Şimdi Ara

Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
22
Favori
865.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: strshade2

teşekkürler arkadaşım

Rica ederim. Güle güle kullan
    Umarım bir daha bulaşmazz
  • harikasınnnn... çözdüm sorunumu. binlerce kez teşekkürler:D
  • Eline sağlık bi bakalım.
  • beyler ellerınıze saglık basarılı ve faydalımı faydalı ben bunun bı vırus oldugunu sızın sayenızde ogrendım ve bu vırusten kurtuldum tsk ederım
  • Bana da bulaştı autorunlı bişey galiba ama BANLANDIĞINA göre bi işe yaramıyor demek ki bu program..
    Cesaret edip indiremiyorum, virüs Programıda kurulu değil bu dosyayı taratalım..
    ya virüslüyse.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fili33

Bana da bulaştı autorunlı bişey galiba ama BANLANDIĞINA göre bi işe yaramıyor demek ki bu program..
    Cesaret edip indiremiyorum, virüs Programıda kurulu değil bu dosyayı taratalım..
    ya virüslüyse.

Her banlanan kötü değildir Eğer burada virüslü bir link olsa idi kişi banlanmaz, link kaldırılırdı. Sen gönül rahatlığı ile linklerdeki dosyaları indirebilirsin.

Bir de her yerde zır bırt kullanma.. Burada bir paylaşım yapılmış, saygı göstermelisin

• söylenenleri yaptım ve bilgisayarım artık açılmıyor... log inolamıyorum. cevap yazmaya çalışmayın format atmaktayım
  • tşk ederim bi arkadaşda aynı sorun vardı d ye sağ tıkla yaptımda autron die bişi çıkıyor denicem
  • Allah razı olsun kardeşler
    kurtuldum bu baş belasından... :D
  • sayın golevez33 yazdıklarınızı aynen uyguladım sorun halledildi fakat c: sürücüsünü halledemedik d: ve e: tamam onlar birinci aşamada çözüldü ve şuan nolmal çalışıyorlar. sonra c: yi çözmek için belirttiğiniz 4. adıma geçtim ve denedim tarifi aynen uyguladım işlem netice verdi. fakat kapatıp açınca c: yeniden girilmez oldu. ilginize şimdiden teşekkürler
  • Allah senden razi olsun kardes... Su sorundan kurtulmak icin yapmadıgım sey kalmamıstı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cobra29

sayın golevez33 yazdıklarınızı aynen uyguladım sorun halledildi fakat c: sürücüsünü halledemedik d: ve e: tamam onlar birinci aşamada çözüldü ve şuan nolmal çalışıyorlar. sonra c: yi çözmek için belirttiğiniz 4. adıma geçtim ve denedim tarifi aynen uyguladım işlem netice verdi. fakat kapatıp açınca c: yeniden girilmez oldu. ilginize şimdiden teşekkürler

Eksik giderildi...
    Bir "\" işaretini atlamışım. Artık C sürücüsü içinde çalışmaıs gerekir. Deneyen arkadaşlar bilgi verirse daha geliştirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 5 Haziran 2007; 12:31:58 >
  • bende bilgisayara değil de flash diske dadanmıştı. avast, nod32, bitdeffender, kaspersky ve avg'yi denedim. hepsi yakalıyor. siliyor ama flash diski başka bilgisayara takınca yeniden çıkıyor. o bilgisayardaki virüs tarayıcı yakalıyor, siliyor. yeniden bilgisayarıma takıyorum bidaha çıkıyor. zararını görmedim ama sinek küçüktür mide bulandırır hesabı.

neyseki burada anlatılanları uyguladım. inşaallah bir daha çıkmaz.

bilgilerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim.
  • bende aynı dertten muzdaribim. Belleğin içine girip autoranları temizliyeceğim. Am ab ellek dediğin neresi bana açarsan sevinirim. Registry de ki aotorun.inf leri mi kastediyorsun:
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurgocmen

bende aynı dertten muzdaribim. Belleğin içine girip autoranları temizliyeceğim. Am ab ellek dediğin neresi bana açarsan sevinirim. Registry de ki aotorun.inf leri mi kastediyorsun:

Nerede bellek kelimesi geçiyor anlamadım. Bellek kelimesinin cümledeki anlamı farklı farklı olabilir.
    Flash bellekten bahsediyorsan. verdiğim sil.bat dosyası ile temizleyebilirsin.
    Birinci sayfada verdigim adımları sırayla uygula...
  • quote:

Orjinalden alıntı: golevez33
    4-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin)

Bu ne anlama geliyor? Nasıl yapacağım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cfsenel

quote:

dostum bilgisayarından başlat'ı tıklıyorsun. oradan çalıştır'ı. aç yazan yere regedit yazıyorsun ve enterlıyorsun.
    kayıt defteri açılıyor.
    orada HKEY_LOCAL_MACHİNE anahtarının yanındaki + işaretini tıklıyorsun açılıyor. artık sırayla software, açılınca Microsoft, sonra yukarıda yazan anahtarları sırayla açtıktan sonra Winlogon'u tıklıyorsun. yan taraftaki pencerede userinit yazan satırın sonunda userinit.exe yazıyorsa sorun yok.

açıklayıcı olmuştur umarım:)

• quote:

Orjinalden alıntı: batuhan34

quote:

Orjinalden alıntı: cfsenel

quote:

dostum bilgisayarından başlat'ı tıklıyorsun. oradan çalıştır'ı. aç yazan yere regedit yazıyorsun ve enterlıyorsun.
    kayıt defteri açılıyor.
    orada HKEY_LOCAL_MACHİNE anahtarının yanındaki + işaretini tıklıyorsun açılıyor. artık sırayla software, açılınca Microsoft, sonra yukarıda yazan anahtarları sırayla açtıktan sonra Winlogon'u tıklıyorsun. yan taraftaki pencerede userinit yazan satırın sonunda userinit.exe yazıyorsa sorun yok.

açıklayıcı olmuştur umarım:)

Evet çok açıklayıcı, sağol. Bende satırın sonunda "userinit.exe" yerine "C:\WINDOWS\system32\userinit.exe," yazıyor, farkeder mi? (Sonunda virgül var, yanlış yazmadım)

• Herkes NOD32'yi tavsiye etmiş, yükledim, genel bir virüs taraması yaptırdım. C'yi ve 'yi tarattım. Ne bittorrent.exe'yi ne de başka bir virüsü bulamadı. Halbuki Kaspersky ile sistemin sadece % 22'sini taratmıştım, 6-7 tane virüs-trojan bulmuştu. Acaba ben mi bir yerde yanlış yaptım? bittorent.exe bende muhtemelen var, harici harddiskte garip isimli dosyalar oluşup duruyor, silemiyorum da. (Bkz: http://forum.donanimhaber.com/m_14702265/mpage_1/key_//tm.htm#14904672)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.