Şimdi Ara

GSS PRİM BORCU (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
979
Cevap
39
Favori
127.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 nisan 2017 öncesi tüm borçlar gecikme faizleriyle beraber siliniyormuş silinmeye başlandımı acaba yasa resmi gazetede yayınlarak yürürlüğe girdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakan oldumu silindimi

• Benim göz doktoruna gitmem gerek.Arpacık gibi bir şey çıktı gözümde.
    Sigortam yok.
    Sigortasız muayene ücreti ne kadar şuan?Kaç lira tutar doktora gitsem?
  • Bende 101 liralık borç silinme görülüyordu şimdi o da görülmüyor 1790 lira haracın var diyorlar indirim, silinme yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cezaları silmişler sadece anlamadığım 2 ay borcu olan zaten sağlık hizmeti alamıyor e bu bu adam aylardır borçlu zaten sağlık hizmeti alamıyor,bu emeklilik gibi değil ki geriye doğru yatırıp günleri saydıralım tamamen haraç,madem sağlık hizmeti alamıyorsun paran yok,öde bakalım parayı,memleketi eşek adasına çevirdiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 4 Aralık 2017; 10:43:11 >
  • 2012 ocaktan yanı su gss prım basladıgından berıdır yurtdısında calısıyorum belırlı aralıklarla Turkıyeye gelıp gıdıyorum gecen hafta su gecmıse donuk borclarda 3500 tl borc takmıs devlet onu farkettım Sgk ya basvurdum emınyetten giriş cıkıs istedı goturdum dedım kı kardesım yurtdısında bulunulan sureler bu prım borcundan sılınıyormus alın calıstıgıma daır hızmetler ve giriş cıkıslar silin ,önce yerlesımınızı Turkıyeyee aldırın dedı zaten dedım aldırdım ıkametım burası artık sonra tutturamadı ya gıt dedı gelir testı yaptık ,o kalkı ne ıcın yaptırıcam dedım zorunlu olmayan bısıyı yok zorunlu dedı yaptırman lazım yoksa bu sureler dusmez kardesım 50 tl nıze okey vermısız neyın gelır testı anlamadım 2012 den ıtıbaren hıc sıgortam yok hastaneye de gıtmemısım neyın gelır testı prımler de herkese eşit bu kadar zeka ozurlu sgk calısanları yazıklar olsun

• bugun gıttım evrakları verdım 3700 olan borcumu 2100 e ındırdıler onu da nısana kadar paşa paşa ödemeyı dusunuyorumm devletle dalasılmaz
  • Haraç borcu olduğu gibi halen duruyor silinme milinme yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ağustosta 25 yaşında olacağım. 900 küsür borcum çıktı. 4 aydır çalışıyorum. ayrıyetten aöf okuyorum. pazartesi veya salı gidicem beyoğlu sgk'ya bakalım öğrenci belgemle beraber.

şuan sigortalısınız derse 4 aydır çalışıyorum, bu borçlar çalışmadığım dönemlerde gelmiş diyeceğim. bakalım silecekler mi buraya yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

Haraç borcu olduğu gibi halen duruyor silinme milinme yok.

sistem fazlalık vermeye başlamış,ödeyen keriz çok,fazlalık verdiğine göre para ödüyorlar,rendevu alamıyorlar,memleket hakkaten keriz yuvası,dünya'da sağa sola poşetlerle para bırakan başka millet varmıdır,zannetmiyorum,bu adamlar elbet gss'de öder..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar son durum nedir?
    30 Nisandan sonra silinen borçlar tekrar eklenecek ödenmezse deniyor.
    2200 lira civarı borcum var, bir kere tedavi olmadım, niye ödeyeyim?
    Gelir testiyle gerekirse başka ikametgaha geçerek sildirmek mümkün müdür?
    Yoksa hiç uğraşmadan ödeyelim mi? Olası bir kıl dönmesi var. Gerçi devlet de gidip olunur mu emin değilim ama.
  • Hep biz borcluyuz. Hastaneler suriyeli multeci dolu. Hepsi bedavaya sglik hizmetinden faydlaniyor. Sonra sgk 30 milyar tl neden borclu diye dusunsunler. Suriyeli belesciler yuzune saglik hizmeti resmen coktu. Primler artti , randevu sureleri ileri tarihe atilmaya baslandi. Artik suriyelilere harcanan paralari yuksek bizlerden prim olarak yansitmalarindan biktim.

• Arkadaslar bir ay ödesek suan açılır mi yapılandırma yapmistik bu spas muhakkviyet midir nedir edevlette birsey yazdı ama anlamadım bilen biri var mı doktora gitmem lazım da ona göre oduyem. Bu arada lanet olsun bu sisteme

• quote:

Orijinalden alıntı: deleteextra

Hep biz borcluyuz. Hastaneler suriyeli multeci dolu. Hepsi bedavaya sglik hizmetinden faydlaniyor. Sonra sgk 30 milyar tl neden borclu diye dusunsunler. Suriyeli belesciler yuzune saglik hizmeti resmen coktu. Primler artti , randevu sureleri ileri tarihe atilmaya baslandi. Artik suriyelilere harcanan paralari yuksek bizlerden prim olarak yansitmalarindan biktim.

