Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
4
Favori
32.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

belki hatırlarsın daha önceki yazılarımı (gerçi uzun zamandır yazmıyorum ya!) hep şunu savunmuşumdur. Medya gerçeklerin ilk katilidir. kalanları ise sizin doğru karar veremeyeceğiniz bilgilerdir. Eğer konular hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ( ki bazı şartlarda bu bilgiye sahip olmak mümkün değildir) vereceğiniz kararlar muhtemelen ki yanlış olacaktır. işte burda çok ilginç bir süreç ortaya çıkar. bir olay karşısında insnalar eğer doğru cevabı bilmiyorsa ya birileri ona bir cevabı doğru olan bu der ki genellikle provokasyon burda başlar yada siz görmüş olduğunuz okumuş olduğunuzu bu cevaba yorarsınız. özellikle toplum psikolojisinde çok kullanılan bir yöntemdir. şimdi sizinde bütün eylemcilerinde elleirnde en büyük koz polisin orantısız denilen (orantılısı nasıl oluyor acaba---mesela copun 10 cm kısa olanı yoksa biber gazı yerine gülme gazımı yoksa yoksa bırakın yapsınlar yıksınlarmı gerçekten bilmiyorum) davranışı. peki ya polisin veya polise emri verenin bilgisi olduğu konularda sizde bilgi sahibi olsaydınız veaynı belki daha sert önlemler alma durumu olsaydı ne dersiniz buna. mesela eylemcilerin aralarına girecek provakatörlece ölümle sonuçlanabilecek olayları başlatmak istediklerin bilseniz ve tedbir olarak onları bir an önce ordan uzaklaştırmak istersiz elbette... iyide siz bir eylemci olarak polisn o anda söyleyeceği hiç bir şrey anlamaz dahası dalga bile geçerdiniz.... ben polisi ve yaptıkarını asla kınamıyorum. belki o anda yapılanlarla onlarca kişinin hayatı kurtulmuştur... bunu asla halk olarak bilemeyiz. sadece güvenmek durumundayız. bu olayların çıkacvağı zaten 3-4 ay önceden belliydi. ancak nasıl olacağı bilimiyordu. bence eylemciler başından sonuna kendilerini korumak isteyenlere karşı ciddi bir yanlış yapıyorlar.
  • yeni şafakta o haberi buldum.
    Yapılanlar doğruysa suçlular cezalandırılmalı.
    Bir kaç eşkiyanın yaptığı bütün insanlara indirgenemez.
    Eylemde anti kapitalist müslümanlar da var, onlara kimse dokunmuyor.
    Ayrıca ben Ankara sokaklarında normal halk arasında böyle bir kutuplaşma ve öfke görmüyorum.
    Bir çok yerde insanlar beraber oturuyor ve kendi işlerine bakıyor. Hatta çoğu insan umursamaz bir tavır içinde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne dediğini anlayabilen ? tercüme edecek olan var mı ? forumdaki akplilerden bekliyorum

onu açıklayamıyosanız bunu açıklayın bana

BÜTÜN AKPLİLERE GELSİN....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C36D8071F -- 13 Haziran 2013; 15:48:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

yeni şafakta o haberi buldum.
    Ayrıca ben Ankara sokaklarında normal halk arasında böyle bir kutuplaşma ve öfke görmüyorum.
    Bir çok yerde insanlar beraber oturuyor ve kendi işlerine bakıyor. Hatta çoğu insan umursamaz bir tavır içinde.

Abi mal edip etmemekten öte bir mesele artık. hocam bu eylem devam ederse insanlar kullanılacak. Bu iş böyle çözülmeyecek abi herşey ortada. Sadece taraflılığa itiyor bu mesele bizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

yeni şafakta o haberi buldum.

Abi mal edip etmemekten öte bir mesele artık. hocam bu eylem devam ederse insanlar kullanılacak. Bu iş böyle çözülmeyecek abi herşey ortada. Sadece taraflılığa itiyor bu mesele bizi.

