Şimdi Ara

Gizli Ozellik dedikleri sey neden gizli birakiliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
21.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklima takilan bisey araclarin gizli ozelliklerini acan bi cok yer var.Peki neden arac ureticileri bu ozellikleri neden gizli birakiyor kendileri hepsini acip o sekilde satmiyor ?

• kilicoglu k kullanıcısına yanıt
    K kilicoglu demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Gizli özellik dedikleri, chip uygulaması ile beygir yükseltmek falan. O da zaten aracın motor ömrünü azalttığı, daha kırılgan yaptığı için vs. üreticinin yapmadığı bir şey. Yoksa 1.0 motordan kalkıp 250 hp çıkartmak da mümkün ama o motor kaç sene dayanır orası şüpheli.

Chip tunning ile alakası yok bu konunun. Motor ömrünü azaltan bir şeyi neden "özellik," olarak sunsun firmalar?
    quote:

Orijinalden alıntı: elmatadori

Ya bırakın gizli özelliği falan. Arkadaş baz donanım sıfır Megane 4 aldı. Dedim sıfır alıyorsun bari kapaklı jant değilde alaşımlı 17 18 inch felan alda güzel olsun araba. Bayii aradık opsiyon olarak jant alamıyormuşuz, dışardan alıp takarsakta bir problem olursa garanti dışı kalıyormuş.( Nerden anlıcaklarsa).Hayır parasını da vermeye razıyız. Bayii lerin anlam veremediğiniz mantıksız işleri için özetle şunu diyebiliriz,amaç bir üst donanımı itelemek anlıyacağınız.

haklısıniz orjinalinde kapak jant olan araca sonradan dışarıda alaşım jant takınca bayi bunu nerden anlayacak?
    Bu gizli özellikler aslında gizli değil. Biz öyle diyoruz. Çünkü bizim elektronikle, özellikle yazılımla kuytu köşede kalıp da keşfettiğimiz şeyler listesi şundan ibaret:

- Supermario oynarken girdiğiniz gizli tüneller "Oha burada gizli tünel varmış!"
    - Doom, Duke Nuke Em, Wolfenstein oynarken keşfettiğimiz saklı odalar...

O yüzden göz önünde olmayan şeylere gizli özellik muamelesi çekiyoruz. Hayır. Gizli değil bu özellikler. Göz önünde olmayan özellikler.

Mesela, geri vitese takınca aynalar daha aşağıyı gösterecek şekilde ayar yapsın mı? Böylece geri geri paralel park yaraken yan aynadan lastiğinizi görürsünüz. Bu bilgisayara erişerek karar vermeniz gereken bir evet-hayır özelliğidir. Ben istemem bunu. Sen istersin. O yüzden gider açtırırsın. Böyle bir özellik için araba içine tuş koymak saçma olmaz mıydı? Ya istersin, ya istemezsin neticede.

Göz önünde olmayan her şey gizli değildir. Marioland'de yaşamıyoruz. Benim adım da Mario değil. "Hello my friend! Grazia! Il mio nome è Luigi..." Yok yok, Luigi de değil.
    Ya bırakın gizli özelliği falan. Arkadaş baz donanım sıfır Megane 4 aldı. Dedim sıfır alıyorsun bari kapaklı jant değilde alaşımlı 17 18 inch felan alda güzel olsun araba. Bayii aradık opsiyon olarak jant alamıyormuşuz, dışardan alıp takarsakta bir problem olursa garanti dışı kalıyormuş.( Nerden anlıcaklarsa).Hayır parasını da vermeye razıyız. Bayii lerin anlam veremediğiniz mantıksız işleri için özetle şunu diyebiliriz,amaç bir üst donanımı itelemek anlıyacağınız.
  • Bir üst donanımı satmak için. O gizli olan özellik bir üst donanımda gizlenmekten çıkıyor.
  • gizli olsa bilemezdindaçyamı o
  • Ya bırakın gizli özelliği falan. Arkadaş baz donanım sıfır Megane 4 aldı. Dedim sıfır alıyorsun bari kapaklı jant değilde alaşımlı 17 18 inch felan alda güzel olsun araba. Bayii aradık opsiyon olarak jant alamıyormuşuz, dışardan alıp takarsakta bir problem olursa garanti dışı kalıyormuş.( Nerden anlıcaklarsa).Hayır parasını da vermeye razıyız. Bayii lerin anlam veremediğiniz mantıksız işleri için özetle şunu diyebiliriz,amaç bir üst donanımı itelemek anlıyacağınız.
  • gizli özellik diye açılan şeyler öyle ekstra özellikler değil, birçok beyinden açılan özellik için donanım değişikliği de gerekiyor
  • Gizli özellik dedikleri, chip uygulaması ile beygir yükseltmek falan. O da zaten aracın motor ömrünü azalttığı, daha kırılgan yaptığı için vs. üreticinin yapmadığı bir şey. Yoksa 1.0 motordan kalkıp 250 hp çıkartmak da mümkün ama o motor kaç sene dayanır orası şüpheli.
  • quote:

