Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (647. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Secura SCG-903B yada Cuisinart DBM-8AMZ bu öğütücülerden kullanan vermı yada yakını yada etrafında görüp duyan
    Bunlardan birini almayı düşünüyorum ancak Türk Kahvesi de çekermi emin olamadım (Secura Türk kahvesi de çeker diyor ama emin değilim ne kadar ince çekiyor)
    Aldıktan sonra hem Türk kahvesi hem espresso hemde french press vs her boy ve incelikte çekebilsin istiyorum.
    daha iyi çeken modeller var tabii ama fiyatlar uçuyor dolar malum aldı başını gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta -- 16 Nisan 2018; 14:4:40 >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    WMF modeli videosuna baktım ama Tek kişilik modu var, Ama Su kahveden çok hızlı geçiyor, bana göre pek olmaz..Kahve ile suyun temas süresi biraz uzun olmalı ki aroma geçsin

Tek kişilik alternatif Breville BDC600 var kendisi de öğütüyor, tek kişilk veya Krafta 4-5-12 sanırım çoklu kahve de yapıyor ama pahalı

Yorumlar daha iyi gibi..Yeni modeli çıktı Türkiyede biraz pahalı, eski model 2nci eller 1000 Tl gibi bulunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Nisan 2018; 16:3:4 >

• ahmeta A kullanıcısına yanıt
    O urunler ulkemizde calismaz 220 degiller. Turk kahvesi inceliginde sikinti olabilir diye dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sipariş ettiğim french press geldi bunu sipariş etmiştim
    https://www.hepsiburada.com/bambum-ginza-french-press-600-ml-p-HBV000003N51M

şimdi evde ilk defa kahvemi demleyeceğim kahve önerilerine açığım özellikle öğütülmüş olanlara :)
  • Audiolog kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

Bu ürünlerde Cam Kalınlığı önemli..Çoğu ürün Camı çok ince...Sizin ürün nasıl bilmiyorum ama ben Tchibodan küçük model almıştım, cam kalın ve sıcak tutuyor...

Bambunun estetik dışında bir katkısı yok, yorumlarda kapak kapanmıyor demiş birisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Nisan 2018; 18:48:47 >
  • Tchiboda Manuel Kahve Demleyici diye birşey gördüm..Bu aletmiş..Katlanabilir, kendinden filtreli, vakumlu birşey?

Cafflano
    https://www.hipicon.com/P/cafflano-kompact-manuel-kahve-demleyici/21004

Fiayat çok olmasa denenebilir

Kendinden Değirmenlisi de var :
    https://www.youtube.com/watch?v=NSCdUZpX3eM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Nisan 2018; 18:55:58 >

• seffa S kullanıcısına yanıt
    O ürünler ülkemizde çalışır, amazondan daha önce Mr. Coffe Espresso makinesi aldım amerikan prizli dönüştürücü ile yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım.
    Sorun çekim kaliteleri, elektrikli öğütücü kullanan arkadaşlar kendi kullandığınız makineler hakkında bilgi verirmisiniz?
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    aeropress'i katlanır yapmışlar fiyatı da ikiye katlamışlar gibi duruyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

O ürünler ülkemizde çalışır, amazondan daha önce Mr. Coffe Espresso makinesi aldım amerikan prizli dönüştürücü ile yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım.
    Sorun çekim kaliteleri, elektrikli öğütücü kullanan arkadaşlar kendi kullandığınız makineler hakkında bilgi verirmisiniz?
    Sizdeki de bu makine mi?
    https://www.amazon.com/Mr-Coffee-Automatic-Espresso-Cappuccino/dp/B001EU9UTM/

Bazen çalıştırdığımda daha su ısınmadan alttaki hazneye çok su atıyor, bazen de çok tazyikli buhar veriyor, sizde de böyle oluyor mu?
    Şu çeviriciyle kullanıyorum,

• Yok o değil bunun bi küçüğü iş yerinde kullanmak için almıştım ve bayağı ucuza gelmişti, su ısıtmadan su akıtmıyor ancak bazen çok tazyikli buhar çıkışı bende de oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARlŞ

Sizdeki de bu makine mi?
    https://www.amazon.com/Mr-Coffee-Automatic-Espresso-Cappuccino/dp/B001EU9UTM/

Bazen çalıştırdığımda daha su ısınmadan alttaki hazneye çok su atıyor, bazen de çok tazyikli buhar veriyor, sizde de böyle oluyor mu?
    Şu çeviriciyle kullanıyorum,

Alıntıları Göster
    Yok o değil bunun bi küçüğü iş yerinde kullanmak için almıştım ve bayağı ucuza gelmişti, su ısıtmadan su akıtmıyor ancak bazen çok tazyikli buhar çıkışı bende de oluyor.

Ceviriciyle kullanilabiliyor evet. Ama saglikli olmadigi soyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Ceviriciyle kullanilabiliyor evet. Ama saglikli olmadigi soyleniyor.
    Hocam ben 1 yıldır Kahve makinesinde kullanıyorum sorun yaşamadım, ayrıca arkadaş Amerikadan aldığı iPhone içinde çeviriciyi kullanarak şarj ediyor oda sıkıntı yaşamadı.
    Sağlıklı olmayan kısmı nedir Voltaj mı Amper mi?
    Teknik olarak bilemiyorum. Baska bir kahve forumunda ceviricilerin kalitesiz olmasindan dolayi ariza verdigi yazilmisti. Daha onceden ben de amerikadan almak istedigimde okumustum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

Hocam ben 1 yıldır Kahve makinesinde kullanıyorum sorun yaşamadım, ayrıca arkadaş Amerikadan aldığı iPhone içinde çeviriciyi kullanarak şarj ediyor oda sıkıntı yaşamadı.
    Sağlıklı olmayan kısmı nedir Voltaj mı Amper mi?

Alıntıları Göster
    Örneğin Ataba marka 110/220 çeviriciler var bunlar düşük wattlı cihazlar için uygun, yüksek watt için çeviricinin çıkış gücü yetersiz kaldığından cihazı çalıştırmıyor, benim yukarıda kullandığım çevirici ise yüksek çıkış gücü veriyor ama voltaj çevirme tekniği farklı, biraz teknik olacak ama voltajın dalga boylarını keserek düşürüyor, ayrıca bu dalgalar amerikada 60 Türkiye 50hz olduğundan verimsizlik oluyor bence.

• Bendeki öyle kaliteli ve marka bir çevirici değil, bir arkadaşım verdi ki kendisi de daha önce kullanmış ne ben nede kendisi bir sorun yaşamadık
  • quote:

Orijinalden alıntı: balcis

aeropress'i katlanır yapmışlar fiyatı da ikiye katlamışlar gibi duruyor :)
    Taşıma açısından seyahat edenlere kolaylık..french pres valizde zor taşınır gibi
    110 voltla çalışan bir ürün değil 220 ile çalışan almanız gerek..Çevirici vs ler belki Amerikan priz/Türk priz olarak Elektrik prizine uyma konusunda kullanılır ama 110 volt bir cihaz alınmamalı..

220 v seçeneği olması lazım, zira Amerikadan örnek Breville alıp getirenler ilave bir Aparat satmıyor..
    Aeropress demiştim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Benim kullandığım Espresso makinesi 110v ve çevirici ile sıkıntısız kullanmaktayım. 220v zorunluluğu olduğunu sanmıyorum esas önemli olan amper değeridir volt değil.
  • 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.