Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (648. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 646647648649650
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: istanbul_s

110 voltla çalışan bir ürün değil 220 ile çalışan almanız gerek..Çevirici vs ler belki Amerikan priz/Türk priz olarak Elektrik prizine uyma konusunda kullanılır ama 110 volt bir cihaz alınmamalı..

220 v seçeneği olması lazım, zira Amerikadan örnek Breville alıp getirenler ilave bir Aparat satmıyor..
    Watt değeri önemli o nedenle bu tip küçük çevirici ile her şeyi çalıştıramazsınız, transformatör gerekir ki onun maliyeti de var. Breville filtre kahve makinesi almıştım 110v değerine dikkat etmeden daha önce, makine 1100w gibi bir elektrik tüketimi vardı sanırım ve bunun için en az 2 katı değerde yani 2200w bir transformatör almanız gerekir.
  • fatihgh3 kullanıcısına yanıt
    Ben breville araştırırken bir ilanda makine yanında kocaman bir kutu da vardı, Çevirici imiş :)

Ama norlam 220 W ile çalışanları da var...

Dediğiniz çeviricler ile olmaz..110 Volt olmamasına dikkat etmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

Benim kullandığım Espresso makinesi 110v ve çevirici ile sıkıntısız kullanmaktayım. 220v zorunluluğu olduğunu sanmıyorum esas önemli olan amper değeridir volt değil.
    Hocam bilmiyorum elektrikçi değilim ama, 220 Volt kullanan bir ülkedeyiz..ne olur ne olmaz 110 Voltluk cihaz almamak lazım..Ama adam yapmıştır, dual-çift voltta çalışır olabilir..

110 / 220 v ayrımı elektrikli alette illaki vardır..ürün özelliklerini incelemek lazım..
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    kastettiğim cihaz şuna benzer hocam, yanlış ifade etmiş olabilirim (oldukça ağır birşey)

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 18 Nisan 2018; 22:56:35 >
  • fatihgh3 kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu söylüyorum, bazı 110 volt cihaz yanında böyle de bir çevirici oluyor/gerekiyor :) aman 110 volt veya watt dikkat
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

WMF modeli videosuna baktım ama Tek kişilik modu var, Ama Su kahveden çok hızlı geçiyor, bana göre pek olmaz..Kahve ile suyun temas süresi biraz uzun olmalı ki aroma geçsin

Tek kişilik alternatif Breville BDC600 var kendisi de öğütüyor, tek kişilk veya Krafta 4-5-12 sanırım çoklu kahve de yapıyor ama pahalı

Yorumlar daha iyi gibi..Yeni modeli çıktı Türkiyede biraz pahalı, eski model 2nci eller 1000 Tl gibi bulunabilir

Teşekkürler.

Dediğiniz modele baktım.Pahalı ya.2.el olarak da aramak istemiyorum.

wmf diğer modellere bakayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Ewt arkadaslar h.sonunda doğru sipariş vereceğim artık canıma tak etti kahvemi kenbdim yetiştircm ama çok zaman alıck biliyorum ayrıntıları paylaşayıım sizlerle

burdan alıcam :http://www.efidanmarketim.com/Kahve-Fidani-Coffie-Arabica-25-45-cm,PR-266.html
    Sevenhilli merhaba. Kahve yetiştirme projesi ne durumda?
  • 150-200 arası fiyata filtre kahve makinası mı yoksa aeropress mi önerirsiniz arkadaşlar? Daha önce moka pot kullanıyordum fakat aile evinde bırakmak zorunda kaldım. Şuan kahveye hasret kaldım. Ne dersiniz?
  • ihtiyaç veya öncelik belirtseniz, biri suyu kendi ısıtıyor, diğeri için ısıtıcı lazım, birinde kendinden öğütücülüler var aeropress'te yok vs. ben aeropress'çiyim ama sizin durumunuz nedir bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balcis

ihtiyaç veya öncelik belirtseniz, biri suyu kendi ısıtıyor, diğeri için ısıtıcı lazım, birinde kendinden öğütücülüler var aeropress'te yok vs. ben aeropress'çiyim ama sizin durumunuz nedir bilemiyorum.
    Hocam kendi başıma yaşıyorum. Çıkan miktar fazla olsun diye bir önceliğim yok. Kettle'ım falan var evde. Öğütücü olarak değirmen vardı. Çekirdek kahve alıyorum az kavrulmuş, moka potta yapıyordum. Alet elimden gidince ortada kaldım tabir caizse. Açıkcası french press'in tadını sevmiyordum. Moka pot güzeldi ama biraz yoğun(gövdeli deniyor sanırsam) tad veriyordu. Bende moka pot'un gasketi üzerine aeropress filtre kağıdı koyup yapıyordum. Fakat şuan mokam gidince yeni tadlara yelken açayım diye aeropress alma fikri yattı aklıma. (Haribo falan bana gelmez diye düşünüyorum, çok kurallı, ayrıntılı. Bana pratik bişeyler lazım). Aeropressler 30 dolar ama kur yüksek olduğu için 170 civarlarında seyir ediyor. Aynı fiyatlara filtre kahve makinaları da var. O yüzden o mu bu mu diye seçim yapamadım