Abdullah özelden yazdım, oradan konuşalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polat ın söylediklerini dikkate almak lazım. Gerçi ne dediğini pek anlamadım ama heralde önemli şeyler söylemiştir. Koskoca polat alemdar sonuçta yalan mı söyleyecek.
  • quote:

bütün ülke sadece 1 kişinin ne diyeceğini merak ediyorsa,
    Bütün kararları sadece 1 kişi alıyorsa,
    Bütün ülke sadece 1 kişinin ağzındam çıkacak sözlere bakıyorsa
    O ülkede zaten demokrasi yoktur.

Peki doğrudan demokrasi işi çözer mi? Gezi parkındakiler doğrudan demokrasiye saygılı olurlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaiMei

Daha ayrıntılı yazayım, size bir bakış açısı kazandırabilirsem ne mutlu...

Bu ülkenin Atatürk'ten sonraki siyaseti çok BASİT ve hiç de "görülmek istendiği" gibi değil. Bir CHP var, sürekli oyu aynı oranda ve onlarca yıldır iktidar olamadan duruyor. Tam bir "şamaroğlanı" olarak kullanılıyor. Esas nokta şu ki, CHP bazı partileri iktidara taşıyor istemsiz olarak! Halkın üzerine sinmiş olan "sol parti" veya "CHP" korkusu, CHP'nin veya sol partilerin karşısındaki farklı farklı "sağ" partilere inanılmaz oylar aldırdı ülke tarihi boyunca. Şimdi 60-70 yıl öncesine kadar bakıyoruz da, hiç birisi ülkeyi kurtaramamış!

Sakın "menderes fabrika yapacaktı da, asker kolundan tuttu" demeyin. Sakın Özal "Kürt sorununu çözeceğdi de, zehirlediler demeyin. Çünkü işinize gelse de gelmese de, hoşunuza gitse de gitmese de hepsi bu ülkeyi borçlandıran ve "emperyalist çizgide" siyaset güden insanlardı. Bugün eğer neredeyse kurtuluş hamlesi yapamayacak durumda isek, geçmişimizde bizi kimler yönetti ise o yüzdendir. Her yerde "görünene" ve "görmek istediklerinize" inanırsınız ya, burda gidip de "derin devlet yaptı hepsini" gibi uydurma bir "görünmeyene" inanmayın, ilk ve son kez bu konuda "görünene" inanın. Bizi yönetenler buraya getirdi. Şimdi "görünene" inanma kuralını rafa kaldıralım...

Bu "sol parti" korkusu "komünizm" korkusunun yavrucağı. Emperyalizm nasıl insanlara kabul edilebilir hale getirilebilirdi? Onun karşısına "insanların gözünde" daha kötüsünü ortaya koyarak. Komünizm bence bu yüzden YARATILDI. Emperyalizm karşısında en büyük iş yapacak güç "din" idi. "Dine karşı bir ideoloji" yi emperyalizm karşısına koyarsanız, emperyalizm WİNS! Her ne kadar "ideal düzeni ve doğru olanı" savunuyormuş gibi görünse de emperyalizme hiç bir ideoloji bu kadar "destek" olmamıştır herhalde. Tıpkı CHP'nin karşısındaki tüm partileri istemsiz olarak başa getirebilmesi gibi... En ücra köye gidin ve "koministim lan ben" deyin, karşıdakinin saçlarının elektriğe çarpmışa dönmüş olacağını göreceksiniz. Toplum mühendisliği budur işte.

Sağ parti iktidara gelir, halkta rahatlama olur. Esasında iş "sağ" ideolojinin kötü veya yanlış olmasında değildir. Sadece dünyada çoğunluk "inançlı" dır ve çoğunluğu kandırmak gerekir. Eğer çoğunluk komünistler olsa idi, onlar kandırılıyor olurlardı. İktidara kendi düşüncesindeymiş gibi görünen bir parti geldiğinde "sevinirdi". Yani bizim "isteklerimiz" üzerinden oynuyorlar. Bize bir şeyi istetiyorlar ve onu gerçekleştiriyorlar. Halbuki gerçekleştirdikleri bizim istediğimiz şey değil, içi boş. Ve arkasında da onlar var...

