Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (690. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ofyariz93

İstanbul_s hocam, kahve değirmeni yorumlarınız için teşekkür ederim. Biraz maliyet, biraz da dayanıklılık düşünerek "sözen" değirmeni aldım. Şuanlık memmnunum, hem türk kahvesi, hem filtre kahve makinesi ayarında bir kaç kez çektim ve gayet homojen bir sonuç aldım. Sağlam oluşu da cabası :) Tek sıkıntı, biraz metal kokusu yayıyor etrafa, galiba o da ilerde geçecek.
    Tekrardan yorumlarınız için teşekkür ederim.

O koku hiç geçmez ama burun alışır.
    Ben 3 sene falan kullandım o değirmeni o pirinç kokusu çok rahatsız etmezdi beni. Bazısı hiç sevmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albati kullanıcısına yanıt
    Öyle mi diyorsunuz 😊 beni de aşırı rahatsız etmedi ama olmasa da daha iyiydi sanki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ofyariz93 kullanıcısına yanıt
    hocam değirmenin etrafını kağıtla kaplayın . Yapabilirseniz iç haznesinide yapın derim. Hem ele , hem kahveye koku sinmesini önlüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ofyariz93 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun..

Kahve, kokuları çabuk kapan bir madde..Kahve dışındaki bir kokunun kahveye karışması hoş olmaz..Alışır veya alışmasınız ama doğal değil benim görüşüm..

Cupping, kahve tadım yönteminde bile kahveyi elle dokunmaktan kaçınırlar, en azından kokusuz sabun kullanırlamış ki koku geçmesin..

Yine kahveyi başka baharatlar yanına koyunca kokuyu alabilir diye biliyorum

Hassas narin, bozulmaya çok çabuk ilerleyen bir gıda maddesi

Koku olayı bir yana, metal kaşık, çelik termos bile kahvenin tadını etkiliyor..Tahta kaşık, seramik-cam bardaklar tavsiye ediliyor..

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Ekim 2018; 12:36:19 >
  • Merhabalar,

Hario Skertonla yıllar yılı espresso öğütmek özellikle misafirlerim geldiğinde işkenceye dönüşmeye başladığından Tchibo' nun sattığı "Severin km3873" grinderı aldım. Ancak en ince ayarda bile espresso için iri kalıyor. Homojenliği iyi ancak 2x fazla shot alıyorum diyebilirim. O denli bir fark var. Kullandığım makina Beko (gaggia). Merak ettiğim bu öğütücüyü alıp da modifiye eden var mı? Yoksa iade etmeyi düşünüyorum.
  • gyradel kullanıcısına yanıt
    Ben Tchibonun benzer öğütücüsünü almıştım..French press, filtre için tamam ama daha ince (espresso,türk kahve)..daha kalın (cold brew..gibi) öğütmüyordu iade ettim..
    Espresso için yeterli olmayabilir..Zİra espresso biraz daha hassas öğütücü istiyor bildiğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Ben Tchibonun benzer öğütücüsünü almıştım..French press, filtre için tamam ama daha ince (espresso,türk kahve)..daha kalın (cold brew..gibi) öğütmüyordu iade ettim..
    Espresso için yeterli olmayabilir..Zİra espresso biraz daha hassas öğütücü istiyor bildiğim
    O zaman iade edeceğim anlaşılan. Acaba dedim kg79 gibi modifiye ediliyor mu? İnternette kaynak bulamadım. 1. ayardan sonra 1-2 tık daha dönebilse espresso inceliğine ulaşabilirdi.
  • Rommelsbacher ekm300 Türk kahvesi için öğütümde ne kadar başarılı, kendim pek Türk kahvesi yapmam da iş yerinde farklı bir Türk kahvesi içmek için makineyi götürebilirim bazen, sonuçta çok küçük bir cihaz ağırlık olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maicole kullanıcısına yanıt
    Hocam turk kahve icin ogitim saglayamiyor bildigim kadariyla hatta espressoda bile yeterli degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Hocam turk kahve icin ogitim saglayamiyor bildigim kadariyla hatta espressoda bile yeterli degil.
    En ince ayarı 1, onda öğütsek bile yapılacak Türk kahvesi bir şeye benzemez diyorsunuz yani.

