececek olan zamani minimum tutardan ilerletmeye calis. Bu zamana kadar olana birsey yapamazsin. Muhtemelen aylik 200 kusur lira prim geliyor sana, onu ailenin ekonomik durumuna gore 30 kusur tl ye kadar dusurme imkanin var.

Odeme durumuna gelince, yakin zamanda secim var, af gelir vs deniliyor, bilmiyorum, acil sagliksal bir durumun yoksa beklemeni oneririm cunku borcu olan ve madur olan cok insan var, devlet birseyler yapabilir.

Suan hizmet alamazsin, cebinden para odeyerek tedavi olacaksin evet.

Alo 170'i arayip detaylari almani oneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalperestink

Evet malesef, kimisi icin avantaj bu gss, kimisi icin degil.

Oncelikle, haciz korkutmasin, oyle bir olayin olmasi cok zor, ben cok ciddi borclari olanlara bile haciz geldigini daha hic gormedim, duymadim, okumadim.

Asil soruna gelelim,

Sildirme imkanin yok. 25 yasini gecmemis olsan bunu ogrenciliginden yararlanarak yaptirabilirdin, ama 25 yas ustu icin bu gecerli degil, yani ssk suan seni ogrenci olarak gormuyor.

Yapman gereken su :

GSS primin hangi seviyede, onu ogren, 170'i ara. Hemen en yakın "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı" na git ve gelir testini yaptir, yani gelirin olmadigini bildir ve bundan sonra gececek olan zamani minimum tutardan ilerletmeye calis. Bu zamana kadar olana birsey yapamazsin. Muhtemelen aylik 200 kusur lira prim geliyor sana, onu ailenin ekonomik durumuna gore 30 kusur tl ye kadar dusurme imkanin var.

Odeme durumuna gelince, yakin zamanda secim var, af gelir vs deniliyor, bilmiyorum, acil sagliksal bir durumun yoksa beklemeni oneririm cunku borcu olan ve madur olan cok insan var, devlet birseyler yapabilir.

Cevap için teşekkürler ama birşeyler eklemek istiyorum.

Gss prim borcumu internetten öğreniyorum zaten.Gelir testi de yaptırdım ilk zamanında.

Yani bana 37 TL küsürden yazılıyor prim.

Ayrıca birşey daha sormak istiyorum.Bu konulardan galiba biraz anlıyorsun.Mesela ben bir özel hastaneye gitsem.Ne kadar ücret ödeyerek muayene olabilirim.İlaç - muayene hepsi için.

Hastaneye gitmeyeli neredeyse 15 sene oluyor.O yüzden sistem nasıl işliyor hastaneler de bilmiyorum.

Ayrıca aklıma bir şey daha takıldı.Farz edelim ben bir işe girdim.Peki bu borçlar ne olacak.Çünkü şöyle bir durum var.İşe girerken sigorta yapılıyor.Bu sigorta üzerinden de sağlık hizmeti alıyorsun.İkisi çakışmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara-Kedi

quote:

Asil soruna gelelim,

Yapman gereken su :

Gss prim borcumu internetten öğreniyorum zaten.Gelir testi de yaptırdım ilk zamanında.

Ayrıca birşey daha sormak istiyorum.Bu konulardan galiba biraz anlıyorsun.Mesela ben bir özel hastaneye gitsem.Ne kadar ücret ödeyerek muayene olabilirim.İlaç - muayene hepsi için.

Hastaneye gitmeyeli neredeyse 15 sene oluyor.O yüzden sistem nasıl işliyor hastaneler de bilmiyorum.

Ayrıca aklıma bir şey daha takıldı.Farz edelim ben bir işe girdim.Peki bu borçlar ne olacak.Çünkü şöyle bir durum var.İşe girerken sigorta yapılıyor.Bu sigorta üzerinden de sağlık hizmeti alıyorsun.İkisi çakışmaz mı?

Hayır çakışmaz. Sigortalı olarak çalışmaya başladıktan itibaren GSS yansıtılmaz sana. O borçlarda kalacak tabii ki. Ayrıca GSS diye bişey çıkmasaydı sen gene sağlık hizmetlerinden yararlanamayacaktın. Nede olsa sigortalı çalışmıyorsun ayrıca bakmakla yükümlü olunan kişi olma yaşınıda geçmişsin.

