Şimdi Ara

Gears 5 (2019) [PC ANA KONU] #Türkçe (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
585
Cevap
5
Favori
39.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ana menüdeki Ekstra kısmındaydı sanırım. Bulamazsanız oyuna girip bakarım.
  • Teşekkür ederim hocam buldum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • skif ile yahut yürüyerek karların üzerinden geçildiği zaman ezilen karların siyah görünmesi bana özel bir durum mu (zira oyunu her açtığımda driver güncelleme uyarısı veriyor) yoksa herkeste olan bir çeşit grafiksel hata mı?

ve yine act 2'de jack ile fosfor taşıdığımız görevde yapay zeka (del ve jack) herkeste sapıttı mı yoksa o da yalnız bana mı denk geldi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EceliYakın

skif ile yahut yürüyerek karların üzerinden geçildiği zaman ezilen karların siyah görünmesi bana özel bir durum mu (zira oyunu her açtığımda driver güncelleme uyarısı veriyor) yoksa herkeste olan bir çeşit grafiksel hata mı?

ve yine act 2'de jack ile fosfor taşıdığımız görevde yapay zeka (del ve jack) herkeste sapıttı mı yoksa o da yalnız bana mı denk geldi?
    Kar siyah görünmese de bazı grafiksel hatalar oluyordu bi' yan görevde. O dediğiniz görevde de zaten oyunun en basitinde bile zorla geçtim öyle bi' sapıttı ki gidip kafa atıyor düşmanlara arkada durması gerekirken.
  • Oyuna yine güncelleme geldi 250 mb

• Akşam kapatmadan 250 mb güncellemeyi görmüştüm, şimdi açtım 97mb olmuş. Güncellemeleri bile tutarlı değil.
  • İlk ACT'ı bitirdim. Beni pek sarmadı. Klasik tps oyunu, farklı bir şey yok. Doydum artık böyle oyunlara. Devam etmeyeceğim sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

İlk ACT'ı bitirdim. Beni pek sarmadı. Klasik tps oyunu, farklı bir şey yok. Doydum artık böyle oyunlara. Devam etmeyeceğim sanırım.
    Gears sevmeme rağmen ben de öylesine oynuyordum fakat özellikle karakter değişince ACT 2 ve 3 gayet keyifli bir hal alıyor.
  • 2K kullanıcısına yanıt
    Gears işte daha önceki oyunlardan ne kadar farklı olabilir, farklı ne sunabilir ki? Böyle oyunlar oyun oynamayı sorgulatıyor bana, niye oynuyorum ki bunu diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

Gears işte daha önceki oyunlardan ne kadar farklı olabilir, farklı ne sunabilir ki? Böyle oyunlar oyun oynamayı sorgulatıyor bana, niye oynuyorum ki bunu diyorum
    Orası doğru ama aslında ben bu yüzden seviyorum seriyi. İlk Gears çıktığında sanırım cover sistemi olan ilk oyun değildi ama bunu ilk en iyi yapandı ve hızlı koşarken kameranın değişmesi gibi yenilikleri vardı zamanla dediğiniz gibi 'Gears işte' oldu. Fakat bu yüzden her Gears oyununu çıktığı gibi alıyorum hem saf aksiyon oyunu olmasından dolayı hem de artık günümüzde her oyun aslında olmadığı başka şeyler olmaya çalışıyor. Her aksiyon oyunu kesin RPG elementleri taşıyor, gerekli gereksiz her oyun açık dünya olmaya çalışıyor. Ben nedense bu durumu sevmiyorum artık her oyunda yok gereksiz yan görevler, haritada gidilecek yerler görmekten bıktım. Ama Gears'a giriyorum ve saf aksiyon oynayıp çıkıyorum. Tabi ilerleyen bölümlerde siz daha gelmediniz yan görevlerin olduğu geniş alanlar var ama 'geniş alanlar' dan öteye gidemiyor ve Gears içinde yenilik gibi duruyor.

• Bitirdim oyunu gerçekten çok beğendim daha öne hiç Gears oynamama rağmen, oyunlarda böyle aksiyonu özlemişim en son Quatum Break'de böyle zevk almıştım aksiyon açısından.

Mekanikler, aksiyon sekansları, çevre, silah çeşitliliği vs her şey çok iyi kısaca oynanışa dair aklınıza ne geliyorsa olmuş AMA bir sorun var o da hikaye :)

Dediğim gibi daha önce oynamadım hiç Gearsı ama oyunun başında biraz girmeye çalıştım hikayeye ama yok olmadı oyunun yarısından sonra konuşma sahnelerini elimde telefon yarım gözle seyrettim. Keşke seriyi sıfırlasalarmış yeni bir hikaye başlasalarmış ama Gears ne vaad edebilirki hikaye olarak riske girmemişler. Sonuçta ana olayı aksiyon ve bunu çok iyi yapmış.

Microsoft bu sefer yapmış yapacağını helal olsun puanım 8/10. Bir puan hikayeden gitti, diğer bir puan ise teknik ve grafiksel çok fazla hataya rasladım can sıkıcı oldu özellikle oyunun sonuna doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMute23 -- 15 Eylül 2019; 7:21:2 >

• Selam,

Steam versiyonunda Turkce menu ve Turkce altyazi destegi olmayabilir mi?