Sizce İsmet İnönü kendi eliyle iktidarı verir miydi? Bu kadar demokrasi yeni kurulmuş bir ülke için fazla değil miydi? Neden Atatürk'ün kullanıp sonra kapattığı mason locaları tekrar faaliyete geçti o tarihlerde? Neden Baykal Tayyib'in siyasi yasağının kaldırılmasına ve bütün şuan yaşadıklarımıza destek verir? Sonra da bir kaset patlar emekliye ayrılır ve yerine "dolaylı yoldan" etkisiz biri getirilmiş olur. Neden? Bir tarafı "dayak yiyen" olarak seçip, "çoğunluğa" ve esas hedef olan taşeron partiyle o partiyi döveceklerdir de ondan :) Hatta bırakın halkı bundan bu partilerin çoğu milletvekilinin bile haberi yoktur, çünkü ilkokul mezunudurlar veya o seviyede siyaset yaparlar :) Kaşıkçı kürekçi kavgası yapar dururlar... Çok iyi, çok değerli insanlar olabilirler ama "farkındalık" HER ŞEYDİR.

Medya en önemli silahtır çünkü medya olmasa bunların hiç biri olmazdı. Basını-yayını ele geçirmeden toplumu asla kontrol edemezsiniz. O yüzdendir ki sürekli belli adamlar çıkar sahneye. Belli siyasi partilere yer verilir. Önceki mesajımda belirttiğim ve oynamamızı istedikleri bir "çemberin" içine alırlar bizi. Bir taraf dayak yeyici olarak kurban edilir, taşeronlar ise dayak atar. Emin olun ABD şu an bu ülkede İşçi Partisini ölümüne desteklese, ne tayyip kalır ne kılıçdaroğlu. Ama ABD'nin en korktuğu parti İP'dir, o yüzden TEK genel başkanı içeride olan parti de odur. Tayyib erdoğan'ın da en korktuğu tipten oluşumlardır (particilik oynamıyorum asla, durum tespitidir yanlış anlamayın) O yüzden kuyruğuna basılmış gibi "marjinaller" diye etiketler. Bu ülkede "taşeronların" birilerini etiketlemesi yeterlidir, pas verildi mi medya-basın golü 90'a takar.

ABD'de dünyanın en ironik demokrasisidir. Çünkü çok demokrat olacağını sandığımız bu ülke, ironik derecede demokrasiden yoksundur :) TEK BAŞINA 200-300 milyar dolar servete sahip insanlar "seçtikleri" başbanları desteklerler. İstedikleri kanunları çıkarırlar... Çünkü bu adamlar çıkaracakları ufak bir krizle başkanı yerin yedi kat dibine sokabilecek güçtedirler. Kennedy gibi yine bu adamların yazıp yönettiği "bankacılık" sisteminin anasını bellemek isteyen adamların da alnına kurşunu çakarlar.

Zihnimde net bir resim var. Önce ülkemizdeki, sonra da bütün dünyadaki olaylarla örtüşen sürekli veriler ve olaylarla desteklenen bir resim. Hatta öyle ki, bu resmin detaylarına bakarak ülkemizde ve dünyada ne olacağını kestirip önceden söyleyebiliyorum. Tesadüf müdür? Sanmıyorum. Bu resmin bütününü cımbızlama cümlelerle anlatmaya çalıştım. İster aslında olmanız gerektiği gibi olaylara "şüpheci" bakar, görünenin arkasındaki görünmeyeni ararsınız; isterseniz ak'a kara diyebilecek kadar gözlerinizi karartıp görmek istediklerinize inanırsınız. Ve böylece küresel güçlerin tam da olmasını istedikleri "insan profili" olursunuz...

