Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ajdarvevo

E o zaman en iyi makine beko mu

En iyi makine cimbali :)
    Şaka bir yana arkadaşlar 150-350tl aralığında alınabilecek En iyi makine olarak öneriyorlar genelde bekoyu. Elbette 2000-3000tlye alacağınız makine ile bir tutamazsınız. Ama mesela ben memnun kalmadım beko 2170den.sebebi ise benim daha çok latte içmem nedeniyle hiç pratik olmadı beko ve değiştirdim. Sadece Espresso iciyorsanız iyi bir seçenek. Ama benim için pratiklik daha önemli olduğu için yarı otomatik delonghi tercih ettim. Yani sizin ihtiyacınız önemli. Bu birçok elektronik ürün için böyledir. En iyi tv diye birşey bulamazsınız örneğin. Maç seyreden için en iyi görüntü farklı modelde olur oyun oynayan için en iyi görüntü farklı modelde olur.bunun gibi düşünün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• coupe96 kullanıcısına yanıt
    Benim makineyi bilenlerin çıkması hoşuma gidiyo hocam.Süt köpürtme performansı güzel şu meşhur barista varya dritan alsela onun videolarındaki ne benzer süt kıvamı yapılıyo nerdeyse.Ama adam resmen çiziyor ya ben sadece büyülk bi kalp yapabiliyorum :)
  • ajdarvevo kullanıcısına yanıt
    Bu konuda fiyat/performans olarak en iyi olduğuna dair bir konsensus var gibi. Sonuçta ben de yaklaşık 2 ay önce
    breville'in kampanyasından faydalanıp 800ES ve öğütücüyü almıştım. Ancak yaptığım araştırmalarda
    özellikle Thermoblock sisteminin sabit ısıda su akışı sağlayamadığını, basınçlı ve çift duvarlı sepet kullandığı
    için dezavantajlı olduğunu, kendi ürünlerinin standart ölçülerde olmadığını ve mecburen kendi ikame
    ürünlerini kullanmaya zorladığını (aynı apple gibi) öğrendim. Tabi kahve gurmesi olmadığım için standart
    bir ev kullanıcısı olarak bu makine benim işimi fazlasıyla görüyor.

Yalnız bana göre önceki mesajlarda Beko'yu kullananların sürekli bu cihazı tavsiye etmesine biraz yoğun tepki
    gösteren arkadaşın üslüben yanlış olsa da içerik olarak haklı olduğu bir nokta var, sonuçta aldığınız cihaz bir
    espresso makinesi, genel manada bir içecek hazırlama makinesi. Araba değil ki çok beğendiğiniz ancak
    üretimi durdurulmuş bir modelin ikinci elini alır gibi alasınız. Ben kendi adıma hiçbir durumda gıda veya
    içecekle ilgili ikinci el bir cihaz almam. Bu modelin Türkiye!de satışı devam etse, belki fiyatı 800-900 TL
    olsa bile yine memnun olup önerenler, alanlar olabilir. Ama piyasada olmayan, ikinci el sitelerinde kimler
    tarafından ne şekilde kullanıldığı belli olmayan cihazları ben sahsen tavsiye etmem.

bu beko/gaggia olayı biraz mit veya efsaneye dönüşmeye başladı

• Aynen latte forever ben efkarlı olunca sade espresso içerim :))))
  • Resimdeki dijital süt termometresini kullanan var mı, analogtaki gibi sürahiye bağlanacak aparatı yok nasıl kullanabiliriz, analog mu tercih etmeliyiz.

Dijital termometreyi kullanan varsa kullanım yöntemini, geç algıladığı için hangi derecede kissing sound u kesmemiz, hangi derecede buharı kapatmamız gerektiğini paylaşırsanız çok sevinirim. Isınmış süt ya da art yapılamayacak kadar yoğun microfoam hatam sanırım doğru derecede kissing sound u kesmemek ve doğru derecede buharı kapatmamak ve çok ısıtmak.

