Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (649. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.090
Cevap
710
Favori
806.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle almayın ben aldım 2 kahvenin kavrum tarihi yazmıyordu.Diğer kahveler ise 15 20 günlük bayatlamak üzere olan kahvelerdi.Onun yerine coffe departmant ,kronotrop , overdose vb. Butik yerlerden almanızı tavsiye ederim.Genelde sipariş üzerine kavrurup gönderiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metro Grossmarketten kahve alışverişi yapan varsa öğütülmüş Mokka markasıyla satılan filtre kahveyi sakın almayın. Kendi markası Rioba stokta yok diye aldım, bildiğin yanık, fazla öğütülmüş, kalitesiz defect kahve. Türk malı, bi de premium yazmışlar, fiyatı da Metro’nun kahvesinden daha pahalı. Nerenin kahvesi olduğu, sertliği, tadına dair hiç bir not da yok pakette!

• Arkadaşlar, sözen el değirmeni için kullanım sonrası elde bıraktığı koku için şöyle bir şey yaptım. Ahşap kaplama folyosu ile 3-4 tur döndüm. Koku sorunu bertaraf oldu şuanlık. Ekstradan aeropress efsane imiş. Hız ve tad olarak moka pota tercih ederim. Daha iyi veya dah kötü tartışılır ama tercihim aero

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakGetiren -- 23 Nisan 2018; 17:23:19 >
  • Arkadaşlar Arçelik k3185(beko2170) espresso makinesi satılıktır, ilan açmadan buraya yazayım dedim. ilgilenenler özel mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

Metro Grossmarketten kahve alışverişi yapan varsa öğütülmüş Mokka markasıyla satılan filtre kahveyi sakın almayın. Kendi markası Rioba stokta yok diye aldım, bildiğin yanık, fazla öğütülmüş, kalitesiz defect kahve. Türk malı, bi de premium yazmışlar, fiyatı da Metro’nun kahvesinden daha pahalı. Nerenin kahvesi olduğu, sertliği, tadına dair hiç bir not da yok pakette!

Hocam öğütülmüş ve paket kahve alıyosanız zaten bayat olmasını peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.
    Ben Mokka'nın çekirdek premiumunu denemiştim kötü değildi, krema alabildim. En azından üzerine üretim tarihi yazıyor. Daha bugün baktım merak edip, 22 Mart'tı. Piyasadaki bir çok paket çekirdekten daha taze.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • espresso makinesi alma arefesindeyim. breville'e bütçe yettiremiyorum, delonghi dedica radarımda. kullanan memnun olan var mıdır? ilk makinem delonghi'de basınç parçasını çıkarmış basınçsız sepet olarak kullanmıştım, sonra portafilter'ın altını keserek naked portafilter yaptım vs memnundum.

bu makinede basınçsız sepet yokmuş ve basıncı sağlayan parça da sepette sabit gördüğüm kadarıyla.

alıp kullanan kişilerin yorumlarını bekliyorum. özellikle sepet ve portafilter konularında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: false6

Metro Grossmarketten kahve alışverişi yapan varsa öğütülmüş Mokka markasıyla satılan filtre kahveyi sakın almayın. Kendi markası Rioba stokta yok diye aldım, bildiğin yanık, fazla öğütülmüş, kalitesiz defect kahve. Türk malı, bi de premium yazmışlar, fiyatı da Metro’nun kahvesinden daha pahalı. Nerenin kahvesi olduğu, sertliği, tadına dair hiç bir not da yok pakette!

Hocam öğütülmüş ve paket kahve alıyosanız zaten bayat olmasını peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.
    Ben Mokka'nın çekirdek premiumunu denemiştim kötü değildi, krema alabildim. En azından üzerine üretim tarihi yazıyor. Daha bugün baktım merak edip, 22 Mart'tı. Piyasadaki bir çok paket çekirdekten daha taze.

Alıntıları Göster
    mokka çekirdek kaça ve nerden aldınız.

• albati kullanıcısına yanıt
    Evet peşinen bayatlığı kabul ediyorum ama defect, zehir gibi, kömür gibi kahveyi kabul etmiyorum. Genelde çekirdek alıp kendim öğütüyorum ama dediğim gibi stok sorunu sebebiyle aldım bu sefer. Bir daha da yanaşmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

mokka çekirdek kaça ve nerden aldınız.

