Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
22
Favori
865.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. bende de gizli dosyalar görünmüyordu ve çift tıklayınca acayip yazılar çıkıyodu ya da açılmıyodu. bi siteden 1 kb lık bişey buldum ve 1 aydır okulda onunla temizliyorum herşeyi. siteye nasıl gönderilir bilmiyorum ama isteyen bana esahin21@yahoo.dan ulaşabilir. eminim ki çok işinize yarayacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: esahin21

merhaba arkadaşlar. bende de gizli dosyalar görünmüyordu ve çift tıklayınca acayip yazılar çıkıyodu ya da açılmıyodu. bi siteden 1 kb lık bişey buldum ve 1 aydır okulda onunla temizliyorum herşeyi. siteye nasıl gönderilir bilmiyorum ama isteyen bana esahin21@yahoo.dan ulaşabilir. eminim ki çok işinize yarayacak

rapide gonder linki buraya yaz. bakalım nasıl bir dosyaymış. işimize yarayabilir
  • Arkadaşlar benim başımda da bittorrent problemi var , ve virüsler konusunda maalesef çok az tecrübem var... Ayrıca durum sizin söylediklerinizden biraz farklı, şöyle açıklayayım :

XP normal açılmıyor, hoşgeldiniz yazısı gelmeden mavi çubukta donup kalıyor.

Güvenli Kipte açabiliyorum.
    MSCONFİG > STARTUP bölümünde

C:\WİNDOWS\BİTTORRENT.EXE

uygulaması görünüyor. Fakat ne windowsta ne de harddiskin herhangi bir yerinde BİTTORRENT.EXE uygulaması yok. ( Bu arada "GİZLİ DOSYALARI GÖSTER" ve "KORUMALI İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARINI GÖSTER" seçenekleri açık... ) Ayrıca hiçbir yerde AUTORUN.İNF dosyası da görünmüyor. STARTUP sayfasındaki BİTTORRENT.EXE ve diğer tüm uygulamaları tek tek tıklayıp kaldırıyorum ve makineyi restart ediyorum. Hiçbir gelişme yok, yine açılmıyor.

Akşama dediklerinizi uygulayacağım, inşallah işe yarar. Makinede AVAST kurulu. Bunu kaldırıp KASPERSKY yada NOD32 kurmayı düşünüyorum.

Yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: msakalar

Arkadaşlar benim başımda da bittorrent problemi var , ve virüsler konusunda maalesef çok az tecrübem var... Ayrıca durum sizin söylediklerinizden biraz farklı, şöyle açıklayayım :

XP normal açılmıyor, hoşgeldiniz yazısı gelmeden mavi çubukta donup kalıyor.

Güvenli Kipte açabiliyorum.
    MSCONFİG > STARTUP bölümünde

C:\WİNDOWS\BİTTORRENT.EXE

uygulaması görünüyor. Fakat ne windowsta ne de harddiskin herhangi bir yerinde BİTTORRENT.EXE
    uygulaması yok. ( Bu arada "GİZLİ DOSYALARI GÖSTER" ve "KORUMALI İŞLETİM SİSTEMİ DOSYALARINI GÖSTER" seçenekleri açık... ) Ayrıca hiçbir yerde AUTORUN.İNF dosyası da görünmüyor. STARTUP sayfasındaki BİTTORRENT.EXE ve diğer tüm uygulamaları tek tek tıklayıp kaldırıyorum ve makineyi restart ediyorum. Hiçbir gelişme yok, yine açılmıyor.

Akşama dediklerinizi uygulayacağım, inşallah işe yarar. Makinede AVAST kurulu. Bunu kaldırıp KASPERSKY yada NOD32 kurmayı düşünüyorum.

Yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

NOD32 işe yarayacaktır.

NOD32TR
    http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe

• bir süredir ben de bu bittorrent illetinden muzdaribim.yalnız bu başlığı tamamen okumama rağmen bendeki bisorunun kimsede olmadığını gördüm.dediğiniz dosyaları indirdim burdan gelecek cevaplara göre kullancam.sorunum şu:
    bu virüsü farkettim ,virüs olduğundan şüphelendim ama bir sorun yaratmıyodu.external hdd aldığım sıralarda rastladığım için de (sözlükten de baktım torrent=sel anlamına geliyor.dedim heralde hdd ye sular seller gibi veri aktarımı olsun diye bir program) pek önemsemedim.bilgisayarla temasa geçen her şeye dadandığını anlayınca,kendi bilgim dahilinde sildim bu virüsleri.gerçekten de tertemiz oldu tüm hddler vs.yanlız bittorrentten dolayı hiçbir sorun yaşamazken,sildikten sonra sizin dediğiniz problemler olmaya başladı.yani hdd ler flash diskler vs. çift tıklamayla açılmıyodu (bunu açmak içinprogram seçin menüsü çıkıyordu) sağ tıklayıp aç deyince ancak açılıyordu.şaşırdım önce ama virüsle uğraşmaktan iyidir diyerek bir süre bu şekilde kullandım.ama insen gıcık oluyo haliyle bu şekilde kullanmaya ve taramadığım bir flash diski bağladım en sonunda bilgisayara ve geri geldi bittorrent.exe . o aralar da bir arkadaşım yok yok o virüs değil diye de telkinde bulunmuştu ve bir süre de öyle kullandım.sonra görev yöneticisinde 3-5 tane bittorent ve ürünü olan uygulamaların kene gibi bilgisayarı kemirdiğini görünce her zaman her derdime deva olan ve sizin gibi değerli arkadaşların olduğu sitemize başvurdum ve tabi herzamanki gibi çözümler sunulmuştu
    uzun lafın kısası bende sizin dediğiniz sorunlar (özellikle taşınabilir belleklerde) bittorrent.exe uygulaması silinince ortaya çıktı.bu konuda bilgisiolanlar açıklama yaparsa sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: st_ger

