Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mimarcihan

Merhaba arkadaşlar bende bir iki kelam edeyim. Kahve olayına yeni girdim üniversitedeyken granül kahve içerdim. starbucks falan derken filtre kahve olayına bende girdim.
    şimdilik ufaktan takılıyorum. ilk önce herkes gibi bende french press ile başladım. Çekirdeği metro dan almıştım rioba marka tabi pek tecrübem olmadığı için kokusu falan çok güzel gelmişti. sanırım kokular biraz yanıltıcı olabiliyor çok güzel kokan bi çekirdeğin tadı aynı randımanda olmuyor. ilk bu çekirdeği kullandım. rowenta marka emektar bi öğütücü varmış kayınvalidede onu aldım. esaslı bi aletmiş. Çekirdeği güzel çekiyor. Ben hep en iri tanelisinde çektiriyorum. Rioba marka çekirdekler kahveyle yeni tanışanlara güzel gelebilir ama sonraları beklentileri karşılamıyor. ikea mağzasında da çekirdekler vardı onlardan da aldım rioba dan iyiler fakat starbucks tan aldığım çekirdeklerdeki o kahve rahyasını pek alamadım. starbucks ı pek sevmem ama çekirdekleri güzel oluyor çekirdekleri de diğerlerine nazaran irice. Ben en çok starbucksın kenyasını sevdim. tchibo yu denemedim çok güzel diyeni de var sevmeyeni de var. segafredo ve lavazzayı deniycem bakalım onlar nasıl olacak. Tabi daha iyi bi kahve makinası aldığımda. şimdiki makinam biraz lallettan.

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

bilgi için teşekkürler. sözen el değirmenini internetten nereden alabilirim?

• Tchibo internet sitesinde satılan öğütülmüş kahveleri French Press'te deneyen var mı arkadaşlar ne kadar uygundur FP için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 25 Nisan 2013; 17:49:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

Tchibo internet sitesinde satılan öğütülmüş kahveleri French Press'te deneyen var mı arkadaşlar ne kadar uygundur FP için ?

Elimi nereye atsam kuruyor konuya bakan yok

Kendim cevaplayayım kendi sorumu pistonu çok çok yavaş bastırmak koşuluyla posa geçmiyor üst tarafa yani benim gibi kahve çektirme imkanı olmayan arkadaşlar bu kahveleri alıp french presste kullanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 27 Nisan 2013; 14:10:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stygián

Onu ben de biliyorum hocam kahveyi taze alıp kahve çekeceği ile elde çekmek gibisi yok.Ama şu an adam gibi çekirdek temin edebileceğim bir yer yok bu tarz hazır çekilmiş kahvelere mahkumum.Ama ne kadar dayanacağını kestiremiyorum

eldegirmeni espresso kivaminda cekermi bilmiyorum,imalatcisinin ilk ayar seklindeki kahve kina gibi un kivami oluyor.

illy'nin %100 arabica cekirdegini ve son olarak 1/3 fiyatla riobanin gold cekirdegini %80 arabica, %20 robusta harmanini kullaniyorum.

• Kendi kahvesini ogutmek isteyen fakat fazla butce ayiramayanlara premier prg-259 ogutucuyu tavisye ederim. Bir seneden fazla olmustur kullaniyorum gayet memnunum.

Urun bas-ogut seklinde calisiyo yani bi incelik kalinlik ayari yok. Kullandikca kendinize uygun ayari buluyorsunuz. Ben filtre kahve icin 15-20 saniye kadar calistiriyorum mesela. Haznesine bir seferde yaklasik bir bucuk cay bardagi hacmi kadar cekirdek aliyor. Ben genelde 2 seferlik cekip hemen tuketiyorum.

25-30 liralik bir urun icin hic de fena degil, deneyin derim. Hic degilse her defasinda cekilmis kahve alip bayatlatmaktan iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

Kendi kahvesini ogutmek isteyen fakat fazla butce ayiramayanlara premier prg-259 ogutucuyu tavisye ederim. Bir seneden fazla olmustur kullaniyorum gayet memnunum.

Urun bas-ogut seklinde calisiyo yani bi incelik kalinlik ayari yok. Kullandikca kendinize uygun ayari buluyorsunuz. Ben filtre kahve icin 15-20 saniye kadar calistiriyorum mesela. Haznesine bir seferde yaklasik bir bucuk cay bardagi hacmi kadar cekirdek aliyor. Ben genelde 2 seferlik cekip hemen tuketiyorum.

25-30 liralik bir urun icin hic de fena degil, deneyin derim. Hic degilse her defasinda cekilmis kahve alip bayatlatmaktan iyidir.

etme,etme tavsiye etme bu modelleri.hatta sende iyi etmemissin....tahmini zamanlamalarla kahve ogutulmez.

http://forum.donanimhaber.com/m_52382437/mpage_7/f_/key_ogutucu//tm.htm#60243571

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 27 Nisan 2013; 21:37:11 >

• Tahmini degil, deneme yanilma diyelim. Dedigim gibi ben memnunum, hazir cekilmis paketlerdeki inceligi yakalayabiliyorum, hazneye posa kacmiyor, taze ve berrak kahve elde edebiliyorum, kendi adima sorun yok ozetle:)

• elinizdeki kesiciyi degilde seramik diskli ogutucu kullanirsaniz dahada memnun kalcaksiniz !
    bi miktar posa kacsada olumsuz bi hal olusmuyor.
  • Arkadaşlar merhaba, ben Rancilio Silvia almak istiyorum ancak türkiyede satan bir yer bulamadım, nasıl alabilirim bu makineyi?
  • Evet arkadaşlar , kahve ağacım boy yapmaya başladı , ayrıntılar resimde . bakalım nereye kadar gidecez şuan sorun yok sanırım .
  • Maşallah hocam, kurtarmış o kendini
  • Eywallah hocam , daha bilmiyorum bişi vermeye başlamadı , kahveleri çekirdekleri verdiği duruma göre biraz öğütürm yada filizlendirirm yeniden ekerim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

yaklaşık 5 yıldır Tchibo da çalışıyorum...
    Cafissimo (kapsüllü makineler) ve kahveler hakkında sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım...

