Yarbay
25 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 58 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhabalar geçen akrapovic slip on egzozdan r25 ile ceza yedim. Iyi güzel hoş ta bir motorcu arkadaş çevre ve şehircilik bakanlığı da ceza göndericek sana dedi 3 bin tl civarında şok oldum doğru mudur? Aslı astarı var mıdır. O kadar araştırdım ama bulamadım böyle bir şey.
Ankara içi montaj 2 gün içerisinde teslim. Öğrenciyim ek gelir kaynağı olarak volkswagen gruplarına multimedya takıyorum. Mesajla ulaşabilirsiniz.

android 9.0.
8" ekran.
Evet beyler maça 1 saatden az kaldı buradan tartışalım.
Beyler elinde pepsi kodu olan varmı okey oynuyacağım lazım :/ Pmden atarsanız sevinirim.
ayin 28inden itibaren 1 Haftalık spor salonu üyeliği lazım yardım.
"Müzeyyen; bir kar tanesinin yere düşmesi kadar kader."
Size önce kaderden bahsederek giriş yapmak istiyorum. Kader; alınyazısı, mukadderat veya yazgı olarak da adlandırılabilir. Bütün evrenin, yaşanılan ve yaşanacak olan her şeyin önceden ve değiştirilemeyecek bir şekilde dizayn edinildiğinde olan bir inançtır. Ezelden ebede kadar Allah katında bilinir ve takdir edilir. Kadere iman etmek ise hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine iman etmek demektir.
Gelelim konumuza; Müzeyyen...
Kapatın pencereleri. Susturun kuşları, bebekler ağlamasın. Otomobiller bir süreliğine stop etsin ve pirüpak bir sessizliğe bürünsün beyniniz.
Müzeyyen;
Müzeyyen benim kaderim değildi fakat Müzeyyen'i sevmek? Müzeyyen'i sevmek bir mesajmış gibi kodlanmış benim kaderime. Yürüdüğüm yollar Müzeyyen'e çıkıyorsa yorulmuyor; baktığım her şeyde ise Müzeyyen'den esintiler görüyordum. Gözleri gecenin en bir elektrik kesintisindeki sema gibi karanlık, saçları ise alabildiğine kıvırcık. Dünyanın en Müzeyyen Müzeyyen'i.
İlk bakışta fark edilemeyen, güldüğü zaman yanağında oluşan dünyanın en hüzzam ışıltısını hapseden bir çukurla gülüyor, sinirlendiğinde ise kapkara gözleri "Dünyanı nasıl da karartacağım bak gör!" dercesine büyüyor, kocaman oluyordu. Heyecanlandığında ise hızlı hızlı konuşur ve utanırdı; bir çocuğun gizli gizli şeker yerken annesine yakalanması gibi. Utandığında dudağını sağa doğru büzer adamın yüreğine bakardı. Dünyanın ekseni iki derece daha kayardı.
Benim eksenim ise tamamen ona kaymış, yörüngem şaşmıştı ve gezegenliği elinden alınmış Plüton'a dönmüştüm ona ismini sorup "Müzeyyen" cevabını aldığımda. Bir Müzeyyen dedi otuz küsür yıllık bilgi birikimini yerle bir etti. Unuttum ne varsa bildiğime inandığım. Belleğimi sıfırladım, format attım daha önce okuduklarıma. İçinde Müzeyyen geçmiyor diye yaktım okuduğum tüm kitapları. Ne söylese hafızama atmak için yer açtım tüm yaşantımda. Gözlerinin karasından sürdüm de camlarıma, yansımasından bir kez olsun görsün istedim Müzeyyen kendisini. Görsün istedim gözlerimden, gözlerini...
Elleri şiir, saçları roman bir Müzeyyen'den bahsediyorum sizlere efendiler. Saçlarına papatyalar, yollarına kır çiçekleri dökülürdü sanki yürürken. Her nefes alışı bir oskar töreninde ağlayarak anlatılmalı, üniversite öğrencilerine ders olarak verilmeliydi. Kentin her bir köşesine posterlerini astılar sanki zalim belediye çalışanları. Bir kedi yavrusunu severken bile onu gördüğümü sanıyor, oturup onlara Müzeyyen'i anlatıyordum. Görse sizi şimdi oturur ağlardı kesin naifliğinden diyordum. Kime anlatsam Müzeyyen'i, sen iflah olmazsın diyorlardı sanki bakışlarıyla. Olmadım da.
Bir gün, bana gitmem gerek dedi. Öylece söyleyiverdi. Bir insanın idam fermanı bu kadar kısa olmamalı demek geldi içimden fakat neden diye soramadım. Müzeyyen hakkında balyalarca sayfa kompozisyon yazabilecekken, konuşamadım. Sessizliği bozan yine o oldu; ideallerim dedi, hayallerim dedi, gitmek dedi.
