Şimdi Ara

GOLF 7'nin KRONİK SORUNLARI (27 KRONİK SORUN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
130
Cevap
6
Favori
38.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlar çoğu Golf kullanıcısının yaşadığı şeyler. Bu sorunlar Fiat yada Renault'da kronik olsaydı ne dandikliği kalırdı ne çöplüğü.. Golf fanboyları hala Golf'ü kaliteli araba diye yutturmaya çalışıyor.

1. Koltuk kumaşlarında yıpranma ve tiftiklenme (Garanti kapsamı dışında)

2. 2015 Modellerde 6.5" Ekranlarda; kararma, Trip km.si sıfırlama (yazılım yüklenerek çözülüyor)

3. Farlarda ve sislerde buğulanma

4. Sürücü tarafındaki sileceğin iz bırakması (ilk aldığınız aylarda giderseniz garantiden çözülüyor)

5. Arka sileceğin su püskürtmesinden sonra su sızdırması (serviste garanti kapsamında çözülüyor))

6. Motordan/konsoldan gelen kuş veya ıslık sesi (Bu ses sorunu turbo yay kıskacı takılarak giderilmiştir)

7. İlk çalıştırmada motordan veya konsoldan gelen su sesi

8. Kabine su alma problemi( 2012 ve 2013 Modellerde)

9. Fren Disklerinin paslanması

10. Havaların soğumasıyla artan süspansiyondan gelen sesler (Serviste lastik burçlara özel bir yağ sürülüyor)

11. Arka taraftan gelen lok lok benzeri sesler (Serviste çözülüyor)

12. Direksiyonda çatlama (garanti kapsamı dışında ama kimi zaman garantiden değiştiriliyor)

13. Direksiyonun derisinin kolaylıkla çizilmesi (Maalesef çözümsüz dikkat etmek gerekiyor.)

14. Yolcu tarafındaki güneş siperliğinden gelen tıkırtı ve trim sesi (Garantiden değiştiriliyor)

15. Benzin deposundan gelen lıkırtı.

16. Manuel araçlarda 1. vitese zorlanarak geçmesi.

17. TSI motorlarda yağ eksiltme Problemi (Maalesef çözümsüz rodaja dikkat etmek gerekiyor.)

18. DSG'li araçlarda bozuk yolda duyulan Zincir Şıngırtısı

19.DSG'li araçlarda auto hold'un kaydırması problemi

20. 2012 ile 2013 Model DSG'li araçlarda Güncelleme ve Yağ değişimi

21. 1.2 TSI ile 1.6 TDI' larda egzantrik milini değişimi (15E7) (Serviste garanti kapsamında değişim yapılıyor.)

22. Depo şamandıra arızası (2012 ve 2013 modellerde)

23. 2015 Model Basic Bi-Xenon farlarda mercek lekelenmesi veya kararması

24. Devir daim pompası arızası

25. Tavan kaplamasının sarkması

26. Havalandirma izgaralarinin yön tutamaklari kırılması

27. Bagaja su alma problemi

Bonus: Bazı araçlarda pas problemi varmış. Kronik olduğu henüz belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeremiKılarksın -- 24 Temmuz 2019; 10:22:24 >

• Kronik sorunu olmayan marka şu anda yok o kadar net. bunun almanı Japonu Fransızı kalmadı ne yazık ki.

Yalnız yıllardır vag grubunu seven Ve kullanan biri olarak psa ve hyundai grubunun sorunsuzluk olarak japonların özellikle peugeotun vw’den kalite olarak daha iyi yerlere geldiğini söyleyebilirim.

B8 kasa passatda da işlevsel ve konforlu bir araç olduğu halde artan km’ye bağlı çokça kronik sorun var.
    FrankGallagherx kullanıcısına yanıt
    FrankGallagherx demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Hocam abimde 2013 model golf 1.4 var biz böyle bir arıza görmedik saydiklariniz arasında 3 tane söyledi.

