Şimdi Ara

GSS borçlarına af geliyor. (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.040
Cevap
26
Favori
61.674
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engink

ÖDEMEYİN hepsi silinecek. önemli olan bankada para bırakmayın. hiç bir halt yiyemezler.

En kötü maaş alıyosundur eğer çalışıyosan ona el koyarlar. Bankada para bırakmayın demek işe yaramaz gibi.
  • Televziyonda reklam veriyorlar Dünya başaramadı Türkiye başardı diyorlar GSS olayını :) işssiz adamdan para almak bir başarımı ? Dünyada kimse yapamaz ki zaten bunu :)
    Türkiyede resmi verilere göre 4 milyon işsiz var bu rakamın 1 milyonu hastaneye gitse ve 1 yıllık maliyeti sallıyorum 50 milyon TL olsa devlet böyle bir başarı yapsa alkışlarım. suriyeliye 40 milyar TL para harcayan devlet neden türk vatandaşına 50 milyon tl lik bir harcama yapmaz ? suriyeliye harcananın yanında okyanustaki 1 çay bardağı su ediyor bu rakam. Resmi verilere göre AK Sarayın 2 aylık masrafı 50 milyon. bence bu dediğim uygulamaya geçilse 50 milyon tl bile tutmaz devletimize bu rakam çerez parası gibi gelir. hani diyolar ya bakana alınan 1.5 milyonluk araba çerez parası diye. bu 50 milyonda bence çerez parası tutar. veya işsiz olup hastaneye giden 1 milyon vatandaş hastanede muayene olsun ama ilaçları bedevaya almasın kendi parasıyla alsın.
  • Bi laf vardır da neyse gidip adamlara e-haciz vs.diye sormayın yahu yaşadığınız ülkeyi tanıyın biraz artık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

quote:

Orijinalden alıntı: İnadına Yaşamak

quote:

Orijinalden alıntı: HiperNet

Konuyla ilgili SGK'nın açıklaması şu şekilde:

quote:

Sağlık yardımlarından faydalanabilmeniz için 01.04.2017 tarihi ve sonrasına ait 60 günden fazla prim borcu bulunmaması gerekmektedir.

benim yaklaşık 1 yıllık borcum çıktı.800 olarak hesaplamışlar.Bu borcun en az 700'ünü ödemeden hastaneye gidemiyorum doğru mu?Yani max 60 günlük borç olacak o da 100 tl'ye tekabül ediyor

hayır hocam yazı gayet açık..
    geçmiş borcla alakası yok. bu ayın 1 inden itibaren 60 günde sigortan yoksa ondan sonrası için suriye vatandaşlıgına müracat et diyo devlet. yoksa ölsende aspirin bile alamazsın

Hiç acımıyom artık bu millete az bile..
    Suriyelilere hizmetkar olacak daha bu millet durun bunlar iyi günler....
    ee evette hayır vardır diyenlerin yüzünden bütün millet çekecek...

Haber izleyen bilir, iki gün önce Mersin de Türklerle suriyelilerin yer kavgası oldu zorunlu olarak çevik kuvvet 1000 suriyeliyi tahliye etti...tabii nereye etti bilen yok...

hale bakın.. suriyeli hastaneye giderken bey gibi ağırlanırken işsiz Türk vatandaşı gidemeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 21 Nisan 2017; 18:32:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankank06

Televziyonda reklam veriyorlar Dünya başaramadı Türkiye başardı diyorlar GSS olayını :) işssiz adamdan para almak bir başarımı ? Dünyada kimse yapamaz ki zaten bunu :)
    Türkiyede resmi verilere göre 4 milyon işsiz var bu rakamın 1 milyonu hastaneye gitse ve 1 yıllık maliyeti sallıyorum 50 milyon TL olsa devlet böyle bir başarı yapsa alkışlarım. suriyeliye 40 milyar TL para harcayan devlet neden türk vatandaşına 50 milyon tl lik bir harcama yapmaz ? suriyeliye harcananın yanında okyanustaki 1 çay bardağı su ediyor bu rakam. Resmi verilere göre AK Sarayın 2 aylık masrafı 50 milyon. bence bu dediğim uygulamaya geçilse 50 milyon tl bile tutmaz devletimize bu rakam çerez parası gibi gelir. hani diyolar ya bakana alınan 1.5 milyonluk araba çerez parası diye. bu 50 milyonda bence çerez parası tutar. veya işsiz olup hastaneye giden 1 milyon vatandaş hastanede muayene olsun ama ilaçları bedevaya almasın kendi parasıyla alsın.

Bir de onlar hayal eder, biz yaparız diyorlar ya halk ancak bu kadar gerizekalı konumuna sokulur.

