Yarbay
02 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 104 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Uzun bir süredir Samsung 28 inch monitör kullanıyorum. Aslında UHD fakat ağız alışkanlığı 4K diyebiliriz. 3440x2160 çözünürlük veriyor. Aklımda 35 inch kavisli bir monitöre geçmek var. Muhtemelen kasım ayında olabilecek indirim esnasında satın almayı planlıyorum.

Şu ana kadar araştırmalarımda Asus XG35VQ 35" VA Panel gözüme çarpmış durumda. Muhtemelen bu modeli alabilirim. Fakat bakmakla görmek arasında fark oluyor, araştırma yaparken başka marka/modellerde atladığım alternatifler olabilir diye sizlere de danışmak istedim. Benzer fiyat aralığında siz olsanız hangi modellere göz atardınız?

Aslında bir ara 49 inch de opsiyonların arasındaydı ancak şu sıralar çok sıcak bakmıyorum. Şu an DP'dan 60 hz alıyorum. Baktığım model 100hz, 144hz den taviz verebilirim sanırım fakat dikey çözünürlükte 1440p nin altına düşmeye sıcak bakmıyorum.

Varsa tavsiyelerinizi incelemekten mutluluk duyarım. Teşekkürler.
Merhaba,

G502 kullanıyorum, uzun zaman oldu. Mouse değiştirmek istiyorum. 700 TL (ve civarı) na kadar bir mouse düşünüyorum. Düşündüğüm modellerden birisi bu.
https://www.hepsiburada.com/razer-mamba-tournament-edition-mouse-22-0170-p-BD804050?magaza=QP%20Bili%C5%9Fim

502'den boyut olarak biraz daha küçük bir model aslında daha çok işimi görür. Bilekten parmak ucuna yaklaşık (+/- 1 cm) 18 - 19 cm uzunluğunda elim. Buna uygun bir mouse tavsiye edebilir misiniz. Linkteki model için ne dersiniz.
Logitech G710+ Tuş için tuş arıyorum (CTRL Tuşu) bulabileceğim bir yer var mı?

Teşekkürler.
Tam modeli Cooler Master RC-942-KKN1 Siyah Haf X.

Seneler önce almayı düşünüyordum. Hatta bir ara Vatan'ın o ünlü % 30 indirimlerinde 400 TL altını da görmüştü. Şu anda 700 - 800 TL bandında.
Bir tane Mid Tower kasa parçaladım. Bir de şu an yine CM'nin mid tower kasasını parçalamak üzereyim. Hem tekerlek olmayışı hemde çokça disk söküp takmadan dolayı kasa dayanmıyor. Birde Mid Towerların artık günümüzde yeterli iç hacim sağlaması sonucu kasa içi düzen tertip sağması zor oluyor.

Aklımda yine bu kasa var. Şu an alabilecek bütçem de var fakat biraz araştırmak ve muhtemelen 1 - 2 ay daha beklemek, ömrümüz vefa ederse öyle almayı düşünüyorum.

Kesinlikle full tower, hot-swap, usb 3.0 gibi özelliklerden vazgeçmem söz konusu değil. Haf X'in 3 ekran kartı desteklemesi iyi bir şey fakat 3 lü bir kullanım pek benim için mümkün gözükmüyor. Crossfire bir sistemim var ve böyle devam ederim diye düşünüyorum.

PSU şu anda gerekli değil. Silverstone 750+ 80 plus kullandığım bir psunun yanında 600 watt CM'nin yedek bir tane psu daha var.


DS200'ün tasarımı ve renkleri çok hoşuma gitse de hem mid tower oluşu hem de istediğim tüm özelliklere sahip olmayışı bu modelden de uzak durmama neden oldu. Z11 gibi modellere de baktım fakat istediklerimi ne karşılıyor ne de tipini çok beğendiğimi söyleyemem.

Haf 942'ye alternatif olabilecek Xpredator gibi modellere de göz attım. Cooler Master'ın Master Case 5 modeline de baktım. Açıkçası Master Case hakkında pek bilgi sahibi değilim.

Haf 942 konusunda emin olmadığım bazı noktalar var. Gerçi ufak revizyonlar sanırım yapılmış kasa da fakat tasarımı ile oldukça eski bir model. Çok gösterişli olmayan fakat yukarıda saydığım özelliklere de sahip başka aklınıza gelen bir model var mı ve en önemlisi Haf 942'yi almamı tavsiye eder miydiniz?

