Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
22
Favori
865.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim usb bellekte wardı bu virüs paylaşım için sağol
  • quote:

Orjinalden alıntı: cfsenel

quote:

Orjinalden alıntı: golevez33
    4-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin)

Bu ne anlama geliyor? Nasıl yapacağım?

Batuhan gerekli açıklamayı yapmı.
    Ben de bahsi geçen yerdeki anlaşılmayan yerleri düzelttim, yeni açıklama ekledim.
    Geçmiş olsun
  • sondaki virgül bende de var. sanırım sorun değildir. ancak ondan sonra "autorun.bat" varsa onu silmek gerekiyor.

burada anlatılanları uyguladım ne flash diskte ne de bilgisayarımda sorun kalmadı. ancak dosyaları silmeye kendimi fena kaptırmışım, ntldr i de uçurdum yanlışlıkla. sonra windowsu ucuz kurtardım:)
  • Bende büyük ihtimalle bittorent.exe virüsü var, hem de zor olan cinsinden. Çünkü harici harddiskte anlamsız adda dosyalar oluşuyor. Başta "44f8b94cb01078de75e948438c" adında bir klasör, onun içinde update adında bir klasör, daha sonra yakın zamanda ise "0e118d6903a824ba4eb659b0e7a616" adında bir klasör, onun içinde de "%temp%dd_msxml_retMSI.txt" adında bir metin doyası oluştu. (Dosyanın içeriği ve ayrıntılı bilgi için bkz: http://forum.donanimhaber.com/m_14702265/mpage_1/key_//tm.htm#14904672) Silemiyorum da. Yukarıda yazılanları aynen uyguladım, çözemedim. Pek çok kişinin tavsiye ettiği NOD32 de işe yaramadı. Bir yerde yanlış mı yapıyorum, yoksa bende virüs mü yok? Eğer virüs yoksa bunlar ne?

• quote:

Bende büyük ihtimalle bittorent.exe virüsü var, hem de zor olan cinsinden. Çünkü harici harddiskte anlamsız adda dosyalar oluşuyor. Başta "44f8b94cb01078de75e948438c" adında bir klasör, onun içinde update adında bir klasör, daha sonra yakın zamanda ise "0e118d6903a824ba4eb659b0e7a616" adında bir klasör, onun içinde de "%temp%dd_msxml_retMSI.txt" adında bir metin doyası oluştu. (Dosyanın içeriği ve ayrıntılı bilgi için bkz: http://forum.donanimhaber.com/m_14702265/mpage_1/key_//tm.htm#14904672) Silemiyorum da. Yukarıda yazılanları aynen uyguladım, çözemedim. Pek çok kişinin tavsiye ettiği NOD32 de işe yaramadı. Bir yerde yanlış mı yapıyorum, yoksa bende virüs mü yok? Eğer virüs yoksa bunlar ne?

NOD32 nin genelde taramadığı o mavi dosylar sistem ya da o anda kullanılan dosylardır. En güzeli bir de güvenli modda tarama yapmak..

• update dosyaları, o anda kullanılan dosyalar ve sistem geri yükeleme ile ilgili dosyaları tarama yapmakta Antivirüs programları güçlük çekebilir. Bahsettigin dosya ve dosya yolu bunu gösteriyor..
    Dejaay'in dedigi gibi güvenli modu denemelisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay
    quote:

Bende büyük ihtimalle bittorent.exe virüsü var, hem de zor olan cinsinden. Çünkü harici harddiskte anlamsız adda dosyalar oluşuyor. Başta "44f8b94cb01078de75e948438c" adında bir klasör, onun içinde update adında bir klasör, daha sonra yakın zamanda ise "0e118d6903a824ba4eb659b0e7a616" adında bir klasör, onun içinde de "%temp%dd_msxml_retMSI.txt" adında bir metin doyası oluştu. (Dosyanın içeriği ve ayrıntılı bilgi için bkz: http://forum.donanimhaber.com/m_14702265/mpage_1/key_//tm.htm#14904672) Silemiyorum da. Yukarıda yazılanları aynen uyguladım, çözemedim. Pek çok kişinin tavsiye ettiği NOD32 de işe yaramadı. Bir yerde yanlış mı yapıyorum, yoksa bende virüs mü yok? Eğer virüs yoksa bunlar ne?

NOD32 nin genelde taramadığı o mavi dosylar sistem ya da o anda kullanılan dosylardır. En güzeli bir de güvenli modda tarama yapmak..