Ben geçen sene 35 tlye almıştım. Dün baktığımda 39 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: balcis

espresso makinesi alma arefesindeyim. breville'e bütçe yettiremiyorum, delonghi dedica radarımda. kullanan memnun olan var mıdır? ilk makinem delonghi'de basınç parçasını çıkarmış basınçsız sepet olarak kullanmıştım, sonra portafilter'ın altını keserek naked portafilter yaptım vs memnundum.

bu makinede basınçsız sepet yokmuş ve basıncı sağlayan parça da sepette sabit gördüğüm kadarıyla.

alıp kullanan kişilerin yorumlarını bekliyorum. özellikle sepet ve portafilter konularında.

Öğütücünüz nedir? Espresso için öncelikle öğütücüye bütçe ayırmanızı tavsiye ederim. Zira 2000 tl altı espresso makinelerinin birbirine ahım şahım bir üstünlüğü yok.
    3 yılı aşkındır Arçelik (beko) kullanıyorum. Geçen yıl Vario home öğütücü aldım, makine yeniden doğdu. Sözen eziyet gelmeye başlamıştı, ellerim yara oluyordu.

• Kosova dan gelen Kava Classic tavsiye ederim tadı çok güzel.
    Delonghi EC200 ile ayrıca A101 de 23 TL ye sayılan moka pot ile de denedim sonuç tatmin edici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 27 Nisan 2018; 9:55:26 >
    hocam bende delonghinin giriş seviyesi model vardı, altını kestim yeni sepet aldım naked portafilter yaptım. o zaman ilk değirmenim sözen'di. sonrasında kg 79 aldım modifiye ettim. delonghi'yi sattım beko aldım. nedense bir türlü memnun kalmadım beko'yu sattım aeropress'e geçtim.

şimdilerde tekrar espresso aşkım nüksetti, elde sözen var, mod'lu kg79 var.

kg79'u aeropress'e ayırır, makina aldıktan sonra baratza encore alırım diyorum bir tane.

yalnız fiyatlara bakınca çıldırmamak mümkün değil, amazon'da gaggia vs bir çok 200 euro civarı uygun model var, türkiye'de hiçbirini göremiyorum. ya delonghi ya üstüne çıkınca 3000'e breville falan var, arası tamamen boş (otomatik makineler hariç).

bilmiyorum derdimi anlatabildim mi?
  • @balcis

Bendeki Delongi EC 200 ün kepçe/porta filtre altındaki parçayı kessem naked portafilter olur mu?

Olursa kesim işini nası yapıyoruz? bi püf noktası var mı?

• Yukarıdaki mesajıma resim eklemeye çalıştım bir türlü beceremedim. Resimleri tekrar atıyorum.
    A101 de 23 TL ye satılan Espresso Cezvesi (3 kişilik)
    Bir de benim son iki aydır kullandığım Espresso. İster çekirdek ister çekilmiş olarak sipariş verebiliyorsunuz. www.hopofis.com dan isteyebilirsiniz. Site sahipleri benim arkadaşım olduğu için
    ben gidip merkezlerinden (bayrampaşa) alıyorum.
    Kosova'dan getirtiyorlar ve Avrupanın en lezetli Espresso su diye iddiaları var.
    Bana göre de oldukça lezzetli, tavsiye ederim.

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
  • quote:

hocam bende delonghinin giriş seviyesi model vardı, altını kestim yeni sepet aldım naked portafilter yaptım. o zaman ilk değirmenim sözen'di. sonrasında kg 79 aldım modifiye ettim. delonghi'yi sattım beko aldım. nedense bir türlü memnun kalmadım beko'yu sattım aeropress'e geçtim.

şimdilerde tekrar espresso aşkım nüksetti, elde sözen var, mod'lu kg79 var.

kg79'u aeropress'e ayırır, makina aldıktan sonra baratza encore alırım diyorum bir tane.

yalnız fiyatlara bakınca çıldırmamak mümkün değil, amazon'da gaggia vs bir çok 200 euro civarı uygun model var, türkiye'de hiçbirini göremiyorum. ya delonghi ya üstüne çıkınca 3000'e breville falan var, arası tamamen boş (otomatik makineler hariç).

bilmiyorum derdimi anlatabildim mi?