Şunu da unutmamak gerekir. Dünya "kahvehane tipi siyasetle, kasımpaşalıkla" kurtarılamayacak ve aşık atılamayacak kadar, uğrunda yıllarca kafa yorarak senaryolar üretilip yıllarca uygulamaya koyulabilecek kadar büyük bir pasta. Yoksa kim takar kasımpaşayı, bir beyzbol sopalık işi var. Bakın görün...
    @ PaiMei

Anlıyorum sizi. Ama savunduğunuz fikirlerin bizi kuzey Kore haline getirmekten başka bir sonucu olmayacaktır.

Bakın Rusya, Çin söylediklerinizi bıraktıı batıya döndü yüzünü.

Bir fikriniz var ve anlattınız. Ben de tam tersini düşünüyorsam ne olacak. 28 şubat sürecinde bankaların içini boşaltanların borçlarını 10 yıldır ödemeye çalışıyorlar diye düşünüyorsam ne olacak.

Tamam öncekiler hata yaptı. Şimdi hata yapılıyor. Size soruyorum ne olmalı. Cevabınız bunlar gitsin yeter.

Aşırı devletçilik önerdiğinizin farkında bile değilsiniz.

Mimar olarak sizin beyoğlu belediye başkanının açıklamaları hakkındaki yorumlarınız benim için önemli. Önceki sayfalarda varsa bakmak isterim. O haklı konuştu gibime geliyor. Eylemcilerin anlatımı çok zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 13 Haziran 2013; 20:59:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011
    zor oldu ama buldum

Hocam öncelikle sunu söyleyeyim:

Polisin militan kiligina girip sokakta molotof kokteyili atmasi, sakinlestirilmesi gereken insanlari provoke ederek suca yöneltmesi cok ama cok ciddi bir iddia. Ilk günden bu yana Türkiye'nin neredeyse her kesimi (basbakan da dahil) polisin bazi müdahelelerini elestirdi. Bu elestiriler orantisiz güc kullanma üzerineydi. Sizin iddia ettiginiz olay ise Emniyet teskilatinin bilerek ve isteyerek Türkiye'yi bir ic savasa sürükleme girisimidir. Simdiye kadarki bütün elestirilerden, hakaretlerden, küfürlerden agirdir. Umarim bunun farkindasinizdir.

Pratikte polis ile catisanlarin, demokratik bir sivil toplum hareketini silahli catismaya cevirenlerin, aslinda polisin kendisi oldugu iddiasini sosyal medyada yayinliyorsunuz. Taksim gezi parkinda ve Ankara kugulu parkta eylemlere katilan arkadaslarimin haber paylasimi konusunda cok hassas olunmasi gerektigini söyleyen mesajlarini aliyorum. Siz bu konuda ne kadar hassassiniz bilemem. Fakat benim tespitlerime bu olaylarin en tehlikeli aktörleri o meydanda olmadigi halde, o meydanla ilgili haber yayinlayan medya organlari. Buna twitter, facebook veya donanimhaber kullanicilari da dahil. Dikkat ederseniz bir takim resimler üzerine, iddialarda bulunmak yanlis demiyorum. Sadece tehlikeli diyorum.

En hafif deyimle polisin tiyatro oynadigi iddiasi asil cebinde silah olan bir molotofcunun resmi ile ortaya cikti. Binlerce kisi bunu sosyal medyada yaydiktan sonra Istanbul valisi yine sosyal medya araciligi ile kisinin ismini ve üye oldugu örgütü acikladi. Tutuklanma fotograflari hala twitter adresinde. Bu cürütülen yalan haberlere bir örnek.

Simdi sizin koydugunuz fotograflara gelelim. Spekülatif bir konuda zaman harcamak istemiyorum ama sunu söyleyeyim. O fotograflardaki insanlar arasinda bir benzerlik göremiyorum. Hatta yüzündeki sakal cikan bölgelere bakarak farkli insanlar olduklarini söyleyebilirim. Ilk fotograftaki insanin polis ile ne diyalogu oldugunu da bilmiyorum. Belki baska bir eylemci polisten nasihat aliyor.

