Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saint21

tchibodan beste bohne, milano espresso filtresini deneyen varmı tadı nasıl ?

geçen brazil mild ile guate mala elegant aldım ,brazil içimi güzel aroması ağızda bıraktığıtadı,guate mala nınkinden hoşlaşmadım acı ve ekşimsi bi tadı vardı

memnun kaldığınız veya kalmadığınız kahveleri burda paylaşırsanız hem öğrenmiş oluruz hemde bi katkımız dokunmuş olur

selamlar, beste bohneyi büyük bir keyifle içiyorum aroması gayet hissedilir bir yoğunlukta. çözünebilir kahvelerle karşılaştırmak yanlış olur ama fikir vermesi için söylüyorum sek nescafedeki acı tattan arındırılmış doğal olduğu çok belli bir lezzet.

kurukahveci mehmet efendinin kahvelerini merak ediyorum, inşallah bi ara gidip eminönüden alıp deneyecem

• quote:

milano espresso filtresini deneyen varmı tadı nasıl ?

Şuanda bunu kullanıyorum cafe latte için. Baristasepeti'nden aldığım taze kahveleri içtiğim için uzun süredir ve yapılan saçma zam yüzünden almadığım için mecburen Tchibo'yu test edeyim dedim. Starbucks kahvelerinden daha iyi Tchibolar en azından o yanık tad yok milano espressoda ama kahve mart 2011 de üretilmiş, epey zaman geçmiş üstünden, vakum kurtarmıyor malum. Tekrar taze kahveye dönüş yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 18 Eylül 2011; 1:32:56 >
  • gençler, fiyat performans bakımında benim öğrencilik günlerimin vazgeçilmezi olan jacops monarch, migroslarda 500gr 13ten 11e migros kartıyla da 8 liraya düşmüş. tabiki 2-3 lira için bu mesajı atmıyorum, olay yanında birde french press vermesi (: onunda tadı ayrı, almak isteyen kaçırmasın bedava.
  • arkadaşlar ben de bu dartydeki 19.90lık kahve makinasından aldım ama anlamadığı şu suyu doldurduk, bu hemen daha tam kaynatmadan su vermeye başlıyor, böyle mi olması gerekir ayrıca o haznesindeki su bittiğinde makinayı kapatmazsak makina yanabilir mi? Acil lütfen cevap
  • aibicim hazneden kaynayan suyu görmeyimi bekliyosun ? bu şekilde bi saate olur o kahve.

makine bir gıdım o hazneden alır, ince borudan geçirirken hızlıca kaynatıp filtredeki kahveye püskürtür. çaydanlık gibi haznede su kaynarmı hiç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

aibicim hazneden kaynayan suyu görmeyimi bekliyosun ? bu şekilde bi saate olur o kahve.

makine bir gıdım o hazneden alır, ince borudan geçirirken hızlıca kaynatıp filtredeki kahveye püskürtür. çaydanlık gibi haznede su kaynarmı hiç ?

tam kaynar su veriyor mu başta acaba?elbette haznedekinin kaynamasını beklemiyorum nerden çıktı anlamadım. benim anladığım su biterse haznedeki makina yanar(denemedim ama öyle gözüküyor). Ayrıca off konumunda fişe takılı iken ısıttığı için sürekli delay yani zamanlamanın bir anlamı da yok benim gördüğüm bu doğru mudur?
  • şimdi makinenizi tam bilmiyorum ama calısma mantıgında kaynayan suyu gormezsiniz, su haznesinden milim milim alıp anında kaynatarak filtreye üfler damla damla. sistem budur.
  • ürün dartydeki 19.90lık ürün, sistemi anladım fakat anlamadığım mantıklı gelmeyenler şunlar

-anında kaynatıyor mu bilmiyorum; 10-15 snye içinde su vermeye başlıyor ve sürekli, bu böyle mi oluyor diğer hepsinde de acaba, dediğiniz gibi borudan geçerek veriyor ama öyle damla damla değil de biraz fazlası şeklinde

-içindeki su bitince (verdiği, haznesindeki su) mantıken durması lazım su verme ve kaynatma işinin(ısıtma değil de) sizinkinde duruyor mu haznedeki su bitince?

