Şimdi Ara

Genel Sağlık Sigortası Af Kanunu (2/1585) Meclise Gönderildi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
12
Favori
5.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 11 Eylül 2020; 0:53:35 >
  • Okula ne zaman başladığımı gösterir belge almam lazım o zaman okuldan. Aslında e devlette öğrenci olduğum gözüküyor eylül ayı sonrası için borç yazılmaması lazım. İnternetten baktım askere gidip geldiğinde borçla karşılaşan insanlar var,çok saçma.

Bir şey daha sormak istiyorum öğrenci olduğum aylar çıkarıldığında 3x200'den 600 tl borç kalıyor. Şimdi sizin bahsettiğiniz yasa geçerse (referandum arefesi olduğu için geçeceğinden eminim.) bu borç 3x53 oluyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ModernSultan -- 1 Mart 2017; 17:12:22 >
  • ModernSultan M kullanıcısına yanıt
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 11 Eylül 2020; 0:53:43 >
  • Bir gelişme haber vs yok herhalde daha.
  • Ben ocak da yapılandırmıştım, şubatta ödemem vardı. Af duyurusunu görünce ödememi yapmadım doğal olarak yapılandırma da bozuldu. Umarım bu konuda sıkıntı yaşamam ve bende dolandırılmadan bu sistemden faydalanabilirim

Var mı bu konuda bir gelişme?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 6 Mart 2017; 9:33:44 >
  • .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 11 Eylül 2020; 0:50:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Yapılandırma taksitleri de hazirana ertelendi diye biliyorum.
    Şifreniz varsa ödeme tarihlerini E-Devlet'ten 6736 Yapılandırma sayfasından sorgulayabilirsiniz.

Evet baktım şimdi son ödeme haziran görünüyor. Hazirandan önce af gelir ve ben bu afdan sırf yapılandırdığım için faydalanamazsam kafayı yerim herhalde. Her ay 200+ TL den 5000 tl borç birikmiş..

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 6 Mart 2017; 9:48:35 >
  • .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 11 Eylül 2020; 0:50:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Af gelmesinden kastınız borçların tamamen silinmesi ise o çok zor bir ihtimal. Ancak, belki referandum yatırımı olarak silebilirler diye düşünen çıkacaktır. Ama ben zannetmiyorum büyük bir gelir ihtiyacı var.

Bunların dışında en iyi ihtimal, 200TL'den hesaplanan eski primleriniz 53TL'den hesaplanır. 5000TL olan borcunuz 1325TL olur.

İlk seçeneğin bende olmayacağını düşünüyorum. Af gelmesinden kastım 2. seçenekde bahsettiğiniz. Mevcut borcumun 245 TL den değilde 53 TL den tekrar düzenlenmesi
  • o kadar tantana yapıldı bakan tarafından hala meclisten geçmedimi bu yasa.neyi bekliyorlar
  • Geçmiş dönemden borcu olanlara sağlık hizmet verilmediğine göre, verilmeyen hizmet dönemi için geriye dönük olarak ayda 53 lira istenmesi haksız ve adaletsiz bir uygulama değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 7 Mart 2017; 17:17:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Geçmiş dönemden borcu olanlara sağlık hizmet verilmediğine göre, verilmeyen hizmet dönemi için geriye dönük olarak ayda 53 lira istenmesi haksız ve adaletsiz bir uygulama değil mi?

Aynen öyle, ne taraftan baksan saçma ve gereksiz bir uygulama

Sen ödemedi diye hizmet vermiyorsun ama hizmet vermediğin kısmın borcunu çıkarıyorsun

Madem ödemiyor, hizmeti kes, para da istemeyi kes. No hizmet no borç olsun yani..

Öderse memnun demektir, ona hizmet ver..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 7 Mart 2017; 17:45:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 11 Eylül 2020; 0:49:42 >
  • Önce vatandaşı habersiz borçlandır, hizmet de verme, sonra borçlarınızı azalttık gelin ödeyin de, yok ya, çok beklersiniz
  • Cumhurbaşkanı bu gece af kanununu onayladı.Vatana ve millete hayırlı ossun!
  • G1 seviyesi 2017 yılı ilk yarısı için 71 lira. Bu yasa ile herkes G1 seviyesinden ödeyecek deniyor ama öte yandan da 53 lira olacak deniyor. Hangisi doğru? 53 mü 71 mi?

• çiko miko Ç kullanıcısına yanıt
    Kaynak alabilir miyiz?

• çiko miko Ç kullanıcısına yanıt
    Bu sayfayı tümüyle okudum. Burada böyle bir yasa göremedim.

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Kanunlar kısmında en altlarda

6824 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

Buraya girip Madde 14 den itibaren okuyabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.