Güvenli modda da tarama yaptım, yine aynı sonuç:

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm

• Soru yok gözüküyor, tarayamadıgı dosaları günelleştirme dosyaları...
    Denetim masasından otomatik gğncelleştirmeleri kapat, Güvenli modda açıp bu klasörü sil. yeniden başlat sonra bir daha tarat bakalım sorun çıkacak mı?
  • bilgiler için teşekkürler sayende sabit disk sürücülerimi tek tek formatlamaktan kurtuldum.regedit ayarları işime yaradı.çok teşekkürler
  • arkadaslar bendede degisik bir virus cesidi var yardim! adaware ile tarama yaptirmiyor bilgisayarimi kitliyor ve gizli dosyalari goster uygula tamam dedigim zaman gizli dosyalari gostermiyor sanki hic birsey yapmamisim gibi oluyor acaba bunu format disinda nasil duzeltebilirim arkadaslar.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: simsir2001

arkadaslar bendede degisik bir virus cesidi var yardim! adaware ile tarama yaptirmiyor bilgisayarimi kitliyor ve gizli dosyalari goster uygula tamam dedigim zaman gizli dosyalari gostermiyor sanki hic birsey yapmamisim gibi oluyor acaba bunu format disinda nasil duzeltebilirim arkadaslar.?

baslat - calistir - regedit yaz entera bas
    Bu adrese git

HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

sag tarafta Hidden degerine cift tikla degeri "1" yap (tirnak yok) entera bas kaydet cik.Bilgisayarı yeniden başlat.. (sorunun hallolup hallolmadığına dair ileti yazarsan sevinirim)
  • quote:

quote:

arkadaslar bendede degisik bir virus cesidi var yardim! adaware ile tarama yaptirmiyor bilgisayarimi kitliyor ve gizli dosyalari goster uygula tamam dedigim zaman gizli dosyalari gostermiyor sanki hic birsey yapmamisim gibi oluyor acaba bunu format disinda nasil duzeltebilirim arkadaslar.?

Bu adrese git

sag tarafta Hidden degerine cift tikla degeri "1" yap (tirnak yok) entera bas kaydet cik.Bilgisayarı yeniden başlat.. (sorunun hallolup hallolmadığına dair ileti yazarsan sevinirim)

dejaay Arkadaşımızın verdigi bu register kaydı değişikliginidesil.rar dosyası içine ekledim. bu degişikliği artık sil.rar dosyası otomatik yapabilecek.
    Dejaay'e teşşekkürler, Umarım faydalı olur
    Kullanan arkadaşlar eksikleri yazarsa daha iyi geliştirebiliriz.
    Edit: link güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 16 Haziran 2007; 0:02:20 >

• quote:

Soru yok gözüküyor, tarayamadıgı dosaları günelleştirme dosyaları...
    Denetim masasından otomatik gğncelleştirmeleri kapat, Güvenli modda açıp bu klasörü sil. yeniden başlat sonra bir daha tarat bakalım sorun çıkacak mı?

Bu klasör ne güvenli modda, ne başka bir şekilde silinmiyor. Zaten bunu kullanan bir program olsa Unlocker gösterirdi. Sorun da burada zaten. Klasörün içeriğini bile göremiyorum. Girmeye çalıştığımda "F:\44f8b94cb01078de75e948438c\update erişilemez. Erişim engellendi", silmeye çalıştığımda "update klasörü kaldırılamıyor: Erişim engellendi. Diskin dolu veya yazmaya karşı korumalı olmadığından ve dosyanın şu anda kullanımda olmadığından emin olun" mesajı geliyor, ki dosyanın kullanımda olmadığından eminim. Virüs değilse ne bu?

• quote:

quote:

Bu adrese git

arkadasim tesekkur ederim deneme firsati olmadi format cektim makinaya ama surekli karsilastigim icin bu sorunla cok faydali olacak cok tesekkur ediyorum.

• ılk mesajdakı bırıncı maddede yer alan programcık işimi gordu. tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: unhappyboy

ılk mesajdakı bırıncı maddede yer alan programcık işimi gordu. tesekkurler

Rica ederim. Geçmiş olsun.
  • Teşekkürler hocam başbelası bu virüs okulda tüm bilgisayarlarda war
  • quote:

http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
    Eğer hiçbirşey yapamadıysanız. linkteki dosyayı indirip çalıştırın.
    Flash disktekileri de silmek isterseniz flshdisk takılıyken çalıştırınız

paylaşım için teşekkürler
  • tam aradıgım buydu umarım işime yarar teşekkürler...
  • Yazılanları okuyunca kuşkulandım ve USB belleğimi bilgisayara taktım.Takar takmaz bilgisayar öttü ve tam tahmin ettiğim gibi bittorrent.exe
    virüsü. Antivir virüsü hemen yakaladı ve sildim.Şimdi takıp söküyorum taratıyorum herhangi bir sorun yok.2-3 saat önce Hijackthis ile analiz
    yaptırmıştım ve bilinmeyen herhangi bir şey çıkmamıştı.Sorun bellekteymiş ve şimdilik herhangi bir terslik yok.Açıklamalarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.