A

Binbaşı
22 Ekim 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selamlar,

Bir arkadaşım bu hafta araba alacak. Kesinlikle otomatik vites ve ufak bir araba istiyor. Arabayı daha çok eşi kullanacak.

Kendince kararını Fiesta olarak vermiş. Titanium X Paket donanımda. Ancak hangi motor ve şanzıman alacağına karar veremedi henüz.

Sizlerden yorumlarınızı almak istiyorum. İkisi de aşağıda yukarı aynı fiyata geliyor: 46000 civarı diye hatırlıyorum. Küsüratı bilmiyorum.

1,6 Powershift
1,0 Ecoboost Powershift

Şimdiden Teşekkürler...
Forumdaşlar, az evvel BMWnin resmi sitesindeki konfigüratörden yaptığım tüm model araçlar birkaç hafta öncesine göre oldukça ucuz geldi. Kampanya mı var yoksa konfigüratörde bir sorun mu var acaba?

Saygılar...
Forumdaşlar, az evvel BMWnin resmi sitesindeki konfigüratörden yaptığım tüm model araçlar birkaç hafta öncesine göre oldukça ucuz geldi. Kampanya mı var yoksa konfigüratörde bir sorun mu var acaba?

Saygılar...
Merhaba arkadaşlar.

10 gün içinde çok yakın bir arkadaşım Amerika'dan gelecek. Başlıkta yazdığım 4 telefon arasında kaldım. Forumu çok iyi takip ediyorum. Elbette ki herkes Galaxy S2 diyecektir. Ancak sorun fiyatları arasındaki fark ve buna değecekler mi.

Fiyatlarına göre tercihim olan telefonların listesi:

1. Samsung Galaxy S2: 645$ (En iyi Dual Core Android Telefon bildiğimiz kadarıyla)
2. HTC Sensation: 539$
3. Motorola Atrix: 445$ (sanki F/P telefonu bu gibi)
4. LG Optimus 2x: 420$
5. IPhone 4 - Fabrikadan Kilitsiz olarak: 740$ (Sadece opsiyonlar arasına ekledim pek almaya niyetim yok ama önerileriniz önemli)

Kriterlerim:

1. Ses Kalitesi (CKS 90 veya Sony Ex300 kulaklık ile kullanılacak ve FLAC formatında şarkılar dinlenecek)
2. Video kalitesi (Her formatı sorunsuz oynatacak, bilgisayardan transfer ederken convert gibi işlemlerle çok uğraştırmayacak)
3. Sorunsuzluk
4. Performans

Benim hergün işe gidip gelirken harcadığım yol yaklaşık git gel olarak 4 saat (Beylikdüzü - Maslak). Bu sürede çok canım sıkılıyor. MP3 playerımla (Creative Zen) müzik dinliyordum ama o da bozuldu. cep telefonumda iyi durumda değil. Bu süreyi bana en keyifli şekilde geçirtecek (Film veya dizi izleyerek ya da oyun oynayarak) bir telefon arıyorum.

Fiyatlardan göreceğiniz gibi aralarında ciddi bir fiyat farkı var. Ben de Galaxy S2'nin buradaki en iyi telefon olduğunu biliyorum. Daha çok Atrix ile Galaxy S2 arasında kalıyorum. Aralarındaki fiyat farkı neredeyse %50. Bu farkı vermeye gerçekten değer mi?

En yakın zamanda ciddi ve açıklayıcı (aydınlatıcı) bilgi ve önerilerinizi bekliyorum. Sizden gelecek önerilere göre karar verip Amazon'dan sipariş vererek arkadaşımın iş adresine göndereceğim. Çok az zamanım var. Keza US içi bile olsa Shipping baya zaman alıyor.

Şimdiden herkese teşekkürler. Saygılar....
Merhabalar,

Bulunduğum ofiste Borusan Telekom'un sunduğu dedicated 2Mbit/2Mbit bağlantıyı 7 bilgisayar kullanıyorduk. Bu bağlantı tek bir çıkış IP'si üzerinden (Sabit IP) 7 bilgisayar tarafından bir router aracılığı ile paylaşılmakta. Her bir bilgisayarın internete çıkış IP'si aynı. Ancak bu routerın ayarları yaklaşık 1,5 yıl önce yapıldı.

Bu hız şuanki koşullarda yetersiz kaldığı için bunu 8Mbit/8Mbit olarak değiştirdik. Ancak routerdan sonra halen hızımız 2Mbit. Router'ı devreden çıkararak tek bilgisayarı bağladığımızda ise 8Mbit hız alıyoruz. (Birden fazla bilgisayarı router olmaksızın bağlayamıyoruz, Borusanın hizmeti tek bir IP için geçerli).