Ayrıca Master Case kullanan var mı ve tam bu modelin olayı nedir?
Hayatımda ilk defa böyle sorunlu bir alış-veriş yaşadım. Bazen buna benzer sorunlar okuyorum. Ancak bu tip sorunlar hep ne olduğu belli olmayan firmalar, get ile bile olsa bir takım aracı siteler üzerinden bireysel satıcılardan veya kısmen firma görünümlü satış yapan kişilerden satın alınan ürünler yüzünden olduğunu gördüm.

Öncelikle Bursa'da oturuyorum. İlçe nüfusumuz tam olarak bilmiyorum ancak Merkez diye geçen 3 ilçeden birisinde ikametgah ediyorum ve İlçe Belediyemizin bütçesi yanılmıyorsam Aydın Büyükşehir Belediye Bütçesinin yaklaşık 3 katı olması gerekiyor. Bir yerde dikkatimi çekmişti.

Donanımhaber üzerinde gördüğüm Sıcak Fırsatlar bölümünden dikkatimi çeken bir konu neticesinde Hepsiburada.com'tan çift girişi bulunan 32gb bir USB Bellek satın aldım. Satın alma tarihim 02.09.2015. Ürün ile ilgili bir ibare görmesem de daha sonra baktığımda 11.09.2015 tarihinde kargoya verilecek ibaresi gördüm.

Neyse acil ihtiyacım yok diyerek satın aldım.
11.09.2015 tarihinde ürünün kargoya verildiği bilgisi iletildi.

12.09.2015 tarihinde kargo teslim edilmedi. Herhangi bir geri bildirimde bulunmadım.

Daha sonra Yurt İçi Kargo'nun aynı şubesi, başka bir kargoyu, evde aynı soy isimle kalan bir başkası için teslim etmesine rağmen ve benim kargomun da dağıtımda yazmasına rağmen teslim etmedi.

Bu süreçten sonra 444 99 99 nolu telefonu arayarak 4 sefer müşteri hizmetleri ile görüştüm. 3 sefer şikayet kaydı bıraktım ve bana 2 sefer geri dönüş yapıldı. Her seferinde kargonun muhtemelen "bugün yarın" teslim edileceği bildirildi ancak teslim edilmedi.

Durumu Hepsiburada.com a bildirdim. 17.09.2015 tarihinde mesai bitimine yakın ( saat 16.00'dan sonra) Şikayet bilgisini detayları ile beraber ilettim. 18.09.2015 tarihinde sabah saatlerinde şikayetimi cevapladılar. Bu tarihlerden itibaren sürekli Yurt İçi Kargo'nun ilgili Şubesine durumu ilettiklerini bildirdiler ancak teslimat yine de gerçekleşmedi.

Bu süreçte olmadık mazeretler dile getirildi. Hatta yazı başında nerede oturduğumu bu yüzden yazdım. Müşteri hizmetleri "Sınırlı teslimat" yapılan bir yerde oturduğum için yani haftanın belirli günleri teslimat yapılan, şubesi olmayan ilçelerde oturan kişilerden olduğumu ifade ederek teslimat sorunun buna dayandığını bile söylediler.

En sonunda Hepsiburada ve Yurt İçi Kargo gibi milyar dolarlık firmaların inatları engin geldi ve bu akşam tekrar şikayet departmanı üzerinden ürünün satışının iptalini istedim.

Yurt İçi Kargo ile yaptığım 4 görüşmenin 2 tanesinde ses kaydı yaptığım bilgisini vererek görüşmelerimizi akıllı telefonum üzerine kayıt ettim. Bu görüşmeleri de belki ileride yayımlayabilirim. Elbette Hepsiburada.com ile yaptığım görüşmelerde ekran görüntülerini aldım. Bunları da ileride paylaşmayı saklı tutuyorum.

Daha önce bazı firmalar ile alış-veriş yaptım. 3,99 TL kargo dahil 8gb Teknosa belleklerinden 2 tane almıştım. UPS Kargo ile ürünüm teslim edilmiş, teslim edilirken bildirdikleri SAAT'e bile sadık kalmışlardı. 10 günüdür hatta daha fazla sürede teslim edilmeyen kargomdan sonra aklıma aslında üç kağıt dönüyor mu acaba düşünceleri gelmeye başladı.

Adresime başka bir kargonun aynı kargo firması ve aynı şube tarafından kargo teslimatı yapılmasına rağmen benim kargomun teslim edilmemesi ve bunca gündür her iki kurum tarafından sorunumun çözülmemesi bana acaba benim paramı kullanıyorlar mı sorusunu sormama neden olmakta.

