Şimdi Ara

Gigabyte'da işler değişiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi arada akıllı telefon işine girmişlerdi. Bir kaç tane model çıkardılar ama alayı sorunluydu. Sonradan devamı gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcrs

Ben 2006 yılından bu yana Gigabyte anakart kullanıyorum. Hatta bilgisayar dükkanı da işlettim. Topladığım bilgisayarların 90% gigabyte marka oldu. Bu zamana kadar arızalandığını hiç görmedim. Bu yüzden servislikte işim olmadı.

Şu an bilgisayarımda 2010 yılında aldığım anakartım var ve memnunum.

Sizden servis ile ilgili böyle sorunları duyunca da üzüldüm. Böyle davranış sergileyen bir firmadan alışveriş yapmak istemem.
    Ben de saglam oldugu icin tercih ediyordum ama saglamligi da eskide kaldi. Saglamligina guvenerek Gigabyte Gsmart GS202 telefon aldim, telefon tamamen çöp çıktı. 5MP kamerasi oldugu yaziyordu ama kamerasi 1MP bile degildi, cektigi resimler suluboyadan farksizdi. Bunu da gectim, telefonun ekraninin dokunmatikligi bozuldu 5 ay kullanimdan sonra. Telefonu servise gonderdim, 4 ay telefonsuz kaldim, bir ekranin dokunmatikligini test edemediler. Her seferinde servise gidip geliyordu, bunda da "sorun bulunamadi, genel bakimi yapildi" yaziyordu servis raporuna ki 3 sefer servise gidince degisim hakkim dogmasin. En son 4 ay ugrastiktan sonra telefonun ekranini degistirdiler.

Keske telefon olayindan ders alip anakarti Gigabyte almasaydim. Gerci Gigabyte anakart almis olmasaydim su anda Apple Macintosh kullaniyor olmazdim. Aslinda iyi de oldu, PC ortaminin ne kadar dandik, Gigabyte gibi firmalarla dolu oldugunu anlayip artik boyle dandik PC firmalariyla ugrasmamaya karar verdim.

• Gigabyte çöp bios'unu düzeltmeden daha çok pazar payı kaybeder.

Ayrıca tüm anakartların vrm heatsink montaj mekanizması hatalı buda en üst seviye modeller dışında(gaming 7) tüm anakartlarında vrm overheat sorunu var.

• Gigabyte ürünleri uzun ömürlü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Giga bu kafanin ustune 40 firin ekmek yerse anca duzelebilir...

Oyle yeniden yapilanma fln filan hikaye..

Global markalar arasinda merkezin bu denli ilgisiz oldugu baska marka gormedim..

Msi asus en azindan olumsuzda olsa cevap veriyor.

Simdi biri cikip suraya mail atsaydiniz vs demesin.

Sen duzgun cevap versen ben zaten ing mail icin zahmete girmezdim..

Biostar supermicro ve asrock tr ye duzguj gelse msi giga asus un yuzune bile bakmam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleet

Yıl 2010 gigabayt anakart aldım. Ram slotları yoktu anakartın 3 kere servise gitti ram slotu almayan anakarta bişeyi yok dediler. En sonunda bir daha yolladım ve sürekli aradım servisten arkadaş beni azarladı neden her hafta yolluyosun anakartın hiç bir arızası yok diye.. Dedim ki arızalı değil zaten ram slotu yok üstünde. Hımm tamam dedi ve versiyon 3.1 olan kartımı 1.0 olan 2. el bir kartla değiştirip yolladı. Şimdi bu olayı yaşayıp nasıl güvenirsin bu markaya ?? Bu arada kart hala çalışıyor pili bile değişmedi. :)
    RAM slotu olmayan anakart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 5 Ağustos 2018; 14:23:55 >

• Gigabyt dediniz örnek veriyorum.Beyfendi beyfendi oyun kazanıyor vs vs diyorsunuz.Gigabyt anakart aldım aorus z370 gaming 7 led şerit içinden çıkmadı hediyesi olan gigabyt Türkiyeye e mail attım.Cevap bile vermediniz.O zaman kardeşim.Yalan söylemeye insanları kandırmaya gerek yok.

• Gigabyte P35C-DS3R anakart ile eskiden çok sıkıntı yaşadım. Servis olarak da yüzüm gülmedi. Reklam, pazarlama çok önemli tabii ki ama en önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta müşteri memnuniyeti, satış sonrası destek bence. İleride bilgisayar toplarsam eğer Gigabyte marka bir bileşen almayı düşünmüyorum açıkçası. Şu anda firmanın müşteriye verdiği destek ne durumda bilmiyorum ama insanın kafasında eski tecrübelerinden bir yargı oluşuyor ve bunu kırmak da zor.
  • 27.042018 Tarihinde Ankara Batıkent Vatan Bilgisayardan Gigabyt Z370 AORUS gaming 7 Anakart aldım.Kutunun içierisinden hediye olarak gönderilen şerit led çıkmadı.Mağazadaki çalışanlara söylememe rağmen kutuya koymamışlar denildi.Ürünü ilk aldığımdan sonra da Gigabyt Türkiyeye mail atmama rağmen geri dönüş sağlanmadı.Şerit ledin faturadaki ev adresime gönderilmesini talep eder gereğini arz ederim.

Not : Gerekli resim eklenmiştir.