• fakir cafe passion alınırmı kullanan varmıdır?

gizli öğütücülü sistemi var. çekirdek atıp öğütüyor direkt. ama iyi öğütüyormu acaba?
  • Merhaba. Arada kahvedünyasına gidersem filtre kahve içerim. Ama onun dışında evde de olsun içerim diye heves etmezdim. Nedense şu sıralar filtre kahveye ilgi alakam arttı. İki üç günde bir 2 -3 fincan kahve için makine almaya gerek yok diye düşünüyorum ve french press yeter diye umuyorum. kahvedünyasında da french press ile servis ediliyor ve gayet sıcak geliyor kahve bence sıkıntı yok.

Bu nedenle aklımda şu var french press için uygun manuel bir değirmen almak ve ayrıca beğendim kahvelerden oluşan kavrulmuş çekirdek almak. Sizce gerçek kahve tadını tam olarak alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih026

Hocam anlattığın özelliklere uyan kenwood es411 kullanıyorum gayet memnunum daga önce delonghi ec155 kullandım bu ikinci makinem gayet memnunum almadan baya bi araştırdım ve bulduğum an hemen aldım.

Forumun bu şekilde alternatif önerilere ihtiyacı var. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

-----

@vinsanity7

Bahsetmek istediğim sizinle aynı. Arkadaşın üslubu olmamış ama sanırım o da aynı şeyi söylemek istiyor. Üretimi duralı, ithalatı biteli yıllar olmuş bir makine, sıfırı tükenmiş, son kalan teşhirler de geçtiğimiz yıl bitmiş. Ama ne yazık ki kimse tam olarak buna alternatif bir ürün de gösteremiyor. Tam alternatifi dediğim gibi Gaggia Baby, onun da İtalya fiyatı 300EUR ve Türkiye ithalatı yok. Diğerlerinin de en az 1 kusuru var. olmasa da Gaggia gibi modlanamıyor ya da sabah @TRojka'nın bahsettiği gibi kaliteli parçalar ile uyumu yok. Olan da Cimbali gibi pahalı.

http://www.gaggia.com/e/machines.manual.RI9301_11.overview.html

Bu yüzden ugun fiyatlı espresso makinesi denince insanların aklına ilk gelen hala Beko.

• quote:

Orijinalden alıntı: vinsanity7

Bu konuda fiyat/performans olarak en iyi olduğuna dair bir konsensus var gibi. Sonuçta ben de yaklaşık 2 ay önce
    breville'in kampanyasından faydalanıp 800ES ve öğütücüyü almıştım. Ancak yaptığım araştırmalarda
    özellikle Thermoblock sisteminin sabit ısıda su akışı sağlayamadığını, basınçlı ve çift duvarlı sepet kullandığı
    için dezavantajlı olduğunu, kendi ürünlerinin standart ölçülerde olmadığını ve mecburen kendi ikame
    ürünlerini kullanmaya zorladığını (aynı apple gibi) öğrendim. Tabi kahve gurmesi olmadığım için standart
    bir ev kullanıcısı olarak bu makine benim işimi fazlasıyla görüyor.

Yalnız bana göre önceki mesajlarda Beko'yu kullananların sürekli bu cihazı tavsiye etmesine biraz yoğun tepki
    gösteren arkadaşın üslüben yanlış olsa da içerik olarak haklı olduğu bir nokta var, sonuçta aldığınız cihaz bir
    espresso makinesi, genel manada bir içecek hazırlama makinesi. Araba değil ki çok beğendiğiniz ancak
    üretimi durdurulmuş bir modelin ikinci elini alır gibi alasınız. Ben kendi adıma hiçbir durumda gıda veya
    içecekle ilgili ikinci el bir cihaz almam. Bu modelin Türkiye!de satışı devam etse, belki fiyatı 800-900 TL
    olsa bile yine memnun olup önerenler, alanlar olabilir. Ama piyasada olmayan, ikinci el sitelerinde kimler
    tarafından ne şekilde kullanıldığı belli olmayan cihazları ben sahsen tavsiye etmem.