Bundan sonra ayrıca Hepsiburada.com dan alış-veriş yapmama kararı da aldım. Ayrıca kargo gönderilerimi artık ölsem de Yurt İçi ile yapmayacağım ve Yurt İçi Kargo gibi sürekli YALAN söylemeyi ve YALAN beyanda bulunmayı alışkanlık haline getirmiş bir kargo firması aracılığı ile alış-veriş yapma opsiyonları değerlendirmeyeceğim.

Alış veriş yapan arkadaşları bilgilendirmek için yazdım.
Merhaba,

1 - 60D ile beraber kullanacağım ve muhtemelen 50mm 1.4 ile kullanmak üzere bir Flash alacağım. Tercihimi ne yönde kullanmalıyım. Bir kaç alternatif önerirseniz iyi olur. Speedlite 430 veya onun özelliklerine sahip bir cihaz düşünüyorum. Özellikleri aynı veya daha gelişmiş, daha güncel ve daha uygun fiyatlarda farklı bir marka da tercih edebilirim.

Birde batarya durumu önemli. Tekrar doldurulabilir bir yapıda olursa iyi olur. Veya tekrar doldurulabilir pil ile güvenli şekilde kullanılabilen bir model olursa da olabilir.

2 - Hiç soft box kullanmadım. Eğer kullanırsam ilk deneyimim olacak . )
Böyle bir set kullanmam ne kadar mantıklı olur ?http://www.n11.com/golden-eagle-t-228-kit-3-lu-paraflash-set-P48373948 - Veya buna benzer bir set önerebilir misiniz ?
Merhabalar,

A4 Tech X7 kullanıyorum. Özellikle Photoshop kullanırken ve oyun oynarken artık sıkıntılar yaşıyorum ve daha iyi bir mouse almaya karar verdim.

- Kronik sorunları olmayan
- X7 den boyut olarak daha küçük
- Yüzey sorunları yaşatmayacak
- Mutlaka kablolu
- Distribütör sıkıntısı olmayan
- Eli terletmeyen veya daha az terletecek yüzeye sahip
- 200 - 250 TL aralığında

bir fare almak istiyorum. İnternet üzerinden alış veriş yapacağım için mağaza sıkıntım yok.

Şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle Merhabalar,

Yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşarak zaten çok 'sevilen' Türk Telekom'u biraz daha sevmeniz için başımdan geçenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Türkiye'de nasıl muamele gördüğümüze güzel bir örnek.

Uzun süredir herhangi bir kampanya dahilinde olmayan hizmetimi daha ekonomik koşullar sağladığı için başka bir servis sağlayıcıya taşımak istedim. Yaklaşık 1 ay önce 22 Ocak günü baş vurumu yaptım. Bir süre sonra işlemlerin verdiğim kimlik bilgileri ile uyuşmadığı gerekçesi ile yapılamadığını söylediler.

444 1 444 ü aradım ve kimlik bilgilerimin kontrolünü istedim. Bilgileriniz doğru dediler. 444 0 375 i aradım ve kimlik bilgilerimi sordum yine doğru dediler. Hizmet almak istediğim firmaya bilgilerimin doğru olduğunu beyan ettim ve tekrar işlemlerin yapılması için rica ettim. bir iki gün içinde aynı yanıt geldi.

Türk Telekom Müşteri hizmetleri ile mütakip konuşmalardan sonra 22 Şubat günü tekrar nakil işlemi için baş vurduğumda yine aynı cevap gelince Bursa'da Gençosman da bulunan Türk Telekom'un kendi hizmet binasına 04.03.2014 günü gittim.

1548 Nolu ( fişler halen elimde ) fişi 12:11 de alarak Ev-Nakil, Devir, Tarife Değişikliği - kısmından bilgilerimin kontrol edilmesini istedim. İlgili personel gayet iyi bir şekilde davranıp önce Telefon ile ilgili kayıtlarımı kontrol etti ve ekranı da göstererek bilgilerimin doğru olduğunu teyit etmemi istedi. Bilgiler doğru idi.

Aynı işlemi İnternet hizmetim ile ilgili yaptı. Bilgilerimde sadece Adım ve soyadım doğru diğer tüm bilgiler hatalı idi.
Ben hatları 2008 Aralık ayında annemin vefatından sonra üzerime almıştım. Devir işlemlerini yine bizzat aynı kurumda 2009 yılı içerisinde yaptım. İnternet hesabımdaki bilgilerin adım ve soyadım haricindeki kısımları aynı bırakıp o şekilde işlem yapmışlar.

