Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
4
Favori
32.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zeus_1907

Sosyal Us adlı sosyal medya şirketinin sahibi İbrahim Yörük, 28 Mayı Salı günü #occupygezi etiketini açan Twitter kullanıcısını gündeme getirdi.

Olaylarda aktif olarak yer alan Mehmet Ali Alabora'nın oynadığı Mi Minör oyununun görsel tasarım ve kurgusunu yapan @melinedo isimli kullanıcının bu etiketi 28 Mayıs tarihinde olaylar başlamadan 3 gün önce açtığını ifade etti. Daha sonra ortadan kaybolduğunu belirterek, bunda bir art niyet aradığını söyledi.

İddiasına kanıt olarak ise sosyal medya analiz tablosunu gösterdi.

Geziparkı Gösterileri

o tarihte zaten insanlar parkta idi çadır kurup yatan gençler vardı
    olaylar tüm türkiye de o çadırlar söküldükten sonra duyuldu

yani iddia yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

Sosyal Us adlı sosyal medya şirketinin sahibi İbrahim Yörük, 28 Mayı Salı günü #occupygezi etiketini açan Twitter kullanıcısını gündeme getirdi.

Olaylarda aktif olarak yer alan Mehmet Ali Alabora'nın oynadığı Mi Minör oyununun görsel tasarım ve kurgusunu yapan @melinedo isimli kullanıcının bu etiketi 28 Mayıs tarihinde olaylar başlamadan 3 gün önce açtığını ifade etti. Daha sonra ortadan kaybolduğunu belirterek, bunda bir art niyet aradığını söyledi.

İddiasına kanıt olarak ise sosyal medya analiz tablosunu gösterdi.

Geziparkı Gösterileri

28 mayıs olaylardan 3 gün önce miymiş?

http://eksisozluk.com/28-mayis-2013-taksim-gezi-parki-direnisi--3848834?focusto=34569202
  • Anlaşılıyor ki doğrudan demokrasiyi de kabul etmeyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

sende istediğine inanabilirsin.
    Olayların bir anda büyümesinin nedeni 10 yıllık baskıdır.
    10 yıl boyunca sıktılar sıktılar sıktılar, sonunda patladı.
    Bir kere patlayınca da durmuyor tabi hükümette pek durdurmaya çalışmıyor.
    Bizim insanımızın genel karakteri böyledir.
    Bir şey olduğunda önce susar, bir daha olduğunda yine susar,susar,susar,susar sonra bir anda patlar.
    Bunu sosyal yaşamın her alanında görebilirsin.
    Halk bir şey olduğu an tepki verse, hem bu kadar büyük tepki vermez hem de birileri halkın tepkisizliğinden cesaretlenip insanları ezmez.
    10 yıllık yapılan haksızlar sonunda patladı.
    Herkesin kendine has nedeni var.
    Kimisi adaletsizliğe uğradığı için
    Kimisi Reyhanlı olayları için
    Kimisi Anti kapitalizm için
    Kimisi kadrolaşma, adam kayırma, kul hakkı için
    Kimisi terör örgütüyle masa oturulduğu için
    Kimisi askere kelle denildiği için
    Kimisi din sömürüsüne karşı olduğu için
    Kimisi yasakçı ve sansürcü zihniyete karşı olduğu için
    Kimisi dikta rejimine karşı olduğu için
    Kimisi çocuğuna zorla bozuk süt içirildiği için
    Kimisi metro yapılmadığı için
    Kimisi ağaç kesildiği için
    Kimisi Aoç için
    Kimisi Atatürk için
    Kimisi polis şiddetine karşı olduğu için
    Daha sayamayacağım kadar çok neden var.
    İşte bu yüzden olaylar bu kara büyük ve bitmiyor.
    Bunları yapanda yani yukarıda saydıklarım ve saymadıklarım yüzlerce şeyi yapan da iç güçlerdir.
    Bu yüzden her kesimden insan eylemcilere destek veriyor.
    Herkesin kendi haklı nedeni var.
    İnsanlar bıktı ve devlet halen insanların üstüne geliyor.
    Bir yerden sonra insanlar patladı.
    Abi bak yukarıda 3-5 bir şey saydım uğraşsam yüzlercesini yazarım. Olayların nedeni bu küçük küçük birikenler.
    Bu yüzden dış güçler falan hikayedir.