Uzatmayacagim. Sadece insanlarin gercekler yerine "inanmak istediklerine" inandiklari su ortamda yaptiginiz seyin cok tehlikeli oldugunu belirtmek istedim. Yanlissiniz veya dogrusunuz demiyorum. Fotograf tartismasina da girmek istemiyorum.

iki resimdeki kişilerin aynı olmadığını resimi yüklerken farkettim ve altına açıkça yazdım; bu ikisi iddia edildiği gibi aynı aynı kişiler değilmiş
    anlık gaza geldim ama aynı kiş olmadığını görünce açıkça yazdım
    zaten burası haricinde biryerde resimler hakkında bir paylaşımım olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

Vallahi 1 kere eylemlere bir göz atsalardı anlarlardı korkulacak bir şeyin olmadığını zira bu gençler devrimi bırak ıslahat bile yapamaz.

Barikatın üstüne çıkıp fotoğraf çektirmeler.
    Gaz bombalarının içinde sevişmeler "aşkımla devrim yaparkene."
    durum aynen buydu attım gaz maskemi çekip gittim o diyardan.

yaptılar bile. sultan hazretlerinin yüzüne korkunç bir şaşkınlık ifadesini yerleştirdiler. o küçümseyici o alaycı ifade yok olup gitti.
    hem ayrıca sokaklar yağmurdan sonra ortadan kalkmıyorsa o şehirden öcalmanın vakti gelmemiş midir.
  • quote:

Neverlate şöyle bir durumda var 28 şubatta birileri kimseye saldırmadı ama bugün yine saldırılan müslümanlar. Ne bu çekememezlik anlamıyorum. Şimdi bunu yapan adam hükümet farklı olsa neler yapacak kimbilir. açıkçası akp ye oy vermeyi düşünmüyordum ama böyle olacaksa vereceğim zira bu iğrenç olaylar bir insanın içine zorla sokulmaz zaten bunları yapan adam hep aynı ahlaksızlık örneğidir sadece insanları kandırır.

Polisin yaptığına biz yanlış diyebiliyorken provakörlerin insanlar tarafından görmezden gelinmesini anlamıyorum Provakörleri ateşleyen polis olmadı sadece olayın yanlışlığı oldu. Zira Şu zıt gruplar bir aradaydı herkes eylem yaptı söylemleri bugünden bakıldığında pekte tutarlı gelmiyor. Hadi bunuda geçtim. bu kadar olaya rağmen polis geri çekilmiyor. Sizce olaylar tamamen park meselesi ve halk meselesi olsaydı halk herşeye rağmen destek vermezmiydi. oraya 3 milyon insan akın etsin bakın ne oluyor. Polise rağman olay tamamen Haktan ibaret olsaydı kesinlikle insanların desteği daha fazla olacaktı ancak tekrar söylüyorum bugünden bakıldığında düşüncem değişmeye başlamıştır ve yanlış olduğunu bile bile sırf bunların ilerideki sakıncalarından dolayı Akp ye oy vereceğim bu kadarda açığım... Ne demek sokakta başörtülü diye birini sokak ortasında haşat edip ki bebeğide var. Sonra af edersiniz üzerine bilmemne yapmak.