Tamam da onlar Arap yani arapça konuşuyorlar.Akp Arapları çok sever.Bence sende hızlandırılmış Arapça kurslarına giderek Arapça öğren ve Suriyeden geldim diyerek başvur Gss'ye farkı göreceksin!

• E-HACİZ NEDİR?Elektronik haciz (e-haciz), vergi dairelerine olan vergi borcu veya sosyal güvenlik kurumlarına olan sigorta pirim borçlarından dolayı konulmaktadır. E-haciz elektronik ortamda, gerçek kişilerin maaşına ya da banka hesaplarında bulunan para, altın, döviz gibi mal varlıklarına haciz uygulanması işlemidir. Ayni işlemler şirketlere ve ortaklarına da uygulanmaktadır.E- haciz işlemleri, Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenli Kurumu tarafından elektronik ortamda gerçekleştirilmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Merkezi Kayıt Kuruluşu, PTT ile bütün bankaların genel müdürlükleri ile imzalanan protokol gereğince uygulanmaktadır.

Kaynak Yeniçağ: Maliye’den e-haciz şoku! / Sabri ARPAÇ

• Genel Kurul’da görüşülen KDV Yasası’nda iki yeni madde ihdasına ilişkin önergeler son anda gündeme geldi.

AK Parti, CHP ve MHP grup başkanvekillerinin imzalarını taşıyan önergeler, HDP’nin itirazına karşın kabul edildi. Yasaya eklenen ilk maddeye göre, TBMM üyeleri ve üyeliği sona erenler ile dışarıdan atanan bakanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının tüm sosyal tesis ve imkanlarından, bu tesislerin en üst düzey amirlerine sağlanan en uygun şartlara göre yararlanacaklar. İkinci madde ihdası da Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, general ve amirallerle ilgili oldu. Buna göre, Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanları ile orgeneral ve oramiral rütbesinde bulunanlar, bu görevlerden emekli olanlar ile bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık hakları, TBMM üyeleriyle eşitlendi. Bu statüde olanların sağlık giderleri, milletvekillerinin bağlı oldukları esaslara göre kendi kurumlarının bütçelerinden karşılanacak. Bu hak daha önce ayrı bir yasayla yüksek yargı üyeleri ve aile fertleri için de tanınmıştı.

• yeni borçlar çıkmış arkadaşlar,nisan 2017 yılına kadar olan borçlara faizler eklenmiş,hayırlı uğurlu olsun,2 tane suriye'li beslesen sevap kazanırsın,durmak yok döşemeye devam..
  • 2016 Haziran'da mezun oldun 2016 Nisan ayından kalma gss borcum gözüküyor.İlla sgk ya gidecez
  • Arkadaşlar gerçekten konudan iyi anlayan birisi var mı forumda.

Benim 1.4.2017 öncesine ait gss pim borcu var. Ve bu borçları aylık 53 TL olarak sabitlemişler. 1200 tl borcum var. 30 Nisan'a kadar yatırın diyor.

1.4.2017 sonrasında ise hiç borcum yok. Aşağıda not olarak diyor ki :
    Sağlık yardımlarından faydalanabilmeniz için
    01.04.2017 tarihi ve sonrasına ait 60 günden fazla
    prim borcu bulunmaması gerekmektedir.

Evet doğru benim 1.4.2017'den sonra hiç borcum yokv e sağlıktan faydalaniliyorum.

Sizce bu borcu ödemeye değer mi? Sağlıktan faydalanmama engel değil şu ana kadar . Bundan sonra olur mu?

30 Nisan'a kadar ödemezsem bu borçlar katlanacak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CARNIVALE

Arkadaşlar gerçekten konudan iyi anlayan birisi var mı forumda.

Benim 1.4.2017 öncesine ait gss pim borcu var. Ve bu borçları aylık 53 TL olarak sabitlemişler. 1200 tl borcum var. 30 Nisan'a kadar yatırın diyor.

1.4.2017 sonrasında ise hiç borcum yok. Aşağıda not olarak diyor ki :
    Sağlık yardımlarından faydalanabilmeniz için
    01.04.2017 tarihi ve sonrasına ait 60 günden fazla
    prim borcu bulunmaması gerekmektedir.

Evet doğru benim 1.4.2017'den sonra hiç borcum yokv e sağlıktan faydalaniliyorum.

Sizce bu borcu ödemeye değer mi? Sağlıktan faydalanmama engel değil şu ana kadar . Bundan sonra olur mu?

30 Nisan'a kadar ödemezsem bu borçlar katlanacak mı ?
    Üzerine geçmişe dönük faizleride ekleyecekler.

Ha ödemezsek ne olur hiçbi fikrim yok. eHaciz vs bişeyler olur mu yoksa öylece durur mu silinir mi kimse bişey diyemiyor.

Diyebildiğimiz tek şey ALLAH BELALARINI VERSİN!

Benimde 480TL var. İlk defa ödeyip bi daha kafama takılmamasını düşünüyorum ama çok da zoruma gidiyor bu haracı vermek!

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.