Şimdi Ara

★GOOGLE NEXUS 4 BEKLEYENLER VE ALMAK İSTEYENLER (VIDEO İNCELEME)★ (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
68
Favori
529.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kfy-1907

quote:

Orijinalden alıntı: byaeren

Yav arkadaşlar bu işlerden anlayan biri birşey yazsın.
    Yeni stoklarda küçük çentikler ve kamerada bazı değişiklikler olmuş.
    Bende fotolarda bu değişiklikleri gördüm.
    Şimdi bu yeni versiyon mu ? e değil? Ozaman alan arkadaşlar yeni kasayı
    talep edebilecek mi edemeyecekse bu nasıl saçmalık yeni alınan nexus 4 le 1 hafta önce alınan
    nexus 4 farklı olucak bu nasıl şirket politikası. Kimileri ne olacak bir kaç ufak değişiklik diyor
    onlarıda anlamıyorum neden en son halini almayayım ki yada yapılan değişikliklerin sadece bunlar olduğu netmi?
    Ben daha almadım ama alacağım ürün kapalı kutu olduğu için yenimi eskimi bilemiyecegim..
    Mantıklı bi açıklamayla bu konuyu aydınlatacak bir arkadaş var mı?

ben de 10 gün önce teknosa'dan aldım telefonu yeni kasa değişikliklerinden haberim yoktu eski kasalarla karşılaştırdım kamera daha küçük ama çıkıntılar yok şubatta üretilenler de kamera küçültülmüş bildiğim kadarıyla ama başka değişiklik olacağını sanmıyorum.

Nasıl yani kamera ve çıkıntı değişikliği aynı anda yapıldı diye biliyorum
    yani çıkıntı yoksa eski kasadır. Buna rağmen kamerada bir değişiklik
    farkettiysen durumlar dahada karışık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı
    kaygan değilse almanın anlamı kalmıyor o zaman. kapaklı kılıf ile kullanacağım telefonu, ucuz ekran koruyucularından alırım teşekkürler

Kapaklı kılıfı nerden aldınız? Resmini paylaşabilir misiniz? Kapak mıknatıslı mı?

daha telefonu bile almadım ki kılıfı alacağım önce gelince telefonu

http://www.ebay.com/itm/KLD-EnLand-Side-Flip-Leather-Cover-LCD-Film-for-LG-Google-E960-Nexus-4-Green-/330856320849?pt=PDA_Accessories&hash=item4d0892cf51

Bende telefonu daha almadım ama xphone endişem dışında alacağım telefon kesinlikle budur. O yüzden araştırmalara başladım.

Mayıs ayında belli olur herhalde xphone un akibeti. Teknoloji son sürat geliştiği ve insan daha iyisini istediği için kararsızlığa düşüyor. Acaba az daha beklesem de xphone mu alsam diye. Halbuki az daha bekleyelim desek xphone 2 dedikoduları dolaşmaya başlar bizimde gönlümüz ona kayar

Ben mıknatıslı olarak yalnızca şu modeli gördüm ;

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/lg-nexus-4-e960-flip-cover-kilif-kapakli-yan-77807748#product-information

Ama forumda birkaç arkadaş sağolsun bumper diye birşey var dediler. Kullanıcıları çok memnunmuş. Darbelere dayanıklı oluyormuş. Bende bumper almayı düşünüyorum daha telefonu almadan

• quote:

Orijinalden alıntı: SqarDanTe

beyler istanbul bilişimden 1260 liraya telefonu almış aranıza katılmış bulunmaktayım.
    iş- okul derken fazla kurcalayamadım. şu şeyini kontrol et diyebileceğiniz bir şeyler var mı.
    sallayınca ses gelmesi ısınması hariç. sonuçta bunu bilerek alıyoruz. şimdiden teşekkür ediyorum

Sallayınca ses gelmesi derken. Bunu ilk defa duydum.

