Şimdi Ara

Geniş Araç Tavsiyesi - İkizler Yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Yaklaşık 3 ay içerisinde Allah nasip ederse ikiz bebeklerimiz dünyaya gelecek. Bu yüzden öyle bir araba lazım ki bana arkaya 2 bebek koltuğu (daha sonra çocuk koltuğu) koyup ortaya ya da yana bir kişinin oturabilmesi lazım. Doğal olarak bagajın da geniş olması gerekli. Uzun süredir araştırma yapıyorum aslında araçlar hakkında az çok bilgim var. Baktığım araçlar şöyle: Scenic II, Grand Scenic, C4-C3 Picasso, Alhambra, Touran, Sharan, C-S-B Max, Modus, Matrix, Verso, Roomster, Espace vb... Hemen hemen bütün MPV kasalara baktım diyebilirim. En büyük sıkıntı tabii ki bütçe. Taşı sıkıp suyunu çıkarsam 41-42 bin lira param var. Bu fiyata MPV kasalar ya da Hususi plakalı Ticari araçlardan hangilerini tercih edebilirim? Bir de kafama takılan diğer sorun beğendiğim bir aracı bilgisine güvendiğim kişilere attığımda yok boyalı, yok KM yüksek, orasında şu var diye yorumlar alıyorum. İlk aracım olacağı için sorma gereği de duyuyorum. Bahsettiğim araçları alırken benzinli/dizel KM olarak (temiz kullanıldığını varsayarak) alınır ve alınmaz aralıkları nelerdir? Gönlümden geçen C4 Picasso olsa da bütçemi aşıyor. En mantıklı Scenic II gibi duruyor. Neyse fazla uzatmayayım. Kısaca Marka - Model - KM ile tavsiye alabilirsem çok sevinirim. Çıkmazdayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forestgump03 -- 31 Ağustos 2019; 1:57:57 >

• C4 picasso , verso , c max vs bu arabaların 40-43 bin arasına düşük km boyasız kusursuz vs olanını zaten bulamazsın. Arkadaşlarını salla sana ne öneriyor düşük km az kusurlu mpv veya geniş araç bu paraya sorsan tek model söyleyemez. Ama ilan atsan beğendiremezsin...

Önüne ilk gelen temiz mpv yi al. Çok seçici olursan araba bulman gittikçe zorlaşacaktır. Km 150.000-160.000 aralığında olursa iyi olur. Ancak ikinci elde masrafsız araç yok gibi birşey 3-5 bin kenarda tutman iyi olabilir.
    Abi napayım şimdi araba almayayım dolmuşla kontrole mi götüreyim hanımı/çocukları? Gerçekleri görüyoruz çok şükür elimizden geleni yapacağız sadece kendimizin değil bütün çocuklarımız için. Ümitsizliğe kapılmayın daha ölmedik.

Ekleme: Ben de bayılmıyorum 15-20 yaşındaki arabalara bu paraları vermeye ama başka seçenek yok. Biz çok sıkıntı çektik bari çocuklarımız bir tık iyi yaşasınlar.
  • C4 picasso , verso , c max vs bu arabaların 40-43 bin arasına düşük km boyasız kusursuz vs olanını zaten bulamazsın. Arkadaşlarını salla sana ne öneriyor düşük km az kusurlu mpv veya geniş araç bu paraya sorsan tek model söyleyemez. Ama ilan atsan beğendiremezsin...

Önüne ilk gelen temiz mpv yi al. Çok seçici olursan araba bulman gittikçe zorlaşacaktır. Km 150.000-160.000 aralığında olursa iyi olur. Ancak ikinci elde masrafsız araç yok gibi birşey 3-5 bin kenarda tutman iyi olabilir.
  • Aynı durumdan bende muzdaripim. Bizim ikizler 45 günlük. Bagaj bebek arabasıyla birlikte iptal oldu. Başka hiçbir şey koyamıyorum. Arka koltukta bebek anne bebek sıralamasıyla oturuluyor. Bir tek ön koltuk boş oraya da eşya koyamam. Aracımı satmak istiyorum ama satamıyorum. Satsam SW veya MPV alacağım. Ama yok işte...

