Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
180
Favori
160.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: I-run

Nasıl %1,48 oran verebiliyorsun anlamış değilim. Sadece Türkiye'den katılım olmuyor ki + belki bu sene Türkiye'den hiç kimse kazanamayacak (tamam çok düşük bir ihtimal ama her ülkeden de illa ki vatandaş alacaz demiyorlar ki)

Türkiye'den genelde 3500-3800 küsür civarı sayıda insan alınıyor. 2014 ve 2015'in yaklaşık istatistiklerine göre bu oran geçerli. 250 bin kişide 3500 kişi, yaklaşık %1,48 gibi bir orana denk geliyor. Türkiye'den katılacak olanların kazanma ihtimali bu. Hiç almayabilirler elbette.
  • quote:

Fotoğrafçıya gitmeye mi üşeniyorsun?

Attığım mesajı yazarken aklımdaydı da, başvuruların bugün biteceğini düşünüyordum. Unutmuşum. Halledeyim bari birkaç güne.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsim falan yazarken Türkçe karakter kullanacak mıyız yoksa Ş yerine S falan mı yazalım?
  • Akbell kullanıcısına yanıt
    İngilizce formda Türkçe karakter kullanmamanı tavsiye ederim. Mesela Yılmaz yerine ya Yilmaz yaz ya da en garantisi opsun diyorsan hepsini büyük harflerle YILMAZ yaz şahsen ben hepsini büyük harflerle yazdım.

• quote:

İngilizce formda Türkçe karakter kullanmamanı tavsiye ederim. Mesela Yılmaz yerine ya Yilmaz yaz ya da en garantisi opsun diyorsan hepsini büyük harflerle YILMAZ yaz şahsen ben hepsini büyük harflerle yazdım.

Bende büyük küçük farketmiyor, Ş var. :) Türkçe karakter kullanmadan devam ediyorum doldurmaya.
  • neden DV2018 yazıyor arkadaşlar ?
  • Bende fotoğraf olayına takıldım?
  • Çekilişe katılmak istiyorum yazsak yeterli olmazmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayıs 2017'de açıklanacak.

• Beyler koyduğum fotoğraf yanlışmış ama başvuruyu tamamladım ya. Yeniden başvuru yapabilir miyim sonuçta kimlik numarası falan vermedik, başka mail kullanırım?

Fotoğraflar ilgili soruları olanlar şuraya baksın;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbell -- 4 Ekim 2016; 23:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

quote:

Orijinalden alıntı: orhanyıldız

Son altı ay içinde çekildi ama ben tarayıcı ile bilgisayara aktarmak istiyorum olur mu kabul ederler mi?

Boyutu nasil hocam 600x600 mu?

Benim fotoğrafcıda çektirdiğim fotoğraf 714x733, geçen sene bu fotoğrafla katıldım, kabul edildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

neden DV2018 yazıyor arkadaşlar ?

Çünkü 2016'da yaptığın başvuru 2017'de açıklanıyor. 2018'de ise giriş yapıyorsun. Aslında 2018 için başvuru yapıyorsun.
  • submit dedikten sonra şöyle kaldı. ne kadar da onaylanıyor başvuru ?

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI]
  • Katiliyorum hocam yaz yaz yaz bekle beni 1970 dodge chargerrrr m5 e39 e38 7.50Li

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bak bu adresten indir yeşil tikli olan bir adamın fotoğrafını telefona git fotoğrafçıya göster de işte beni bu şekil çekebilir misiniz amerikan vatandaşlığı için başvuru yapıyorum de o zaten büyük ihtimal bilir (senden önce gelen illa olmuştur biyometrik foto çekinmek için gelen birileri eğer 1 gün önce açılmadıysa) Fotoğrafçı sana kaça kaç oranlarında olsun diye soracaktır ya da sormasa bile sen 600 e 600 oranlarında olsun ve jpg formatlı gerekiyor de o sonra cd ye attır evde bilgisayar ortamında açarsın ya da e-mail olarak göndermesini iste e-mailini verirsin sonra da başvuru formu vs. halledersin.

• Birkaç sorum olacak arkadaşlar.
    Öncelikle ben Almanyadayım eğitim için. GreenCard için illede Türkiyedeki konsolosluğamı göndermem gerekiyor belgeleri ?
    diğer sorum ise Resim konusu biraz sıkıntı sanırım. Bildiğiniz Pasaport resmini göndersek sıkıntı olurmu (Malum vesikalık şeklinde)
    Cevap için şimdiden teşekkürler.
  • Benim sorunum başkaydı yalnız. Tekrar başvuru yapabilir miyim diye sormuştum. Hatalı foto ile başvuru yaptım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İngilizce ne kadar şart?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavallıcık

Oha 2018 e kim ole kim kala

Hocam aslında sanıldığı kadar kolay değil. Öncelikle 2 sene boyunca bu sürecin takipçisi olmalısınız. Genelde "çıkar çıkmaz bi bilet alıp atlar giderim" diye düşünüyor insanlar ama işin aslı öyle değil.
    Herhangi bir kişinin kazandığını varsayalım. öncelikle evrak toplama sürecinde bir sürü para ödeyecek. Doktordan çeşitli tetkik ve raporlar dahi isteniyor. Sonraki süreçte banka hesabında yüklü miktarda para (20.000 USD ortalama kişi başı) ve ayrıca ABD'de adres göstermesi isteniyor. Tüm bunların üzerine uçak bileti alması gerekiyor.
    Birçok kişi bunları bilmeden başvuruyor ülkemizde. Hatta; "çıksın lazım olunca kullanırım, elimin altında bulunsun" diyeni bile var. Bir kez çıkınca ABD'ye yerleştiniz yerleştiniz. Yoksa hakkınızı kaybedersiniz. Zaten ülkemizde kazananların yarısı gitmiyor sırf bu ve benzeri sebeplerden ötürü. Bilmeden başvuran çok maalesef.

Her ayrı sene için kişi başına en fazla 1 başvuru hakkı bulunmakta. Formu gönderdiyseniz artık geri dönüşü malesef yok seneyi bekleyeceksiniz eğer başvurmak isterseniz tekrardan, yoksa 2. kez başvursanız bile, her şey eksiksik olsa dahi diskalifiye oluyorsunuz 2 kez gönderdiğiniz için.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.