Telefon arkası çıkıntılı model mi ilk çıkan model mi?
  • quote:

quote:

beyler istanbul bilişimden 1260 liraya telefonu almış aranıza katılmış bulunmaktayım.
    iş- okul derken fazla kurcalayamadım. şu şeyini kontrol et diyebileceğiniz bir şeyler var mı.
    sallayınca ses gelmesi ısınması hariç. sonuçta bunu bilerek alıyoruz. şimdiden teşekkür ediyorum

Bende sallayınca ses geliyo ama telefonu sallayarak kullanmadığımdan dolayı benim için bir sorun yok

• Yeni uretilen Nexus 4'lerde yazilim ile halledilemeyecek sorunlar cozuldu. Ne gibi? Masadayken hoparlorun sesi iletememesi, kamerayi salladiginda ses gelmesi gibi. (sanirim kameranin kuculmesi bununla alakali)

Bunlar sorun degil de, ben asil wifi sorunu donanimsal ise ondan korkarim. Cunku yazilimsal olsa Google mutlaka cozerdi o isi, en azindan 4.2.2 ile cozerdi.

Eger wireless'te bir donanimsal sorun varsa ve yeni uretilenlerde wifi sorunu olmazsa, iste o zamam buyuk isyan cikar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Yeni uretilen Nexus 4'lerde yazilim ile halledilemeyecek sorunlar cozuldu. Ne gibi? Masadayken hoparlorun sesi iletememesi, kamerayi salladiginda ses gelmesi gibi. (sanirim kameranin kuculmesi bununla alakali)

Bunlar sorun degil de, ben asil wifi sorunu donanimsal ise ondan korkarim. Cunku yazilimsal olsa Google mutlaka cozerdi o isi, en azindan 4.2.2 ile cozerdi.

Eger wireless'te bir donanimsal sorun varsa ve yeni uretilenlerde wifi sorunu olmazsa, iste o zamam buyuk isyan cikar :)

Hocam ahizeden ve arka kısımda kameranın bulunduğu bölgen gelen cızırtı ne oldu onunla ilgili bir bilginiz var mı?
  • quote:

quote:

evet ses gelir. herhangi bir düşürmeden kaynaklı değil yani. kullanıpta bilmeyen varsa diye söyledim hocam.
    ilk çıkan model bu arada

• quote:

evet ses gelir. herhangi bir düşürmeden kaynaklı değil yani. kullanıpta bilmeyen varsa diye söyledim hocam.
    ilk çıkan model bu arada

Arkadaşlar cihaz ile ilgili sorun yaşayanlardan bir rica var.

Ahize ve arka kısımda kameranın bulunduğu kısımdan geldiğini tahmin ettiğim bir cızırtı var.
    Bu herkeste var sanırım. Ayrıca bazı arkadaşlarda wifi de sorunlar var.
    Bazı arkadaşlarda ise Şarj adaptöründen gelen bir cızırtı var.
    Bazılarında ise telefonu salladığında kameradan gelen bir sesten bahsediliyor.
    Üst bildirim alanını aşağı çektiğinizde bildirim alanının tepki vermemesi durumu da var.
    (Stock ROM'da özellikle bu oluyor kapatıp açarsanız veya custom rom yüklerseniz düzeliyor)

Bu ve benzeri sorunlar dolayısı ile LG bunlar ile ilgili bir şikayet almadığını belirtiyor.
    Ancak nedense telefon almamızdan kısa bir süre sonra yeni bir dizayn ile aynı telefonu tekrar çıkartıyor.
    Yeni tasarımda fiziksel olarak görünen değişiklikler var ancak donanımsal olarak ne tür değişiklikler yapıldığı açıklanmıyor.

Eğer donanımsal olarakta bir değişiklik söz konusu ise önceden telefon almış olan bizlere bir haksızlık söz konusu...

Burada yazdığınız sıkıntılarınızı lütfen LG'ye de yazın madem bu sıkıntılardan bir haberleri yok o zaman hep birlikte haberdar edelim.
    Bende dahil yaşadığımız sorunları yazılımsaldır geçer vs. vs. kendimizi avutuyoruz.