Hocam bu arada SW araç da bakın. Sanki bagaj anlamında daha iyiler gibi geldi bazı modellerde.
  • Opel Zafira’lara da bakabilirsiniz. Bütçenize göre A kasa elegance ya da B kasa Comfort alabilirsiniz.
  • Starex bak
  • Elinde ki paraya göre çok uçmuşsun sen. 206 sw 306 sw 307 sw 207 outdoor gibi araçlara bak. 207 de 200 bini geçmiş araç anca bulursun diğerlerinde en temizini bulursun. Artık 2005 araçlar 40 bine satılıyor.
  • Öncelikle bütün öneriler ve yorumlar için teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım. Açıkcası benim boya, değişen, kaza takıntım yok pert/ağır hasar olmadığı sürece. Araç güvenliğinden ödün vermesin yeterli benim için. Çoluğumuzu çocuğumuzu bindireceğiz sonuçta.15 yaşında 200binlik araçta boya, değişen yok diyorsa şüphelenip aramıyorum bile. Bütçemin yetersiz olduğunun farkındayım aslında biraz da o yüzden açtım başlığı ki tecrübesi olan arkadaşlar bahsettiğim ya da farklı marka/modellere yönlendirsinler istedim. SW araçlarda arka koltuklar dediğim gibi 2 bebek + 1 yetişkin için yeterli olmaz diyerek bakmamıştım ama bir göz gezdireceğim.
  • Buyuduklerinde ozel okul ozel dersane ve ozel universite masraflarini simdiden biriktirmeye baslayin hatta universite bitince issiz kalacakalrini da dusunup cadde uzeri bir dukkanda ennkotu donerci cig kofteci fln acin da en azindan kira odeyemeyip iflas eden esnaflardan olmasinlar. Yani birakin arabayida gerceklere hazirlik yapmaya baslayin simdiden
  • adrisanam A kullanıcısına yanıt
    Abi napayım şimdi araba almayayım dolmuşla kontrole mi götüreyim hanımı/çocukları? Gerçekleri görüyoruz çok şükür elimizden geleni yapacağız sadece kendimizin değil bütün çocuklarımız için. Ümitsizliğe kapılmayın daha ölmedik.

Ekleme: Ben de bayılmıyorum 15-20 yaşındaki arabalara bu paraları vermeye ama başka seçenek yok. Biz çok sıkıntı çektik bari çocuklarımız bir tık iyi yaşasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forestgump03 -- 31 Ağustos 2019; 10:6:52 >
  • Fiorino tarzi bir araç alacaksın mecburen. o fiyata anca bu araçlara binebilirsin.
  • Allah bağışlasın

Güvenlik için ticari araçlardan uzak durun, model yılı düşük olacak şekilde mpv bulunur

Ben de biraz bakacağım sizin için
  • Scenic mantıklı, 2004-2005 opel zafira da olabilir, 7 kişilik
  • Hocam öncelikle Allah bağışlasın, rabbim hayırlı uzun ömür nasip etsin.

Ben fiorino,doblo tip araçları güvensiz bulduğum için mpv araçları sıraladım;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-garajdan-2004-scenic-1.6-dynamique-cift-sunroof-85.000-km-705753495/detay

Cam tavan var, çocuklar için iyi olabilir. Ayriyeten araç full. Komple boyalı imiş + 1 değişen varmış.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-tertemiz-2006-scenic-718504837/detay

Bütçenizi birazcık aşıyor, ancak kaporta ve mekanik açısından daha temiz olduğunu düşünüyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-masrafsiz-7-kisilik-aile-arabasi-702843717/detay

Bu motor hakkında bilgim yok, araştırırsanız iyi olur. Ancak dizel olması gibi bir avantajı var. ↑
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-temiz-aile-arabasi-hasar-kayitsiz-717091180/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-grand-modus-680462256/detay