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu başlatılan olay buraya geliyor ama daha önce Tr de yaşanan başka olaylar bu noktaya gelmedi demekki olay farklı. Benim fikirlerim değişmeye başladı isteyen istediğini desin.

tayyip beyin oyun planı iyi işliyor

1.olayları tırmandırmak için herkesi aynı kefeye koy aşağıla anlamazdan gel, önce gereksiz şiddet, karşılık aldığında ise orantısız şiddet uygula

2. bu olay illagal örgütler tarafından provake edilsin şiddet gösterileri yaşansın

3. bu sayede şiddete karşı olan ama hükümetin tavrından, demokrasiden uzaklaşılmasından rahatsız olan üç milyon kişinin sokağa çıkmasını engelle

4. toplumsal sürtüşmenin artması başörtülülere saldırı olması için olayları yeterince uzat(70 milyonluk ülkede illa ki densizler çıkacaktır)

5. tüm bunlar sayesinde hükümetten rahatsız olan, bu olaylar yaşanmasa akp ye oy vermezdim diyen muhafazakar insanları kendine muhtaç hissettir ve bir kez daha oylarını al

not: bir önceki seçimden öncede demokratik anayasa yapacam yoksa karanlık odaklar türkiyeyi yeniden ele geçirecek diye oy istemişti, muhafazakar kesim yine elim mecbur diyerek akp ye oy vermişti
    tayyip bey anayasa içine türk tipi başkanlık sistemi gibi anti-demokratik sistemler sokma ısrarı ile anayasanın yazılmasını engelledi ama fatura şimdi kendine çıkarılmayacak unutuldu bile
    şimdi bu seçimlerde bu gerginliklerle oy alacak, milletvekilliği seçimlerindede yeni anayasa yazılması için oy isteyecek
  •  Geziparkı Gösterileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011

quote:

Neverlate şöyle bir durumda var 28 şubatta birileri kimseye saldırmadı ama bugün yine saldırılan müslümanlar. Ne bu çekememezlik anlamıyorum. Şimdi bunu yapan adam hükümet farklı olsa neler yapacak kimbilir. açıkçası akp ye oy vermeyi düşünmüyordum ama böyle olacaksa vereceğim zira bu iğrenç olaylar bir insanın içine zorla sokulmaz zaten bunları yapan adam hep aynı ahlaksızlık örneğidir sadece insanları kandırır.

Polisin yaptığına biz yanlış diyebiliyorken provakörlerin insanlar tarafından görmezden gelinmesini anlamıyorum Provakörleri ateşleyen polis olmadı sadece olayın yanlışlığı oldu. Zira Şu zıt gruplar bir aradaydı herkes eylem yaptı söylemleri bugünden bakıldığında pekte tutarlı gelmiyor. Hadi bunuda geçtim. bu kadar olaya rağmen polis geri çekilmiyor. Sizce olaylar tamamen park meselesi ve halk meselesi olsaydı halk herşeye rağmen destek vermezmiydi. oraya 3 milyon insan akın etsin bakın ne oluyor. Polise rağman olay tamamen Haktan ibaret olsaydı kesinlikle insanların desteği daha fazla olacaktı ancak tekrar söylüyorum bugünden bakıldığında düşüncem değişmeye başlamıştır ve yanlış olduğunu bile bile sırf bunların ilerideki sakıncalarından dolayı Akp ye oy vereceğim bu kadarda açığım... Ne demek sokakta başörtülü diye birini sokak ortasında haşat edip ki bebeğide var. Sonra af edersiniz üzerine bilmemne yapmak.

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu başlatılan olay buraya geliyor ama daha önce Tr de yaşanan başka olaylar bu noktaya gelmedi demekki olay farklı. Benim fikirlerim değişmeye başladı isteyen istediğini desin.

tayyip beyin oyun planı iyi işliyor

1.olayları tırmandırmak için herkesi aynı kefeye koy aşağıla anlamazdan gel, önce gereksiz şiddet, karşılık aldığında ise orantısız şiddet uygula

2. bu olay illagal örgütler tarafından provake edilsin şiddet gösterileri yaşansın

3. bu sayede şiddete karşı olan ama hükümetin tavrından, demokrasiden uzaklaşılmasından rahatsız olan üç milyon kişinin sokağa çıkmasını engelle

4. toplumsal sürtüşmenin artması başörtülülere saldırı olması için olayları yeterince uzat(70 milyonluk ülkede illa ki densizler çıkacaktır)