Araba 97 binde ? Bence sizde var sıkıntı veya sizin arabada , 27kronik sıkıntıyı neye göre belirlediniz acaba çok merak ettim şuan golf de bu kadar kronik sorun olsa şu forumda muhakakk görürdüm.
    Benim aracımda yaşanan sıkıntılar değil bunlar, Golf kullanıcılarının çoğunun yaşadığı sıkıntılar. Tabi ki abinizin aracında hepsi yaşanacak diye bir şey yok.
    Hocam abimde 2013 model golf 1.4 var biz böyle bir arıza görmedik saydiklariniz arasında 3 tane söyledi.

Araba 97 binde ? Bence sizde var sıkıntı veya sizin arabada , 27kronik sıkıntıyı neye göre belirlediniz acaba çok merak ettim şuan golf de bu kadar kronik sorun olsa şu forumda muhakakk görürdüm.
  • Hastalık hastası gibi araba
  • Hocam abimde 2013 model golf 1.4 var biz böyle bir arıza görmedik saydiklariniz arasında 3 tane söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrankGallagherx -- 23 Temmuz 2019; 17:55:5 >
  • Adı üstünde ' işçi arabasi' Almanya'da işçi sınıfı daha kolay araç alabilsin diye üretilen bir marka vw . Ama bizim ülkede göklere çıkarılıyor. Sonra direksiyon derisi soyulunca veya DSG patlayınca burada ağlıyorsunuz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Benim aracımda yaşanan sıkıntılar değil bunlar, Golf kullanıcılarının çoğunun yaşadığı sıkıntılar. Tabi ki abinizin aracında hepsi yaşanacak diye bir şey yok.
  • emeğinize sağlık güzel konu
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    Kronik sorunu olmayan marka şu anda yok o kadar net. bunun almanı Japonu Fransızı kalmadı ne yazık ki.

Yalnız yıllardır vag grubunu seven Ve kullanan biri olarak psa ve hyundai grubunun sorunsuzluk olarak japonların özellikle peugeotun vw’den kalite olarak daha iyi yerlere geldiğini söyleyebilirim.

B8 kasa passatda da işlevsel ve konforlu bir araç olduğu halde artan km’ye bağlı çokça kronik sorun var.
  • Kronikmi bilmiyorum ama 10 gün kadardır Passat TDI kullanıyorum en çok dikkatime çeken ilk 5-10 dk içinde araç hareket etmeye başladığında arka taraftan lıkır lıkır şeklinde amortisor sesi gelmesi bir süre sonra kesiliyor fakat yine kasislerden falan geçerken arka taraf biraz zıpladığında lok diye ses çıkarıyor aynı sesler bacanağın GOLF tende geliyor. Elektrikli el freni kaydırıyor hemde ciddi kaydırıyor ilk önceleri korkutuyordu şimdi alıştım.
  • 2015 ten beri bir golf kullanıcısı olarak bu yazdıklarınızın 1-2 sini yaşadım sadece. O da zaten her arabada olacak kullanıma bağlı şeyler. Dreksiyonu hor kullanıp çizip buna kronik diyemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AO

Kronikmi bilmiyorum ama 10 gün kadardır Passat TDI kullanıyorum en çok dikkatime çeken ilk 5-10 dk içinde araç hareket etmeye başladığında arka taraftan lıkır lıkır şeklinde amortisor sesi gelmesi bir süre sonra kesiliyor fakat yine kasislerden falan geçerken arka taraf biraz zıpladığında lok diye ses çıkarıyor aynı sesler bacanağın GOLF tende geliyor. Elektrikli el freni kaydırıyor hemde ciddi kaydırıyor ilk önceleri korkutuyordu şimdi alıştım.
    Hocam bahsettiğiniz ses depodan geliyor olabilir depo biraz da olsa dolu olduğunda rahatsız edici lok lok sesi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilim85

