Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: necropotance Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Poyri

quote:

Orijinalden alıntı: tuncaybe

Zaman ayarı bence gereksiz çünkü kahve yapmak maksimum 5 dakikalık bir iş.

Öyle de şimdi sabah kalkınca kahveyi çıkar içine koy suyunu doldur vs vs ugrasamıyor insan. sabah üşeniyor.

Sen de haklısın ama 5 dakika toplam süre, senin dediğin kısmı 1 dakika bile tutmaz, gerisini makine hallediyor zaten, asıl üşendiren şey temizlemek bence ki zaman ayarlı ayarsız farketmiyor :)
  • Temizlik işi kağıt filtre ile (en azından bana) kolay. 1- kağıt filtreyi çıkarıp çöpe at (10 sn) 2- kahve sürahisini bol suyla çalkalayıp biraz ovala ve yerine koy (15 sn)
  • tabiki maddi giderini saymazsanız kagıt filtre alıp en inceden cektirmek en güzel tadı veriyor.

kahveyi cam kavanozlarda oda sıcaklıgında saklayın buz dolabında saklanmaz yanlışır. daha cabuk bayatlatırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

tabiki maddi giderini saymazsanız kagıt filtre alıp en inceden cektirmek en güzel tadı veriyor.

kahveyi cam kavanozlarda oda sıcaklıgında saklayın buz dolabında saklanmaz yanlışır. daha cabuk bayatlatırsınız.

Tam tersi hocam, soğuk buzdolabında saklanır çekilmiş kahveler.

Ekleme : Kesinlikle ucuz da olsa bir adet değirmen almaya çalışın. Taze çekilmiş kahvenin bayatlaması dakikalar sürüyor. Bu da test videosu :http://www.youtube.com/watch?v=zxO1bFbFeCQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 15 Eylül 2011; 0:56:22 >

• bir google aratın kahve nasıl saklanır diyin eminim cevabı bulursunuz. anneden kalma bilgidir buzdolabında saklanacagı. yanlıştır. çekilmiş kahve dısarda saklanır. çekirdek kahve buzluga atılır. arastırmak serbesttir.
  • Çekirdek yazacağıma çekilmiş yazmışım , 2-3 gündür şu kahve videosu benim o kahve videosu nevrim döndü.
  • quote:

bir google aratın kahve nasıl saklanır diyin eminim cevabı bulursunuz. anneden kalma bilgidir buzdolabında saklanacagı. yanlıştır. çekilmiş kahve dısarda saklanır. çekirdek kahve buzluga atılır. arastırmak serbesttir.

Doğru cevap bu sanırım buna göre saklayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

Çekirdek yazacağıma çekilmiş yazmışım , 2-3 gündür şu kahve videosu benim o kahve videosu nevrim döndü.

(: bi kaç yıl sonra yeşil çekirdek alıp tavada, mısır patlatma makinesinde kavurma noktasına geldiğinizde nirvanaya ulaşacaksınız.
  • quote:

quote:

Çekirdek yazacağıma çekilmiş yazmışım , 2-3 gündür şu kahve videosu benim o kahve videosu nevrim döndü.

(: bi kaç yıl sonra yeşil çekirdek alıp tavada, mısır patlatma makinesinde kavurma noktasına geldiğinizde nirvanaya ulaşacaksınız.

Bugün makinem gelirse şöyle düzgün bir shot alsam dünyalar benim olacak.

• Gaggia makinem geldi. Yalnız ne kadar uğraştıysam kahveler bol sulu çıktı. 4 saat uğraştım, 200 GR kahve harcadım 3 değişik su denedim bir türlü kıvamlı kahve alamadım. Hep sulu bir sıvı akıyor. Grinderdaki tüm ayaralrda çektim en ufak değişiklik olmadı. Tamperı 20KG lık bastırdım, arada 1 KG lık da denedim sonuç sıfır. Alet de sorun olamdığını düşünüyorum ama videolardaki gibi de sonuç alamadım.
  • tchibodan beste bohne, milano espresso filtresini deneyen varmı tadı nasıl ?

geçen brazil mild ile guate mala elegant aldım ,brazil içimi güzel aroması ağızda bıraktığıtadı,guate mala nınkinden hoşlaşmadım acı ve ekşimsi bi tadı vardı

memnun kaldığınız veya kalmadığınız kahveleri burda paylaşırsanız hem öğrenmiş oluruz hemde bi katkımız dokunmuş olur
  • quote:

Gaggia makinem geldi. Yalnız ne kadar uğraştıysam kahveler bol sulu çıktı. 4 saat uğraştım, 200 GR kahve harcadım 3 değişik su denedim bir türlü kıvamlı kahve alamadım. Hep sulu bir sıvı akıyor. Grinderdaki tüm ayaralrda çektim en ufak değişiklik olmadı. Tamperı 20KG lık bastırdım, arada 1 KG lık da denedim sonuç sıfır. Alet de sorun olamdığını düşünüyorum ama videolardaki gibi de sonuç alamadım.