Merhaba. Bugün kampanyadan %20 indirimli 159.-TL'ye Cafissimo Compact makina aldık, 2 kutu kapsülü ile birlikte. Henüz kullanmaya başlamadık, sanırım yarın ilk kahvemizi yaparız.

Umarım doğru bir seçim yapmışızdır, ne dersiniz?

Tchibo'nun kahve konusunda uzmanlığına, makinanın şıklığına ve fiyatına güvendik.

Kullanım aşamasında sorularım olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.
  • Çok şık bir cihaz.

• Köpük fazla kaçtı galiba

• Konu yavaşlamış ama kahve ağacından sonra en sert hareketi ben yapmisim. Gecen hafta hepsiburadanin çılgın indiriminde delonghi esam 6650 primadonna aldım. 1999 tl 200 tl hediye ceki, 50tl worldpuan, ve 500tl degerinde delonghi mini turbo fırın hediyeli. İnanılmaz bir performans. Resmen eve kafe actık. Hiç de lezzet farkı yok. Ayarlarında oynamadım henüz. Ama kremasi vs gayet iyi. Starbuckstakiler kadar iyi. Hem de kullandigim tchibo espresso elegant kahve neredeyse 10 aydır evde yatıyordu. Yeni kahveye coşacak sanirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bir tarif vereyim:

Kahve(istediğiniz tür olabilir ama ucuz yollu olsun derseniz nescafe gold)

Çikolata(Toz halde)

Istenilen miktarda şeker

Süt

Bunları karıştırdıktan sonra üstüne krem şanti(piyasada basınçlı tüp içinde satılıyor)

Elimde starbuckstan 10 liraya aldığım termos tarzı bardak var bu karışımı yapıyorum güzel gidiyor tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

yaklaşık 5 yıldır Tchibo da çalışıyorum...
    Cafissimo (kapsüllü makineler) ve kahveler hakkında sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım...

Merhaba. Bugün kampanyadan %20 indirimli 159.-TL'ye Cafissimo Compact makina aldık, 2 kutu kapsülü ile birlikte. Henüz kullanmaya başlamadık, sanırım yarın ilk kahvemizi yaparız.

Umarım doğru bir seçim yapmışızdır, ne dersiniz?

Tchibo'nun kahve konusunda uzmanlığına, makinanın şıklığına ve fiyatına güvendik.

Kullanım aşamasında sorularım olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.

Sn. Finansmen,
    Oncelikle tercihinizden dolayi sizi kutlarm.
    Makinenin kullanimi sirasinda yasayacagniz sorunlara yardimci olmaya calisirim;)

Bu arada hepsiburada.com`da indirimli ekipmanlarimizin satisi basladi;)

http://www.hepsiburada.com/liste/tchibo-urunleri/department.aspx?categoryId=60002980&utm_source=tchibopagepost&utm_medium=tchibopage&utm_campaign=tchibo&excamp=fbk.tchibopage

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Konu yavaşlamış ama kahve ağacından sonra en sert hareketi ben yapmisim. Gecen hafta hepsiburadanin çılgın indiriminde delonghi esam 6650 primadonna aldım. 1999 tl 200 tl hediye ceki, 50tl worldpuan, ve 500tl degerinde delonghi mini turbo fırın hediyeli. İnanılmaz bir performans. Resmen eve kafe actık. Hiç de lezzet farkı yok. Ayarlarında oynamadım henüz. Ama kremasi vs gayet iyi. Starbuckstakiler kadar iyi. Hem de kullandigim tchibo espresso elegant kahve neredeyse 10 aydır evde yatıyordu. Yeni kahveye coşacak sanirim

iyi gunlerde kullan.
    cok memnun kalacaksin.ozlu kremali icimler !
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Konu yavaşlamış ama kahve ağacından sonra en sert hareketi ben yapmisim. Gecen hafta hepsiburadanin çılgın indiriminde delonghi esam 6650 primadonna aldım. 1999 tl 200 tl hediye ceki, 50tl worldpuan, ve 500tl degerinde delonghi mini turbo fırın hediyeli. İnanılmaz bir performans. Resmen eve kafe actık. Hiç de lezzet farkı yok. Ayarlarında oynamadım henüz. Ama kremasi vs gayet iyi. Starbuckstakiler kadar iyi. Hem de kullandigim tchibo espresso elegant kahve neredeyse 10 aydır evde yatıyordu. Yeni kahveye coşacak sanirim

İnanılmaz bir indirim! Ama çok para değil mi bir kahve makinesi için? Sanırım bütçe rahat. Ben böyle bir şaheser için en fazla 500 TL ayırabilirdim. Peki size göre böyle bir makinenin 300-400 TL'lik rakiplerinden üstünlükleri neler?

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.