Gigabyte'da işler değişiyor

• Fake hesap açan forum firma yetkilisi ile yazdıklarımı silmişler. Yazıklar olsun. Yazdıklarımda en ufak bir yalan yok varsa var diyin hemen delilleri ile ortaya koyayım. Öyle üyeleri susturmaya çalışarak koca Gigabyte markasını temize çıkarmaya çalışmak ne büyük aciziyettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/aorus-z370-gaming-7-incelemesi-tasarim-ve-kalite-bir-anakartta--130659851-2

Bu konuda isteyen üyelere yollanmıştı. Konudaki Gigabyte yetkilisini haberdar ettin mi? Verdikleri sözü tutmaları gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 5 Ağustos 2018; 16:19:30 >
  • tr4 aorus gaming 7, ust seviye anakartinin destek listesinde calisir dedigi ramler (8x8gb gskill - gvk) biosun en guncel versiyonu yuklu olmasina ragmen olmasi gereken frekansta calismiyor, 2133mhz den yukari cikmiyor. Gigabyte a ugrayacak yolumuz gibi görünüyor. yok hani baska 4x16gb de denedik sonuc ayni..

siz simdi nasil bir koklu degisimden bahsediyorsunuz? Gigabyte international in da kendine bir ceki duzen vermesi gerekiyor. Aorus falan kurtarmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Fake hesap açan forum firma yetkilisi ile yazdıklarımı silmişler. Yazıklar olsun. Yazdıklarımda en ufak bir yalan yok varsa var diyin hemen delilleri ile ortaya koyayım. Öyle üyeleri susturmaya çalışarak koca Gigabyte markasını temize çıkarmaya çalışmak ne büyük aciziyettir.
    +1

Arkadasimizin yasadigi olaylara bizzat sahidim.

• Yeni yolladım.Kaç kere mail attım.Geri dönüş yapmadılar.İnşallah söz verildiği gibi led şeritleri gönderirler.Yoksa bu durumu yotube kanalımda paylaşacağım.
  • 2013 yılında, etherneti bozulan gigabyte markalı anakart iki kez servisten bir şeyi yok diye geri gelmiş, üçüncüsünde onarıldı diyerek gelmişti. Ben anakartı sağlam zannediyordum, hatta satışa koymuştum. Satılmayınca bir kenara koydum. Daha sonra gördüm ki bu seferde ses kartı çalışmıyormuş ve pci portlarında da problem var, harici kart da takılamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodri -- 5 Ağustos 2018; 20:41:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Fake hesap açan forum firma yetkilisi ile yazdıklarımı silmişler. Yazıklar olsun. Yazdıklarımda en ufak bir yalan yok varsa var diyin hemen delilleri ile ortaya koyayım. Öyle üyeleri susturmaya çalışarak koca Gigabyte markasını temize çıkarmaya çalışmak ne büyük aciziyettir.

Aynı şeyi yazmıştım benim mesajda silinmiş. Firmadan reklam alınca işler değişiyor demekki. Sanki yalan birşey yazdık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BARKU B kullanıcısına yanıt
    Videoda son kullanıcının yanındayız diyenler azıcık haklı eleştiriye tahammül etmekten acizler. Hey videodaki Gigabyte yetkilisi sana sesleniyorum. Sizin forumdaki yetkiliniz sahte hesap açan, o açtığı sahte hesap üzerinden forum üyelerine başka firmanın elemanısınız diye iftira atan, Gigabyte ile yaşanan sorunlar için açılan başlıkları forum yönetimine sildiren, her nasıl olduysa şikayetim üzerine sahte hesap açmaktan banlanan acizin biridir. Bu gerçeği benim mesajlarımı silerek değiştiremezsiniz ama yaptığınız hatayı kabullenip özür dileme erdeminde bulunabilirsiniz. Yapacağınız en doğru hamle bu olur. Mesaj silerek/sildirerek kendinizi küçültmekten başka birşey yapmıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 6 Ağustos 2018; 2:55:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • P4 zamanından beridir çok uzun süredir Gigabyte tercih ederdim. GA-8IG1000MK ve GA-8IPE1000 efsaneydi. Bu boardlarla yüzlerce pc topladık. Bir seferinde tek seferde 150 pc toplamıştık bir tanesinde sorun yaşamadık. Bizim için Gigabyte sağlamlık, stabilite demekti.

Fakat daha sonra bu algıdan çok uzaklaştı. Açıkçası artık Asus tercih ediyorum. Maksimums GENE boardı o kadar uzun zaman kullandım. Kart arızanlandı ikinci elde arızalı kartı satmakta bile güçlük çekmedim. Birkaç gün önce de B450 chipsetli kart alırken yine Asus tercih ettim.

Gigabyte ya Türkiye pazarını iyice boşladı yada artık global pazarda da eski gücü ve ürün kalitesi yok. Eskiden Asus - Gigabyte tercihi yapılıyordu şu sıralar çoğunlukla Asus - MSI çekişmesi görüyorum etrafımda.

Gigabyte' ı da sahalarda daha aktif görmek herkes için faydalı olacaktır. En çok ta bizim gibi son kullanıcılar için. Yolunuz açık olsun.

• Z68p ds3 hala saglam yenilerde mi sknti var?

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 14 Şubat 2023; 0:12:55 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.