Router olarak kullanılan cihazın arayüzüne erişemiyorum (TP-Link). Arayüz kullanıcı adı ve şifresi ilk ayarlayan kişiler tarafından 1,5 yıl önce değiştirilmiş ve bilinmiyor. Ben de router'ı resetleyip fabrika ayarlarına döndürmek istemiyorum. Çünkü her an internet kullanıyoruz (işimiz bu). Gün içinde sadece maksimum 1 saat kesebilirim. O süre içinde bütün ayarları sorunsuz yapılandırmam gerekli. (IT Teknisyeni değilim, sadece Networkten biraz anlayan bir idareciyim.)

Bu durumda bana ne önerirsiniz? Arayüz şifresi ve kullanıcı adını bilmediğim routera erişebilsem daha kolay olurdu. Buna ayarları bozmadan erişmem mümkün mü? Başka bir router üzerinden gerekli ayarları yapıp değiştirebilirim. Ama bu ayarları çok detaylı anlatabilecek biri olması lazım.

Bir de nasıl oluyor da bir router hıza limit koyabilir onu öğrenmek istiyorum. Zamanında neden 2Mbit gibi bir limit konulmuş olabilir?

Şimdiden teşekkürler...
Creative Zen 4gb Player aldım ama divxleri altyazı problemi yüzünden izleyemiyorum. Kendi programı sadece çözünürlüğü değiştiriyor ama ayrıca altyazı gömmek istiyorum. Bunun için tek seferde yapabilecek kolay bir program arıyorum. Şimdiden teşekkürler...
Toshiba A200-1VL laptop sahibiyim. ATi 2600 ekran kartı var. Ama 11 Marttan beri Toshiba tarafından display driver çıkmadı. ATi'nin kendi sitesinden de mobility rodeon seçeneğini seçtiğimde 2600 diye bir ekran kartı yokmuş gibi driver da yok.

Ne yapmam lazım, ayda en az 2 sürücü çıkaran ATi benim ekran kartıma bir sürücü yapamıyor mu yoksa var da ben mi bilmiyorum. Lütfen yardım edin.

Teşekkürler....
Arkadaşlar kaldığım evde tv yok. Yabancı kanallardan dahi izleyemeyeceğim. İnternetten yayın yapabilecek bir kanal varsa link yazabilirseniz sevinirim...
Daha evvel yazıldı mı bilmiyorum. Çok az zamanım olduğu için görür görmez yazıyım dedim.

Fenerbahçe bir dünya yıldızını daha renklerine bağlamak için büyük bir transfer operasyonu yürütüyor.
20.2.2008

Mısırlı Rabo da listede
Fenerbahçe bir dünya yıldızını daha renklerine bağlamak için büyük bir transfer operasyonu yürütüyor. Başkan Aziz Yıldırım, en az Roberto Carlos kadar tanınmış ama Brezilyalı olmayan bir ünlü futbolcuyla prensipte anlaştıklarını açıkladı. Yıldırım ayrıca bu teklifi kendilerine karşı tarafın sunduğunu söyledi. Sarı-Lacivertli ekibin başında 10. yılını kutlayan başarılı futbol adamının, ismini sır gibi sakladığı bu süperstarın Andrey Shevchenko olduğu öğrenildi. Chelsea’den sezon sonu ayrılması beklenen Sheva’nın dışında Mısır basını da Afrika Kupası’nda en değerli oyuncu seçilen Hosny Abd Rabo’nun Fenerbahçe’nin listesinde olduğunu yazdı. Rabo da kendi internet sitesinde bu haberi doğruladı.

Kaynak: Fanatik
http://www.haber.gen.tr/haberadres/haberemail.asp?5A82542
Türk Telekoma küfretmediğimiz bir gün bile yoktur derken artık Türk telekoma bilgisayar başında her dakika küfür eder olduk. Bikaç ay evvel 80-170 ping arasında 100 e yakın server bulunurken artık 200 pingden aşağı server bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Bu nasıl yurtdışı çıkışıdır. Bu nasıl bir anlayış nasıl bir insan kazıklama politikasıdır. Bu insanı enayi yerine koymaktır.

Bu sebeple Telekomun başına taş düşsün diyenler klubü kurmak istedim. Hergün küfür etmek isteyen ya da bağırıp çağırıp rahatlamak isteyen arkadaşlar bu topik altında yazsın rahatlasın istedim.

AMAN LÜTFEN TT ÇALIŞANI YA DA TT SEMPATİZANI BU TOPİĞE GİRMESİN LÜTFEN. PROVOKASYON İSTEMİYORUZ....

Not: Admin arkadaşlar konuyu kitlemeyin ya da taşımayın. cep Telefonu ve aksesuarları konus altındaki klüp başlıklarına bakın. Eğer onlar oradaysa biz de burada olmalıyız.
Hakkında
Meslek: Malzeme yüksek Mühendisi
Hakkımda:
747565726B6569.gif
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.306
İkinci El Bölümü Mesajları: 246
Konularının görüntülenme sayısı: 58.976 (Bu ay: 161)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 82 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.