Şimdi Ara

Gintama - Ana Konu-

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
976
Cevap
10
Favori
43.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tanıtım: Kendi açıklamamla; kendine özgü bir kurgusunun olması yanı sıra, belli bölümlerde diğer animelerin parodisini yapıp, üstü kapalı göndermeler yapmaktan çekinmeyen ve bazen anime klişelerine kasten batarak bu şekilde orijinal bir yapı oluşturabilmiş bir seri. Parodisini yaptığı serilerin başında çoğumuzun bildiğin Naruto, Bleach, One Piece, Dragon Ball, Death Note, Code Geass gibi seriler var. Bunun yanı sıra Japonya'da yayınlanan Tv showlarına, tarihsel olaylara da göndermeler yaptığı oluyor.

Tavsiyem: İzleyecekseniz çevirisini hakkıyla yapan bir grubun sayfasından indirin. Bazen göndermeler çok bariz olmayabiliyor ve anlayabilmeniz için çevirilere çevirmen notları ekleniyor. Uğraştırıcı bir iş olduğu için her grup yapmıyor bunu.
    2. Tavsiye: Zevk alarak, kahkahalar atarak izlemek istiyorsanız öncelikle ortalama bir anime altyapısına sahip olmanız gerekli, her espriyi çevirmen notlarından takip etmenin zevk vermediğini belirtmeliyim. Belli başlı serileri izledikten sonra izlerseniz gerçekten hakkını verecektir.

Parodilere birkaç örnek:

Gintama - Ana Konu-

Gintama - Ana Konu-

Gintama - Ana Konu-

Gintama - Ana Konu-

Birkaç karakter tanıtımı yapmak isterdim ama kimsenin animeyi izlemesinde etken olacağını sanmıyorum, izleyip tanıyacaksınız zaten her karakteri. Diğer animelerden farklı olarak burada karakterlerin her bölümde beklenmedik hareketlerine, ruh hallerine tanık olduğunuz için tanıtım yapmak da pek doğru olmaz zaten. Konunun ilerleyen bölümlerinde arkadaşlar da ekstra bilgi vermişler ayrıca.

İyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windsurf -- 10 Ocak 2013; 16:41:16 >
  • windsurf tam claymore u bitirip code geass a başlıcaktm bunu çıkartın
    naruto ve bleach i görnce atladım tabi

biraz daha acarmısn konusunu mesela sadece komedimi yani sadece animelerden replikler filan mı war yoksa kendine özgü bir konusu warmı?
    bide kaç bölümdür? ongoing midir?
  • Bende bugun BAkuman adlı mangayı okurken böyle bir anime olduğunu öğrendim. Baya ilginçmiş. Galiba 100 den fazla bölümü var en kısa zamanda indireceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: M!R4G3

windsurf tam claymore u bitirip code geass a başlıcaktm bunu çıkartın

biraz daha acarmısn konusunu mesela sadece komedimi yani sadece animelerden replikler filan mı war yoksa kendine özgü bir konusu warmı?

100'den fazla ve ongoing.
    Kendine özgü bir konusu var tabi. Biraz samuraylı diyebiliriz. Ama Uzaylılar da var işin içinde. Arada ninjalarda var.
    Şimdi tam anlatılmıyor ama çok güzel diyebilirim.

Bu arada ben de Code Geass bitirip buna başladım. Artık ağır konulu animelerden sonra komedi çok iyi geliyor. Bunun bölümleri hafta hafta olduğu zamana geldikten sonra Ergo Proxy falan izlerim heralde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

quote:

Kendine özgü bir konusu var tabi. Biraz samuraylı diyebiliriz. Ama Uzaylılar da var işin içinde. Arada ninjalarda var.

Bu arada ben de Code Geass bitirip buna başladım. Artık ağır konulu animelerden sonra komedi çok iyi geliyor. Bunun bölümleri hafta hafta olduğu zamana geldikten sonra Ergo Proxy falan izlerim heralde.

evet cok haklısın bende FMA ve DN yi izledikten sonra ouranı izleyip kendime gelmiştim...

bir kaç bölüme baktım bayağı komik harbi ama genelde bleache gönderme war narutonun konuda olduğu episode sölermisn bi bakiyim?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

quote:

evet cok haklısın bende FMA ve DN yi izledikten sonra ouranı izleyip kendime gelmiştim...

bir kaç bölüme baktım bayağı komik harbi ama genelde bleache gönderme war narutonun konuda olduğu episode sölermisn bi bakiyim?