Ne kadar ücret ödeyeceğin hastane den hastaneye değişir. Muayane parası alırlar 35 lira SGK lı olanlarda belli bir oranda indirim uygulanıyor hastane hangi sınıftaysa. Tabii sen yüksek ücretten ödeyeceksin o ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

quote:

Orijinalden alıntı: Kara-Kedi

quote:

Asil soruna gelelim,

Yapman gereken su :

Hayır çakışmaz. Sigortalı olarak çalışmaya başladıktan itibaren GSS yansıtılmaz sana. O borçlarda kalacak tabii ki. Ayrıca GSS diye bişey çıkmasaydı sen gene sağlık hizmetlerinden yararlanamayacaktın. Nede olsa sigortalı çalışmıyorsun ayrıca bakmakla yükümlü olunan kişi olma yaşınıda geçmişsin.

Ne kadar ücret ödeyeceğin hastane den hastaneye değişir. Muayane parası alırlar 35 lira SGK lı olanlarda belli bir oranda indirim uygulanıyor hastane hangi sınıftaysa. Tabii sen yüksek ücretten ödeyeceksin o ayrı.

Alıntıları Göster
    Birşey sormak istiyorum

Gss primini ödeyen bir arkadasım var. Mart ayının 15 i gibi işe girdi. Mart ayında da gss primini yatırdıgını söylüyor. Nisan ayında da gss sorgulama yapıldıgında 1 ödeme daha görünüyor. Nisan ayında zaten çalışıyor. İşe giren kişinin gss primi otomatik olarak kesilmiyor mu ? Kesilmiyorsa ne yapması gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaabi -- 13 Nisan 2013; 16:07:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgaabi

Birşey sormak istiyorum

Gss primini ödeyen bir arkadasım var. Mart ayının 15 i gibi işe girdi. Mart ayında da gss primini yatırdıgını söylüyor. Nisan ayında da gss sorgulama yapıldıgında 1 ödeme daha görünüyor. Nisan ayında zaten çalışıyor. İşe giren kişinin gss primi otomatik olarak kesilmiyor mu ? Kesilmiyorsa ne yapması gerekir?

Alıntıları Göster
    :) en düşük gss 35 lira snaırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1948685BE -- 14 Nisan 2013; 1:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1948685BE

:) en düşük gss 35 lira snaırım

Alıntıları Göster
    yukarıda yazmış bazıları gss çıkmasaydı sağlık hizmetinden yararlanamayacaktın diye evde oturan çalışmayan adamı zorla borçlu yapacaksın sonrada sosyal devletten bahsedeceksin,ki sosyal devlet ilkesinde sağlık hizmeti bedava olmalıdır ama tabii herşey böyle hikayeden ibaret olunca normal görülüyor bunlarda

kaçak elektrik su kullanana hiç gıkın çıkmayacak ama onunda cezasını yine faturalarını düzenli ödeyenlere keseceksin..

adamın zaten işi olsa sigortalı olur ama kalkıpta işsiz adama gss adı altında her ay borç takacan

haciz korkutmasın şeklinde yanlış bilgi vermeyin insanlara, şu anda e-hacizin yazılımı altyapısı bile tamamlanmak üzere devlet banka hesaplarınıza otomatik e-haciz koyacak..bir şeyleri araştırmadan insanlara nasıl kafanıza göre bilgi verebiliyorsunuz burada ilginç gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

yukarıda yazmış bazıları gss çıkmasaydı sağlık hizmetinden yararlanamayacaktın diye evde oturan çalışmayan adamı zorla borçlu yapacaksın sonrada sosyal devletten bahsedeceksin,ki sosyal devlet ilkesinde sağlık hizmeti bedava olmalıdır ama tabii herşey böyle hikayeden ibaret olunca normal görülüyor bunlarda

kaçak elektrik su kullanana hiç gıkın çıkmayacak ama onunda cezasını yine faturalarını düzenli ödeyenlere keseceksin..

