Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom'dan ilk ayrıldığımda Millenicom'a geçmem yaklaşık 3 hafta sürmüştü.Her nasılsa telefon numarası ile ilgili bir sorun oluyordu iş emri sistemde takılı kalıyordu vs. Gibir'e geçişimde de telefon yine sorun oldu.Ancak Gibirnet Milleni gibi TT gibi müşteriyi bilgilendirmeden haftalarca süründürmedi insiyatif alıp 1.5 günde işi çözdüler.Şimdi Gibir'den Türk Telekoma yine 3 haftadır geçmeye çalışıyorum.Burayı iyi okuyun Türk Telekom sistemde takılı kalan iş emri nedeniyle alt yapı sahibi de kendisi olmasına rağmen direktörde yardım istememe rağmen transferi gerçekleştiremedi.Çözüm önerileri kapatıp yeni başvuru yapın fiyatta yardımcı olalım oldu.

Bugün itibariyle Gibirnet aboneliğimi sonlandırmış bulunuyorum.Sebebi FPS oyun oynadığım için yurt içi daha düşük ping ve stabilite ihtiyacım vardı.Yüksek hızlı veri transferine çok ihtiyacım yoktu.Daha önce çok kez yazdım gerçi bunu.FPS oyunda bile %99u tatmin edecek kaliteye sahip Gibirnet.Hele FPs oyun ile işiniz yoksa başka ISS ye dönüp bakmazsınız bile.Açıkçası deneyimlerime göre en iyi F/P oranına sahip ISS Gibirnet'tir. Lafı gevelemeden robot taklidi yapmadan samimiyetle her türlü soru ve sorunda yardımcı olduklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.Gibirneti tavsiye etmeye devam edeceğim.

Yalnız ekleyeceğim nokta yan ISS lerde yüksek hıza düşük fiyat olduğu ve kapasiteleri nispeten düşük olduğu için yoğun saatlerde tıkanıklık ping yükselmesi ve paket kaybı görülebilmekte.Gibirnet te evet bunlar oldu ama çok çok az olduğunu teyit edebilirim.Eğer torrent ip tv netflix internet surfü gibi ağırlıklı kullanımınız varsa farketmezsiniz.

Hizmetleri için ve en çok samimiyetleri için kendilerine teşekkür ediyorum.Umarım daha da büyüyeceklerdir.

• Richard Parker kullanıcısına yanıt

Bende Adana'da oturuyorum hocam şu adrese 3.126.60.100 bir ping veya tracert testi yapabilir misiniz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ne kadar sövsem de tt kullanıyorum. Hat kaldırmıyor yoğunluk var falan hepsi hikaye. Adsl kullanıyorum 8mbit. 8ini de alıyorum şu an. Zamanında 5 verdikleri de oldu. Yok altyapı yok binanızın altyapısı kötü falan hepsi hikaye. Direttim zorladım şimdi kayıpsız hız alıyorum. Millet 50 mbit diye girip 5 alamıyor. Belki sizin durum da odur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Bende Adana'da oturuyorum hocam şu adrese 3.126.60.100 bir ping veya tracert testi yapabilir misiniz acaba?

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Sonuç bu hocam

• circassianman kullanıcısına yanıt
    Öyle canım gene kötünün içinde iyisi TT net.
  • Ben 21 Kasım günü Vodafone 16 mbps adsl den gibirnete geçtim. Geçişi çok hızlı yaptılar. Vdsl 35 mbps tarifesine geçtim. Hız testi yaptım 33 lerde download hızı aldım Lakin sürekli bağlantı kopmaları oluyordu.Bu 10. gün hala aynı sorun devam ediyor. Hergün aradım problemin çözümü için ama sonuç yok. İlk aramalarım da baktılar modem adaptörü bozuk olabilir onu değiştirin dediler. Ben modemi alalı 1 ay oldu ondan olduğunu düşünmüyorum dedim. Ama gittim yeni adaptör aldım problem devam etti. Tekrar aradığımda telekoma arıza talebi oluşturduklarını söylediler. Bekliyorum bir srayan soran olur diye arayan soran yok. Niye çözmediniz dediğimde Telekom ekipleri 48 saat içinde gelecek diyorlar. 48 saat oldu 96 saat ne gelen var ne giden ne de arayıp gidişat hakkında bilgilendiren. Ben ararsam yetkili birimlere durumunuzu ilettik diyorlar okadar. En son aradığımda Telekom kontrol etmiş herhangi bir problem gözükmüyor diyorlar. Sizin bina altyapısı nda olabilir diyor. Tamam ben bina altyapısını kontrol ettireceğim hata yoksa getirdigğim usta parasını vercekmisiniz diyorum. Ona biz karışmayız diyorlar. Peki Telekom dışında sizin bir adamımız yok mu diyorum. Hayır şu an yok diyorlar. Ankara'da hizmet veriyorsunuz ve bir tane teknik personeliniz yok. Ne diyelim hayırlı kazançlar mı? Hala problem çözülmedi. Ha bu arada bizim binanın altyapısı mesai saatlerinde daha çok yorgun olduğu için daha çok kesiliyor. Çünkü gündüz her 30 dk da bir kopma oluyor akşamları 3-4 saat gece daha az. @GIBIRNET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastfighter32 -- 1 Aralık 2020; 0:6:23 >

• lastfighter32 L kullanıcısına yanıt

Modem arayüzüne girerek hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz hocam? Sorun hattınızda mı Gibirnet'te mi tahmin edebiliriz en azından.

