Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haznesi plastik mi acaba, iyi bakmak lazım.
  • http://www.kahvefabrikasi.com/kahveler?product_id=176

Filtre için alacağım ama deneyen var mı bunu?
    Esspresso için Brazil çok iyi onun harici öneri varsa tadmak isterim?

Şerif hoca harici bir yerden kahve almadım,eğer varsa güvenilir tavsiyelere açığım
  • Ewt arkadaşlar malum uzun süreden beri kahve fidanı yetiştiriyorum yetiştirmeye çalışıyorum . Fidan boy atmaya başladı , tabi zamanı geliyor , sararan yaprak benim yüzünden başta çok su vermiştim . Neyseki yeni çıkan yapraklar yem yeşil . Sizlerle paylaşmak istedim siz kahve tutkunları ile

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 13 Nisan 2013; 10:50:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Ewt arkadaşlar malum uzun süreden beri kahve fidanı yetiştiriyorum yetiştirmeye çalışıyorum . Fidan boy atmaya başladı , tabi zamanı geliyor , sararan yaprak benim yüzünden başta çok su vermiştim . Neyseki yeni çıkan yapraklar yem yeşil . Sizlerle paylaşmak istedim siz kahve tutkunları ile

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

Hocam nerden buldunuz fidanı ya da tohumunu? Nasıl yetiştiriyorsunuz, güneşe çıkartıyor musunuz, oda içerisinde mi büyütüyorsunuz? Ben de bakmak istiyorum da detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim :)

• Fidanı iinternetten almıştım , yalova tarafında bir fidancıdan . kargo ile geldi O zamanlar biraz daha ufaktı şimdi boy filan atmaya başladı , başlarda çok su vermiştim sararan yapraklar o yüzdn .

Walla balkonda duruo , petek var uzağında çok soğuk olmuyor o yüzdn , ılımsı oluyor , 3 haftada bir hafif su veriyorum , balkon pimapenli . dışarı bakıyor . öle kendi halinde , yaprak biti vardı ilacını almıştım su an sorun yok . tabi kendi içinde neler vardır kimbilir . tam güneş görmüyor görmemesi lazımmış , valla çok pahalı bişi değildi , Sizde alın gelsin bakarsınız . Biraz emek istiyor ama son 2 aydır hiç ilgilenemedim maşallah bozmadı kendini .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Fidanı iinternetten almıştım , yalova tarafında bir fidancıdan . kargo ile geldi O zamanlar biraz daha ufaktı şimdi boy filan atmaya başladı , başlarda çok su vermiştim sararan yapraklar o yüzdn .

Walla balkonda duruo , petek var uzağında çok soğuk olmuyor o yüzdn , ılımsı oluyor , 3 haftada bir hafif su veriyorum , balkon pimapenli . dışarı bakıyor . öle kendi halinde , yaprak biti vardı ilacını almıştım su an sorun yok . tabi kendi içinde neler vardır kimbilir . tam güneş görmüyor görmemesi lazımmış , valla çok pahalı bişi değildi , Sizde alın gelsin bakarsınız . Biraz emek istiyor ama son 2 aydır hiç ilgilenemedim maşallah bozmadı kendini .

Teşekkürler hocam bakalım ben de bulabilirsem bakmak istiyorum. Maksat hem sevdiğin içeceğin ağacını yetiştirmek hem de biraz vakit geçirmek. Teşekkürler hocam

• bir çok kahve tükettim ama közde yapılmış türk kahvesinin tadını hiçbir şeyde alamadım. tıpkı közde patlıcan patlatıp salata yaparsınız da salata hafif köz kokar. pratiklik açısından ise kahveler.net e bir bakın...
  • yaklaşık 5 yıldır Tchibo da çalışıyorum...
    Cafissimo (kapsüllü makineler) ve kahveler hakkında sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

yaklaşık 5 yıldır Tchibo da çalışıyorum...
    Cafissimo (kapsüllü makineler) ve kahveler hakkında sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım...

