Şimdi Ara

GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
88
Favori
178.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba google chromecast 2020 kullanıyorum ama birkaç sorum olacak,

öncelikle kumandadan kurdum telefon ve chromecast aynı wifi ağına bağlı olmasına rağmen iphone da google home da chromecast görmüyor,

pc den de aynı şekilde chrome içinde diğer yayınla bölümünde chromecast bulamıyor nedendir,

bulunabilirlik gibi bir ayarımı mevcut acaba chromecast in.

• Merhaba
    Chromecast ile exxen Uygulaması nasıl TV'ye aktarılır? Exxende görüntü aktar kısmı çıkmıyor. Fakat Exxen'ciler ısrarla chromecast ile TV'ye aktarabilirsiniz diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkam

merhaba google chromecast 2020 kullanıyorum ama birkaç sorum olacak,

öncelikle kumandadan kurdum telefon ve chromecast aynı wifi ağına bağlı olmasına rağmen iphone da google home da chromecast görmüyor,

pc den de aynı şekilde chrome içinde diğer yayınla bölümünde chromecast bulamıyor nedendir,

bulunabilirlik gibi bir ayarımı mevcut acaba chromecast in.

Merhaba. Bildiğim kadarı ile herhangi bir bulunabilirlik ayarı vb mevcut değil. CC cihazını resetleyip tekrar denemenizi öneririm. Ben hem Android hem de Iphone telefonlara Google Home kurunca cihazı direk görmüştü. Benim modemde hem 2,4 hem de 5 Ghz iki farklı Wifi ile denedim, aynı ağda oldukları sürece hiç sorun olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Merhaba
    Chromecast ile exxen Uygulaması nasıl TV'ye aktarılır? Exxende görüntü aktar kısmı çıkmıyor. Fakat Exxen'ciler ısrarla chromecast ile TV'ye aktarabilirsiniz diyor.

Exxen app'ı CC cihazına kurmak yeterli. TV'ye aktarmak sorusunu anlamadım.

• Olasılıkla sizin kullandığınız cihaz "Chromecast 2 veya 4", yani bu cihaz;

@dasarum 'un bahsettiği cihaz ise "Chromecast with Google TV", yani bu cihaz;

@dasarum 'un bahsettiği cihaz 2021'de piyasaya çıkmış Android TV destekli bir bilgisayar, buna Android uygulamaları (yani apk) kurulabiliyor, dahili Chromecast ve kumada'daki mikrofon'dan Google Asistan özelliği var ve buna dördüncü nesil Chromecast diyebiliriz.

Sizin cihaz ise 2015'de piyasaya çıkmış sadece PC/Tablet/Telefon'dan TV'ye görüntü aktarımı ile kullanıldığı TV'ye Google Photos ve Youtube imkanı getirmek için kullanılan, üzerine uygulama yüklenemeyen ikinci nesil bir bilgisayar.

Sonuç olarak sizdeki Chromecast'e Exxen uygulaması yüklenmez iken @dasarum daki Chromecast'e uygulama yükleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 14 Eylül 2021; 10:3:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Merhaba. Bildiğim kadarı ile herhangi bir bulunabilirlik ayarı vb mevcut değil. CC cihazını resetleyip tekrar denemenizi öneririm. Ben hem Android hem de Iphone telefonlara Google Home kurunca cihazı direk görmüştü. Benim modemde hem 2,4 hem de 5 Ghz iki farklı Wifi ile denedim, aynı ağda oldukları sürece hiç sorun olmadı.

Alıntıları Göster

Sorunu görebilmek için Google Home içinden CC cihazını sildim. Yeniden ekle dediğimde bulamadı. CC yeniden başlattım, fişini çıkartıp taktım ama fayda etmedi. En son Home uygulamasını telefondan silip yeniden kurdum. Sonra + ile aratınca hemen buldu. Sanırım cihaz silinse bile uygulama içinde bir kalıntı bırakıyor ve bu yüzden uygulamayı silip yeniden kurmadıkça cihazı görmüyor.

Umarım benzer sorun yaşayanlara faydası olur.

• Merhaba cc2020 almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar memnun mu? USB hub ile hdd bağlanıyor mu? HDD ye yazma ve okuma izni varmı ve Dolby atmos özelliğini nasıl HDD den izlenecek filmlerde aktif kullanabiliyor muyuz? Herkese iyi forumlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Erdem038 kullanıcısına yanıt
    Hdd olayı sizin için önemli ise chromecast 2020 almayın. Daha çok online izleme için tasarlanmış bir cihaz ve bu konuda 1 numara diyebilirim.

• Merhaba
    Bu hafta Chromecast'li Xiaomi Mi Box S 4k alınca, yaklaşık 1 yıldır kullandığım orjinal Google Chromecast Ultra 4K boşa çıktı.
    Satayım diyorum. Bu gun baktım sıfır fiyatı 1.000 TL. Neredeyse Mi Box S 4k'nın iki katı fiyatı.
    Bu cihaza bu kadar fiyat verdiren nedir? Bu 1000 TL iken, bundan çok daha fonksiyonlu olduğunu düşündüğüm Xiaomi Mi Box S 4k 500 TL.
    Aşağıda şimdi kutu fotosunu çekip koyduğum cihazın, 1 yıldır çok rahat sorunsuz chromecast özelliğini kullandım. Şimdi sıfırı 1.000 TL ise bende 700 deyip pazarlık sünnettir düsturu ile 650 isteyim bari. Ama o bile fazla.