• maicole kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam espresso icin bile yeterli degil o degirmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Aynen hocam espresso icin bile yeterli degil o degirmen.
    Hocam merhaba..
    Espresso ile ilgilenen biri olarak :
    Ev kullanıma uygun Değirmen (El ve Elektrikli) tavsiyeleriniz neler olabilir?
    Ucuzdan pahalıya...
    Teşekkür
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    El degirmenlerinde commandante var zaten kullaniyorsunuz. Elektrikli olarak demoka, lelit, eureka mignon serisi derim. Mignon haric diğerleri giriş seviyesi zaten. Mignon biraz daha orta seviye. Kendim kullanıyorum zaten mignonu. Demoka ve lelit biraz topaklanma yapar. Mignon turk kahvesinden filtreye kadar guzel ogutum yapar uzmez pek. Mignonu satisa cikarttigim icin ovuyormus gibi oldu ama kullandigim bildigim urun. Demokayi cok arastirmistim vaz gecip mignon aldim. Lelit yeni girdi Turkiyeye olumlu bakiyorum urune. Demokadan daha iyi olacagini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seffa -- 25 Ekim 2018; 23:17:28 >
  • seffa S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür cevap için..
  • Sanalbaharattan kahve alan oldu mu

Alanlar yorumlarsa sevinirim

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Colombia Supremo aldım, 4 tane de zipli paket. Hızlı ve taze geldi. Çekimi isteğe göre yapıyorlar, yine de biraz ince gibi geldi bana. Fiyatına göre lezzeti fena değil, tekrar alışveriş yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Sanalbaharattan kahve alan oldu mu

Bugün 6. siparişimi geçtim Sanalbaharattan. Gayet memnunum.taze kavrulmuş oluyor. Ayrıca sahibi Mustafa bey en ufak bir sıkıntınızda arayıp ilgileniyor.
    Önceki siparişimden not kısmına taze kavrulmuş olsun diye yazdım yarım saat bile geçmeden aradı, biz zaten taze kavrulmuş gönderiyoruz, daha önceki siparişinizde sorun mu yaşadınız dedi. Böyle müşteri memnuniyeti düşünen başka bir site bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_han

Bugün 6. siparişimi geçtim Sanalbaharattan. Gayet memnunum.taze kavrulmuş oluyor. Ayrıca sahibi Mustafa bey en ufak bir sıkıntınızda arayıp ilgileniyor.
    Önceki siparişimden not kısmına taze kavrulmuş olsun diye yazdım yarım saat bile geçmeden aradı, biz zaten taze kavrulmuş gönderiyoruz, daha önceki siparişinizde sorun mu yaşadınız dedi. Böyle müşteri memnuniyeti düşünen başka bir site bilmiyorum

Alıntıları Göster
    @false6 @berke_han

Teşekkür ederim yorumlar için.

İlk çekirdeklerimi nitelikli kavurucudan kolombiya kahvesi içtim, bu siteden 4x250gr olarak 4 farklı çekirdek sipariş vermeyi düşünüyorum sanırım oluyormuş bu şekilde.

French press için(belki sonra moka pot alabilirim) önereceğiniz çekirdekler var mıdır? 2 adet afrika 2 adet latin düşünüyorum Açık kavrum olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Sanalbaharattan kahve alan oldu mu

Hocam ben almadım ama bazı kahveleri fazla kavruk gelmiş alanlara..Açık-orta kavrum gelirse alınabilir..Benim gördüğüm en büyük problem kavurma profilleri..

NOT : Sanal baharattan alırsanız standart değil açık diye ısrar edin..Standartları biraz fazla kavrum gibi..Kahvede espresso yapmayacaksanız açık kavrumdan şaşmayın..Hem tad hem sağlık olarak

Istanbulda iseniz Kadıköy Manifesto var Balıkçılardan Çiya rsetoran yanı..50 gr. olarak deneme kahveleri alabilirsiniz..Kafe Montag yine kadıköy Klise karşısı, 100 gr dan aşağı vermiyor (internet olabilir o da)

Yeni başlayan biri iseniz 250 gr lık kahve almayın..begenmez iseniz yazık olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Ekim 2018; 23:10:46 >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Colombia Supremo almıştım daha önce, dün de Guatemala Arabica sipariş ettim. Ben daha çok kakao, çikolata, odunsu tatları sevdiğim için bunları söyledim. Kavrum biraz koyu geldi bana, o sebeple istediğinizin bir altını söylemekte fayda var. Kahveyi seçerken hangi makinede kullanacaginiza göre seçenekler var. Bir de 4x250 gr ayrı ayrı kahveler değil de 1 kiloluk tek secenek kahveyi 4 tane zipli paket alırsanız bölüyorlar diye biliyorum.

Sitenin iletişim kısmından sorularınızı iletirseniz Mustafa Bey çok hızlı dönüş yapıyor bu arada.

• 
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.