Gizli özellik dedikleri, chip uygulaması ile beygir yükseltmek falan. O da zaten aracın motor ömrünü azalttığı, daha kırılgan yaptığı için vs. üreticinin yapmadığı bir şey. Yoksa 1.0 motordan kalkıp 250 hp çıkartmak da mümkün ama o motor kaç sene dayanır orası şüpheli.

Chip tunning ile alakası yok bu konunun. Motor ömrünü azaltan bir şeyi neden "özellik," olarak sunsun firmalar?
  • Bu gizli özellikler aslında gizli değil. Biz öyle diyoruz. Çünkü bizim elektronikle, özellikle yazılımla kuytu köşede kalıp da keşfettiğimiz şeyler listesi şundan ibaret:

- Supermario oynarken girdiğiniz gizli tüneller "Oha burada gizli tünel varmış!"

O yüzden göz önünde olmayan şeylere gizli özellik muamelesi çekiyoruz. Hayır. Gizli değil bu özellikler. Göz önünde olmayan özellikler.

Mesela, geri vitese takınca aynalar daha aşağıyı gösterecek şekilde ayar yapsın mı? Böylece geri geri paralel park yaraken yan aynadan lastiğinizi görürsünüz. Bu bilgisayara erişerek karar vermeniz gereken bir evet-hayır özelliğidir. Ben istemem bunu. Sen istersin. O yüzden gider açtırırsın. Böyle bir özellik için araba içine tuş koymak saçma olmaz mıydı? Ya istersin, ya istemezsin neticede.

Göz önünde olmayan her şey gizli değildir. Marioland'de yaşamıyoruz. Benim adım da Mario değil. "Hello my friend! Grazia! Il mio nome è Luigi..." Yok yok, Luigi de değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Firmanın koyduğunu söylemeyip de sonradan çıkan ne özellik var ki zaten?

Gizli özellik biraz şu gizli beygir olayı gibi işte. O yüzden chip olayını verdim. Yok şurasını sıkalım yok burasını burkalım diyip aracı başka desteklerle biraz daha hızlı gitmeye zorluyorlar sonra bu gizli özellik oluyor.

Onun dışında gizli özellik denebilecek ne var mesela? hediye edilen paspaslar mı?

• Gizli değil çoğunluğu. Kullanma kılavuzunda yaziyordur. Tembelligimiz sorunumuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Bu gizli özellikler aslında gizli değil. Biz öyle diyoruz. Çünkü bizim elektronikle, özellikle yazılımla kuytu köşede kalıp da keşfettiğimiz şeyler listesi şundan ibaret:

Bence öyle bir özellik için tuş koymak saçma olmazdı. Zira tuşa da gerek yok bilgisayarda ayarlara tercihlere felan at bi yere biz de evet hayır deriz nolacak

• quote:

Orijinalden alıntı: elmatadori

haklısıniz orjinalinde kapak jant olan araca sonradan dışarıda alaşım jant takınca bayi bunu nerden anlayacak?

• quote:

quote:

quote:

Gizli özellik biraz şu gizli beygir olayı gibi işte. O yüzden chip olayını verdim. Yok şurasını sıkalım yok burasını burkalım diyip aracı başka desteklerle biraz daha hızlı gitmeye zorluyorlar sonra bu gizli özellik oluyor.