bu beko/gaggia olayı biraz mit veya efsaneye dönüşmeye başladı

Espresso ile uğraşmış, vakit harcamış, çeşitli makineleri kullanma fırsatı bulmuş. Makinenin öğelerini, sonuca etki ediş biçimlerini kavramış insanlar fiyatına oranla Beko'nun nasıl bir nimet olduğunu biliyor ve herkesin bundan yararlanması için tavsiye ediyor. Bir grup ise Beko'nun bir popüler kültür öğesi olduğunu zannediyor ve karşı çıkıyor. Olay bundan ibaret. Ben kahveler.net gibi yerlerde takip ettiğim kişilerin sattıkları aletleri almaktan imtina etmem. Şu sıralar espressoya doymuş durumdayım, olmasam ve makine alacak olursam da araya araya Beko'yu bulmayı tercih ederim. 800ES'ten kalan parayla da oradaki değirmenle karşılaştırılmayacak bir değirmen olan, bence, Mahlkönig Vario Home alırım. O bütçeyi gözden çıkardıysam.

Konu "espresso" ise Beko'da popüler olması ve çok tavsiye edilmesi dışında mantıklı bir sebeple karşı çıkan da daha görmedim.

• TRojka kullanıcısına yanıt
    Bu noktada temel fark ikinci el alıp almama tercihidir. Siz ikinci el almaktan imtina etmezsiniz, ben de tam tersi hiçbir şekilde almam.

Bu arada kötülediğiniz değirmenle uluslararası internet sitelerinde karşılaştırılan değirmenler şunlar:

1. Baratza Virtuoso - Conical Burr Coffee Grinder (with Bin) 220 dolar
    2. Gaggia 8002 MDF Burr Grinder with Doser, Black 250 dolar
    3. Breville BCG800XL Smart Grinder 200 dolar
    4. Rancilio HSD-ROC-SD Rocky Coffee Grinder 350 dolar

Bahsettiğiniz Mahlköniq Vario Home'un fiyatı 300-350 pound arasında görünüyor.
    Kuru yaklaşık 3,80'den 1100 TL'den fazla eder, bir de tabi bu bahsedilen fiyatlar internetten yurtdışı fiyatı.

Bekonun ikinci elini 300 tl'ye aldığınızı varsayarsak 700 TL'ye bu mahlkönigi üsteik Türkiye'de nereden alacaksanız söyleyin biz de alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Öncelikle üslubunu hiç beğenmedim.
    Burda yardımcı olmaya çalışıyoruz, tecrübelerimizi paylaşıyoruz.
    Karşındakini azarlar gibi konuşamazsın.
    Bu kadar araştırdıysan bir fikre sahip olman gerekirdi.
    Ki olmuşsun zaten, Breville var aklında ama fikrine destek almak için soru soruyorsun.
    Sana yazacağım son mesajdır bu.