2015 ten beri bir golf kullanıcısı olarak bu yazdıklarınızın 1-2 sini yaşadım sadece. O da zaten her arabada olacak kullanıma bağlı şeyler. Dreksiyonu hor kullanıp çizip buna kronik diyemezsin.
    Bir kişinin yaşadığı sorunlar değil bunlar birçok kişi şikayetçi bundan. Kronik sorun olduğu için servis garantiden değiştiriyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Kronik sorunu olmayan marka şu anda yok o kadar net. bunun almanı Japonu Fransızı kalmadı ne yazık ki.

vw'de kalite bitmiş hocam. git gide kullan-at araba yapmaya doğru yaklaşıyorlar.
  • Bence disklerin paslanması bir aracın kronik sorunu sayılmaz. Yürür aksam lastiklerine bir tür gres sürülüyor ve bunun yapılması değil yapılmaması problem. Sesin sebebi süspansiyon sistemi tasarımı değilse( yağ ile çözüldüğüne göre değil) belki kullanılan plastik kalitesine laf edilebilir onun dışında bunu da sorun görmek zor. Zira burası Türkiye yolları da Melih Gökçek gibiler yapmış.
  • 63 Ay , 112 Bin kilometredir 2014 1.4 TSİ Highline Manuel Golf kullanıyorum, meğer ne çok arızası varmış aracımın (!)
    Siz de olmasanız kim bilir daha kaç yüz bin kilometre farkına varamadan kullanacaktım bu illet arabayı
  • İki aracım var aktif kullandığım biri skoda rapid diğeri corolla yerli üretim.

Skoda rapid en ucuz sınıfta olmasına rağmen açıkcası üretim kalitesi corolla dan daha iyi hissettiriyor.Malzemeler sert ama kalitesiz hissettirmiyor.

Corolla daha yumuşak ama rapid ile karşılaştırıyorum donanım dışında muazzam kalite farkı yok.

şuan rapid 30 bine geldi araçta en ufak trim sesi yok komik gelebilir ama kapı kolu bile daha sağlam geliyor

2019 corolla da daha 4 binde ön sol kapı camından yarım açıkken trim sesi geliyor ara ara kronik bir sorun.

Kapı kolu daha kalitesiz hissettiriyor
    Mesela rapid de makyaj aynası kapağı eşit hızda hiç takılmadan açılırken corolla da boşta duruyor muş gibi hızlı ve düzensiz açılıyor çok basit bir durum diyebiliriz ama az çok araç butür detaylarla kendini anlatıyor

Tavan sarkması bile yazmışsınız tavan sarkması kullanıcı hatasıdır keko gibi gidip tavana temizleme ürünü sıkarsanız yapışkan falan bırakmaz sarkar tabi

volkswagen ne kadar gömmeye çalışsanız da adamların ürettikleri araç ortada premium değil ama kalitesiz de değil.

volkswagen üretim ve araç kalitesi çoğu markadan daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 23 Temmuz 2019; 18:50:49 >

• ne berbat arabaymış bu böyle, aman aman
    iyi ki bu konuyu açıp bizi bilgilendirdiniz
    evet her golf 7 de bu sorunlar vrmış tam bir çöp maalesef
  • Birazdan gelecek benim aracımda hiçbiri yok diyecekler. Trol, st, fanatik adını siz koyun.
  • Oo beyler hoşgeldiniz çok işçi çıkarıyorlarmış sizin plazalarda aman iyi çalışın ezdirmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeremiKılarksın

Alıntıları Göster
    Üstad bir kaynak verir misin abimde sorun yoksa bu nasıl kronik sorun oluyor ? Kronik sorun her araçta vardır.

Her zamanki gibi çamur at izi kalsın konusu . Koltuk deforme oluyor kronik oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: drmert

63 Ay , 112 Bin kilometredir 2014 1.4 TSİ Highline Manuel Golf kullanıyorum, meğer ne çok arızası varmış aracımın (!)
    Siz de olmasanız kim bilir daha kaç yüz bin kilometre farkına varamadan kullanacaktım bu illet arabayı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.