• bıktım her ay 155 tl odemekten işsizim diyorum işsizimmmmmmmmmmmmm
  • radef kullanıcısına yanıt
    50ödeyecen artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ankank06 A kullanıcısına yanıt
    NormalDe işsiz den para yolmayı kimse kabul etmez o yüzden onlar beceremedi ama biz başardık diyorlar. Saçma bir reklam.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

50ödeyecen artık

benim soyleydi 90 lira ceza taksidi,65 de aylık gss di. boyle oduyordum ama bu ay sadece 53 gelmiş ceza yok. acaba afmı geldi?
  • isteğe bağlı olmadıkça bu sistem sürdürülemez

• quote:

Orijinalden alıntı: radef

quote:

50ödeyecen artık

benim soyleydi 90 lira ceza taksidi,65 de aylık gss di. boyle oduyordum ama bu ay sadece 53 gelmiş ceza yok. acaba afmı geldi?

Günaydın , önceden 210 TL kesiyorlardı cezası faizi vardı hepsini silip 53 TL yaptılar faizi vs sildiler.
    Ödesem 10 bin küsur TL çıkacaktı cebimden, ödemedim 1500 TL yaptılar geçmişteki tüm borcu.
    Ödeyip sağlık hizmeti almayan enayi oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 da seçim var, ödemeyi düşünenler varsa diye hatırlatmak istedim.

• Ödeyeni sevsinler dedik, ödeyeni sevdiler. Gelecek yıllarda da düzenli olarak af gelecek bu borçlara çünkü haksız bir istem devlet tarafından ve 53tl'ye düşürdükleri için gururla reklam yapıyorlar, insanlar da helal olsun diyor. Böyle halka her şey müstahak, ödeyeni sevsinler.

• Dün SGK il müdürlüğüne gittim yapılandırma yapmaya. Adam dedi 1 Mayıs 2017 den 2018 ilk aylarına kadar süresi var yapılandırmanın. Süre bitimine kadar faiz işlemiyor ayrıca. Eğer eski borcu ödemem ama şu an hastaneye gitmem lazım derseniz de bu ayki 53.33ü öderseniz provizyon açılıyor dedi. Ben de bunu yaptım dün. E devlete girip kontrol ettim, aktif edilmiş. 53.33 ödedim, pazartesi hastaneye gidip muayene olacağım. Hastaneyle işim olduğunda ödeme yapacağım, eski borca karışmayacağım dursun öyle :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah4407

Dün SGK il müdürlüğüne gittim yapılandırma yapmaya. Adam dedi 1 Mayıs 2017 den 2018 ilk aylarına kadar süresi var yapılandırmanın. Süre bitimine kadar faiz işlemiyor ayrıca. Eğer eski borcu ödemem ama şu an hastaneye gitmem lazım derseniz de bu ayki 53.33ü öderseniz provizyon açılıyor dedi. Ben de bunu yaptım dün. E devlete girip kontrol ettim, aktif edilmiş. 53.33 ödedim, pazartesi hastaneye gidip muayene olacağım. Hastaneyle işim olduğunda ödeme yapacağım, eski borca karışmayacağım dursun öyle :)

"Sağlık yardımlarından faydalanabilmeniz için 01.04.2017 tarihi ve sonrasına ait 60 günden fazla prim borcu bulunmaması gerekmektedir."
    Bu cümleye göre şuan hiçbir ödeme yapmadan sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeniz gerekmiyor mu?
  • Bir Acayip Adamm B kullanıcısına yanıt
    Ödeme yapmadan önce kontrol ettiğimde provizyon alamaz yazıyordu, ödemeden sonra alabilir yazıyor bilemiyorum

• Bir Acayip Adamm B kullanıcısına yanıt
    Tarihe göre sorgulama var. Mesela 20 Nisan seçince bu çıktı şimdi. 22 Nisan seçince aktif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah4407 -- 22 Nisan 2017; 14:4:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

quote:

50ödeyecen artık

Günaydın , önceden 210 TL kesiyorlardı cezası faizi vardı hepsini silip 53 TL yaptılar faizi vs sildiler.
    Ödesem 10 bin küsur TL çıkacaktı cebimden, ödemedim 1500 TL yaptılar geçmişteki tüm borcu.

hocam ben borcu taksitlendırmıstım onlar afmı oldu? sadece 53 oylemi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

quote:

50ödeyecen artık

hocam ben borcu taksitlendırmıstım onlar afmı oldu? sadece 53 oylemi

Taksitlendirenler belli değil yani önceden olan borcu ödemek istiyorum takside bölün demiş olanlar 53 tl ve faiz silme affından faydalanamıyor olabilir. E devletten bakın değişmiş mi diye ,borcu ödememis çoğu kişinin 53 tlye göre düzeltildi.

• borcunu ödemek isteyenlere bir bilgi vereyim. ben borcumu ödeyecem siyonist leri zengin edecem diyorsanız eğer.
    askere gitmiş olanlar askerdeykende gss borcunuz işliyor ve işlemiştir. terhis belgenizi alıp sgk ya başvurursanız askerlikte olan dönemdeki sizden kesilen gss paraları iptal oluyor. ödemek isteyen arkadaşlar bunu düşürdükten sonra ödesin. durmak yok geçirmeye devam :) hüloğğğğğ
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.