Vallahi üslubumu beğenip beğenmemen seni ilgilendirir..ama beni ilgilendirmiyor....çünkü üslubumda hiç birşey yok..kaba ,kötü ya da hakaretamiz bir ifade kullanmadım..karşımdaki kullanmadan asla kullanmam da....ilkönce ben sana "siz" diye hitap ederken "sen diye başlayan "sen" sin..kimseyi de azarlamadım bu arada..haddimi bilirim.
    ama böyle bir şey de lazımdı.çünkü işin iyice tadı kaçmıştı..ben bu forumdaki 55 sayfayı aylardır takip ediyorum.tamamını sanırım en az 3 defa okudum.Beko nun ne oldugunu da çok iyi biliyorum..çok iyi tanıdığım ve ahbabım olan bir beko bayiine cihazın adını modelini yazıp tüm Türkiyede arattırdığım en az 3 ay oldu.fakat hiçbir yerde bulunamadı..kenarda köşede depoda atılmış duranlar da birden doğan aşırı ilgiyle çıkartılıp satıldı.ve şu anda TR de sıfır Beko 1 tane bile yok.bu benim oldugu kadar sizin tarafınızdan da çok iyi bilindiği halde her yeni gelene artık ne amaçlı oldugunu bilemediğim bir şekilde çünkü bu salt yardımcı olmak ta değil..başka bir şey...sürekli söylenen şey şu"bulabilirsen beko al,beko şöyledir böyledir."..yahu yok işte kardeşim.yok.!..ha 2.el ararsan var.hatta 3.el.bir forumda satılık bir beko ilanı vardı.
    "bir arkadaştan temiz kullanılmış olarak aldığım bekoyu çok az kullandım.satılıktır"..düşünebiliyormusunuz,siz alırsanız artık bu ürün 3.el olacak..yani anlatmak istediğim ne şekilde,nasıl kullanıldıgı belli olmayan,belki ciddi arızası sıkıntısı da olabilecek bir ürünü sırf beko diye almaya talip olacaksınız..var mı canım böyle bir şey?...
    bu forumda sürekli yazanların en az 3-5 katı insan da bu yazılanları okuyor.yeni başlayacak,cihaz arayışında,öneri tavsiye bekleyen arkadaşlar var..şimdi bu saatten sonra bu insanlara hala beko demenin bir mantığı var mı?..
    Sıkı bir forum takipçisi olarak her yeni gelene,arayana sorana beko tavsiye edildiğini okuya okuya ..ki beko bayisi aracılıgıyla arayışta bulunup başaramadıgımı da yukarda yazmıştım....ve de üstüne bana da şu saatten sonra yine beko tavsiye edilince gerçekten sinirlendim ve bu çıkışı yapmak farz oldu..
    Tahmin ettiğin tarzda biri değilim..forumda tatsızlık çıkarmak ve insanları germek gibi bir niyetim de yok ....durum bundan ibarettir..
    Bu arada önerdiğin diğer alternatif olan Delonghi için teşekkür ederim..ama Delonghileri de sular seller gibi biliyorum.. yine de mecbur kalırsam alacağım...Breville ye gelince forumun en önemli(!) tavsiyecisinin dediğinin aksine bir iki basit modifikasyonla cihazın basınçsız hale geldiğini ve gayet te başarılı oldugunu söylemek isterdim ama bana gerek kalmamış,anlatılmış ona....ben bile bu acemi halimle biliyorken her kese akıl fikir ihsan eyleyen baş tavsiyecinin bu basit konuyu atlamasını yadırgadıgımı ifade etmeliyim bu arada...
    Son söz;Sen yine yazmazsan yazma :)..ama şunu söylemek istiyorum.forumdaki en uygar ,düzeyli kişilerden birisin.yazılarından,üslubundan tanıyorum ..neredeyse katılanların tümünü az çok tanıdım...yazılanlardan insanların seviyesini anlayabiliyorsun haliyle..biraz sert kaçan üslup salt senin şahsına yönelik değildi..bu, özür değil samimi bir ifadedir..Haydi sağlıcakla kal..

• quote:

Orijinalden alıntı: cdsoft

Resimdeki dijital süt termometresini kullanan var mı, analogtaki gibi sürahiye bağlanacak aparatı yok nasıl kullanabiliriz, analog mu tercih etmeliyiz.

Dijital termometreyi kullanan varsa kullanım yöntemini, geç algıladığı için hangi derecede kissing sound u kesmemiz, hangi derecede buharı kapatmamız gerektiğini paylaşırsanız çok sevinirim. Isınmış süt ya da art yapılamayacak kadar yoğun microfoam hatam sanırım doğru derecede kissing sound u kesmemek ve doğru derecede buharı kapatmamak ve çok ısıtmak.

