Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.176
Cevap
710
Favori
809.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sefer ucuz nitelikli kahve bulunca ben de çiğ çekirdek aldım. Ufaktan kavurma işlerine girsek fena olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talvehtia

3-4 aylık stok yaptık diyelim. Yeşil çekirdek aldığım için sıkıntı yok ama kiloyla kavrulmuş kahve alan arkadaşlar gördükçe, yazık diyorum,o kadar kavrulmuş kahve bayatlayacak diyoruz ama farketmiyor insanlar için anladığım kadarıyla

Valla çok garip. Üç ay sonra kahve Costa Rica Dota Tarazzu olsa ne olur, Rio Minas olsa ne olur? En fazla kurtlu, böcekli olmaz.
  • TRojka kullanıcısına yanıt
    Titizlikle mercimek ayıklar gibi elersen o da olamaz
  • Arkadaşlar benim gibi Delonghi Bco 264B Kombi Espresso Kahve Makinesi kullananız varsa muhtemelen tampere ihtiyacınız vardır.
    En ucuzu kargo hariç 60tl olan tamperi pahalı buluyorsanız benim gibi yurt dışı sitelerine yönelmek zorunda kalırsınız.Bende kısa bir arştırmadan sonra 51mm lik tamperi
    bu vatandaştan kargo dahil 18.37 USD yani 44.99 TL ye getirttim.12 günde elimde oldu.Kalitesi gayet iyi.Yarım kilodan fazla . İşini güzel yapıyor
    http://www.ebay.com/itm/111221236919?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akakın -- 14 Şubat 2015; 17:55:01 >

• albati kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.ev mis kokucak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akakın kullanıcısına yanıt
    Öğütme kokusu bile güzelken bu çıldırtır adamı.

• Tava ile kavurmayı düşünüyorsanız zorlanacağınızı unutmayın.En kolay olanı mısır patlatma pop corn tavası ile kavurmak.Sürekli hareket ettirirseniz kahveler döner.

• Şu ortasında tel dönen mısır patlatma makineleri tavsiye ediliyor. Almasına alırız da sürekli nitelikli çiğ çekirdek temin edebilecez mi?

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 26 Şubat 2015; 11:40:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talvehtia

e-gurme.com, baristasepeti.com, coffeenutz.net, sanalpazar.com'da bonarricoffee vs gibi birçok tedarikçi mevcut.

baristasepetinde çiğ çekirdek değil ama yeşil kahve olarak geçiyor, o mudur?
    Bonarri'de Necdet Bey çiğ satıyo mudur acaba? Ondan kavrulmuş aldım.
    Gerçi ben de kavurdum da çekirdek temini kaldı bir tek
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 26 Şubat 2015; 11:40:11 >
  • Talvehtia kullanıcısına yanıt
    Baristanınki nitelikli mi acaba, herhangi bir cins belirtilmemiş.
  • Mocha yapıcam hangi şurubu tavsiye edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ajdarvevo

Mocha yapıcam hangi şurubu tavsiye edersiniz

Yemen Mocha Mattari. Kahveye çikolata koyacaksanız, Monin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRojka -- 15 Şubat 2015; 19:20:20 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 26 Şubat 2015; 11:40:01 >
    Daha önce çok alışveriş yaptım ama gözüme hiç çarpmadı.
    Yalnız kavrulmuş ile arasında çok az fiyat farkı var.
    %40 firede daha fazla fark olması gerek değil mş?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 26 Şubat 2015; 11:39:41 >
  • TRojka kullanıcısına yanıt
    Normal mocha yapıcak ilk olucak hangisi önerirsiniz?

Ne zaman o referans kampanyasına girsem hep sorun çıkıyor, maili falan kabul etmiyor.
    Daha önce mobil uygulaması üzerinden oldukça iyi indirimleri vardı.
    Şimdi kalkınca pek bi cazibesi kalmadı.
    Son gelen çekirdeklerim pek bi nitelikli gelmemişti açıkçası.
  • Delonghi ICM15240 Filtre Kahve Makinesi, Hızlıal.com da 79.90 a düşmüş ayrıca ücretsiz kargo. İlgilenen varsa kaçırmasın :)

http://www.hizlial.com/delonghi-icm15240-filtre-kahve-makinesi/10326369?pid=10328059
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.