Sorabileceğim tek bir soru var: Şu kapsüllü kahve keyfini ucuza getirme şansı yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su anda bir kutu fiyatina iki kutu kapsul alabiliyorsunuz;)

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

yaklaşık 5 yıldır Tchibo da çalışıyorum...

Sorabileceğim tek bir soru var: Şu kapsüllü kahve keyfini ucuza getirme şansı yok mu

hyr yok,amac zaten kapsulleyip kilosunu olabildigince ucurmak.
  • Bu filtre kahvelerin saklama süresi ne kadar?çekirdekleri çekip saklamak değil de jacobs tchibo falan onlardan bahsediyorum.jacobs filtre kahvem vardı mesela kendi presli paketini ağzı kilitlenen teneke kahve kutusunda saklıyorum.kutu da ışık falan görmeyen dolapta.sıcaklık da kaloriferli mutfak sıcaklığı işte ömrü ne kadar olur bu koşullarda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stygián

Bu filtre kahvelerin saklama süresi ne kadar?çekirdekleri çekip saklamak değil de jacobs tchibo falan onlardan bahsediyorum.jacobs filtre kahvem vardı mesela kendi presli paketini ağzı kilitlenen teneke kahve kutusunda saklıyorum.kutu da ışık falan görmeyen dolapta.sıcaklık da kaloriferli mutfak sıcaklığı işte ömrü ne kadar olur bu koşullarda?

Havayla temasa geçer geçmez bayatlama başlıyor. Çok sıkı, ağzı hava almayacak şekilde saklarsanız çekilmiş kahve bir kaç hafta idare eder lezzetini koruyabiliyor.
  • Kardeş beni de yaz tiryaki listesine her sabah sade nescafe aliyorum semaverden suyu çekip içiyorum çok güzel oluyor benim içim yöntemi de bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Stygián

Bu filtre kahvelerin saklama süresi ne kadar?çekirdekleri çekip saklamak değil de jacobs tchibo falan onlardan bahsediyorum.jacobs filtre kahvem vardı mesela kendi presli paketini ağzı kilitlenen teneke kahve kutusunda saklıyorum.kutu da ışık falan görmeyen dolapta.sıcaklık da kaloriferli mutfak sıcaklığı işte ömrü ne kadar olur bu koşullarda?

icecegin kadar oguteceksin,cekilmiste hic bir sekilde ideal lezzeti koruyamazzsin.
    ayni marka cekirdek kahve ile cekilmis vakumlu pod kullanip bu farki gorebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 21 Nisan 2013; 21:37:16 >
  • Arkadaşlar bende kahve içmeye özen vermek istiyorum. Nerden başlamalıyım, ne almalıyım? Makine gerekiyor mu? (Gerekiyorsa ne tavsiye edersiniz?)

• Onu ben de biliyorum hocam kahveyi taze alıp kahve çekeceği ile elde çekmek gibisi yok.Ama şu an adam gibi çekirdek temin edebileceğim bir yer yok bu tarz hazır çekilmiş kahvelere mahkumum.Ama ne kadar dayanacağını kestiremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 22 Nisan 2013; 10:58:53 >
  • Cekirdek halindeki kahve bence starbuckstaki sumatrada gizli . Turk kahvesi icinde mehmet efendi eminonundeki yerinden cekirdek alabilirsnz . Geri kakanlar zama zingo kitu malesef , hele fazil bey ole bi bozdu ki .

• Merhaba arkadaşlar,
    Geçen gün hepsiburada'dan premier kahve öürtücü aldım.35 lira fiyatı var bana göre gayet iyi çalışıyor. İstedğiniz kıvama getirene kadar çalıştırmanız yeterli. Ayrıca çok amaçlı kendileri.Geçenlerde annem pudra şekeri yaptı kendisiyle Almak isteyen olursa diye yazdım. Ayrıca şu anda starbucksdan aldığım mevsimsel vişne aromalı bir çekirdek kullanıyorum.Biter yakında başka önerisi olan olur mu?Daha önceden Dark Sumatra falanda da denedim ama olabildiğince hepsini denemeye çalışıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.