adamın zaten işi olsa sigortalı olur ama kalkıpta işsiz adama gss adı altında her ay borç takacan

haciz korkutmasın şeklinde yanlış bilgi vermeyin insanlara, şu anda e-hacizin yazılımı altyapısı bile tamamlanmak üzere devlet banka hesaplarınıza otomatik e-haciz koyacak..bir şeyleri araştırmadan insanlara nasıl kafanıza göre bilgi verebiliyorsunuz burada ilginç gerçekten

Alıntıları Göster
    doğru demişsin kaçak elektirik kulananlara bir bk yok birde devlette istihdam çıktı bu gün başbaakn açıkladı ne oluyorsa orta kesime oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1948685BE

doğru demişsin kaçak elektirik kulananlara bir bk yok birde devlette istihdam çıktı bu gün başbaakn açıkladı ne oluyorsa orta kesime oluyor.

Alıntıları Göster
    annem babamın üzerinden ölüm aylığı almakta 06.06.2012 tarihinden beri ve 3 gün elimize bir tebligat geldi. Aşağıda paylaşıyorum. Buna göre anneminm ödemesi çıkacakmı? hem emekli maaşı alıyor hemde gss için paramı yatıracağız yani?

Değerli Genel Sağlık Sigortalımı,

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince tüm vatandaşlar Kurumumuz tarafından genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır.

Kurumumuz kayıtlarına göre genel sağlık sigortası yardımlarından yararlanma hakkınızın sona erdiği tespit edilmiştir.

07.06.2012 tarihi itibariyle 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamında genel sağlık sigortalılığı tesciliniz re'sen yapılmış olup, tescilinize esas olmak üzere aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarının belirlenmesi için adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı ikametinizin bulunduğu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurarak gelir testi işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Gelir testi yaptırmanız halkinde yapılan gelir testi sonucuna göre prim ödemeden kurumumuz sağlık yardımlarından faydalandırılmanız yada tespit edilen aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarı;

*Asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar olması halinde asgari ücretin brüt tutarının üçte biri,

*Asgari ücretten asgari ücretin iki katına kadar olması halinde asgari ücretin brüt tutarı,

*Asgari ücretin iki katından fazla olması halinde asgari ücretin brüt tutarının iki katı, üzerinden %12 oranında prim ödeyerek sağlık yardımlarından faydalanmanız mümkün olacaktır.

Gelir testi yaptırmak istememeniz halinde ise aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarının, asgari ücretin iki katından fazla olduğu kabıl edilerek genel sağlık sigortası tescil işleminiz yapılacaktır.

Ödemeniz gereken prim tutarınız, gelir durumunuzda ve asgari ücrette meydana gelen değişikliklere göre değişecektir.

Yukarda yer alan açıklamalar doğrultusunda, gelir testi yaptırmak için bu yazının tebliğ tarihinden itibaren en geç bir ay içinde ikametinizin bulunduğu il/ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nabu

annem babamın üzerinden ölüm aylığı almakta 06.06.2012 tarihinden beri ve 3 gün elimize bir tebligat geldi. Aşağıda paylaşıyorum. Buna göre anneminm ödemesi çıkacakmı? hem emekli maaşı alıyor hemde gss için paramı yatıracağız yani?

Değerli Genel Sağlık Sigortalımı,

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince tüm vatandaşlar Kurumumuz tarafından genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır.

Kurumumuz kayıtlarına göre genel sağlık sigortası yardımlarından yararlanma hakkınızın sona erdiği tespit edilmiştir.

07.06.2012 tarihi itibariyle 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamında genel sağlık sigortalılığı tesciliniz re'sen yapılmış olup, tescilinize esas olmak üzere aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarının belirlenmesi için adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı ikametinizin bulunduğu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurarak gelir testi işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Gelir testi yaptırmanız halkinde yapılan gelir testi sonucuna göre prim ödemeden kurumumuz sağlık yardımlarından faydalandırılmanız yada tespit edilen aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarı;

*Asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar olması halinde asgari ücretin brüt tutarının üçte biri,

*Asgari ücretten asgari ücretin iki katına kadar olması halinde asgari ücretin brüt tutarı,

*Asgari ücretin iki katından fazla olması halinde asgari ücretin brüt tutarının iki katı, üzerinden %12 oranında prim ödeyerek sağlık yardımlarından faydalanmanız mümkün olacaktır.