- çalışma zamanlayıcısı var ayarlıyosun belli bir süre sonra çalışıyor, iyi hoş fakat anlamı ne içindeki su bitince makina ısınacak bozulacak yanacak vs ise? duşa girerken ayarladım çalıştı içindeki suyu vermeye başladı kahveye cam sürahi doldu ve asıl haznedeki su bitti ben de unuttum yada duştan geç çıktım nolacak? bu zamanlamanın anlamı kalmıyor ki ozaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: terbiyesüzcanavar

ürün dartydeki 19.90lık ürün, sistemi anladım fakat anlamadığım mantıklı gelmeyenler şunlar

-anında kaynatıyor mu bilmiyorum; 10-15 snye içinde su vermeye başlıyor ve sürekli, bu böyle mi oluyor diğer hepsinde de acaba, dediğiniz gibi borudan geçerek veriyor ama öyle damla damla değil de biraz fazlası şeklinde

-içindeki su bitince (verdiği, haznesindeki su) mantıken durması lazım su verme ve kaynatma işinin(ısıtma değil de) sizinkinde duruyor mu haznedeki su bitince?

- çalışma zamanlayıcısı var ayarlıyosun belli bir süre sonra çalışıyor, iyi hoş fakat anlamı ne içindeki su bitince makina ısınacak bozulacak yanacak vs ise? duşa girerken ayarladım çalıştı içindeki suyu vermeye başladı kahveye cam sürahi doldu ve asıl haznedeki su bitti ben de unuttum yada duştan geç çıktım nolacak? bu zamanlamanın anlamı kalmıyor ki ozaman?

Bildiğim kadarıyla cevap veriyorum:

- Evet

- Evet

- İçindeki su bitince yanma bozulma gibi bir şey olması söz konusu değil, su bitince sürahiyi sıcak tutma modunda çalışmaya devam eder

• usta bak şimdi, senin en güzel deneme yöntemin şu olmalı, içine hiç su koymadan çalıştır bakalım makinen ısınacakmı ? bu çok eski bir şey, otomotik kapatır sistem kendini.
  • tamam arkadaşlar cesaret edemedim sonuçta bukadar ucuza kahve yapma makinası alınca öyle basit bişey de olsa koymamışlardır diye tahmin ettim, su bitince sesi de kesilir herhalde şu yukarıya verirken biraz ses çıkarıyo rahatsız etmiyor ama, akşama eve gidince deneyeyim. çok sağolun
  • Benim makinem de bugün geldi. 20 TL'ye bu kadar güzel bir makine beklemiyordum.

Tschibo kahveleri bana çok alengirli göründü. Garip garip aromalı kahveleri hiç sevmem. Ben kahveyi sütsüz ve şekersiz olarak içerim. Bana göre bir kahve önerebilir misiniz? Mehmet Efendi nasıldır fiyat/lezzet olarak?

Ayrıca daha önce hiç sabit filtreli makineden kahve içmedim. Hep kağıt filtre kullandım. O yüzden bir de kağıt lazım. İnternet sitelerinde filtreler inanılmaz fahiş fiyatla satılıyordu. Ucuzunu nereden bulurum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Benim makinem de bugün geldi. 20 TL'ye bu kadar güzel bir makine beklemiyordum.

Tschibo kahveleri bana çok alengirli göründü. Garip garip aromalı kahveleri hiç sevmem. Ben kahveyi sütsüz ve şekersiz olarak içerim. Bana göre bir kahve önerebilir misiniz? Mehmet Efendi nasıldır fiyat/lezzet olarak?

Ayrıca daha önce hiç sabit filtreli makineden kahve içmedim. Hep kağıt filtre kullandım. O yüzden bir de kağıt lazım. İnternet sitelerinde filtreler inanılmaz fahiş fiyatla satılıyordu. Ucuzunu nereden bulurum?

faruk migros yada tansaşlarda melipe miydi neydi 50 tanesi 4.5 lira olan filtreden al. kahve seçimin için, starbucksta house blend var 15 lira. onu al filtre kalve için çektir. hem bir adette içeçek hediyesi oluyor, 6-7 liralık oturup ogun onu içersin mekanda. 9 liraya felan gelir kahven.

• Türkiye'de Starbucks'ın önünden bile geçmem normalde ama kahveleri güzelse gidip alabilirim.