• TheComposist T kullanıcısına yanıt

Hat değeri derken neyi kastediyorsunuz? Ona göre bakayım

• Ben de dün geçtim. 35 mbitlik tarifeye. İlk bağlandığı zaman 27 28 arasındaydı. Elektrik gidip geldi hız 4 e düştü. M.hizmetlerini aradım iç tesisat kaynaklı olabilir denildi sonra modem önceki kullandığı hıza (tt 4mbit)dönmüş denildi.
    Bir şeyler yaptılar tekrar 20lere çıktı.
    Akşam 10 11 gibi 16 17 mbit arasındaydı.
    Sabah 5 gibi 8 - 10 arasındaydı.
    Sabah 8 gibi tekrar 17 oldu.
    Oyun içi Ping değerleri lolde 45 50
    Cs 1.6 55-50
    Valorant 50 civarı. Bunlar hep dün akşam 8 gibi ölçüldü. Hız çok değişken ama Uhd video - netflix vs izlemede sıkıntı yok.

Firma küçük böyle firmalara destek verilmesi gerekiyor rekabet ortamı her zaman iyidir. M.hizmetleri acemi umarım zamanla daha profesyonel olur.
    Zamanla gelişmeleri yazarım.
    İnternet iç tesisat yenileme bana kaç TL ye patlar bilgisi olan var mı?

Modem arayüzüne girip DSL seçeneğine tıklayın aynı bu şekil bilgilerin olduğu ekranı ekran görüntüsü alıp paylaşın hocam.

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Merhabalar:

Değerli müşterimiz yaşamış olduğunuz problem için üzgünüz. Size yardımcı olabilmem için özel mesaj üzerinden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşabilir misiniz ?

İyi günler dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Vulmer

Ben de dün geçtim. 35 mbitlik tarifeye. İlk bağlandığı zaman 27 28 arasındaydı. Elektrik gidip geldi hız 4 e düştü. M.hizmetlerini aradım iç tesisat kaynaklı olabilir denildi sonra modem önceki kullandığı hıza (tt 4mbit)dönmüş denildi.
    Bir şeyler yaptılar tekrar 20lere çıktı.
    Akşam 10 11 gibi 16 17 mbit arasındaydı.
    Sabah 5 gibi 8 - 10 arasındaydı.
    Sabah 8 gibi tekrar 17 oldu.
    Oyun içi Ping değerleri lolde 45 50
    Cs 1.6 55-50
    Valorant 50 civarı. Bunlar hep dün akşam 8 gibi ölçüldü. Hız çok değişken ama Uhd video - netflix vs izlemede sıkıntı yok.

Firma küçük böyle firmalara destek verilmesi gerekiyor rekabet ortamı her zaman iyidir. M.hizmetleri acemi umarım zamanla daha profesyonel olur.
    Zamanla gelişmeleri yazarım.
    İnternet iç tesisat yenileme bana kaç TL ye patlar bilgisi olan var mı?

E ben Vodafone 8 Mbps'de Valorant İstanbul sunucusunda 44 ping alıyorum. O zaman hiç geçmeyeyim Vodafone'da 50 Mbps ile yoluma devam edeyim. Siz hangi şehirdesiniz hocam?

• Yeri geldi hepimiz sorunlar yaşadık hatta ben burada uzun uzun sıkıntıları dile getirmiştim ancak şimdi farklı bir yorumum olacak.

Son 1 aydır herhangi internet kopmasına, sık sık yaşadığımız PPP sorununa denk gelmedim. Etkin saatlerde hız düşümü vs. yaşamıyorum. @GIBIRNET 'e hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu doğrultuda kendilerini bozmadan daha da geliştirmeleri dileğiyle.

Anlık hız testim:

https://pic.nperf.com/r/3290772724933737-9mRFXKbA.png

• Mersindeyim hocam. Size zahmet şu hat değerlerini yorumlar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jimmy Vulmer -- 1 Aralık 2020; 14:58:38 >

• Jimmy Vulmer kullanıcısına yanıt

Hat değerleri görüntüde çok iyi ancak değerler doğru görünmüyor gibi geldi bana. Altta tablodaki değerlerde N/A yazmamalıydı. Eğer sorun yaşıyorsanız bence modem kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuz. Farklı bir modem ile test etme şansınız varsa daha sağlıklı yanıtlar alabileceğinizi düşünüyorum.

• Yorumlarınızı bekliyorum 6 yıldır türktelekomda hiç sorun yaşamadım ev içi tesisatta 3 tane ek var

İstanbulda yaşayanlar memnuniyetini paylaşırsa çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciddi0 -- 1 Aralık 2020; 14:3:12 >
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.