Bende hoperlör ve arka kısımdan gelen cızırtı sesi var.
    LG'ye şikayet maili yazdım, çağrı merkezi ile görüştüm.
    Bununla ilgili bir şikayet almadıklarını donanımsal olabileceğini belirttiler.

LG'ye şu şekilde şikayette bulunabilirsiniz.
    "wws.lg.com/tr/destek/lg-destegim-giris" ye girin. LG desteğim kısmından ürününüzü kayıt ettirin
    (ürününüzü kayıt ettirmeniz çalıntı kayıp durumunda ürünün size ait olduğunu ispat etmeniz açısından da faydalı)

sonrasında sol tarafta DESTEK menüsü altında bize ulaşına tıklayın
    gelen sayfada "EMAIL ILE" kısmından şikayetinizi yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkuk -- 4 Nisan 2013; 10:48:40 >

• bu cızırtı tıkırtı işleri hep lg nin beceriksizliği nexus serisi samsung veya htc olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

bu cızırtı tıkırtı işleri hep lg nin beceriksizliği nexus serisi samsung veya htc olmalı

Açıkçası çok rahatsız eden sorunlar değil ama;
    İnsanı rahatsız eden bunun ile ilgili bir açıklamanın yapılmaması. Normal bir durum mu yoksa bir sorun mu var? Bunun açıklanması lazım.
    Yada açıklama yaptılar ben bulamadım...
  • aynen gerekli açıklamanın yapılması lazım. Nexus 4 almak istiyorum ama bu sorunlar yüzünden beklemedeyim. Yenilenen tasarım hakkında bir kaç inceleme çıksa ona göre kararımı vereceğim. Nexus 4 almazsam başka beğendiğim modelde yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

aynen gerekli açıklamanın yapılması lazım. Nexus 4 almak istiyorum ama bu sorunlar yüzünden beklemedeyim. Yenilenen tasarım hakkında bir kaç inceleme çıksa ona göre kararımı vereceğim. Nexus 4 almazsam başka beğendiğim modelde yoktur.

Google bir daha LG'ye nexus felan zor yaptırır.
    Google veri tabanında cızırtı sorunu günde ortalama 56 kez aranıyormuş. Bunun farkında olmamaları imkansız diye düşünüyorum.
    Ama ben cızırtının nedeni konusunda bir açıklamaya ulaşamıyorum. Nasıl oluyorsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkuk -- 4 Nisan 2013; 11:44:37 >

• Bu kadar zamandır bu telefonda cızırtı var bir problem yaşayan olmuş mu? Yani cızırdayan telefonlar bozulmuş ya da patlamış mı zamanla? Abartılıyor bence bu kadar kafaya takmayın. Cızırdayan büyük ihtimal bir kapasitör yada bir transistördür. Kulağınıza dayayınca duyuluyordur anca. Yoksa televizyona da kafayı dayayın sesi kapatıp cızırtı duyarsınız. Bilmiyorum alan almış kendinizi üzmenin mantığı yok. Adamların bunu açıklamasının da bir anlamı yok. Yani evet telefonumuz cızırdıyor dese napacaklar tüm anakartlardaki kapasitörleri mi çıkartıp değiştirecekler toplatıp? Niye yapsınlar ki böyle birşey hepsi aynı işi yapıyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drturbulance

Bu kadar zamandır bu telefonda cızırtı var bir problem yaşayan olmuş mu? Yani cızırdayan telefonlar bozulmuş ya da patlamış mı zamanla? Abartılıyor bence bu kadar kafaya takmayın. Cızırdayan büyük ihtimal bir kapasitör yada bir transistördür. Kulağınıza dayayınca duyuluyordur anca. Yoksa televizyona da kafayı dayayın sesi kapatıp cızırtı duyarsınız. Bilmiyorum alan almış kendinizi üzmenin mantığı yok. Adamların bunu açıklamasının da bir anlamı yok. Yani evet telefonumuz cızırdıyor dese napacaklar tüm anakartlardaki kapasitörleri mi çıkartıp değiştirecekler toplatıp? Niye yapsınlar ki böyle birşey hepsi aynı işi yapıyor işte.