Bunların bir bölümünde sizi haklı görüyorum ve katılıyorum.
    Son yıllarda artan yolsuzluklar (özellikle son dönem), kısmen yasakçı zihniyet, baş(ba)kanın bazı diktatörvari tavırları, siyasi rant amaçlı üretilen uhafzakar söylemler, ikiyüzlülük, adında "Adalet" olan bir parti tarafından yapılan adaletsizlikler vs.vs.

Ancak geride kalan bölümünde de size katılmıyorum.
    Hatta bazı maddeleri neden yazdığınızı, hangi mantıkla yazdığınızı anlamakta zorluk çekiyorum.

Kapitalizm hep vardı, sadece AKP zamanı değil geçmişte de vardı. İsmet İnönü zamanında bir takım nedenlerle ABD ülkemize davet edildiğinden beri hep vardı. Son 10 yıllık iş değil. Geçmişte bunlara ek olarak bir de vesayet rejimi vardı. Nerelerden yönetildiği belli olmayan, kimlerin satın aldığı veya kimlerle duygusal bağ içinde olduğu bilinmeyen bir takım üst düzey yöneticiler ve askerler sivillerin anasını ağlatıyordu. Siyasi iktidarlar genelde kendilerine çizilen kırmızı sınırlar içerisinde hareket ediyordu. Zaten 10 yılda bir bitmek bilmeyen darbeler de bunun kanıtıdır bunu açıklamaya gerek yok.

Reyhanlı olaylarında da hükümeti maalesef suçlayamıyorum. Suriye ile tarihsel bağlarımız var, orada ölenlere arkamızı dönüp bakamayız ve o hain saldırıdan dolayı "Bize ne Suriye'den, Suriye meselesine karışmasak bu bombalamalar olmayacaktı!" diyenlere sadece acıyorum. Karşınızda bir istihbarat örgütü var, en akıl almaz yöntemlerle eylemler düzenliyor. Suriye istihbaratı bile olsa yeri gelince başarılı olabiliyor. Ama o olayda polisin-istihbaratımızın da beceriksizliği var orasını kabul ediyorum. Yani Reyhanlı olaylarından sonra "Suriye'nin iç işlerinden bize ne?" diyenlere katılmıyorum, ancak zaafiyet gösterdiğimiz de ortada bakın buna katılırım.

Doğruya doğru: Kadrolaşma-adam kayırma hep vardı, olmaya da devam edecek. Bakın bu da Kak Partiye has bir şey değil :) Zamanında bunu Moğultay da yaptı (Adalet Bakanlığı), Kılıçdaroğlu da yaptı (SSK), üçlü hükümet döneminde her 3 parti de yaptı, haâ da yapılyor ve halâ belli başlı kurumlar belli partilerin kalesi gibi. Şu an halen MHP'nin de CHP'nin de kalesi gibi olan kurumlar var, geri kalanları da hükümet parsellemiş durumda. Adam kayırma istemiyorsak, kadrolaşma istemiyorsak önce kendimizden bu işe başlamamız lazım. Kamuyu geçtim, Çoğumuz özel sektördeki bir işe girmek için bile bir referans (torpil, tanıdık) bulmak zorunda kalmıyor mu? Bu olay toplumun her yerine işlemiş!

AOÇ deseniz zamanında SHP/CHP ortak zihniyetinin bile talan ettiği bir yerdir. Bunu daha iyi anlamak için AOÇ hangi yıllarda hangi büyüklükteydi, ne zamanlar talan edildi bunu araştırın dediklerimi doğrulayacaksınız. Yani bu argümanı şu an CHP'nin ve ulusalcı kesmin kullanmaya hakkı yok. Ama bu demek değil ki tepki vermeyelim! Hepsine de tepki vermek lazım, ancak bunu CHP/ulusalcı kesmin siyasi rant malzemesi haline getirmek bir o kadar yanlış.

Aradan bu kadar gün geçti, o kadar olay oldu ve ortaya maalesef şu sonuç çıktı: "Ağaçlar bahane!"
    Gerçekten iyi niyetlerle, doğa sevgisi için orada olan arkadaşlarım var.
    Fakat görüyorum ki onlardan çok ortalıkta farklı amaçlarla orada olanlar var. Bahsettiğiniz nedenlere inanmış/inandırılmış olarak oraya gelenler var. Bu nedenlerin gördüğünüz gibi bir bölümü sağlam diğer bölümü çürük hocam.
  • abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    Valla her gece TV'ler de konuşan çakma Hitler bozuntusunun birisi çenesini kapatırsa milletin biraz sinirleri yatışır AbdullahÖrs. Bugün biraz daha sakin gibi ortalık!
    Ve bizim millet konuşmaz konuşmaz ama konuşmaya başlayınca da biraz gürültülü oluyor işte örfimizdir adedimizdir hoşgörüle. 30 yıl sonra Doğuda bir şeyler olduğu ancak duyuldu, lütfen bunu da dikkate al!
    Ve ne olursa olsun asla Gezi Parkından önce milleti örten uyuzluk ve ölüm sessizliğinden daha kötü değildir Sevgili AbdullahÖrs.
    Alttaki güzelmiş, Gezi Parkından bir köşe ve bu konudaki bazı saçma iddiaların tam bir yalanlanması;

