Şimdi Ara

Gemi adamı olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
41
Cevap
2
Favori
5.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben turizm de çalışıyorum. Lakin çok nankör meslektir.
    Şöyle ki çok adi,şerefsiz ve yalaka olmanız gerekiyor. Ayrıca yaşlandığınız veya terfi aldığınızda iş bulmanız zorlaşıyor.

Bir restoran kaptanı gemilerde çalışmaya başlamış. Lakin garson vs bırakmış artık. Ve maaşları 3000 TL den başlıyormuş.

Kötü yönleri nedir?
    İyi yönleri nelerdir?

Manyağın birisi eşcinsel ilişkiler çok oluyor dedi. Yani 6 8 ay denizde adamlar hak ver gibisinden :/ EEE madem geldin bir tadına bak gibisinden....

Böyle saçma salak olaylar var mı?

Birde çok fazla sahtekar firma varmış. Yani gemide 6 ay sadece onlar ile beraber okyanus ortasında kalıyorsun. Manyağı biri seni öldürse zarar verse bile 6 ay sonra haberin çıkacak. Para vermeyenler limanda bırakıp gidenler bunların başıma gelmesini istemiyorum.
    Teşekkürler.

• Öyle bise olsa tüm forum gg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz açar mısınız? Hocam teşekkürler.
  • Forumda herkes burger damı çalışıyor la? Vay arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Partizan3407

Biraz açar mısınız? Hocam teşekkürler.

6 8 ay kızsızlıktan eşcinsel olunmaz onu diyorum.

• Gemi adamı olmak kolay değil ortalık da çok dolandırıcı var. Kimsenin x şirketinde iş var gel çalış lafına bakma. İyice öğrenirsen mesleği iyi armatörlerin gemisinde çalışmaya başlarsan kafan rahat olur.

• Stay With Me kullanıcısına yanıt
    Bende ondan korkuyorum. En kurumsal şirketler bile kan emici olmuş. Bu gemi işlerine pek güvenemiyorum.
    Tavsiyen var mı hocam? Şehir şirket ismi gibi :)
  • Napiyon turizmde ben de 8 senedir o sektordeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caferhüseyin -- 25 Mart 2017; 14:3:35 >
  • Barmen
    ama nereye kadar?
  • Çaylak olacaksın şimdi dönmesinler hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • :) aynen ben de Kusadasinda 5 yildiz otel.

Gelecek yok ama bizim elemanlarin tek dusundugu avrupali kiz tavlayip evlenmek ve onlarin ulkesine yerlesmek, ondan otesini bilmiyorlar.

Kac tane eski barmen garson arkadas vardi o sekilde

• Başkan :) çevremdeki insanlar şefler müdürler hep bıraktı bu işleri artık. Yani şunu demek istiyorum.
    Kız tavlama olayı tamamen şans kaç kez gidip elinde borç ile dönenler oldu :D Fiziki olarak adamı öldürüyor.
    Ayrıca bar kaptanı müdür olduğunda iş bulman çok zorlaşıyor. Ve en önemlisi çalışma saatleri ve mesailer hiç belli değildir.
    Ayrıca izin günü beli olmaz. Kış garantisi hiç belli değildir. İşiniz en iyi şekilde yapsan bile işinden olman an meselesidir.
    Şu da var yalaka olman gerekiyor. Ve otellerde bilirsin :) en alt kişiler bizleriz hizmet sektörü malum :)
    Hk ofisinde dün şef olmuş adam bile senden bir şeyler rica eder. Misafir yetmiyormuş gibi birde otel personeli ile uğraşırsın.
    En çok sorun nankör meslek aga :) Yaşlandığın zaman işin bitiyor.
  • Her limanda bi fuckbuddy'n olması demek
  • Sayın zenci bey tutunacak bir dal ve sığınacak bir liman arıyorum.
  • Dogru diyon da birakip ne is yapacaz bilmiyorum ki ben.

Bu yaz resepsiyona gececem ben ama çok sıkıcı birseye benziyor umarim kendimi can sıkıntısindan asmam.

Bir de bizim bar kaptan vardi eski icki calarken yakalandi kovdular simdi barboy maasi aliyor baska bir otelde. Gelecek 0 yeminlen bir de cumhurbaskani da iyice icine etti turizmin baska is mi baksak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caferhüseyin -- 25 Mart 2017; 14:19:27 >
  • Hocam yaş kaç bilmiyorum ama 30 yaşına kadar eyvallah ama sonrası için kesin bir planın olsun. Bar kaptanı veya müdür olarak tutunan insan sayısı çok nadir sende biliyorsun. Bir yaştan sonra bu iş yapılmıyor.
  • 25 yasindayim ben sektor degistirmek istiyorum ama herangi bir fikrim yok. Simdi bu yaz resepsiyona basliyorum iste.

Gemicilik vs heyecan dolu mesleklere benziyor. Aslinda bizim otelde bir animator vardi bir bucuk ay kurs aldi gemicilik icin simdi bir sirkette calisiyor gemi adami olarak dolar bazinda maas aliyor. Ama duzgun hayat, kadın, aile vs olmayacak gibi hic

• Başkan en azından aldığı maaş yüksektir. Ve yurt dışı görüyor fikir alıyor. En kral barmen ak deniz bölgesinde ne kadar maaş alıyor? Otellerde 2000 TL maksimum :)
    Resepsiyon güzel iş ama biraz kasıntı geliyor. Yine insanlar ile uğraşıyorsun :D Tuvalet kağıdı biten adam bile yeri geliyor seni arıyor.
  • Deniz Ulaştirma ve Işletme 2.sinif ögrencisiyim. Hocalarimizin cogu gemiye çiktiktan sonra ogretmenlige geçmiş. Disardan gozuktugu kadar kolay bir meslek değil.

• Ben gelemiyorum oyle kasinti islere. 5 sene once resepsiyondaydim zaten barmenlige gecmek icin FB mudurle konustum da bara gectim.

Gemicilikle bir yere gelebiliyor musun peki? Kaptanlik vs icin illa diploma lazim diye biliyorum. Oyle 50 yasina kadar denizde amelelik yapcaksak hic bulasmayalim.

Bu arada bizde barboy asgari. Barmen 100 lira fazla kaptan da 1600 gibi birsey aliyor. Onun ustu bar supervisor 2200 gibi birsey onun ustu de FB chef o da 2500. FB manager da 3 bin falan alir heralde

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.