Geçmiş olsun dostum.
    Ama ben senin olayı çözeceğine inanıyorum.
    Hatta internetten Gagia nın kullanımı varsa orada bak ne tür kahve ve hangi ölçekte koyuyorlar diye.

• quote:

Gaggia makinem geldi. Yalnız ne kadar uğraştıysam kahveler bol sulu çıktı. 4 saat uğraştım, 200 GR kahve harcadım 3 değişik su denedim bir türlü kıvamlı kahve alamadım. Hep sulu bir sıvı akıyor. Grinderdaki tüm ayaralrda çektim en ufak değişiklik olmadı. Tamperı 20KG lık bastırdım, arada 1 KG lık da denedim sonuç sıfır. Alet de sorun olamdığını düşünüyorum ama videolardaki gibi de sonuç alamadım.

sorununuz çok basit, kahveniz yeterli incelikte çekilmemiştir. starbukcs tan espresso için çektirip deneyin birde. makinenizin basıncı felanda önemlidir.
  • quote:

quote:

sorununuz çok basit, kahveniz yeterli incelikte çekilmemiştir. starbukcs tan espresso için çektirip deneyin birde. makinenizin basıncı felanda önemlidir.

Hocam benim grinder frenchpress den türk kahvesine kadar ince çekebiliyor. Starbucks da çekilen espressolardan kat be kat ince olabiliyor. Ama hala olmadı.

• yanlış, türk kahvesi kadarda ince çekmemeniz gerekiyor, espresso filtre kahve ile türk kahvesi nin tam ortasında bir incelikte olmalıdır. belki makinenizde sorun olablir ama.
  • quote:

yanlış, türk kahvesi kadarda ince çekmemeniz gerekiyor, espresso filtre kahve ile türk kahvesi nin tam ortasında bir incelikte olmalıdır. belki makinenizde sorun olablir ama.

Her ayarda denedim grinder'ı 80 kadar kademesi var.
    Valla çözmedim birazdan video ve resimlerle geri döneceğim

Ekeleme:

Resimler :

1) Çekilmiş hali :  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
    2) Tamperlanmış hali :  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'
    3) Makinadan geçmiş hali :  '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

Video :http://www.youtube.com/watch?v=cOjovOd9wEk

Videoda sanki hafif krema varmış gibi görünse de aslında o sulu kahvenin tazyikli çıkışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 16 Eylül 2011; 14:55:39 >

• Aldığımız kahve çekirdeklerini evde nasıl kavurmamız gerekiyor?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: King Leoric

Aldığımız kahve çekirdeklerini evde nasıl kavurmamız gerekiyor?
    Teşekkürler.

mısır patlatma makinesinde veya soba borusu gibi bişey sac olacak ama içine atarsın karıştırırsın tüpte dostum bence sen kavrulmuş çekirdek al öğüt öyle iç şimdi nasıl
    kavuracağını bilmiyosun bi sürü kahveyi mundar edersin bide istediğin kıvama gelmesi için çok alıştırma yapman lazım tavada zamanlama çok önemli 10 sn fazla kaldımı
    çekirdeklerin hepsi yanıyo ilk çıtlama sesi gelirse tavada hemen kahveyi çekip soğutmalısın elekte çünkü kavrulduktan sonra bile yanmaya devamediyor

bu şekilde göz kararıyla işte soğuttuktan sonra göz kararı ile kavrulması yeterli gelmişse durursun yok eğer iyice kavrulmamışsa biraz soğuduktan sonra tekrar
    devam edersin kavurma işlemine...

• quote:

Video :http://www.youtube.com/watch?v=cOjovOd9wEk

Sesi açık unutmuşum.
    Sessiz sakin videoyu izliyordum makina bi çalıştı yerimden titredim :)

şunun gibi hissettim.
    http://www.youtube.com/watch?v=YPUqoyREvFU

• quote:

Sesi açık unutmuşum.
    Sessiz sakin videoyu izliyordum makina bi çalıştı yerimden titredim :)

şunun gibi hissettim.
    http://www.youtube.com/watch?v=YPUqoyREvFU

Kaspersky virüs bulduğunda bir sesi vardı eskilerde "viyak" diye bağrıyordu. Film izliyorum, filmin başı ses falan yok, o zamanlar yeni başlamış bu furya, ben de bilmiyorum açtım sonuna kadar ses sistemini ama farkında değilim ( 500W RMS ). Kaspersky sesi bir verdi ben koltuk ile birlikte takla attım

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.