Geziparkı Gösterileri
  • Halen Ethem'i başından vuran polis adalete teslim edilmedi.
    Halen polislerin neden kimlik numaralarını gizlediğine yönelik bir açıklama yapılmadı.
    Bunların hepsi suçtur,suçluyu saklamak suçu arttırmaktadır.
    Bu suçlar asla unutulmayacaktır.
    4 insanı öldürdüler, bunlar unutulmayacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hükümet, Gezi'yi destekleyenlere de, desteklemeyenlere de esaslı bir gol attı yeni petrol yasası ile. Yeraltı kaynaklarımızı yabancı şirketlere peşkeş çektiler.
    Siz hâlâ geziyi konuşun.
  • olur konuşmayıp susarız
  • bahtiyar0011 kullanıcısına yanıt
    Gezi olayları kullanılarak bu yasa geçirildi meclisten. Tabii ki konuşulacak ama hangisi daha önemli mesele? Eğer bunu da idrak edemediysen yaşama zaten.
  • yaşadığımı nerden çıkardın ben sadece bekliyorum
  • bahtiyar0011 kullanıcısına yanıt
    Laf ebeliğinin lüzumu yok. Âlem-i ervahtan mı yazıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka
    28 mayıs olaylardan 3 gün önce miymiş?
    http://eksisozluk.com/28-mayis-2013-taksim-gezi-parki-direnisi--3848834?focusto=34569202

Boşuna yorma kendini sürekli dezenformasyon yapmıyorlar mı buda onlardan biri işte.

quote:

Orijinalden alıntı: rob dö şambır
    cebinize, paranıza, ülkenize sahip çıkın. oyuna gelmeyin.
     Geziparkı Gösterileri

O resimin orjinali aşağıda, para sevdalısı görmek istiyorsanız 10 senede Accent'ten inip Mercedes GL'ye binen, Sıradan iş adamlarıyken Holdinglere dönüşen, Gazete aboneliği bile yokken Medya patronu olan müdeyyin dini bütün vatandaşlara bir bakın.

Geziparkı Gösterileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 14 Haziran 2013; 17:57:46 >
  • şahsi kanaatim;

şuana kadar kısa vadede alınabilecek demokratik kazanımlar alınmıştır
    bundan sonra direnişin eylemlerle devam etmesi uzun vadeli demokratik kazanımlara zarar verecektir
    o yüzden eylemlerin tüm türkiyede ve gezi parkında bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum
    artık aynı ton ve yaklaşımda eylemler devam ederse haklı iken haksız konuma düşeriz

insanlara düşünüp anlamaları için zaman verelim
    bundan sonra aylarca köşe yazıları yine bu olaylardan bahsedecek, insanlar aralarında konuşacak tartışacak
    artık direniş daha çok yazarak ve konuşarak sürdürülmelidir
    herkes derdini farklı platformlarda anlatarak daha çok insana ulaşmaya çalışmalıdır

şahsi kanaatim bu yönde
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Laf ebeliğinin lüzumu yok. Âlem-i ervahtan mı yazıyorsun?

Sakin ol hocam Bahtiyar hocamın yazdıklarının hepsine bir göz at istersen, Öyle gelişi güzel yorum yapmaz. Okursan zaten yorumlarını daha net anlarsın...
  • İngiltere Twitter i kesti deniliyor arkadaşlar doğrumudur.
  • engin ardıç'dan mükemmel bir yazı, herkesin okuması lazım.

Geziparkı Gösterileri

Geziparkı Gösterileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

@ PaiMei

Anlıyorum sizi. Ama savunduğunuz fikirlerin bizi kuzey Kore haline getirmekten başka bir sonucu olmayacaktır.

Bakın Rusya, Çin söylediklerinizi bıraktıı batıya döndü yüzünü.

Bir fikriniz var ve anlattınız. Ben de tam tersini düşünüyorsam ne olacak. 28 şubat sürecinde bankaların içini boşaltanların borçlarını 10 yıldır ödemeye çalışıyorlar diye düşünüyorsam ne olacak.

