Şimdi Ara

Gigabyte Anakartdan ciddi derecede anlayan yardımcı olabilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar yeni bir anakarta geçiş yaptım ve şu sorunları yaşıyorum

önceki donanım bilgilerim

Asus P5B-Deluxe
    Ocz Platinum 2gb 800mhz
    Core 2 Quad Q9400
    OCZ ModXstream 700W 80+
    yeni geçtiğim anakart

Gigabyte X48-DQ6
    OCZ Reaper 4gb 1066mhz

şimdi öncelikle şöyle bir sorunum var bu gigabyte anakartda Q9400 işlemciyi taktığımda güç düğmesine basıyorum açılır gibi oluyor ve reset atıyor yani bir türlü çalıştıramadım biosu güncelledim başka işlemciler denedim Pentium D 940 , Core 2 Duo E8400 , Core 2 Quad Q6600 Sorunsuz açılıyor ve çalışıyor ama benim kullanmak istediğim işlemciyi açmıyor sizce neden ? Anakartın üzerinde işlemcinin yanındaki güç kablosunu 8 pin olarak kullanıyorum bunun bi zararı yoktur herhalde

ikinci olarak sorunum : Q6600 ile anakartı çalıştırdım SSD daha önceden ahci modda windows kurulduğu için yeni anakartda çalışmadı bende doğal olarak biosdan tekrar ahci moda alıp usb den format atmayı denedim usb den boot ederken windows 8.1 tam boot olurken pencere grafiğinde donup kaldı bu sorunu da aşamadım tam olarak 6 buçuk saattir bu sorunları yenmeye çalışıyorum bilgili arkadaşlardan yönlendirmeler bekliyorum.

yorumlarınız için teşekkürler.

• daha öncede bu arkadaş yaşamış benim şuan yaşadığım sorunu :http://forum.donanimhaber.com/m_36557023/f_//tm.htm#103724621
  • Teknik Yardım bölümüne açın konu yanlış yerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.