Hediyeleri de onların olsun. 6 liraya kahve mi olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: terbiyesüzcanavar

ürün dartydeki 19.90lık ürün, sistemi anladım fakat anlamadığım mantıklı gelmeyenler şunlar

-Bu tip makinalar suyu anında kaynatmaz, zaten kaynak suyu kahveye direk verirseniz kahveyi yakar, tadını bozar

çalışırken videosunu çekersen daha ayrıntılı cevap verilebilir

• hocam sağolun bilgilendirmeler için, bu kahve makinasıyla yapılabilecekleri düşündüm de filtreyi cam hazneye koyarak güzel bitki çayı yapılır, normal çay yapılır mı diye düşündüm çok uğraştırıcı, ayrı bir yerde sıcak su olması lazım herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Türkiye'de Starbucks'ın önünden bile geçmem normalde ama kahveleri güzelse gidip alabilirim.

Hediyeleri de onların olsun. 6 liraya kahve mi olur?

eskiden dediginiz dogruydu starbucks gerçekten biraz pahalıydı. ama artık en ucuz kahve içebileceginiz yer bile ortalama 4-5 liraya dandirik 3ü1 arada neskafe yapıyor.

bugün için konuşursak fikrim starbucks yönüne kaydı, çünkü 5.50 ye neredeyse yarım litrelik büyük bir latte almak uygun bir fiyat. en küçük boy içecek 5 liraysa, iki katı büyügü 50 kuruş farkla. yani keyif için orda laptopunuzla alıp oturmak için güzel bir fiyat artık. en azından kalitesi, çekirdegi taze. oturup içmeseniz bile çekirdekleri çibodan iyidir denedim biliyorum.

hediye kahvenizide bir denemiş olursunuz, çikolatalı mocha, yada karamel machiato tavsiyemdir. paket kahveyi house blend alın ama.

• Starbucks en güzel kahveyi sunuyor ama paket kahveleri pahalı. Ayrıca Starbucks'a gittikçe yeşil, az kavrulmuş, çok kavrulmuş kahvelerin hepsinin çekirdeklerinden atıştırmayı ihmal etmiyorum
  • yanında kahve verince fiyatı normal oluyor, normalde 250 gramı 12 lira olan kahveyi 15-16 ya satıyor evet.
  • arkadaşlar darty den aldıgım 20 tl lik filtre kahve makinasını ve 15 gün önce metro dan aldıgım yukarda arkadaşında tavsiye ettigi toz halinde olan (çekilmiş) colombi lı mehmet efendi yi buluşturdum.

- kullanmadan önce çeşme suyuyla plastil mlz leri yıkayıp birkaç defa su kaynatıp döktüm aynen söylenen gibiç
    - daha sonra damacana suyu koyup 3 fincan için( ort 200 ml lik fincan) su kabına 600 ml civarı su koyup kahve gözüne 3 tatlı kaşıgı(m. efendi 7 gr demiş kutusunda ort)çekilmiş filtre kahveyi koyup on tuşuna bastım. bir süre sonra ısınan su kahve ile karışıp cam behere kahve dökülmeye başladı. 3-5 dk içinde tamamlandı.

hazırlanan kahveyi fincanlara bölüp biraz şeker atıp içtik.

sonuç: inanılmaz kötü bir tat, tarifi imkansız lezzetsizligin. hani birisi dışarda 25 kuruşa sürahisiyle satsa dönüp bakmam. bir kere belki ölçüler hatalı gibi geldi yani ilk denemem de olur dedim. bir kere çok sulu geldi, üstelik sıcaklık çok kısa sürede kayboluyor. yani ne pişerken öyle etrafa mis kokular fln yayıldı nede içerken keyif almadım. neskafe den daha da kötü bir lezzet aldım ki sevmiyorum neskafe lezzetini zaten. migros ta bulursam kagıt filtre ile ve daha fazla kahve ile deneyecegim.

tahminim: belki pişirmme acemiligi sebebiyle bende de kabahat var ancak aldıgım çekilmiş filtre kahve de pek bir lezzet bulamadım açıkçası. bunu bi şekilde tüketip ( yarım kilo) çekirdek kahveye geçecegim tibo dan.

proline= colombian çekilmiş filtre sonucu HÜSRAN.bende yani.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.