Şimdi Ara

GSS borçlarına af geliyor. (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.039
Cevap
26
Favori
61.681
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baya bir borcum vardı :) ilk etapta ki 25 yaş olayı ile 1000 e şimdide 300tl ye düştü. Ödeyip kurtulucam. Ödemeyi planlamıyordum ama çok şükür iyi kazancım var. 2015 2014 ten kalan borçlar. Mevzu çok sıktı.
  • invisible kullanıcısına yanıt
    Ödeyim kadrdeşim devlete bi katkınız olsun milliyetçiyim,ülkemi seviyom demek lafta kalmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu borc yasal değil, asla ödemeyin.

Sebebi ise devletin zaten halkına bakma zorunluluğu var. Sağlık hizmetini parayla satmaya çalısıyorlar.
    AKP hükümeti halkı aptal ve cahil zannettiğini ise herkes biliyor.

Sürekli halkı borclandırıp, sömürüyorlar. En son ise Bireysel emeklilik gibi, ve gelinen noktayı gördük.

Suriyeliler bu ülkede nasıl yaşıyor görün ve gözünüzü açın. Teslim olmayın.

Bana 2012-2014 yıllar arası çalışmadığım için 3.000 TL borç cıkarmış ve sonra faizle 4000 tl ye yükseltmiş.
    Düşünün işsiz ve çalısmıyorsunuz, ve ailenizle yaşıyorsunuz, üstelik almadığınız sağlık hizmeti için borclanıyorsunuz.

Tabi yeni çıkan kanunla ise, baktığımda gss borcumu (1.400 TL) düşürüp fixlemişler.

Hiç ödemedim ve ödemicem, ilk önce bu devlet dürüst olmalı ve halkı için sağlık hizmetini ücretsiz yapması lazım.

*GSS en güvenilir ve bağımsız olarak sunmak istiyorlarsa, hizmet almak isteyen kişilere sunmak zorundalar. Zorla değil isteğe bağlı olmalı !

işsiz ve para kazanamayan kişiler şuan çok var, birde kalkıp sağlık hizmetini parayla insanlara yaptırıyorlar.

Gelir testi zorunluluğu nedir yahu, böyle bir sistem mi olur. ?

*Kısaca; GSS sadece TC. vatandaşı olmayanlar ve bu ülkede yaşayan yabancılar için olmalı, ayrıca bağımsız ve sağlık hizmeti almak isteyen yanında özel hastalığı ve ağır ilaçlara bağlı yaşayan kişilere yönelik olmalı. İnsanlara dayatılması yanlış ve sorunludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuémcé -- 15 Nisan 2017; 11:47:47 >

• Ne koparsak kardır diye 53e düşürdüler. Sgk gittim taksitlendirme daha başlamamış. Ne zaman başlar bilen varmı? Ödeyip kurtulalım yeter yıllardır bunun vıdıvıdısı

• radko kullanıcısına yanıt
    Niye ödesinler ki hizmetini almadıkları bir şey için. GSS borcu işi olmayan insanlardan isteniyor haberiniz var mı ? Kendine ekmek bulamayan adam GSS ödeyerek devlete nasıl ve neden katkı yapsın ?

GSS ödeyerek milliyetçi olunuyorsa kafan çok güzelmiş güle güle hayırlı günlerde kullanırsın yakında .
  • Bu ödediğimiz paranın emekliliğimize, emekli olduktan sonra alacağımız paraya vs. bir katkısı olacakmı bilen var mı?
  • radko kullanıcısına yanıt
    Ben milliyetçi degilim o yüzden ödemiyorum . Devlet benden zengin , devletin bana katkısı olsun . Ben devlet için degil devlet benim için var. Benim borçlarıda ödiyiver o zaman devlete daha çok katkın olur ne dersin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flowles -- 15 Nisan 2017; 13:34:11 >
  • 170 ile görüştürdüm annemi mayıs 19 a kadar bekleyin ödenmiş borçlarınız da 53 liraya düşecek demişler. Yani devletten 1000 küsür para geri alabiliriz.. Bekleyelim görelim
  • devlete katkı için işssiz arkadaşlar bu borçları ödesin. telefonunuzu satın bilgisiyarınızı satın elbiselerinizi satın. çalışmayanlar geceleri para karşılığı ilişkiye girsin. biriktirdiği paraları devlete ödesinki tayyip güçlensin. BU nasıl bir zihniyet bu nasıl bir zeka ? bu arkadaş gibi düşünen milyonlar var. Sen bi hayır de devlet o zaman güçlenecek
  • İnşallah e-hacizler bir an önce başlar da en azından devletin referandumda yaptığı masraflar çıkar.Bütçede epey bir açık oluştu.Halkta Reis'e evet vererek bu yönetimden memnun olduğunu gösterdi.

• invisible kullanıcısına yanıt
    Hocam 4000 e yakin maas aliyorum . Gss borcum gorunuyor . 1tl bile odemem . Cunku devletin bunu alma yetkisi yok

• getirenle affı cıkaranın aynı olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

getirenle affı cıkaranın aynı olması

af falan yok ki.
  • tekadamm kullanıcısına yanıt
    Faiz affı gelmedi mi?
  • quote:

Faiz affı gelmedi mi?

Faizleri sildiler sadece.
  • Oh oh evet çıktı halk memnun ülkece pasta yiyor herkes..işsizlik de bitti..herkes zevk içinde..geçir devlet baba geçir bu kadar rahat yetmez bu millete

Suriyeliler de geçer vatandaşlığa artık zaten onlara herşey de bedava..oh mis..neyse bi suriyeli kız bulup evlenmek lazım nede olsa onlar birinci sınıf bu ülkede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 18 Nisan 2017; 17:55:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • devlet ne için var insan düşünüyor. resmen soymak için. işsizden alıp suriyeliye yedirmek için.
    yahu2 senelik kısmi istihdam ödendi sigortam. 3 bin lira borç çıkarmış. üstelik 3 senede aile hekimine gidip tek bir ilaç dahi yazdırmadım.
    vermeyecem para 3 e 4 e katlasınlar kafalarına göre. kendileri bilir.
  • e tamam işte gss yı cıkaran ve faızı affeden aynı hukumet degılmı?
  • quote:

e tamam işte gss yı cıkaran ve faızı affeden aynı hukumet degılmı?

Aynen öyle.

Eşşeği kaybedip sonra buldurma olayı :)

Kafalarına göre borç yazdılar, yetmedi faiz işlediler. Şimdi faizi sildik diye artistlik yapıyolar :)

Kendileri çalıyo kendileri oynuyo :)
  • Televziyonda reklam veriyorlar Dünya başaramadı Türkiye başardı diyorlar GSS olayını :) işssiz adamdan para almak bir başarımı ? Dünyada kimse yapamaz ki zaten bunu :)
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.