.ini ayarlarinda TR ve TUR denedim olmadi
    Windows arayuz ve Steam arayuzu Turkce yaptim olmadi.
    MS web hesabina bakiyorum orasi da Turkce gorunuyor

Ama oyunda menuler Ingilizce altyazi da Ingilizce..

Oyunu oglumla co-op modunda oynuyoruz.
    Hikayeyi daha iyi anlasin diye Turkce altyazi iyi olacakti...

Co-op demisken, ekrani ikiye boluyor (4k ve hdr) ancak bir tarafin oyuncu ekrani daha karanlik iken diger oyuncunun daha aydinlik gorunuyor. Bunu acaba kasitli mi yapmislar karisiklik olmasin diye?

Son olarak gtx2080 ile hersey ultra ayarlarda ama ne bileyim bana cok pastel ve cok renkli geldi atmosfer...
    Just my 2 cents...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox 360'ımda ilk oyunu bitirmeye çalışacağım, video'da olduğu gibi oyunun eski oyunlara göre ağırlığı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Orası doğru ama aslında ben bu yüzden seviyorum seriyi. İlk Gears çıktığında sanırım cover sistemi olan ilk oyun değildi ama bunu ilk en iyi yapandı ve hızlı koşarken kameranın değişmesi gibi yenilikleri vardı zamanla dediğiniz gibi 'Gears işte' oldu. Fakat bu yüzden her Gears oyununu çıktığı gibi alıyorum hem saf aksiyon oyunu olmasından dolayı hem de artık günümüzde her oyun aslında olmadığı başka şeyler olmaya çalışıyor. Her aksiyon oyunu kesin RPG elementleri taşıyor, gerekli gereksiz her oyun açık dünya olmaya çalışıyor. Ben nedense bu durumu sevmiyorum artık her oyunda yok gereksiz yan görevler, haritada gidilecek yerler görmekten bıktım. Ama Gears'a giriyorum ve saf aksiyon oynayıp çıkıyorum. Tabi ilerleyen bölümlerde siz daha gelmediniz yan görevlerin olduğu geniş alanlar var ama 'geniş alanlar' dan öteye gidemiyor ve Gears içinde yenilik gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    İlk Gears oyununu ben de çok sevmiştim. Daha önce hiç öyle siper almalı falan oyun oynamamıştım çünkü. Ama sonra ona benzer çok oyun yapılınca bir çekiciliği kalmadı Gears'ın. Geçen aylarda Gears 4'ü oynadım mesela çok sıradan geldi. Ben artık doydum böyle oyunlara, keyif vermiyorlar. 3-4 yıldır olan bir durum bu. Oynadığım oyunlardan pek keyif vermiyor.

Japon oyunları son dönemlerde favorim. Souls serisi, Sekiro, Monster Hunter, Resident Evil 2 ve 7, Nier Automata, Dragon's Dogma gibi oyunları keyifle oynadım.

Witcher 3, Doom, Batman Arkham Knight, Gears 4-5 gibi, ses getirmiş batı kaynaklı oyunlar sarmadı mesela. Bir tek Prey'i keyif alarak oynamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 15 Eylül 2019; 12:34:47 >

• CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Selamlar.
    Oyun resmi olarak Türkçe dil desteğiyle çıktı. Dosya doğrulaması ve oyunun Steam ayarlarından dil ayarını Türkçe seçip denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 15 Eylül 2019; 13:17:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Selamlar.
    Oyun resmi olarak Türkçe dil desteğiyle çıktı. Dosya doğrulaması ve oyunun Steam ayarlarından dil ayarını Türkçe seçip denediniz mi?
    Teşekkürler,

Steam'de oyuna sağ tık özellikler dedikten sonra yukarıdaki tab'lerde dil ayarları varmış :)
  • Keyif almak için kendimi zorlayarak oyunu bitirdim. Hiç sevmedim. O kadar övüldüğü için bir şans vermek istedim yoksa shooter oyunları hiç oynamam. Türü sevenler için güzel olabilir ama kesinlikle bana hitap etmedi. İyi ki gamepass ile oynadım. Ucuza denemiş oldum. Rpglerle, özellikle de jrpglerle zamanını geçiren bir insan bu tarz shooterlarda sıkıntıdan patlar sanırım.

• Multiplayeri çok komik. Millet neler neler yapıyor birbirine

Testereyi gerçek insanlara karşı kullanmak ayrı bir zevk veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 15 Eylül 2019; 16:35:46 >
  • Arkadaşlar kaç saat de oyun bitecek...sıkılmaya başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaoglu -- 15 Eylül 2019; 16:25:0 >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Hocam attığınız linkten alırsam Pc oynaya bilecekmiyim xboxım yok ayrıca sanırsam başka oyunlarda var bunlar pc dahil mi iyi forumlar anlatırsanız sevinirim inernette xbox gamepass yazınca 25 liralık tarife çıkıyor izin attığınızla farkla nedir önemli olan pc benim için
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.