Sıfır linkleri
    https://www.trendyol.com/Google/Chromecast-Ultra-4k-Yuksek-cozunurluk-p-31627959?boutiqueId=567918&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&adjust_tracker_limit=250000&link_userID=34218541&utm_term=34218541&link_contentid=31627959&utm_campaign=31627959&adjust_campaign=product_free&utm_source=share&utm_medium=product_free

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/google-chromecast-ultra-4k-goruntu-aktarim-cihazi_pdp_711703146

2.eli bile letgo'da 790 TL
    https://www.letgo.com/tr-tr/i/google-chromecast-ultra-4k-goeruentue-aktarici_cbf11890-1673-42cf-b673-82ce320fa3da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKHANK -- 17 Eylül 2021; 22:27:26 >

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, anladığım HDD cc2020 de sıkıntılı öylemi.

Aynen başarabilen pek yok. Ama muadilleri arasında en iyisi bu cihaz. Zaten Google in resmi ürünü. Hocam bu devirde de hdd olayına bence gerek kalmadı artık

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Onca emekten sonra arşivden vaz geçmek zor oluyor...

Ona birsey diyemem tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Merhaba
    Bu hafta Chromecast'li Xiaomi Mi Box S 4k alınca, yaklaşık 1 yıldır kullandığım orjinal Google Chromecast Ultra 4K boşa çıktı.
    Satayım diyorum. Bu gun baktım sıfır fiyatı 1.000 TL. Neredeyse Mi Box S 4k'nın iki katı fiyatı.
    Bu cihaza bu kadar fiyat verdiren nedir? Bu 1000 TL iken, bundan çok daha fonksiyonlu olduğunu düşündüğüm Xiaomi Mi Box S 4k 500 TL.
    Aşağıda şimdi kutu fotosunu çekip koyduğum cihazın, 1 yıldır çok rahat sorunsuz chromecast özelliğini kullandım. Şimdi sıfırı 1.000 TL ise bende 700 deyip pazarlık sünnettir düsturu ile 650 isteyim bari. Ama o bile fazla.

Sıfır linkleri
    https://www.trendyol.com/Google/Chromecast-Ultra-4k-Yuksek-cozunurluk-p-31627959?boutiqueId=567918&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&adjust_tracker_limit=250000&link_userID=34218541&utm_term=34218541&link_contentid=31627959&utm_campaign=31627959&adjust_campaign=product_free&utm_source=share&utm_medium=product_free

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/google-chromecast-ultra-4k-goruntu-aktarim-cihazi_pdp_711703146

2.eli bile letgo'da 790 TL
    https://www.letgo.com/tr-tr/i/google-chromecast-ultra-4k-goeruentue-aktarici_cbf11890-1673-42cf-b673-82ce320fa3da

Sizin verdiğiniz fiyata 2020 chromecast alınır. O da 4k. Sahibinden den de bolca mevcut. Kumanda farkı bile yeter.

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Yıllarca kullandım 4k olmayan versiyonunu. Sadece ekran yansıtmaya yarar. Bir Android tv değil yani. Chromecast 2020 kumandalı modelinin yanından geçemez. 2020 modelinin ucuz olması muadilleri ile arasında fazla bir fiyat farkı olmaması için. Şu anda chromecast 2020 kumandalı modeli dalında 1 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Sizin verdiğiniz fiyata 2020 chromecast alınır. O da 4k. Sahibinden den de bolca mevcut. Kumanda farkı bile yeter.

Alıntıları Göster

Hocam linkini verdim sıfırına 1000 TL istiyorlar. Son çıkanlardan değil üstelik. Yine linkini verdim adam letgo'da koymuş ikinci el kullanılmış 790 demiş. Bu fiyatları görünce bende 650 deyim bari dedim. Sizce 2.el fiyatı ne olmalı?temizi.

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt

Arkadaşim son modeli olan google tv cromcast 4k 680 TL aldım gecen sahibinden den. Sende buna göre değerlendirebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtasgan

Arkadaşim son modeli olan google tv cromcast 4k 680 TL aldım gecen sahibinden den. Sende buna göre değerlendirebilirsin.

En son çıkan 680 TL'ye alınabiliyorken bir önceki modeline sıfır olana 1000 TL, ikinci el olana 790 TL istemeleri ilginç olmuş.

Son çıkan chromecast bir öncekinden daha ucuz neredeyse. Yukarıdaki linke baksanıza adam bir önceki modelin sıfırına 1.000 TL fiyat cakmış.

Bu arada güle güle kullanın bence uygun fiyata almışsınız.

Gökhan Hocam sende 500 TL de 450 TL'ye ver bence. 450 TL'ye alıcı çıkar.

• kartalkaya19 K kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Amerika dan getiren bir arkadaştan aldım.

• Merhaba, benimde chromecast 3 ile ilgili iki sorum olacak.

Birincisi, sahibinden gibi sitelerde almak istediğim CC 3 iki farklı kutuyla satılıyor aslında kutular arasında pek bir fark yok. Birinde 11 tane uygulama ikonu var ve 1000+ Android & iPhone apps yazıyor diğer ürün kutusunda ise 13 tane uygulama ikonu ile 2000+ Android & iPhone apps yazıyor. Bunlardan hangisi orijinal chromecast e ait kutu onu öğrenmek istiyorum.

İkincisi ise chromecast'i Avr üzerinden tv ye görüntü aktarmak istiyorum. Chromecast Avr üzerinden görüntüyü tv ye aktaracak ses dosyaları da zaten 5.1 sistemden direk çıkacak. Bu tarz bir çalışma prensibi var mıdır chromecast'in

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.