bir süredir ben de bu bittorrent illetinden muzdaribim.yalnız bu başlığı tamamen okumama rağmen bendeki bisorunun kimsede olmadığını gördüm.dediğiniz dosyaları indirdim burdan gelecek cevaplara göre kullancam.sorunum şu:
    bu virüsü farkettim ,virüs olduğundan şüphelendim ama bir sorun yaratmıyodu.external hdd aldığım sıralarda rastladığım için de (sözlükten de baktım torrent=sel anlamına geliyor.dedim heralde hdd ye sular seller gibi veri aktarımı olsun diye bir program) pek önemsemedim.bilgisayarla temasa geçen her şeye dadandığını anlayınca,kendi bilgim dahilinde sildim bu virüsleri.gerçekten de tertemiz oldu tüm hddler vs.yanlız bittorrentten dolayı hiçbir sorun yaşamazken,sildikten sonra sizin dediğiniz problemler olmaya başladı.yani hdd ler flash diskler vs. çift tıklamayla açılmıyodu (bunu açmak içinprogram seçin menüsü çıkıyordu) sağ tıklayıp aç deyince ancak açılıyordu.şaşırdım önce ama virüsle uğraşmaktan iyidir diyerek bir süre bu şekilde kullandım.ama insen gıcık oluyo haliyle bu şekilde kullanmaya ve taramadığım bir flash diski bağladım en sonunda bilgisayara ve geri geldi bittorrent.exe . o aralar da bir arkadaşım yok yok o virüs değil diye de telkinde bulunmuştu ve bir süre de öyle kullandım.sonra görev yöneticisinde 3-5 tane bittorent ve ürünü olan uygulamaların kene gibi bilgisayarı kemirdiğini görünce her zaman her derdime deva olan ve sizin gibi değerli arkadaşların olduğu sitemize başvurdum ve tabi herzamanki gibi çözümler sunulmuştu
    uzun lafın kısası bende sizin dediğiniz sorunlar (özellikle taşınabilir belleklerde) bittorrent.exe uygulaması silinince ortaya çıktı.bu konuda bilgisiolanlar açıklama yaparsa sevinirim.

Eğer çift tıklama olayından muzdaripseniz şu yöntemi deneyiniz:

Araçlar-Klasör seçenekleri-görünüm-gizli dosyları gösteri işaretliyoruz-altta "korunan işletim sistemi dosyaları gizle (önerilen) seçeneğinin tikini kaldırıyoruz ve uygula diyerek çıkıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra belleğimizin içine giriyoruz. Gizli olan ve açığa çıkmış olan "autorun" adlı dosyayı siliyoruz.

• Bu bittorrentlerden kurtulmamızı sağlayan herkese çook teşekkürler.Pcdekilerden sizin dediğiniz yöntemler ile kurtulduğumu zannediyorum(yanlız o dosyayı indirmedim,emeğinize saygım sonsuz ama sağlammı değilmi korkusu var içimde).Bu illet ban pspyi pcye bağlayınca bulaştı.Pspdekilerden nasıl kurtulabilirm acaba?Birde dün pcye arkadan bağlayına bulaştı,arkadan her bağlayışımda bi daha gelmio fakat bugün önden deniyim dedim bi tane daha geldi.Silmek için aleti pcye bağlayınca yinemi gelicek?Yardımlarınızı bekliyorum...
  • arkadaşlar bende bittorrent.exe var ama nedense sizin dediğiniz sorunlardan 1 tanesi bile başıma gelmedi
  • Merhabalar, acaba kısıtlı oturumlarda (hani saati bile değiştirme yetkisi olmayan) da bu virüsü içeren bellekler takıldığında bulaşırmı. Veya belleği taktık çıkardık kısıtlı oturumda daha sonra admin hesabı ile açtığımızda önceden taktığımız usb bellek yüzünden virüsün bulaşma riski varmıdır?
  • Sağol arkadaşım iyi bilgiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

arkadaşlar bende bittorrent.exe var ama nedense sizin dediğiniz sorunlardan 1 tanesi bile başıma gelmedi

Şans işte...

quote:

Orjinalden alıntı: hidden

Merhabalar, acaba kısıtlı oturumlarda (hani saati bile değiştirme yetkisi olmayan) da bu virüsü içeren bellekler takıldığında bulaşırmı. Veya belleği taktık çıkardık kısıtlı oturumda daha sonra admin hesabı ile açtığımızda önceden taktığımız usb bellek yüzünden virüsün bulaşma riski varmıdır?