Tamam öncekiler hata yaptı. Şimdi hata yapılıyor. Size soruyorum ne olmalı. Cevabınız bunlar gitsin yeter.

Aşırı devletçilik önerdiğinizin farkında bile değilsiniz.

Mimar olarak sizin beyoğlu belediye başkanının açıklamaları hakkındaki yorumlarınız benim için önemli. Önceki sayfalarda varsa bakmak isterim. O haklı konuştu gibime geliyor. Eylemcilerin anlatımı çok zayıf.

Türkiye'nin Kuzey Kore haline gelmesi mümkün değil, bulunduğu coğrafya gereği... Beni yanlış anladınız. "Komünizm" benzeri bir düzeni veya "aşırı devletçilik" anlayışını savunmuyorum.
    Sadece her ülkede olduğu kadar, olması gerektiği kadar "devletçilik" kafii.

Örneğin bizdeki gibi bir skandal "petrol yasası" çıkmasa, telekom satılmasa, Kaz dağları talan edilmese... Ülkenin "para edecek" bütün kurumları satılıp ondan sonra kıç üstüne oturmasak. Şeker pancarına Avrupa'dan yasak gel(e)mese, eğitim-ekonomi-milli kaynaklar gibi hayati konularda projeler üretilse, rantçıl inşaat odaklı kandırmaca "projeler" yerine...

Bilmem anlatabiliyor muyum, emperyalizme uşak olmak yerine "kendi çıkarlarımız" doğrultusunda hareket etmeyi öneriyorum. Bunun için de siyasi yasağını bile ABD'nin kaldırmadığı bir siyasi harekete ihtiyacımız var. O yüzden tayyip gitsin, gerisine bakarız Siz bile göremiyorsunuz emperyalist uşağı olduklarını, bana kızıyorsunuz bir de Varsa bunları temizleyecek bildiğiniz bir yol söyleyin size çözüm olarak sunayım... Önce sizin gibi bazı şeylerin farkına (az çok) varabilen, kültür ve eğitim seviyesi yüksek insanların uyanması ve çevrelerini uyandırmaları lazım.

Aslında gerektiği kadar malzeme de geçti elinize, gezi parkı olayları (çapulculara çamur atmayı bir kenara bırakırsak) devletin ve polisin zorba yaklaşımını, demokrasiye bakışını açıkça gözler önüne sermiştir. Eğer eylem bu denli büyümeseydi, demokrasimiz "eylemcilerin çadırlarının yakıldığı" seviyede kalacaktı. Devlet imkanlarını parti adına kullanmakta da sınır tanımıyorlar şu sırada. Şımarık çocuk gibiler, demokrasi ile uzaktan yakından alakaları yok. Hak hukuk kesinlikle tanımıyorlar. Daha ne anlatalım?

Kuzey Irak'a girmeme karşılığında ABD'den 2 milyar dolar talep eden, ülkenin en önemli konularında "yalanlar ve palavralar" söyleyen ve İsviçre'de milyar dolarlık hesapları olan bir hükümetin borç ödeme kaygısından çok başka hevesler peşinde olduğunu düşünüyorum ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaiMei -- 14 Haziran 2013; 20:10:18 >
    İster leyhte, ister aleyhte; kimin ney yazdığının çok önemi yok artık. Millet geziyi destekleyen-desteklemeyen diye birbirini yemekle megulken, çoğu gazete ve TV'nin haberini bile yapmadığı petrol yasası meclisten geçip, cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış ve resmi gezete de yayınlanmışken, bunları konuşmak çok gereksiz geliyor bana.

Erinmeyip okudum resmi gazedeki yazıyı. Bildiğimiz kapitülasyon sağlanmış petrol lobisine. Güya faiz lobisine geçit verilmeyecekti ama arka bahçeden petrol lobisine geçit verdi "Halkımın hakkını yedirmem" diyen bu hükümet. Bunu da alkol yasasıyla birlikte yaptı üstelik halktan kaçırırcasına. Ne bu acele? Buna rağmen bu meseleyi kimsenin konuşmamasına hayret ediyorum. Elimizden yeraltı kaynaklarımız alınıp yabancı şirketlere peşkeş çekilmiş, biz hâlâ geziyle uğraşalım. Dar fikirler, dar görüşler...