Haklısınız belki önemli bir konu değildir. Ancak önemli olup olmadığı yetkili firma tarafından yapılacak bir açıklamayla netlik kazanacaktır.

Cızırdayan bir telefon sizin deyiminizle patlayıp çatladıktan veya bozulduktan sonra feryat etmenin bir önemi olmaz.
    Eğer donanımsal bir sorun varsa zamanında yapılacak başvuru ile yenisi veya değişim yapılabilir.
    Ama iş işten geçtikten sonra Marko paşa bile derdimizi dinlemez.

Zaten toplum olarak sorun çıkmadıkça sesimizi çıkartan bir millet değiliz. Örneğin yataklara düşmeden doktora gitmeyiz vs.
    Adamlar 350$ telefonu bize iki katına satıyorlar sesimiz çıkmıyor, neden iki katı? Biz amerikalılardan dahamı zenginiz ? Aradaki fark kime gidiyor?
    Üstüne üstelik bu telefon cızırdayıp hapşırıp tıksırınca doğal olarak insanın tepkisini çekiyor.
    Uzun lafın kısası hakkımızı aramamız gerektiğine inanıyorum ve bu hakkı elde etmek için zamanında hareket etmek gerekir.

Gelen ses rahatsız edecek düzeyde değil sessiz bir ortamda duyulacak kadar, ama çok çok zor duyulan bir seste değil.
    Ben bugüne kadar bu şekilde cızırdayan bir telefon görmedim. LG nin ürettiği diğer telefonlarda da görmedim.
    Cızırdayan bir kondansatör direnç ise gerçekten büyük bir sorun vardır demektir.
    Cızırdayan bir kondansatör vs ise bu telefonun ileride büyük bir sorun çıkartacağı anlamına gelir.
    Üstelik bunun telefon bataryasına da olumsuz yönde etkisi olur. Zira cızırdayan bir devre elemanı ya bozuktur yada aşırı akım çekiyor demektir.

Dediğim gibi bende önemsemeden kullanıyorum. Ancak nedenini bir kullanıcı olarak merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkuk -- 4 Nisan 2013; 13:16:55 >

• Telefonun bluetoothunu açamıyorum. Tiki kaydırıyorum ama kapalı konuma direk geri geliyor. Yardımcı olabilecek var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Preszsbuild

Telefonun bluetoothunu açamıyorum. Tiki kaydırıyorum ama kapalı konuma direk geri geliyor. Yardımcı olabilecek var mı

Kadeşim, stock rom kullanıyorsan fabrika ayarlarına geri getir düzelmez ise doğrudan servise götür.
    Eğer custom rom veya kernel yüklediysen bazı romlarda bu tür buglar olabiliyor.
    Custom rom da isen başka bir rom denemeni öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkeagle66

almak isteyenler için

http://www.n11.com/lg-e960-nexus-4-akilli-telefon-P12442717

Hocam mağaza kliksa diyor bu iş neyin nesidir, bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkuk

quote:

Telefonun bluetoothunu açamıyorum. Tiki kaydırıyorum ama kapalı konuma direk geri geliyor. Yardımcı olabilecek var mı

Kadeşim, stock rom kullanıyorsan fabrika ayarlarına geri getir düzelmez ise doğrudan servise götür.
    Eğer custom rom veya kernel yüklediysen bazı romlarda bu tür buglar olabiliyor.
    Custom rom da isen başka bir rom denemeni öneririm.

Stock Rom yüklü. Başka bir çözümü olamaz mı?

• quote:

Stock Rom yüklü. Başka bir çözümü olamaz mı?

Fabrika ayarlarına geri getirirsen herşeyin sıfırlanmış olur. Bunu yapmadan bir çözümü var mı bilmiyorum, araştırmak gerekir veya konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilir.
    Önceden çalışıp şimdi çalışmıyor ise enson yüklediğiniz uygulamaları gözden geçirin hatta kaldırın belki bunlardan biri neden olmuştur.
  • 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.