Bulaşma riski herkoşulda vardır.. Ana kaynak virüslü olduktan sonra, hangi hesapda olup olmadığınız önemli değil.

• allah razı olsun yaww çok işime yaradı teşekkür ederim :)
  • öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler bende muzdariptim bu durumdan ve hdd ile ilgili sorunumu atlattım ancak şöle bi durum var gizli dosyaları goster dediğim zaman görünümden göstermiyor..bunun virüsle ilgisi olabilirmi yoksa başka bi ayarı varmıdır..şimdiden teşekkür ederim..
    edit:hidden değerini 1 yapmayı denedim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scalloped -- 16 Temmuz 2007; 7:31:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: scalloped

öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler bende muzdariptim bu durumdan ve hdd ile ilgili sorunumu atlattım ancak şöle bi durum var gizli dosyaları goster dediğim zaman görünümden göstermiyor..bunun virüsle ilgisi olabilirmi yoksa başka bi ayarı varmıdır..şimdiden teşekkür ederim..

BU başka tür virüslerin olduğuna işarettir.. Bitto virüsü buna neden olmaz... Sisteminizi NOD32 ile iyice bi taratın.. Gizli dosyaları gösterme ile ilgili verilen regedit değerini de denemişsiniz olmamış, başka çözüm yok galiba..
  • forumda bu konu ile ilgili ayrı başlıklar var
    ne derece cözüm bulunabildi bilmiyorum ama bir gözatmanda fayda var

quote:

Orjinalden alıntı: scalloped

öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler bende muzdariptim bu durumdan ve hdd ile ilgili sorunumu atlattım ancak şöle bi durum var gizli dosyaları goster dediğim zaman görünümden göstermiyor..bunun virüsle ilgisi olabilirmi yoksa başka bi ayarı varmıdır..şimdiden teşekkür ederim..
  • çok teşekkürler arkadaşlar sağolun. virüsten kurtuldum.
  • bittorrent.exe yi virüs değil diye biliodum virüsmüş.C:>windows ta buldum hemen dediğin yöntemi uygulayayım.Sağol
  • Bu virüsten benim pcye de bulaştı.Olay şu şekilde oldu.Bi arkadaşın cd sürücüsü bozulmuştu ve cd doldurması gerekiyordu.Bana söyledi ve bende usb hard diskimi alıp gittim.Neyse bi klasör açtım benim hard diske ve cdye dolduracağı şarkıları attık.Sonra bizim eve gidip benim pcye atktım hard diski ve ardaşın istediği şarkıları cdye çektim.Arkadaş gitti.Neyse pcyi kapatıp yemek yedim.Gelip tekrar açtım bilgisayarı ve usb hard diske girmeye çalıştım.Hemen kaspersky atladı ve copy.exe adında bir trojan gösterdi (burdan öğrendim ki bu dosya kaspersky olmasa direk açılacak bir virüs, adamlar ne akıllı virüs yazıyorlar yaw).Sil dedim ve silindi.Fakat artık hard diske çift tıklama ile giremiyordum, birlikte aç çıkıyordu.Ancak sağ tıklayıp aç diyince girebiliyordum.Hemen google da Birlikte Aç aradım ve burayı buldum.Konuyu okudum.Sistem dosyalarını göster deyince kaspersky hemen yine atladı ve 2 virüs daha yakaladı.Anlatıldığı gibi yabancı tüm dosyaları sildim.Zaten benim usb hard diskte kendime ait 5 ana klasör olduğu için yabancı dosyaları tanıdım.Neyse bu dosyaları sildim yeniden başlattım ve sorun çözüldü.
    Unutmadan FullShot programı ile de ekranın bi görüntüsünü aldım anı olsun diye, görüntü aşağıda.Fakat merak ediyorum bu virüsün amacı nedir, yani ne işe ayrıyor bu.Sitem dosyalarını falan mı siliyor?Ama host.exe adında bir dosya da olduğuna göre (aşağıdaki resimde göreceksiniz) sanırım bizim pcden biyerlere veri gönderiyor bu virüs.Bilen varsa bi açıklama getirebilir mi ne işe yaradığı konusunda.

http://telefonabak.googlepages.com/SAHINNNNNN.PNG

• antivir
  • Buradaki hemen herseyi denedim ama olmadı.
    Bilgisayarıma 200gb usb disk takılı. İki tane sorunum var.

1. Bir klasör var. İçi boş görünüyor. Ama silinemiyor. Klasör boş değil diyor. İçine birşey kopyalarsam kopyaladığım şey yok oluyor.

2. Usb diskte herhangi bir klasöre girdiğimde explorer.exe kapanıyor. Tekrar açmam gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.