13. bölümün son saniyelerine bak. Bir de 66. bölümün ilk saniyeleri.
    Arada bazı bölümler var ama hatırlamıyorum. Hatta bir karakteri Orochimarunun seslendirmeni seslendiriyor ve bir bölümde ona Orochimaru diyordu biri. Oda dilini çıkarıp Orochimaru gibi sallıyordu.
  • bakiyim bi bölümlere saol bu arada
    o adam galiba turunculu bi adamdı
    öle hızlıca geçtim karakterleri pek bilmeden
  • Anime gerçekten çok garip. Öyleki, hem eski Samuray'ların kılıçları bıraktığı zamanda (Ne çağı diyorlardı ona Enzo mu öyle birşeydi) hemde sokakta yürüyenler insan değil uzaylı! Üstelik komediside bol bir anime. Animesinin 1. bölümünü izledim, birazda mangasını okudum çok eğlenceliydi. Askerden sonra göz atacağım bunada. Arkadaşında dediği gibi, Naruto, Bleach gibi animeleri seviyorsanız bunuda seversiniz.
  • Lucky Star gibi animeleri ti'ye mi alıyor?Ayrıca Türkçe altyazısı var mı?

quote:

Orjinalden alıntı: DarKSpideR99

Anime gerçekten çok garip. Öyleki, hem eski Samuray'ların kılıçları bıraktığı zamanda (Ne çağı diyorlardı ona Enzo mu öyle birşeydi) hemde sokakta yürüyenler insan değil uzaylı! Üstelik komediside bol bir anime. Animesinin 1. bölümünü izledim, birazda mangasını okudum çok eğlenceliydi. Askerden sonra göz atacağım bunada. Arkadaşında dediği gibi, Naruto, Bleach gibi animeleri seviyorsanız bunuda seversiniz.

Nippon olabilir mi?
  • Değişiğe benziyor.Mangası varsa bi göz atayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

Değişiğe benziyor.Mangası varsa bi göz atayım.

Mangası var ama benim dediklerimin hiçbiri yok. Dediklerimin hepsi seslendirmeyle alakalı. Yani hiçbir şey anlamazdın okuduğundan. Mangasını okuyacaksan hiç okuma daha iyi.

ballry
    Aslında bütün animeler var. Ama Naruto ve Bleach ağırlıkta. One Piece'de yok değil.
    Hatta Japon tv programlarıyla ilgili şeyler de var.

Bu arada şu olaya çok güldüm. Ketsuno Ana diye bir haber spikeri var. Eğer Ketsuno Ana şeklinde yazılırsa spiker Ana oluyor, Ketsu no Ana şeklinde yazılırsa Asshole anlamına geliyor.
    Aynı kanalın Hanano Ana gibi birkaç spikeri daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windsurf -- 12 Aralık 2008; 13:45:10 >
  • Edit: tamamdir buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NER0 -- 12 Aralık 2008; 16:45:40 >
  • tr alt yazısı varmı acaba ..divxplanet da yok sanırsam
  • Altyazı yok maalesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: faust13

tr alt yazısı varmı acaba ..divxplanet da yok sanırsam

http://hardboiled-fs.blogspot.com/
    Fansub yapan gurup var.
  • Sanırım grup çok yavaş çeviriyor.
    Şöyle Naruto'nun çevirisi gibi hız hızlı çevrilseydi, takip eden çok olurdu.

up
  • İlk 2 bölümü izledim.Gerçekten güzele benziyor.
    Fakat ingilizceniz iyi değilse hiç bulaşmayın.Komik yerleri anlıyamıyorsunuz.
    Valla ne yalan söyliyim ben de çoğu komik yerleri kaçırdım

Yani nası desem..Mesela o cümleyi bir anda aklınızda türkçeye çevirmeniz gerekiyo.Yoksa kuru kuru okuyunca komik olmuyor

Valla bi anca şu altyazı çalışmaları hızlansada ben de rahat etsem
  • Valla bu anime bana ne bilem Bleach Naruto ikisilinle biraz dalga geciyomus geldi.ilk bölümün yarısına bakdım yinede tam bişey diyemiyorum ama Korkunç Bir Film Serisi nasıl diğer filmlerle matrak geçiyorsa buda onun anime versiyonu gibi birşey olmuş sankim galiba sanırsam
  • Online izleyebileceğim bir yer var mıdır?
    AnimeFreak'te bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kogan

Online izleyebileceğim bir yer var mıdır?
    AnimeFreak'te bulamadım.

www.crunchyroll.com
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.