Onun dışında gizli özellik denebilecek ne var mesela? hediye edilen paspaslar mı?

Vag grup için : geri vitese takınca aşağı inen dikiz aynası, Araç yola çıkınca otomatik kapıların kilitlenmesi.

Bazı araçlarda : dijital hız göstergesi.

Bunlar aldığınız araçta değil, üst donanım da oluyor. Yazılım ile aktif hale getiriliyor. Alt donanım paketinden gizlenmiş özellikler bunlar.

BMW deki 1. 6 136 lik motor ile 170 lik motorun aynı olduğunu, daha yüksek paraya satmak için politika olduğunu söyleyerek chip tunning yapanlarin arabadan anladığı yok mesela, aracın manifoldundan tut, turbosuna kadar farklı... Bu da gizli bir özellik olmuyor özetle.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Tuş koymaya gerek yok zaten ayna ayar tuşunu sağa getirdiğinizde ve geri vitese aldığınızda ayna aşağı iner. Sola aldığınızda herhangi bir şey olmaz.(Markalara göre tam terside olabilir)
  • kilicoglu K kullanıcısına yanıt
    Bilmeyen insan çok gördüm ve bu çok doğal !!

Ama bilmediği konu hakkında bu kadar ısrarcı olanı da ilk kez görüyorum.

Kara cahil dedikleri bu olsa gerek.
  • Kapitalizm. Genelde esp,yokuş kalkış vs. hepsi aynı kutuda olur fakat alt donanımda yokuş kalkış olmazken üst donanımda olur. Kapitalizm...
  • Aracim Renault symbol bir ust modelde yokus kalkış desteği var bende yok yol bilgisayarı var ama bende yok ... İnternette Renault bayileri aciyor diyolar benden para istiyorlar ...

Varsa tanıdığınız yardımcı olun hocam ...

İstanbul Konya da olursa cok iyi olur

Ek bir parcaya gerek yok muş sadece kodla aciliyor
  • onların hepsi donanımla, opsiyonla, gti versiyonda falan geliyor, yani parasını verince fabrikadan açık geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrEvo

Bilmeyen insan çok gördüm ve bu çok doğal !!

Ama bilmediği konu hakkında bu kadar ısrarcı olanı da ilk kez görüyorum.

Kara cahil dedikleri bu olsa gerek.

Cahilliğime ver, mr.big arkadaşa da dediğim gibi, araç giderken kapının kilitlenmesi gibi şeyler bana çok da gizli özellik gibi gelmedi. O yüzden farklı yerlerden bakmışız sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Vag grup için : geri vitese takınca aşağı inen dikiz aynası, Araç yola çıkınca otomatik kapıların kilitlenmesi.

Bazı araçlarda : dijital hız göstergesi.

Bunlar aldığınız araçta değil, üst donanım da oluyor. Yazılım ile aktif hale getiriliyor. Alt donanım paketinden gizlenmiş özellikler bunlar.

BMW deki 1. 6 136 lik motor ile 170 lik motorun aynı olduğunu, daha yüksek paraya satmak için politika olduğunu söyleyerek chip tunning yapanlarin arabadan anladığı yok mesela, aracın manifoldundan tut, turbosuna kadar farklı... Bu da gizli bir özellik olmuyor özetle.

Ben bunları hiç gizli özellik olarak düşünmedim. Sanırım oradan çıkıyor görüş farkımız.

Kapının kendiliğinden kilitlenmesi renolarda da veya başka araçlarda da olan bir şey. veya hız göstergesinin tip vs. bunlar bana çok da vay be çok gizli özellikler varmış denecek şeyler gibi gelmiyor. Aksine firma bunları o kadar sallamıyor ki özellik olarak yazmaya gerek bile görmüyor belki de.

Motordaki chip uygulaması zaten motora zararlı bir şey. Araçtan anlayıp anlamama olayı değil bence. Aracı çok fazla zorla, satarken uygulamayı iptal et, sat gitsin gibi bir durum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.