Derdinizi çok iyi anlıyorum. Aynı şeyleri yaşadım ve yaşıyorum.
    Eğer hedefte espresso varsa kesinlikle değirmen odaklı düşünün. Youtube, forumlar vs. çok gezindim, araştırdım. Espressoda kural, taze kahve > değirmen > espresso makinesi şeklindedir. Bu üçünün dengesi iyi kurulmalı. Tabi bütçede sorun yoksa 10 bin tl ile güzel bir set yapılır. Bizim gibi sınırlı bütçelerde ilk değirmene öncelik verilmeli.
    Kg79 alıp modifiye etmiş, Sözen kullanmış (arada hala kullanıyorum) biri olarak söylüyorum. Bana göre kg79 ile espressonun yanından geçemezsiniz. Bu değirmenle espresso olur diyen daha önce espresso içmemiştir, net.
    Sözende de iyi ayarla bişeyler yapılabilir. Pour over için bişey diyemiyorum çünkü değişkenler fazla ve damak tadı çok farklılaşıyor.

• Merhaba. Evime filtre kahve makinesi almak için araştırma yapıyorum ve aroma özelliği nedeniyle şu modeli gözüme kestirdim: Delonghi - ICM15240BK
    Linki de bu:
    https://www.hepsiburada.com/delonghi-icm15240-bk-filtre-kahve-makinesi-pm-mtdelicm15240

Ancak yorumlarda yeterince ısıtmadığı gibi birkaç olumsuz yorum yazılmış. Bu modeli kullanan ya da fikri olan varsa yorumlarını almak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

EKLEME: Bu arada makine Morhipoda 229 TL'ye satılmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinmend -- 27 Nisan 2018; 14:58:27 >
    hocam şimdi amazon.de'ye bakıyorum da, tr'ye gönderim yapan yerler filtrelenmiyor, satın alma aşamasında söylüyor gönderim yok diye.

amazon'da ekm 200 diye değirmen var, veya birkaç farklı model, abd'den getirsem mi diyorum. veya burda petra'da baratza encore var 710 lira. bunlara bakıp daha makina bakacağım. neyse ben aramaya devam.
  • quote:

hocam şimdi amazon.de'ye bakıyorum da, tr'ye gönderim yapan yerler filtrelenmiyor, satın alma aşamasında söylüyor gönderim yok diye.

amazon'da ekm 200 diye değirmen var, veya birkaç farklı model, abd'den getirsem mi diyorum. veya burda petra'da baratza encore var 710 lira. bunlara bakıp daha makina bakacağım. neyse ben aramaya devam.

Geçen yıl amazon.de'den Breville Bcg 820 aldım. Yaklaşık 1 ay bekledim göndermediler. Türk yetkili arayıp cihazın artık Tr'ye gönderilmediği falan anlattı. O kadar hevesle beklemiştim ama kursağımda kaldı tabi, daha da bulaşmadım amazon'a. İyi de olmuş daha iyi bir değirmen almış oldum.

Dediğiniz değirmeni alıp kullananlar var ama espresso için çok olumlu yorumlar hatırlamıyorum. Kahveler.nette bu tarz yurtdışından gelen modellerde inceleme var.
    Encore ise pour over için ideal ama espresso için üretilmemiş.

Eğer espresso için iyi bir değirmen alacaksanız bol bol sahibindende ikinci el vs bakacaksınız. Bazen kapanan kafelerden ucuz yollu İtalyan markalar denk gelebiliyor. Bütçeyi 1000+ yapmanız gerekir tabi. Yerinizde olsam yurtdışından soru işaretleri içeren değirmenlerle maceraya girmem, kendime bütçe ayırırım ve 12den vururum.

Bu başlıkta kbere nikli hocamın da böyle birkaç tecrübesi oldu o da bişeyler söyleyecektir.

Edit: mention

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 28 Nisan 2018; 11:37:1 >
  • kbere K kullanıcısına yanıt
    Selam dostum, sağol yanıtın için.

Dün epey kafam karışıktı normalde ABD ürününde voltaj düzenleyici gerektiğini bilmeme rağmen araştırmaktan kafam karıştı. Şu an amazon.de'de bakıyorum. Bu graef'lere bakayım ama cm800'ün Türkiye'ye gönderimi yok.

Peki espresso makinası olarak gaggia'nın gram prestige ve carreza deluxe diye iki modeli var. Bunlar hakkında bilgin var mı?

Bir de şunu sorayım bu ürünler için toplu inceleme ve puanlama sistemi olan güvenilir bir yer var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.