Gelir testi yaptırmak istememeniz halinde ise aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarının, asgari ücretin iki katından fazla olduğu kabıl edilerek genel sağlık sigortası tescil işleminiz yapılacaktır.

Ödemeniz gereken prim tutarınız, gelir durumunuzda ve asgari ücrette meydana gelen değişikliklere göre değişecektir.

Yukarda yer alan açıklamalar doğrultusunda, gelir testi yaptırmak için bu yazının tebliğ tarihinden itibaren en geç bir ay içinde ikametinizin bulunduğu il/ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir.

Alıntıları Göster
    gss kaydı yaptır formu doldur benim 1000 kusur lira borcum çıkmıştı, sonra doldurduğun form sonuçlanıyor (bana 37 tl çıktı) aylık ödemen gereken miktar belirleniyor ve her ay düzenli olarak ödüyorsun,borç ortadan kalkıyor ve sigortalı kapsamına alınıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Kipırs Çipırs

gss kaydı yaptır formu doldur benim 1000 kusur lira borcum çıkmıştı, sonra doldurduğun form sonuçlanıyor (bana 37 tl çıktı) aylık ödemen gereken miktar belirleniyor ve her ay düzenli olarak ödüyorsun,borç ortadan kalkıyor ve sigortalı kapsamına alınıyorsun

Alıntıları Göster
    Hastaneden ücretsiz faydalanırsın ama ilaçlar ücretli. Özel hastaneye gittin mi fark parası ödersin sadece. Bankada paran üstüne araban falan varsa haczetme hakları var. Gidip gelir tespiti yaptırmazsan ki geçti tavan fiyat üstünden (212 tl) gss aktif olur gelir tespiti yaptır bir an önce borcun ikibin tl ise 37 tlden hesaplatırsan gss yi 300 e kdr düşer.

• borcunu sgk'ya gidip sildiren var mı? sadece aöf öğrenci kimlik kartımızı götürmemiz yetiyor mu? yani öğrenci belgesine gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bastien

borcunu sgk'ya gidip sildiren var mı? sadece aöf öğrenci kimlik kartımızı götürmemiz yetiyor mu? yani öğrenci belgesine gerek var mı?
    Özet geçeyim siz kendinize pay biçin.

2 yıldır part-time olarak çalışıyorum ve aöf öğrencisiyim. GSS çıktığında gittim yaptırdım faturasına ıvır zıvırlarına kadar götürdüm. Sonra çalıştığım şirketten bi yazı geldi. yarı zamanlı çalıştığımı için (ayda 16 gün) belirli bir miktar borç çıkabilir buna hazırlıklı olun diye.
    Gss yapıldı ama bana herhangi bi tebligat vs gelmedi.
    Diş hastanesine muayne olmaya gittiğimde sgk'ya borcum olduğu ortaya çıktı -ki bu durum doktorun bilgisayarında gözüküyor- tekrar sgk'ya gittim.

Sgk da 5 dk içinde durumum ortaya çıktı, yarı zamanlı çalıştığım için ayda 15-16 liralık bi borç çıkıyor.
    Eğer uğraşmak istemiyorsanız halkbankası'na gidip (genelde kalabık değildir) sgk borcunuzu ödeyebilirsiniz

Edit: Borcunuzu ödemediğiniz sürece muayne olamıyorsunuz ve her ay artmaya devam ediyor. Bunlara rağmen benim borcum 5 bin lira olmuş kesin haciz gelir vs diye endişelenmeyin. Sistemin ne o kadar avukatı ne haciz memuru nede çalışanı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet K. -- 1 Mayıs 2013; 14:52:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE1273EE0

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    2 yıllık üniversite okuyorum bu sene bitti okul 876 TL borcum gözüküyor bunu sıfırlama imkanım var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

2 yıllık üniversite okuyorum bu sene bitti okul 876 TL borcum gözüküyor bunu sıfırlama imkanım var mı ?

