Şimdi Ara

gasp edildim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yapmanız gereken işlemler aşağıda yazıyor.Bir internet sitesindenaldım(ve teknoloji.com)
    Cep telefonunuz çalındıysa ya da kaybolduysa Telekomünikasyon Kurumu'nun Bilgi ve İhbar Merkezi'ni arayıp telefonunuzu kullanıma kapatabilirsiniz.Cep telefonunuz çalındıysa ya da kaybolduysa Telekomünikasyon Kurumu’nun 0 312 2322323 numaralı Bilgi ve İhbar Merkezi’ni arayarak telefonunuzu ve hattınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Böylece cihaza gelen “cihaz ÇALINTI’dır” mesajı ile kullanıma kapatılan telefonu başkasınında kullanmasına izin vermeyin.

Cihazı çalınan, yağmalanan, cihazını kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan kişilerin öncelikle cihazının elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesi için, telefonu kullanan hat sahibinin, Kurumun Bilgi ve İhbar Merkezi’ne cihazın imei numarasını ve hat bilgilerini doğru şekilde vermesi gerekir.

İhbar sırasında kişinin vermiş olduğu bilgiler, doğrulanmak üzere ilgili GSM işletmecisine iletiliyor. Kişinin verdiği bilgilerin doğrulanması halinde cihaz haberleşmeyekapatılıyor. Bu doğrultuda kapatılan cihazlara, ilgili GSM işletmecisi tarafından “YASAL UYARI <imei> IMEI nolu cihaz ÇALINTI’dır. En yakın kolluk kuvvetine teslim ediniz” içeriğinde mesaj gönderiliyor.

Bilgi ve İhbar Merkezi’ne verilen bilgilerin doğrultusunda cihazın kullanıma kapatılması için cihazınızın beyaz listede (mevzuata uygun bir şekilde ithal edilerek veya yurt içinde üretilerek Kuruma bildirilen, başvuru süresi içinde kayıt altına alınan, haklı mazeret nedeniyle başvuru süresini geçiren cihazların kullanıcıları tarafından yapılan başvurular üzerine kayıt altına alınan cep telefonları) yer alması gerekir.

İhbarda bulunulduktan sonra cihaza ait IMEI numarasıhttp://mcks.tk.gov.tr/node/19 adresinden sorgulandığında “çalıntı ihbarı yapılmış cihaz” olarak görünür. İhbar doğrulandıktan sonra yapılan sorgulamada ise söz konusu ifade “çalıntı cihaz” ibaresine dönüşür.

Telekomünikasyon Kurumu’nun Bilgi ve İhbar Merkezi, cihazın sadece elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesine veya açılmasına yetki sahibi olup, telefonları bulmak ve ilgili kişiye teslim etmek gibi görevleri bulunmuyor. Bunun için cihazı çalınan veya kaybolan kişinin ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçeyle başvurması gerekiyor.

İhbarınızı ancak ihbarda bulunduğunuz yöntem ile iptal edebilirsiniz. Örneğin, telefon ile alınmış bir ihbar sonucu kapatılan cihaz; ihbarda bulunan kişinin araması ve kimlik bilgilerinin doğrulanması halinde haberleşmeye açılılır. Savcılık talimatı ile haberleşmeye kapatılmış olan cihaz ise savcılık talimatı olmaksızın açılamaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ViDeNoX

quote:

Orjinalden alıntı: erenraj_khan

yüce rabbime çok şükür 6 senedir istanbuldayım kimse beni gasp edemedi etmeye cesaret edemedi,, mutlaka yanınızda bıçak bulundurum ve ilk iş eğer size bıcak çekip tlef isterlerse tamam abi deyip ilk başta gülün sonrada cebinizden bıçağı çıkattımğınız anda bacağına saplayın... fazla canileştim ama son çare budur

bu dediklerinde başarılı olabilmek için son derece seri profesyonelce hareket etmek lazım...işin içinde karşı tarafta silahta varsa işler daha zor...biber gazı göz yaşartıcı sprey vs. bulundurmakta mantıklı

silahlı olanlarda vardı 5-6 kişilik gruplarda vardı ama ne oldu şuan sakat bir şekilde geziyor.. bir defasında gece yarısı 2 kişi bıçak çekti para ve telefon baktım üzerinde silah vardı bende verdim tabi fakat verdiktne sonra bir kjaç adım uzaklaştıktan sonra cebimdeki bıçağı silahlı olanın arkadan bacağına sapladım diğeride bana müdahele edeyim derken oda bacağından oldu... neyse arkadaşa geçmiş olsun diyeyim

• BİR TOPLUMDA, AHLAKLI İNSANLAR DA, EN AZ
    AHLAKSIZLAR KADAR CESUR OLMAZ İSE
    TOPLUM ÇÖKER. İNANDIKLARINIZDAN TAVİZ
    VERMEDEN MÜCADELEYE DEVAM.. "imam rabbani hz."

BU SÖZE BAŞKA LAF GEREKMEZ
    GEÇMİŞ OLSUN BUARADA
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre000

BİR TOPLUMDA, AHLAKLI İNSANLAR DA, EN AZ
    AHLAKSIZLAR KADAR CESUR OLMAZ İSE
    TOPLUM ÇÖKER. İNANDIKLARINIZDAN TAVİZ
    VERMEDEN MÜCADELEYE DEVAM.. "imam rabbani hz."