Ekleme: Yine bu bölümdeki Yeni Türk Petrol Kanunu konusuna eklediğim videoları seyretmeni öneririm. Kimi bildiğimiz, kimi de bilmediğimiz önemli bilgiler var hepsinde de. Misal olarak Banu Avar'ın videosunda yabancı birinin şu sözü dikkatimi çekti: "Petrol şirketleri, faaliyetlerini Arap yarımadasında Türkiye'ye kaydıracak." Bu söz, 2 yıl önce yayınlanmış vidoda geçiyor. Sözün sahibiyse Allah bilir ne zaman söylemiştir o sözü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Haziran 2013; 20:16:48 >
    Hayır yalan! Gezi Parkı hakkında Türk TV'lerine ve her türden yayın organlarına iktidarın bakanı Goebbels tarafından uygulanan sansürü milletimizin safdillerine hafif göstermek için yine iktidar taraftarı Basın tarafından uydurulmuştur. ( AbdullahÖrs sizi kastetmediğimi bilirsiniz zaten, ama Forumun değişik yerlerindeki Gezi Parkı konularına bakarsanız kastettiğim onlarca tipi buralarda görebilirsiniz )
    Düpedüz ve ancak Hitler veya Mussolini dönemlerinde görülen bir faşist yalan ve hile ve propaganda makinası ile karşı karşıyayız, örnekleri forumda da bolca var. Kaynağı çok büyük ihtimalle iktidarın başının baş danışmanlarından birisi! Lütfen bunlara kapılıp fikir üretmeyelim arkadaşlar ve KB'de hiç görülmeyip özellikle bu konuda haber uydurmaya gelenlere karşı uyanık olalım.

Haberin, detayına bilinçli olarak haber detayına girilmeden çevrildiği link altta! (ingilizce) ( uyduruk bir yer çünkü bu iddia internette başka hiç bir yerde yok ) Türkçe haberi yayınlayanlar öyle bir dil kullanmışlar ki insan vay anasını koca İngiltere twitter'i uçurmuş sanıyor. Oysa bu yerde tek bir etiketin sansür edildiği yazılmış, tüm twitter filan söz konusu değil, diğer etiketlerin hepsi normal çalışıyorlar.( bu da normal çalışıyor )

http://www.indymedia.org.uk/en/2013/06/510383.html

Sansüre kaynak gösterilen twitter linki de altta, twitteri olan arkadaşlar girebilirler, görüldüğü gibi fazla uğrayanı yok ve eski tarihlerde de birkaç günlük boşluklar bulabiirsiniz.

https://twitter.com/search?q=%23piccadillycircus&src=typd

Böyle satılmış ve yalancı bir basına sahip olursak AB'ye bile gireriz, bizi de oraya alırlar! Ahırına!
    Türkçe haberin hazırlanış tarzının Tayyibin Algoritmalarına ne kadar çok benzediği dikkatinizi çekti mi?

Ek: Kalınlaştırdım, cuk oturmuş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 14 Haziran 2013; 20:16:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İster leyhte, ister aleyhte; kimin ney yazdığının çok önemi yok artık. Millet geziyi destekleyen-desteklemeyen diye birbirini yemekle megulken, çoğu gazete ve TV'nin haberini bile yapmadığı petrol yasası meclisten geçip, cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış ve resmi gezete de yayınlanmışken, bunları konuşmak çok gereksiz geliyor bana.

Erinmeyip okudum resmi gazedeki yazıyı. Bildiğimiz kapitülasyon sağlanmış petrol lobisine. Güya faiz lobisine geçit verilmeyecekti ama arka bahçeden petrol lobisine geçir verdi "Halkımın hakkını yedirmem diyen bu hükümet. Bunu da alkol yasasıyla birlikte yaptı üstelik halktan kaçırırcasına. Ne bu acele? Buna rağmen bu meseleyi kimsenin konuşmamasına hayret ediyorum. Elimizden yeraltı kaynaklarımız alınıp yabancı şirketlere peşkeş çekilmiş, biz hâlâ geziyle uğraşalım. Dar fikirler, dar görüşler...

Hocam şu anlattığınız durum hükümetin derhal düşürülmesini gerektiren bir sebep. Ama bizde "otorite" bir şey yapmışsa doğru yapmıştır, "otorite" ye karşı iddialar çamur ve önemsizdir, namaz kılan adam yapmaz öyle şey anlayışı mevcut.

Hakikatten fazla konuşmaya gerek yok, açıkça söyleyeyim; bu petrol yasasını çıkaran ve "bilinçli" olarak destek verenler hain'dir.

Masum bir yasa idi de, neden kaşla göz arasında çıkarıldı diye düşünsün gören ama görmek istemeyenler.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.