• valla direkt aeropress derim. üstteki tarif ettiklerin benim aeropress kullanımımla birebir. eğer düşkünsen yanında taşıması da çok kolay, ben işe götürüp getiriyorum misal. lezzet olarak da moka gibi yanmış acılığı yok, filtre kahveden daha doygun, filtre seçimine göre farklı lezzet de verebiliyor. bende metal filtre var.
  • quote:

valla direkt aeropress derim. üstteki tarif ettiklerin benim aeropress kullanımımla birebir. eğer düşkünsen yanında taşıması da çok kolay, ben işe götürüp getiriyorum misal. lezzet olarak da moka gibi yanmış acılığı yok, filtre kahveden daha doygun, filtre seçimine göre farklı lezzet de verebiliyor. bende metal filtre var.
    Çok sağolasınız hocam. Ne yalan söyleyeyim kahve başka bir haz, keyif. Kokusu yetiyor çekirdeğin. Uygun bir yerden siparişi geçeceğim nasipse kısa zamanda
  • Arkadaşlar kahhve.com dan 5 li kahve çekirdeği alacağım. Kavurma işlemleri nasıldir bunların bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakGetiren

Hocam kendi başıma yaşıyorum. Çıkan miktar fazla olsun diye bir önceliğim yok. Kettle'ım falan var evde. Öğütücü olarak değirmen vardı. Çekirdek kahve alıyorum az kavrulmuş, moka potta yapıyordum. Alet elimden gidince ortada kaldım tabir caizse. Açıkcası french press'in tadını sevmiyordum. Moka pot güzeldi ama biraz yoğun(gövdeli deniyor sanırsam) tad veriyordu. Bende moka pot'un gasketi üzerine aeropress filtre kağıdı koyup yapıyordum. Fakat şuan mokam gidince yeni tadlara yelken açayım diye aeropress alma fikri yattı aklıma. (Haribo falan bana gelmez diye düşünüyorum, çok kurallı, ayrıntılı. Bana pratik bişeyler lazım). Aeropressler 30 dolar ama kur yüksek olduğu için 170 civarlarında seyir ediyor. Aynı fiyatlara filtre kahve makinaları da var. O yüzden o mu bu mu diye seçim yapamadım

Alıntıları Göster
    Kesinlikle Aeropress derim. Pratikliği bakımından en ideali. Her sabah kahvaltıda bir fincan içerim ve aeropress alalı ne frenchpress ne de hario kullanıyorum sabahları. Vakitten de tasarruf ediyorum

• quote:

valla direkt aeropress derim. üstteki tarif ettiklerin benim aeropress kullanımımla birebir. eğer düşkünsen yanında taşıması da çok kolay, ben işe götürüp getiriyorum misal. lezzet olarak da moka gibi yanmış acılığı yok, filtre kahveden daha doygun, filtre seçimine göre farklı lezzet de verebiliyor. bende metal filtre var.
    Aeropress plastik sanırım..Sağlıklık olmasını sormuyorum ama sıcak suyu sıcak tutması nasıl olur? cam veya porselen değil çünkü?

Suyun 4-5 dk beklemesi varsayılırsa soğutma mı?

Ayrıca Aeropreste Filtre kahve yapılıyor mu?
    sağlık olayını da sorabilirsiniz tabi, plastik ama plastiğin çok çeşidi var malum. bpa'sız plastik bunlar, sıcağa da dayanıklı, yalnız bulaşık makinesine koymayın diyorlar. zaten yıllardır kullanılan bir ürün ve sıcak suyla deforme falan gibi bir endişeniz olmasın. kahve süresi genelde maks. 3 dakika oluyor ama soğutmuyor, 4-5 dakikada da sıkıntı olmaz zannımca. filtre kahve derken yöntem değil kıvamı soruyorsunuz herhalde, o zaman yaptığı kahve zaten filtre kahve kıvamında. tabi kahve ve suyu oranlamanıza da bağlı.

kahve yöntemleri genel olarak espresso, türk kahvesi, pour over, siphon, moka pot, aeropress, french press gibi gidiyor.. ilk ikisi farklı olmakla birlikte diğer yöntemlerde elde edilen kahve kıvamı aynı gibi (kullanılan orana göre az farklılık gösterebilir).
  • balcis kullanıcısına yanıt
    Ben French pres ile yapıyorum, 5 dakika demleme süresi..

Aeropres videolarına baktım suyu yarıya ekleyip 30 saniye bekliyor sonra suyu ialeve edip hemen süzüyorlar? 1-2 dakikada olacak şey değil gibi geliyor..

O kadar Hızlı sürede yapsa French press ile de olması lazım değil mi? Kahve aynı çekilmiş kahve

Diğer demleme yöntemleri de suyun kahve ile bulşmasını uzun tutuyorlar..Filtre kağıtları bile Chemex gibi, suyu az, yavaş süzüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Nisan 2018; 18:21:23 >
    Ben French press'te de 4 dakika gibi hatırlıyorum ama bunda hem kahve daha ince öğütülüyor (extraction fazla) hem de basınç vererek filtreden geçirildiği için (yine extraction fazla) daha az sürede çözünme olması isteniyor. Genelde ödüllü tarifler 2 dk civarı ama ben 3dk bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    @balcis in de dediği gibi aradaki fark basınç. Örneğin espresso 30 saniyede yapılıyor ama 9 bar basınç ile. Aeropressin basıncı daha az. O yüzden kahve suyun içinde 1-2 dakika bekledikten sonra 30-45 saniyede süzülüyor.

• kbere K kullanıcısına yanıt
    :) bar dediğimiz buhar,sıcak su basıncı..Aeroprestesi olsa olsa kabin basıncı olabilir.
    Espressoda sıcak su buharı basınca kahveden geçiyor. Bahsettiğiniz manuel basınç farklı
    Tadı güzelse,çiğ değilse güzel yöntem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 19 Nisan 2018; 22:48:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 646647648649650
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.