BU SÖZE BAŞKA LAF GEREKMEZ
    GEÇMİŞ OLSUN BUARADA

Geçmiş olsun...
  • Geçmiş olsun.
    Büyük şehirler hsırsızlık ve gasp konusunda çığırından çıktı artık. İnsanların cesur olmasından ziyade devletin çözüm bulması gerekir.
  • geçmiş olsun peşini bırakma bulunacaktır bence..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ViDeNoX

quote:

yüce rabbime çok şükür 6 senedir istanbuldayım kimse beni gasp edemedi etmeye cesaret edemedi,, mutlaka yanınızda bıçak bulundurum ve ilk iş eğer size bıcak çekip tlef isterlerse tamam abi deyip ilk başta gülün sonrada cebinizden bıçağı çıkattımğınız anda bacağına saplayın... fazla canileştim ama son çare budur

bu dediklerinde başarılı olabilmek için son derece seri profesyonelce hareket etmek lazım...işin içinde karşı tarafta silahta varsa işler daha zor...biber gazı göz yaşartıcı sprey vs. bulundurmakta mantıklı

silahlı olanlarda vardı 5-6 kişilik gruplarda vardı ama ne oldu şuan sakat bir şekilde geziyor.. bir defasında gece yarısı 2 kişi bıçak çekti para ve telefon baktım üzerinde silah vardı bende verdim tabi fakat verdiktne sonra bir kjaç adım uzaklaştıktan sonra cebimdeki bıçağı silahlı olanın arkadan bacağına sapladım diğeride bana müdahele edeyim derken oda bacağından oldu... neyse arkadaşa geçmiş olsun diyeyim

kardeş sen nerde oturuyorsun..aman dikkat et Allah muhafaza

• geçmiş olsun..
  • mobil izleyici ne işe yarıyor..benimde 6630 çalındı..kapattırmadım daha..savcılık takipsizlik kararı verdi..uğraşamayız dedi..şimdi u600 alsam bu mobil izleyiciyi savcı delil kabul edermi? Birde kasko nasıl yaptırılır faydası varmı..bu işleri kullanan bilen başına gelen arkadaşlar yardım..
  • arkadaşım çok geçmiş olsun :( bu olayın gerçekleştiği yeride yazarsan ordaki emliyet birimlerinin göğsü kabarsın ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaisersosse

arkadaşım çok geçmiş olsun :( bu olayın gerçekleştiği yeride yazarsan ordaki emliyet birimlerinin göğsü kabarsın ..

hiç sanmıyorum...uğraşmıyorlar bile
  • Benimde 1.5 sene önce fuarda cep telefonum çalınmış yada kaybolmuştu. Savcılığa başvurayım dedim (daha öncede 7210 çalınmıştı geri geldi) çalıntı telefonlar bizden çıktı, artık Telekomünasyon (yahu nasıl yazılıyordu bu) bilmem nesine başvurun dediler. İçinde bulunan hattın numarasını + imei nosunu felan bildirdim ancak bir sonuç çıkmadı. Paylaşayım dedim...
  • şerefsizler ya.. yazıklar olsun bunlara...

hakkını sonuna kadar ara arkadaşım. bunlara pabuç bırakma...
  • Yok Ya Uraşmıyorlar Bencede
    quote:

Orjinalden alıntı: ..CANDY..

quote:

Orjinalden alıntı: kaisersosse

arkadaşım çok geçmiş olsun :( bu olayın gerçekleştiği yeride yazarsan ordaki emliyet birimlerinin göğsü kabarsın ..

hiç sanmıyorum...uğraşmıyorlar bile
  • her sokağın başına polis dikilmez dimi o yerin emniyetini yazsan ne olcak polis suçun işlendiği yerde saygı duruşumu yapacak.açıkçası ne biliyormusunuz akıllı polis kavgaya yeterli kuvvet olmadan müdahale etmez .neden mi kendi çocuğunu düşünür çeker hıyarın biri vurur ardında kalana devlet bakmaz bile bi ev parası bile vermez böyle olduktan sonra polis neden kavgaya girsin emin olun o telefon çalanın yanına kar kalmayacak en azından o şerefsiz kullanamayacak o telefonu yere atıp kırmaz ise bulunur
  • cok gecmis olsun... benim de 10 ay once basima geldi gasp olayi. allahtan o siralar nokia 3310 telefonum vardi. telefonla 6 ytl verdim de gitti. bir de bicak ya da silah cekmedi bana. hemen sikayet ettim ve hemen o aksam yakalandi herif baska kisileri gasp etmeye calisirken. simdi d900 telefonum var ama istanbulda dolasirken
    70ytl lik baska telefonumu kullaniyorum artik. bi aralar bicakla dolasmayi dusundum ama bu sefer de alisveris merkezleri ve sinemalara giremiyosun. walla memleketin hali cok kotu, bu duruma bi care bulunmazsa ileride yasanacak hali kalmaz buralarin.
  • Sallandırcaksın bi kaçtanesini kızılay binasından bak bidaha oluyomu. Başımızdakile bu hale getirdi ülkeyi.
  • ÇOK ESKİ KONU HORTLAMIŞ
    2 YADA 3 AY OLDU HALA MESAJ YAZILIYOR KONUYU AÇAN ARKADAŞ BİLE UNUTMUŞTUR
  • bu nasıl hort yawcocugun yarasını deşmeyin
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.