Şimdi Ara

Greencard

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
7
Favori
23.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2. mesajdan da anlaşılacağı üzere ben de zamanında bilgisizken ve nasıl olacağını bilmezken aracı kurumlarla bir girişimim oldu. Gereksiz yere bir kaç önemsiz bilgimi gönderdim ve sonuç alamadım. 7 yıldır da kendim başvuruyorum.

Greencard ABD vatandaşı olmayan uluslara yüksek oranda etnik çeşitliliği arttırmak için ABD hükümetinin tamamen loto usulüyle şansla verdiği Permanent Resident Card yani Daimi Oturma İzni Kartıdır. Çeşitliliğin ne kadar sağlanmak istediğini ve Trump ile nasıl değişeceğini göreceğiz. Greencard vatandaşlık değildir Trump seçilmesin diye oy veremesziniz. Mahkemede jüri olamazsınız ve pasaport alamasınız. Tabi bu başlangıçta. Daha sonra vatandaşlığa geçmek mümkün belli sınavları şartları var bu başka bir konu.

Eğer greencard varsa ve ABD vatandaşlığı almaya hak kazandıysanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmanız gerekmiyor. Böyle sanan arkadaşlar var.

Sonuç olarak greencard size istediğiniz yerde çalışma ve yaşama hakkı sağlıyor.

http://www.dvlottery.state.gov/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jamie Hyneman -- 20 Nisan 2023; 4:46:19 >

• Ne evragı gönderdiniz ki?

green card başvurusu için herhangi bir evrak gerekmıyor

birkaç temel bilgi paylaşmanız yeterliydi

bu tür firmalara itimad etmeyiniz, bence polise ihbar edin gerekeni polis yapsın. ne tür belgeler ögnderiniz bilmiyorum ama belgeleriniz kötü bir amaçla kullanılmaya müsait bence. zira iyi niyetli bir firma sizden kişisel belgeler istemezdi bu başvuru için.

ayrıca resmi sitesinden kendiniz yapabilirdiniz başvurunuzu ingilizce bilmeseniz dahil pek cok yol gösterici dokuman var nette.

paranızı bu tip fırsatçı firmalara kaptırmayın
  • ben onlara değil onlar bana gönderecekti parada vermedim zaten
  • Bu kendi sitesi;

http://www.dvlottery.state.gov/

Diğer siteler arabulucu ya da dolandırıcı oluyorlar. Yukarıda verdiğim sitenin dışında hiçbir yerden başvurmayınız. Sadece mezun.com gibi güvenilir yerlerden arabuluculuk hizmeti alabilirsiniz. Ama dediğim gibi gerek yok.
  • green card Lar hikaye
  • Reklam gibi olcak ama, mezun sanirim bu konuda guvenilir gibi, ne derisniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

Reklam gibi olcak ama, mezun sanirim bu konuda guvenilir gibi, ne derisniz ?

Doğru oradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz ama başvurunuzu yukarıdaki arkadaşın verdiği siteden yapıyorsunuz.
  • istanabul avrupa yakasinda adam gibi Green Card fotosu ceken fotografci yokmu ? lutfen PM atiniz
  • Green Card için arkadaşım kendi fotosunu beyaz bir duvar önünde ipHONE'U ile çekti. Sonra istenene ebatlara getirdi.
    Özel bunun için fotoğrafçıya gitmeye gerek yok sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Designer83

Green Card için arkadaşım kendi fotosunu beyaz bir duvar önünde ipHONE'U ile çekti. Sonra istenene ebatlara getirdi.
    Özel bunun için fotoğrafçıya gitmeye gerek yok sanıyorum.

yok dostum o dedigini yapiyordum zaten hatta fotolarim var ama biometrik ama onlarda olmuyor adam gibi foto olmasi lazim yoksa direk siliyolar baya bi teferuattli anliyacagin
  • silllllll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 4 Kasım 2011; 16:34:02 >
  • Şimdi bu orjinal siteden bir başvuruda bulunamaz mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: artinte

Şimdi bu orjinal siteden bir başvuruda bulunamaz mıyız?

Bulunabilirsiniz. Şu an başvuru tarihleri açıktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotoğraf ölçüleri nasıl olmalı?
  • bilal47 B kullanıcısına yanıt
    600X600 ölçülerinde olmalı.
  • Gitmiş birinin tavsiye ettiği bir site biliyor musunuz?
  • 10ur kullanıcısına yanıt
    Abi 600x600 olmali diyor ama sitede verdigi ornek fotolar 300x300, kafa karistiriyor. 600 piksel baya buyuk oluyor cunku anlamadim.
  • Basvuruyu kendiniz yapamiyorsaniz 100 Lira bayilip mezun.com'dan basvurun, en saglami onlar benim bildigim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARMANDO

Basvuruyu kendiniz yapamiyorsaniz 100 Lira bayilip mezun.com'dan basvurun, en saglami onlar benim bildigim

Resmi sitede Türkçe kılavuz bile yer alıyor artık başvuruyu bireysel yapmamak mantıksız. Aracı şirketler bir sürü para alıyor. Fazla teferruata gerek yok bence.
  • Son basvuru saati oglen 12 imis , ben gece saniyordum gec kaldim ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARMANDO -- 2 Kasım 2013; 22:26:36 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.