Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
969
Cevap
22
Favori
865.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: unhappyboy

Buradaki hemen herseyi denedim ama olmadı.
    Bilgisayarıma 200gb usb disk takılı. İki tane sorunum var.

1. Bir klasör var. İçi boş görünüyor. Ama silinemiyor. Klasör boş değil diyor. İçine birşey kopyalarsam kopyaladığım şey yok oluyor.

2. Usb diskte herhangi bir klasöre girdiğimde explorer.exe kapanıyor. Tekrar açmam gerekiyor.

1- bu boş klasörü silmek için güvenli modda aç silmeyi dene. bu boş klasörün adını da yazsaydın daha faydalı olabilirdik. çünkü virüs ise sabit isimler verecektire bizde ne oldugunu tesbit edebiliriz.
    2- bazı virüsler klasör görünümlü exe dosyalar oluştururlar. sanırım bunlardan biri de var. araçlar klasör seçeneklerinde dosya uzantılarını göster seçenegini bul. bakalım klasör mü dosya mı

• Merhaba,
    boş klasör emule ün içindeki temp klasörü idi. Yaklaşık 70gb indirilmekte olan verim kayboldu. İsim değiştirdim ancak birşey değişmedi. Windows sürekli dosya yapısı bozulmuş chkdsk.exe yi çalıştırın falan diyordu. Çalıştırdığım halde birşey düzelmedi.

Sonuç olarak avast ı kaldırıp kaspersky kurdum. Şu anda bir virüs sorunu yaşamıyorum.
    İlginiz için teşekkür ederim.
  • Linkte birşeymi var rar dosyası hasarlı diyor açılmıyor
  • ben avast kullanıyorum ve avast çok rahat temizliyor.İlk bulduğu an silemiyor çünkü virüs kendini kullanımda gösteriyor.Fakat bilgisayarı kapatıp açınca avast üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Tabi virüsün bulaştığı belleğe de format atmak gerekiyor. Çünkü o belleği tekrar kullanınca tekrar virüs işe koyuluyor.Yani sözün kısası avast
  • quote:

Orjinalden alıntı: omar_tetteh

ben avast kullanıyorum ve avast çok rahat temizliyor.İlk bulduğu an silemiyor çünkü virüs kendini kullanımda gösteriyor.Fakat bilgisayarı kapatıp açınca avast üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Tabi virüsün bulaştığı belleğe de format atmak gerekiyor. Çünkü o belleği tekrar kullanınca tekrar virüs işe koyuluyor.Yani sözün kısası avast

bende bu ara avast deneyeyim dedim ... diğerlerinide kullandım bit-defender ,kaspersky, nod32...avasta bazıları iyi değil falan diyiyolar ama bana güzel geldi bilgisayarıda fazla kasmıyo

• Bu yazıyı gordugum cok ii oldu.ne zaman arkadasların bellegını taksam kasper bitcomet.exe diye havlıyodu.tesekkurler
  • hocam aylardır flash bellkte bu virusle ugraşıyodum ve her seferinde biçimlendirmek zorunda kalıyodum paylaşım super eline sağlık çok basit bi yazılım ama kesinlikle işe yarıyor bazı arkadaşlar iişe yaramdı diolar ama belki onlarda başka bi sorun vardır bende %100 calıştı
  • Herkezin Bilmesi Gereken Bilgi.
    Teşekkürler.
  • emeği geçenlerin ellerine sağlık. Böyle bir sorunum olmamasına rağmen bat dosyasını çalıştırdım. Bulduklarını sildi, bulamadıkları için dosya bulunamadı uyarısı verdi. Bulunadığı daha iyi ya dedim her seferinde.
  • ALLAH RAZI OLSUN o hdd nasıl hasta edıyodu benı :D depodada bilgiler var yenıden bıcımlendıremıyodum oldu hallettım şimdi

emegı gecenlere cok tesekkurler
  • Güzel düşünülmüş bir bat dosyası. Fakat sondaki "RESTART" komutu yerine "shutdown -r -t 0" komutu, "ping" komutu yerine "pause" komutu yazılırsa bence daha güzel olur.
  • abicim verdigin o programla sadece c ve d sürücüsündekileri silebildim kasperle taratıyorum çıkmıyor şimdi ama otomatik kullanda görünmüyor ama usb hdd de aynen devam silinemiyor ne yapmalıyım:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet0948

abicim verdigin o programla sadece c ve d sürücüsündekileri silebildim kasperle taratıyorum çıkmıyor şimdi ama otomatik kullanda görünmüyor ama usb hdd de aynen devam silinemiyor ne yapmalıyım:(