*Normalde modus küçük gelebilir ama bu grand modus imiş. ↑
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hasan-bedir-2.el-plaza-dan-2009-hyundai-matrix-1.5-crdi-711764517/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-3-sahibinden-orjinal-124-binde-opel-meriva-727512901/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-acil-satilik-728009841/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-auto-eray-dan-otomatik-645435457/detay

*Araç ve motor hakkında bilgi alınız. ↑
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2001-1.8-16v-125hp-zafira-7-koltuk-695192512/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-satilik2004-c-max-725055497/detay

Umarım içinize sinen bir araç bulabilirsiniz.
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binin inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: forestgump03

Yok hocam araba almayin demedimde keske cocuk yspmasaydiniz daha iyiymis zira suriyeliler afganlar bota binip olumune kaciyorlar ulkemizden
    Ah hocam ah o sikintilari dusunup cocuklarinizi da goz onune getirip bi dusunun araba alincz bir tik iyi yasayacaklarmi ah ahh
  • Boyle tatli belalar insallah benimde basima gelir
  • Versol vardı toyotanın onada bak istersen
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Temizine agzini 60-65den aciyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Temizine agzini 60-65den aciyorlar
    2004-2005 scenic olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: forestgump03

Öncelikle bütün öneriler ve yorumlar için teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım. Açıkcası benim boya, değişen, kaza takıntım yok pert/ağır hasar olmadığı sürece. Araç güvenliğinden ödün vermesin yeterli benim için. Çoluğumuzu çocuğumuzu bindireceğiz sonuçta.15 yaşında 200binlik araçta boya, değişen yok diyorsa şüphelenip aramıyorum bile. Bütçemin yetersiz olduğunun farkındayım aslında biraz da o yüzden açtım başlığı ki tecrübesi olan arkadaşlar bahsettiğim ya da farklı marka/modellere yönlendirsinler istedim. SW araçlarda arka koltuklar dediğim gibi 2 bebek + 1 yetişkin için yeterli olmaz diyerek bakmamıştım ama bir göz gezdireceğim.
    Hocam merhaba, yukarıda sw aracı ben önermiştim. Size örnek olması açısından kendi aracımızın bagaj fotoğrafını koyayım. Aslında bebek arabasını tam karşıya veya yan duvara dik koyabileceğiniz bir araç bulursanız daha iyi olur.

• öncelikle sağlıkla kucağınıza alın inşallah. hyundai matrix için yorum yapayım. içi geniştir arkaya 3 yetişkin rahat oturabilir durumda(genişliği anlamanız için söylüyorum). şaft tüneli yoktur ortada oturan rahat eder. isofix bağlantısı var. arka koltuklar ileri geri oynadığı için koltukları taktıktan sonra bagaj için istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. bagajı iş görür hem yüksekliği çok hem de koltuklar ileri hareket ettiği için rahat edebilirsiniz. motoru dizel için konuşursak 2007 sonrası 1.5 crdi ler 4 silindir öncesi 3 silindir(biraz daha gürültülü ve sarsıntılı). motorun temel parçaları (turbo-enjektör vs) era ve getz ile aynı. filtre grubu farklı. parça fiyatları mitsubishi den sonra bana baya ucuz geldi :) 5. vites 2500 devirde 100/110 gibi hız yapar. soğuk/mıcırlı asfaltta yol sesi fazla ama sıcak asfaltta çok sıkıntı yok. yüksek olduğu için görüş, oturma pozisyonu iyi. bende dizel gls paket var abs,klima,2hy gibi temel donanımlar var. saklama alanı olarak iyi ön koltuk altında çekmece var arka koltuk altlarında yine saklama alanı var 1,5,2 lt lik su şişesi sığacak büyüklükte(koltuğun altında çekmece olarak değil ama koltuğu kaldırmak gerekiyor) ön koltuk arkalarında otobüslerdeki gibi servis sehpası var çocuklara bir şey yedirmek, oyuncak koymak için vs kullanışlı. yakıt tüketimi yazın klima hep açık, çoğu uzun yolda 100/110 civarı hızda 5.7 lt gibi. şehir içi 6.5/7 civarıydı kışın. (benim araç 260 binde )

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.