Hayalleri varmış; yurt dışında eğitim alacakmış. Her bir kirpiği için azat edip özgürlük verdiğim kuşların uçtuğu bu gökyüzü meğer ona yetmezmiş. Başka şehirlerdeki gökyüzüne de bakmak istemiş. Bir elleri, bir ellerim yetmemiş. Emrine amade belediye işçileri, özenle kurup büyüttüğüm hayallerimin dibine yerleştirmiş de dinamitleri, ona bir düğmeye basmak kalmış. Bastı ve gitti ya da gitti de bastı işte. Önce dünyam yıkıldı sandım, sonra dünyam karardı sandım. Gözleri gibi bir karanlık bıraktı ve gitti. Geride, nefes almanın bile zor olduğu bir harabe bıraktı. Bildiğime inandığım her şeyi aldı da gitti. Sanki gitmek öylesine bir eylemmişçesine eyledi de gitti.
Sen niye gitmedin diye soranlar da oldu tabii. Fakat bu şehir bırakmadı yakamı. Gidersem ölecekmişim hastalığına yakalanmış olsam, ölmeyi tercih eder giderdim. Ama gidemedim, arkasında bıraktığı her bir toz taneciğine onu anlatmaya başladım. Dünya eskiden bir Müzeyyen parçacığıydı, o büyük patlamadan sonra bana sizleri bıraktı bir eksen yamukluğuyla birlikte. Yetkililer hâlâ cansız bedenimi sizlerin arasında arıyor dedim. Oysa benim yerim Müzeyyen'in karanlığıdır dedim. Dinlemediler, kazdılar da kazdılar yokluğunu. Dünyanın en eski Müzeyyen yerleşim yerini göğüs kafesime yakın bir yerde buldu arkeologlar. Duvarlarında resimler ve yazılar varmış onun güzelliğini tasvir etmeye çalışan. Onlar da meğer becerememiş Müzeyyen'i tanımlamaya.
Şimdi benim halimi görenler yazık diyorlarmış fark etmeden güldüğüm zaman yanağımda oluşan dünyanın en hüzzam ışıltısını hapseden bir çukuru...
Müzeyyen'i sevmek şimdi bir kar tanesinin yere düşmesini izlemek kadar kader, başını iki derece daha eğerek...
Konusu açıldıysa affola aradım bulamadım. 19una kadar bf4 e sahip olanlara dlcler bedava.
Arkadaşlar 1 ay önce kedimiz doğum yaptı çok sağlıklı 4 tane yavrumuz oldu. Hepsi bir birinden güzeller :). Asıl konu ise başka bir yavru kedi kaybolmuş bize getirdiler kedimiz kabullenir diye. Minnoşumuz kabullendi gelen kediyide ancak tereddütlerim var. Okuduğuma göre anne kediler hastalıklı yavru kedileri dışlarlar bakmazlarmış. Bu kedi hasta ise diğer kedilere bulaşır mı yada herhangi bir zararı olur mu? Kedinin gözleri açılmış tahminimce 2-3 haftalık. Uzaktan bakınca pek problem görmedim elime alıp bakmakta istemedim koku siner diye. Yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler. Bu arada ankara içi 2.5 aylık kedi veya yavrulara talip olan var ise sütten kesilince sahiplendirmeyi düşünüyoruz.
Ben şimdi anlamıyorum insanlar ekmek yemeyin buğdayın glisemik endeksi çok yüksek felan diyenler makarnaya yiyebilirsiniz diyorlar benim kaçırdığım nokta ne ikiside buğday değilmi?
Ankaranın şu soğuk günlerinde buldum onu. Evimde bakıyorum şimdilik. Gözleri intihapli yada göz nezlesi olmuş burun altında kabuk bağlamış gibi derisi ölmüş galiba siyahlaşmiş. Kuyrugu ezilmiş mi artık bilemiyorum kabuk bağlamış kuyruğu kabuktan sonrası ölmüş kuyruğun kaskatı. kuyruğu kesilcek veterinere götürücem ama ondan önce gözünün intihabini düzeltiyim istiyorum. Ayrıca toplu taşıma kullanıcam bu soğuk günlerde götüremem hayvan üşür. Gözüne ne yapabilirim bilgilendirirseniz sevinirim nasıl bir damla kullanayim. Diğer konularla ilgili bilginiz varsa yazarsaniz sevinirim. ankarada olup yardimci olmak isteyen arkadaşlar var ise mesaj atın lütfen. Sonuç olarak öğrenciyim veterinerin ne kadar masraf çıkacağını bilemiyorum beni asarsa zorlanırim.
Telden resim ekliyemedim buraya link olarak vereyim:
http://hizliresim.com/m1p6XV
http://hizliresim.com/NrNA85
Hakkında
Konum: Ankara, Keçiören
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 2.030
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.993
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.688 (Bu ay: 214)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 455 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.