5. tüm bunlar sayesinde hükümetten rahatsız olan, bu olaylar yaşanmasa akp ye oy vermezdim diyen muhafazakar insanları kendine muhtaç hissettir ve bir kez daha oylarını al

not: bir önceki seçimden öncede demokratik anayasa yapacam yoksa karanlık odaklar türkiyeyi yeniden ele geçirecek diye oy istemişti, muhafazakar kesim yine elim mecbur diyerek akp ye oy vermişti
    tayyip bey anayasa içine türk tipi başkanlık sistemi gibi anti-demokratik sistemler sokma ısrarı ile anayasanın yazılmasını engelledi ama fatura şimdi kendine çıkarılmayacak unutuldu bile
    şimdi bu seçimlerde bu gerginliklerle oy alacak, milletvekilliği seçimlerindede yeni anayasa yazılması için oy isteyecek

Abi iyide ortalık karıştı diye bu olaylar bu halemi getirilmeli. El insaf Mustafa hocam olan olaylara bakalım tamam ama abi resmen adamların içinde varmış bu olaylar. Yani bu ülke ilk defa eylem görmüyor abi. nedir bu durum. Camide olan meseleyi bir daha incele abi video ve fotolarla Başbakanlığa saldırılmak istendiği ve O kadar öğrenci önlükle nasıl orada hazır bulundu deniyor. O kadar ilaç tıbbi yardım bir anda nasıl oraya yığıldı deniliyor. Yani abi işin altından çok fazla iş çıkıyor yani artık kimseye güvenmeyeceğiz yakında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 13 Haziran 2013; 23:11:04 >
  • Dhkpc dune kadar amerika ile dusmandi, ama aniden aralarinda platonik bir ask dogdu. Nedendir acaba.

• zaten güvenmiyorduk ki
    türkiyede ne siyasiler, ne yargı, ne basın güvenilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: combaba

Allah polisimizden de istihbaratçımızdan da ve bu ülke için çalışandan da razı olsun.

Az kalsın suriyeden beter olma moduna giriyorduk.
    isterseniz takvimdeki başyazar ergün dilerin yazısını okuyun ne dediğimiz daha iyi anlayacaksınız.

Aynı yöntem suriye de de denendi ve başarılı oldu. Nasıl oldu suriyede. öce aynen burdaki gibi bir kaç şehirde çok yoğun olmayan protesto gösterleri. ardından polisin bir kaç kişiyi vurması. ardından suud ve katar ın finanse ettiği paralı askerlerin bir karakolu basıp 40 polisi öldürmesiyle olaylar çığrından çıktı. aynı şekilde bizide oyuna getirmek istediler (kaldıki bu oyuna gelmek için sabırsızlıkla bekleyen o kadar çok insan varki meydanlarda---maalesef ölmeyi ve öldürmeyi bir başarı sayıyor) eset de bunu gerekçe göstererek zaten vurmaya başladı. vurmanın dozu artıncada bu defa öso denilen oluşum başladı.

başta dediğim gibi

Allah polisimizden de istihbaratçımızdan da ve bu ülke için çalışandan da razı olsun.

varsa bir günahı affestin.

şunu kesinlikle bilsinleki yabancı güçler asla kazanamayacakları bir savaş başlatmış durumdalar. eğer bize karşı bilekleri yetse ve azda olsa kazanma ihtimalini görseler zaten direk bitirecekler. olmadığı için böyle bizi bize kırdırmakla başlıyorlar. Ancak orda da bir şey yapamayacaklar. eninde sonunda büyük türkiye oluşumunu tamamlayacak... Allahın izniyle

neyse ki suudilerle aramız iyi. yoksa maazallah gerçekten de suriyeye dönebilirdik.
  • Alemsin hocam ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

Arkadaşlar sokakta sürüklenen ve çocuğuna zarar verilen anne haberini hepiniz duymuşsunuzdur. Sizce bu nasiplenen adi adamlarfan dolayı bu gezi parkı olayı bitirilmemelimi. Bu kadar insan zarar görürken hala devam edip kime neyi kanıtlayavağız.