Geçen hafta aldım bu aleti.gitti gidiyor dan... 1 defa denedim.sıcak suya...ilginç..su fokur fokur kaynadığında 85 dereceyi gösteriyordu...aslında beklemedim daha yukarı çıkacak mı diye...2 oda termometresiyle oda sıcaklığını ölçerek karşılaştırdım...biri civalı hatta.hep ikisinin arasında bir değer gösteriyor..bence doğru gösteriyor diye düşünüyorum.sütle ilgili hiç deneme yapmadım...

• quote:

Bu noktada temel fark ikinci el alıp almama tercihidir. Siz ikinci el almaktan imtina etmezsiniz, ben de tam tersi hiçbir şekilde almam.

Alın benden de o kadar..
  • İyi akşamlar elimde 150 gr kadar kopi luwak kahvesi var ama çekilmemiş çekirdekleri var yani kahve makinesi vs yok bunu içmem için ne yapmam lazim?

• jessepınkman kullanıcısına yanıt
    Oncelikle degirmen lazim ve kahve makinesi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: jessepınkman

İyi akşamlar elimde 150 gr kadar kopi luwak kahvesi var ama çekilmemiş çekirdekleri var yani kahve makinesi vs yok bunu içmem için ne yapmam lazim?

El değirmeni ile öğütebilirsiniz yada yakındaki bir cafeye gidip çektirmeyi rica edersiniz.Demleme konusu ise tamamen bütçe ve zevk meselesi,en ucuzu french press en pahalısı espresso

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seffa S kullanıcısına yanıt
    O zaman kahve makinesi bulmak lazım tesekkurler :D

• gidakontrol G kullanıcısına yanıt
    Bu makinelerden falan hic anlamıyorum burda bi çarşı var orda degirmen isini halledebilirim de pisirme islerini hic bilmiyorum teşekkürler

• quote:

Bu arada kötülediğiniz değirmenle uluslararası internet sitelerinde karşılaştırılan değirmenler şunlar:

1. Baratza Virtuoso - Conical Burr Coffee Grinder (with Bin) 220 dolar
    2. Gaggia 8002 MDF Burr Grinder with Doser, Black 250 dolar
    3. Breville BCG800XL Smart Grinder 200 dolar
    4. Rancilio HSD-ROC-SD Rocky Coffee Grinder 350 dolar

Bahsettiğiniz Mahlköniq Vario Home'un fiyatı 300-350 pound arasında görünüyor.
    Kuru yaklaşık 3,80'den 1100 TL'den fazla eder, bir de tabi bu bahsedilen fiyatlar internetten yurtdışı fiyatı.

Bekonun ikinci elini 300 tl'ye aldığınızı varsayarsak 700 TL'ye bu mahlkönigi üsteik Türkiye'de nereden alacaksanız söyleyin biz de alalım

Takip ettiğim, bildiğim adamdan almaktan çekinem, dediğim gibi.

Breville'i normal bir makineye çevirmek için gerekli masrafları da ekleyin bütçeye. Sözen kullananlar bilir, el ile çevirirken bile değirmen ısınır ve kahvede acılaşmaya sebep olur. Bunun elektrik motorlu hali yerine ben el değirmeninde kalmayı tercih ederim.

• Tanaltay T kullanıcısına yanıt
    Üst seviye "profesyonel" bir ürün olan 800ES, o modifikasyonlardan sonra 52mm filtresine rağmen basıncı ve sıcaklığı sabit tutamıyor. Adamlar çaplarını bildikleri için 52mm'de tutuyor o filtreyi çünkü. 58mm'de basınçsız filtre ve kaşıkla sıcaklığı ve basıncı sabit tutacak ekipman kullanırlarsa yeterince düdükleyemezler müşteri profillerini. Kağıt üzerinde hayal kurmayla olmuyor bu işler. Atladığım bir şey falan yok. Kendi kullanmayacağım malı, başkasına önermiyorum ben. Olay bundan ibaret.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.