1548 nolu fiş ile baş vurduğum o gün 5 nolu masada görev yapan 'Veli Bey' kendi yetkileri dahilinde olan Anne Kızlık soyadı haricinde kalan bütün kısımları düzeltti. ancak Anne kızlık soy adı olan kısma erişemediklerini bu yüzden "Çözüm Masasına" baş vurmamı rica etti. Kendisine teşekkür ediyorum.

Daha sonra 154 sıra numarası ile 13:08 de tekrar fiş aldım. Sıra ban geldiğinde size burada yazdıklarımı beyan ettim. Sadece "Şikayet" kaydı oluşturuldu ve size 1-2 gün içerisinde geri dönecekler dedi. Geri dönüşün nasıl olacağını sorduğumda iletişim numaralarından size ulaşılır cevabını alında "Cep Telefonundan " dönüş yapılmasını rica ettim ve Cep Telefonu numaramı alan hizmet görevlisi bilgisayara numaramı yazdığını kendi gözlerimle ŞAHİT oldum.

Geçtiğimiz Cuma günü yani 07.03.2014 günü, herhangi bir geri dönüş olmadığı için 444 0 375 nolu telefondan Müşteri Hizmetlerini tekrar aradım. Şikayetim olduğunu ve geri dönüşü olmadığını söyledim. Bana şikayetimin kapatıldığını söylediler. Sebebi olarak ta garip bir şey söylediler, iki kez mi girilmiş bir şeyler olmuş ama verdikleri cevabı tam olarak hatırlamıyorum. Tabi tekrar açılmasını istedim.

08.03.2014 günü 444 0 375 nolu telefonu yine aradım. Daha önce dönmedikleri için işi sağlama alayım dedim. Müşteri Hizmetlerinde görüştüğüm bayan arandığımı fakat ulaşılamadığımı söylediler. Sordum sabit numaradan aramışlar. Neden Cep telefonundan aramadınız diye sordum, numaranız kayıtlı değiller dedi.

Şikayetimin neticesini sordum, "Buradan işlem yapılamayacağını, Türk Telekom Şubesine" gitmemiz gerektiğini söylediler. Zaten gittiğimi söylediğimde ise, "Bizim yapabileceğimiz bir şey yok, Şubeye gitmeniz gerekiyor, başka size verebileceğim yanıt yok" dediler.


Merak ediyorum, şubeye gittiğim ve telefonda halledemediğim bir konuyu nerede çözebilirim ?

Bu arada diğer yer ile hizmet sözleşmesi yaptım. Henüz bir fatura göndermediler. Gönderiler ise ne olacak ? Defalarca aradığım ve para ödediğim telefon konuşmalarım ve en önemlisi harcadığım zamanı kim nasıl telafi edecek. Avrupa veya başka bir yerde olsak bunlar başımıza gelir miydi.

Çağdaşlık veya gelişmişlik reklamlarda boy göstermek midir yoksa Müşterilerinin sorunlarını çözme dinamiklerine sahip olmak mıdır ?
Kurumun kendi yaptığı bir hata neticesinde müşterinin bu kadar uğraşmasından sonra bile çözüm sağlayamıyorsa ben Türk Telekom'un adını "Muz Telekom" ( Muz Cumhuriyeti'nden esinlendim) olarak değiştirmesini öneriyorum.
Kameralar konusunda bilgi alabileceğim herhangi bir site var mı. Bir hayli bilgiye ihtiyacım var.

Ayrıca iç dış mekan çekim yapılabilecek mpeg4 desteği olan ve yeri geldiğinde canlı yayın sıkıntısı çıkartmayacak 1080p desteği olan en ekonomik (alınması en uygun) kamera önerisi verebilecek var mı ?
Biraz sonra S4 Mini siparişi geçmeyi düşünüyorum ancak özellikleri arasında ses kayıt özelliği olmadığı yönünde bilgiler mevcut.

Bu telefonda gerçekten ses kayıt özelliği yok mu, yok ise herhangi bir 3rd party yazılım mevcut mu. Biraz da anlamsız bulduğum ve merak ettiğim için soruyorum, video kaydı yaparken de ( eğer ses kayıt özelliği yok ise ) videoları sessiz kayıt etmiyor herhalde ?
Hakkında
Konum: Bursa,Osmangazi
Forum İmzası:
17 / 110
"En güzel isimler O'nundur."
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 5.288
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.059
İkinci El Bölümü Mesajları: 230
Konularının görüntülenme sayısı: 416.753 (Bu ay: 134)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 567 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.