Yazıklar olsun böyle insanlar varsa bir anneye ve bebeğine zarar verecek kadar. Daha buraya yazamadığım ne iğrençlikleri olmuş. Bu olaylar emin olun kaybedecek dediğiniz bir hükümeti tekrar başa geçirecek ve Ondan sonra eylemler bile kifayetsiz kalacak

Normal sartlar altinda bitmesi lazim zaten. Ilk gün eylemcilere söyleseniz, yaptiginiz eylem 2 hafta boyunca CNN, BBC, El-Cezire'nin mansetinden inmeyecek diye duyduklarina inanamazlardi. Eylem beklediklerinden cok daha iyi is yapti. Bu saatten sonra o gezi parkina kolay kolay dokunulmaz. Hele hele avm falan yapilma imkani hic yok. Daha da önemlisi artik hükümetler "topluma ragmen" yaparim, "benim dedigim olur" seklinde hareket etmeden önce 2 defa düsünecekler. Bu yönden eylemler amacinin cok ötesinde is yapti.

Zaten bundan sonrasi artik bu eylemi provoke edenler ile polisin mücadelesinden öteye gecmeyecek. Bu da eyleme her gecen gün gölge düsürüyor. Yarin bir gün uluslararasi medya da eylemcileri vandalist olarak tanimlamaya baslayacak. Bunun kimseye yarari yok.

Dediklerine katiliyorum. Ankara'da 2 gün önce annem (basi örtülüdür) arabada kornaya basmiyor diye gece yolunu kesip 20 dakika boyunca bekletmisler. Kadincagiz kapi kilidini kapatip eli mahkum beklemis. Beni ariyor, polis cagirsaydin diyecegim, dogal olarak diyemiyorum. Icinden cikilmaz bir durum.

Sokaktaki militanin ve polisin saldirgan tavirlari, evinde oturan insanlara da sicriyor. Bir arkadasin komsusu, haftasonu sokakta tencere tava calmadi diye, gece boyunca arkadasin balkon demirlerine vuruyormus. Normalde polis cagirilir, zabit tutturulur. Cocuk olay büyümesin diye katlaniyor. Artik bu isin suyu coktan cikti.

Bir sekilde bitirilmesi lazim. Bizim forumda yazi yazmamiz bu isi bitirmez. Bu hükümetin/devletin görevi. Sorumluluk onlara verilmis. Sorumluluk sendeyse baskasini degil kendini suclayacaksin.

Neverlatenin mesajını alıntıladım zira artık yakınımdaki insanlarada hakaret vari sözler başladı. Eğer böyle gidecekse toplum hesabını keser bunun. Artık Gezi şöylemiş böyleymiş demeyelim arkadaşlar. Bir iş Hak namına ilerliyorsa Elbette vicdan ehli insanlarda destek verecekler. Ancak şuan hak hukuk kalmadı. Biz bu kadar sakinlik içinde hareket etmeye çalışırken birileri hala tahrik peşinde. Bu iş devam ederse hiç hoş şeyler olmayacak...
  • Turkiyeninde ingiltere demokrasisini ornek almasi lazim.

• Sosyal Us adlı sosyal medya şirketinin sahibi İbrahim Yörük, 28 Mayı Salı günü #occupygezi etiketini açan Twitter kullanıcısını gündeme getirdi.

Olaylarda aktif olarak yer alan Mehmet Ali Alabora'nın oynadığı Mi Minör oyununun görsel tasarım ve kurgusunu yapan @melinedo isimli kullanıcının bu etiketi 28 Mayıs tarihinde olaylar başlamadan 3 gün önce açtığını ifade etti. Daha sonra ortadan kaybolduğunu belirterek, bunda bir art niyet aradığını söyledi.

İddiasına kanıt olarak ise sosyal medya analiz tablosunu gösterdi.

Geziparkı Gösterileri
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.