Alıntıları Göster
    Başka bir okula kaydını yaptırırsan aöf v.b okuldan alacağın öğrenci belgesi ile sildirebilirsin diğer türlü bilmiyorum,sgk'ya uğra bir sor istersen hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Hector. -- 9 Haziran 2013; 21:42:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Başka bir okula kaydını yaptırırsan aöf v.b okuldan alacağın öğrenci belgesi ile sildirebilirsin diğer türlü bilmiyorum,sgk'ya uğra bir sor istersen hocam.
    1025 tl gss borcum birikmiş.Okurken Öğrenin kredisi almıştım çalışırken her ay ödüyordum.Askere gittim ödemeye devam ettim şu son 2 ay biraz sıkıştım ödeyemedim.2 ay ödemedim diye vergi dairesine vermişler borcumu. İşsiz birisinden bunların nasıl ödenmesi bekleniyor merak ediyorum vardı da biz mi vermedik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewren48

1025 tl gss borcum birikmiş.Okurken Öğrenin kredisi almıştım çalışırken her ay ödüyordum.Askere gittim ödemeye devam ettim şu son 2 ay biraz sıkıştım ödeyemedim.2 ay ödemedim diye vergi dairesine vermişler borcumu. İşsiz birisinden bunların nasıl ödenmesi bekleniyor merak ediyorum vardı da biz mi vermedik

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben geçen sene haziran ayında liseden mezun oldum. Ve mezun olduğum tarihten itibaren GSS borçlanmam başlamış. Eve tebliğ geldiğinde 900 lira civarı bi borç vardı.Bu sene üniversiteye gitmek istiyorum.Aynı zamanda marttan beri sigortalı olarak çalışıyorum ve bugün baktığımda 2000 lira civarı GSS borcum var gözüküyor.Bu borçları sildirme imkanım var mı ? Ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilirmiyim.? İyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: ByGkhan57

Arkadaşlar ben geçen sene haziran ayında liseden mezun oldum. Ve mezun olduğum tarihten itibaren GSS borçlanmam başlamış. Eve tebliğ geldiğinde 900 lira civarı bi borç vardı.Bu sene üniversiteye gitmek istiyorum.Aynı zamanda marttan beri sigortalı olarak çalışıyorum ve bugün baktığımda 2000 lira civarı GSS borcum var gözüküyor.Bu borçları sildirme imkanım var mı ? Ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilirmiyim.? İyi günler

Alıntıları Göster
    Benim de 2000TL nin üzerinde borcum var 26 yaşındayım üniversite son sınıftayımBorç sürekli artıyo ne yapacağımı bilemedim.
    En son 18 yaşında ehliyet almak için doktora gitmiştim hiç yararlanmadığım bir hizmet için devlet benden zorla para alacak
    Bu borcu ödemezsen eve haciz gelir mi

• Arkadaslar merhaba. Bende bu gss yuzunden magdur durumdayim. Bu sene myodan haziran ayinda mezun oldum. Acikogretim kayitlarini bekledim ve bu ay kaydimi yaptirdim. Gss borcu sorguladigimda 780 tl civari borc gozukmekte. Bu durumda cikan borc icin ne yapmaliyim ? Bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: doruxx

Arkadaslar merhaba. Bende bu gss yuzunden magdur durumdayim. Bu sene myodan haziran ayinda mezun oldum. Acikogretim kayitlarini bekledim ve bu ay kaydimi yaptirdim. Gss borcu sorguladigimda 780 tl civari borc gozukmekte. Bu durumda cikan borc icin ne yapmaliyim ? Bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkurler..

bende myo okuyorum dostum, azami öğrenim süremi doldurduğum için yani 4 sene dolduğu için temmuz ayından beri gss bana borç yazdı, aöf kayıtlarını bekledim, bende yeni yaptırdım kaydımı. bugün öğrenci belgesi alıp sgk ya gittim, mart ayına kadar sgk dan yararlanıcam ama gss borcunu silmiyor. Diyor ki temmuz ayından itibaren gss li olmuşsun, onu gelir tespiti yaptırıp halletmen gerekiyor. Sanki aöf kayıtlarını temmuzda açtılarda ben kaydolmadım devlet nerden para götürsem diye bakıyo ya

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.