NOD32 virüsü tamamen silebiliyor..
    NOD32TR
    http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe
  • yaw arkadaslar c:,d:, ve ddiğer suruculerime çift tıkladıgımda birlikte aç penceresi geliyo...
    virusmu sizce.
    nası halledicem
    simdiden tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: hacounTeR

yaw arkadaslar c:,d:, ve ddiğer suruculerime çift tıkladıgımda birlikte aç penceresi geliyo...
    virusmu sizce.
    nası halledicem
    simdiden tesekkurler

1. sayfayı okuyunuz..
  • dejay teşekkurler...
  • paylaşımlar çok güzel elinize sağlık bittorrent tamam silinmiştir
  • 1 aşağıdaki linkteki programı indirdiğimde çalıştıramıyorum
    2 "C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, şeklinde olacak " bende aynen böle
    3 diğer tarif ettikleriniz bende yok onları bulamadım
    tşkler
    quote:

Orjinalden alıntı: golevez33
    ÇÖZÜM:(KATKILARINIZLA GELİŞTRİLEN SİL.BAT GÜNCELLENDİ)
    1-
    http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
    Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın. sorun halledildi ise geçmiş olsun halledilmedi ise 4. adıma geçin. Buraya kadar bir çok kişide çözüme kavuşacak 4. adıma geçmenize gerek kalmayacaktır.
    Makinayı yeniden başlatım sorun var mı bakın. aksi halde 4. adıma geçin

2-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin. Doğru ve temiz ayar C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, şeklinde olacak )
    ve
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
    "ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)
    ayrıca
    HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
    MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(merak etmeyin silin birşey olmaz)

Eğer sorun hala devam ediyorsa, Buraya bilgi verin çözüm yolu bulmaya çalışalım..

Edit: Açıklamada Güncelleme yapıldı

• @civax siz buradan nod32 yi indirin ve kurun. Burada ki 30 günlük deneme sürümüdür. Bilgisayarınıza yükleyin ve hemen güncelleştirmeleri yapınız. Program Türkçedir kolayca yapabilirsiniz. Daha sonra "derinlemesine analiz" yapınız.

Eğer bir sorununuz olursa buraya yazınız

NOD32TR
    http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe
  • rar dosyasını winrar ile aç. ve sil.bat dosyasını çalıştır

quote:

Orjinalden alıntı: civax

1 aşağıdaki linkteki programı indirdiğimde çalıştıramıyorum
    2 "C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, şeklinde olacak " bende aynen böle
    3 diğer tarif ettikleriniz bende yok onları bulamadım
    tşkler
    quote:

Orjinalden alıntı: golevez33
    ÇÖZÜM:(KATKILARINIZLA GELİŞTRİLEN SİL.BAT GÜNCELLENDİ)
    1-
    http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
    Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın. sorun halledildi ise geçmiş olsun halledilmedi ise 4. adıma geçin. Buraya kadar bir çok kişide çözüme kavuşacak 4. adıma geçmenize gerek kalmayacaktır.
    Makinayı yeniden başlatım sorun var mı bakın. aksi halde 4. adıma geçin

2-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin. Doğru ve temiz ayar C:\WINDOWS\system32\userinit.exe, şeklinde olacak )
    ve
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
    "ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)
    ayrıca
    HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
    MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(merak etmeyin silin birşey olmaz)

Eğer sorun hala devam ediyorsa, Buraya bilgi verin çözüm yolu bulmaya çalışalım..

Edit: Açıklamada Güncelleme yapıldı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.