Şimdi Ara

GSS borçlarına af geliyor. (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.039
Cevap
26
Favori
61.682
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metintekin

Ne koparsak kardır diye 53e düşürdüler. Sgk gittim taksitlendirme daha başlamamış. Ne zaman başlar bilen varmı? Ödeyip kurtulalım yeter yıllardır bunun vıdıvıdısı

Geçen hafta turkiye.gov.tr'den baktığımda borcum duruyordu ama online tahsilat kısmında gözükmüyordu. Bende acaba borcum tamamen mi silindi acaba diye Küçükçekmece SGK'yı aradım.
    Borcunun gözükmemesinin sebebi 12 aylık taksite bölünecekmiş borçlar ve şuan hesaplanıyormuş. 1 mayıstan sonra sonra taksitli bir şekilde ödeyebilirmişim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gyassibas

Benim de 2012 2013ten yaklaşık 1050 tl'lik borcum vardı, şimdi aylık 53 tl'den hesaplayıp faizleri silmişler. 330 tl gözüküyor fakat kredi kartı ile ödeme ekranına tıklayıp borç sorguladığımda borcunuz yoktur diyor. Böyle durumla karşılaşan var mı? Şuan 330 tl borcum mu var? yoksa yok mu :) Olsa da ödemeyecem gerçi de :)

internetten hangi siteden kredi kartıyla ödeme yapılıyor?
  • işte politika budur. aynen katılıyorum subnimınal mesaj vermek istemiştim acık acık soylendı bunun gibi onlarca ornegı var ama neyse
  • Arkadaşlar ödeme sayfasına geliyorum. Borcunuz yok diyor sizdede öyle sorun var mı?
  • Yeni GSS düzenlemesi nedeniyle e-Devlet üzerinden GSS Borç Durumu Belgesi Sorgulama hizmeti açılmış, merak edenler bu adresten detaylı bilgiyi edinebilir:

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-gss-borc-durumu-belgesi-sorgulama
  • lori2 kullanıcısına yanıt
    bendede borç yok diyor eski borçların ödemesi 1 mayıstan itibaren başlanacakmış sanırım ondan.
  • merhaba,
    Bu zamana kadar ödeme yapmamış olanlar şuan sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor mu gss kapsamında?
  • İnadına Yaşamak İ kullanıcısına yanıt
    Konuyla ilgili SGK'nın açıklaması şu şekilde:

quote:

Sağlık yardımlarından faydalanabilmeniz için 01.04.2017 tarihi ve sonrasına ait 60 günden fazla prim borcu bulunmaması gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleEinstein -- 19 Nisan 2017; 20:0:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiperNet

quote:

Sağlık yardımlarından faydalanabilmeniz için 01.04.2017 tarihi ve sonrasına ait 60 günden fazla prim borcu bulunmaması gerekmektedir.

benim yaklaşık 1 yıllık borcum çıktı.800 olarak hesaplamışlar.Bu borcun en az 700'ünü ödemeden hastaneye gidemiyorum doğru mu?Yani max 60 günlük borç olacak o da 100 tl'ye tekabül ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnadına Yaşamak

quote:

quote:

benim yaklaşık 1 yıllık borcum çıktı.800 olarak hesaplamışlar.Bu borcun en az 700'ünü ödemeden hastaneye gidemiyorum doğru mu?Yani max 60 günlük borç olacak o da 100 tl'ye tekabül ediyor

hayır hocam yazı gayet açık..
    geçmiş borcla alakası yok. bu ayın 1 inden itibaren 60 günde sigortan yoksa ondan sonrası için suriye vatandaşlıgına müracat et diyo devlet. yoksa ölsende aspirin bile alamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

quote:

quote:

quote:

geçmiş borcla alakası yok. bu ayın 1 inden itibaren 60 günde sigortan yoksa ondan sonrası için suriye vatandaşlıgına müracat et diyo devlet. yoksa ölsende aspirin bile alamazsın

Peki Suriye'ye giriş çıkış yapsak direk karne alabiliyor muyuz?

• Suriyeli nasıl oluruz arkadaşlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

quote:

quote:

quote:

Peki Suriye'ye giriş çıkış yapsak direk karne alabiliyor muyuz?

Malesef. Bahtsızlığın bu ülkede doğupta tc numarası yapıştırarak almışız bu kara düzeni. Haa çözüm süreci zamanı olsaydı dağa çık askere sıkma teslim olsadın her türlü imkanın yine olurdu ama . O yolda kapalı artık.

• Suriyelide olamıyorsak o zaman.... ne mutsuz türküm diyene
  • 10 bin küsur borç 1500 tl olmuş (güncelleme gelmiş). Aynı durumda olup da sağlık sorunu olmadan ödeyen arkadaşlarım enayi oldu.

Eğer ben 1500 lirayı ödersem ki sonradan bu düzen kalkar ben enayi olurum. Hiç olmadı güzel bir kurbanlık keserim bu parayla, 10 yıldır hastaneye girmemişim neyin zorunluluğu bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖDEMEYİN hepsi silinecek. önemli olan bankada para bırakmayın. hiç bir halt yiyemezler.
  • hiç bir sigortası olmayan arkadaşlar gss borçu varsa tamamını mı ödemesi lazım hastaneye gitmeleri için??
  • tolga68 kullanıcısına yanıt
    ya tamamı yada gidip ödeme planı yaptırıyosun ben öyle biliyorum.bölüyor taksit gibi sanırım
  • Ödemeler mayıs'tan sonra başlayacakmış.Ödeme şekli tamamen size bağlıymış.Günlük 1 tl yatır istersen veya hepsini yatır.

O son ödeme gününden sonra faiz uygulanacakmış.E-haciz uygulamasınıda sordum ama bilmiyoruz dendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

hiç bir sigortası olmayan arkadaşlar gss borçu varsa tamamını mı ödemesi lazım hastaneye gitmeleri için??

Hayır çıkan borcun son 1 ayını ödemen yeterli
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.